Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2019/20


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Leonard w LAC to świetna wiadomość dla mojego Siakama ;) Saric z tego co widzę to zakotwiczy w s5, wiec tez miło. Trochę gorzej to wyglada z punktu widzenia J-Richa, który w Sixers nie porzuca, ale może nadrobi coś dzięki defensywnym cyferkom. Z drugiej strony nie udało mi się raczej z Dotsonem, bo Knicks nabrali kasztanów z FA. Jordan Bell pewnie tylko ławka w Wolves, ale jakby dostał minuty na fp i c to potrafi w ograniczonym czasie zrobić niezłą produkcję. Kurucs lepszy niż Prince na pf w Nets? Pewnie nie. Giles powalczy o s5 z Dedmonem? Oby. Brown w Wizards to chyba s5 na tą chwilę? Jednym słowem dużo znaków zapytania jeszcze.. ale ogólnie tyczy się to trzeciej linii zawodników ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważę sprzedaż Bartona. Salary ma bardzo interesujące dla osób powyżej 460, w najlepszym dla koszykarza wieku, no i raczej pewne S5 w Nuggets, powinien zanotować lepszy sezon.

Z młodych do ruszenia Shamet, a po SGA nawet nie pytajcie ;)

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze za wczesnie na wnioski z calego offseason, ale raczej mozna traktowac za zakonczone te sejsmiczne ruchy i sie pokusic o podsumowanie ostatnich miesiecy?

U mnie wyszlo przecietnie bo pare strzalow trafilem [Rozier, Gobert, Powell, Augustin], pare odbilo sie rykoszetem w stope [Allen, Clippers z 2 maxami], a reszta meh.
Do rozstrzygniecia IMO jeszcze zostali Batum [albo jaka role dostanie albo gdzie trafi], Wright [Griz zmaczuja czy Mavs?] i Deyonta [super trafil, ale czy zostanie w HOU?].

W lidze to chyba najbardziej po uszach dostal Roger [Durant, Aminu, Miro, Tyler, Diallo], lorak [AD, Jordan, Tadzio, Conley, Ariza] i Gerard [PG13, Klay].
Najwiecej prezentow od NBA chyba dostali kolek23 [Monk, Bam, Brogdon, exLakers], Mar [Siakam, Saric, Kurucs, Brown] i GeDDo [Curry, Turner, Oubre, Melton].

Ale to tak na pierwszy rzut oka, pewnie sie to jeszcze zmieni, a nawet sie nie zgadzacie z ocena na teraz ;->

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu PG13 ma stracić w tym sezonie wg ciebie? Swietnie sobie radził w druzynie z trzymającym piłkę Russellem, wiec z Leonardem produkcja raczej nie spadnie..

 

to samo conley imo, może ze 2-3 ppg mniej bedzie rzucał ale tak to raczej swoje zrobi..

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz do obu jest wg mnie taka sama: trafili do glebszej druzyny, ktora bedzie mniej zalezna od ich indywidualnych szalenstw niz ta poprzednia.

Poza tym PG13 mial DWIE operacje w okolicy barkow i raczej nie bedzie gotowy na preseason, wiec moze zaczac slabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro to był niestety plankton od połowy sezonu, więc już nawet go zbytnio nie liczyłem. Durant pójdzie prędzej czy później w trejdzie, Aminu nie wiem co ma stracić w Magic w stosunku do Blazers. Tyler i Diallo? Przecież to fa. 

Dobrze że Rondo został, nadal może być mega przydatny, a zmiany w Pacers pod Sabasa. 

Niea tragedii, kwestia ulokowania z głową Duranta i powalczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Roger napisał:

Miro to był niestety plankton od połowy sezonu, więc już nawet go zbytnio nie liczyłem.

To dziwne by gdyby trafil na PF w Jazz [a wg Steina sie szykowali z kontraktem!] to mialbys steala.

Cytat

Durant pójdzie prędzej czy później w trejdzie, [...] Niea tragedii, kwestia ulokowania z głową Duranta i powalczymy.

Sam fakt, ze musisz nim handlowac jest na duzy minus... bo mial byc fundamentem tej druzyny, a tak trzeba bedzie wybierac sposrod paru meh ofert.

Cytat

Aminu nie wiem co ma stracić w Magic w stosunku do Blazers.

Bo Magic maja wiecej opcji na F, wiec mu spadna minuty.

Cytat

Tyler i Diallo? Przecież to fa.

W tym wlasnie problem... nie musieli tam leciec przy lepszych okolicznosciach.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2019 o 12:04, GeDDo napisał:

Dlatego nawet nie brałem pod uwagę osoby bulka, bo też ma młody perspektywiczny skład i byłby idiotą jakby teraz zamienił to na połamańców. Jak dla mnie to taki kierunek obrać mogą tylko ekipy, które mają bardziej wiekowy skład bez dłuższej perspektywy.

Każdy ruch robisz po to aby wzmocnić swój skład. Pozyskanie złamasa o ile możesz na niego poczekać jest zawsze w cenie, bo przecież można go później sprzedać korzystnie do contendera, za picki, młode talenty czy innego, jeszcze lepszego złamasa. To zależy tylko od umiejętności kombinowania GMa.

11 godzin temu, wiLQ napisał:

Jeszcze za wczesnie na wnioski z calego offseason, ale raczej mozna traktowac za zakonczone te sejsmiczne ruchy i sie pokusic o podsumowanie ostatnich miesiecy?

U mnie wyszlo przecietnie bo pare strzalow trafilem [Rozier, Gobert, Powell, Augustin], pare odbilo sie rykoszetem w stope [Allen, Clippers z 2 maxami], a reszta meh.
W lidze to chyba najbardziej po uszach dostal Roger [Durant, Aminu, Miro, Tyler, Diallo], lorak [AD, Jordan, Tadzio, Conley, Ariza] i Gerard [PG13, Klay].

Też nie jestem przekonany że PG13 straci. Na rotoworld prognozują mu nawet 'usage boost'. A jak Kałaj znów opuści swoje 20+ gier to powinien sobie spokojnie poradzić.

A u Goberta przewidujesz poprawę? IMO teraz mają już więcej strzelb i Francuz skupi się raczej na obronie. Nie ma Favorsa, ale nie wiem czy Goberta 32 mpg mogą jeszcze pójść w górę (zwłaszcza jeśli trafi się więcej blowoutów), natomiast te prawie 16 ppg może mieć problem utrzymać.

W dniu 6.07.2019 o 12:59, Krzemo napisał:

Te moje dwa szybkie trejdy nie wyglądają źle :) Zaczynam główkowanie ponownie :) , wyczyśćcie skrzynki.

Beal za Russella uważasz za niezły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gerard napisał:

Każdy ruch robisz po to aby wzmocnić swój skład. Pozyskanie złamasa o ile możesz na niego poczekać jest zawsze w cenie, bo przecież można go później sprzedać korzystnie do contendera, za picki, młode talenty czy innego, jeszcze lepszego złamasa. To zależy tylko od umiejętności kombinowania GMa.

No ale jaki jest sens oddawania młodego przyszłościowego np. Bagleya czy innego podobnego za poważnie połamaną gwiazdę? Przecież nie masz pewności, że ta połamana gwiazda po powrocie nadal będzie tak samo błyszczeć, więc i potencjalne wartość może być mniejsza. Jeśli nie wróci na solidny poziom (albo będzie zajmowało to zbyt dużo czasu), to i zysk może być znacznie mniejszy. W efekcie możesz nie uzyskać podobnej klasy zawodnika z podobnym potencjałem i umiejętnościami co oddawałeś pierwotnie. Pomijam już fakt czekania kolejnych lat na rozwój, gdzie byłbyś przynajmniej o rok w plecy. Chyba, że oddajesz już zawodnika ukształtowanego, który osiągnął już swój sufit. Wtedy bardziej opłacalnym może być taki ruch. Więc w przypadku Bulka sprzedanie W.Bartona za połamańca może mieć sens. No ale nie sądzę aby obecny właściciel np. takiego Duranta przystał obecnie na deal 1 na 1 :). Oczywiście możliwości i rozwiązań może być wiele. Jednak oddawanie młodych i prezentujących już solidny poziom zawodników, nie ma najmniejszego sensu, przynajmniej dla posiadacza tego młodego zawodnika ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wiLQ napisał:

Najwiecej prezentow od NBA chyba dostali kolek23 [Monk, Bam, Brogdon, exLakers], Mar [Siakam, Saric, Kurucs, Brown] i GeDDo [Curry, Turner, Oubre, Melton].

O tym, że Curry zyska w kolejnym sezonie dowiedzieliśmy się podczas finałów. Natomiast z Turnerem podczas RS poprzedniego sezonu, gdy Oladipo złapał kontuzję. Niemniej w przypadku Mylesa zyskiem można nazwać jeszcze stratę T.Younga i Bogdanovica, bo młody Goga raczej nie będzie z miejsca prezentował podobnego poziomu co Tadek. Oubre był pewniakiem i nawet gdyby Suns nie sprzedali JJ, to i tak by jemu nie przeszkodził. Co do Meltona to gdy Suns pozyskali Rubio miałem go pierwszego na liście do spuszczenia podczas draftu. No ale później świetny deal Suns-Grizzlies i teraz poczekam i zobaczę co będzie prezentował.

Poza w/w zawodnikami korzystnie w przyszłym sezonie może wypaść również Smart. Za Irvinga będzie wprawdzie Kemba, ale odszedł Rozier. Więc Smart raczej będzie więcej minut spędzał na parkiecie. Trae i Huerter nadal powinni się rozwiać i zanotować poprawę. A do tego mówi się obecnie o sprzedaniu Westbrooka do Heat. Jeśli to wypali, to niemal pewnym jest, że w drugą stronę poleci Winslow. No a to też byłoby dobre dla mnie rozwiązanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Gerard napisał:

Też nie jestem przekonany że PG13 straci. Na rotoworld prognozują mu nawet 'usage boost'. A jak Kałaj znów opuści swoje 20+ gier to powinien sobie spokojnie poradzić.

Nawet jesli to IMO wazniejszym czynnikiem beda minuty, ktore istotnie spadna...
coraz mniej druzyn grywa gwiazdy po 36+ jak Thunder rok temu i Clippers nie nalezeli do tej grupy.

Cytat

A u Goberta przewidujesz poprawę? IMO teraz mają już więcej strzelb i Francuz skupi się raczej na obronie.

Dla DPOYa to jakby zaleta, a nie wada 😉

Cytat

Nie ma Favorsa, ale nie wiem czy Goberta 32 mpg mogą jeszcze pójść w górę (zwłaszcza jeśli trafi się więcej blowoutów),

Napisalem to glownie ze wzgledu na brak Favorsa bo byl dobrym backupem i grali troche czasu razem, a co do ppg to przeciez nikt z nowych nie zastepuje jego dobitek i rim-runnerowania.
Ale oczywiscie moge sie mylic i zachecam do wrzucania wlasnych list i pierwszych wrazen.

26 minut temu, GeDDo napisał:

No ale jaki jest sens oddawania młodego przyszłościowego np. Bagleya czy innego podobnego za poważnie połamaną gwiazdę? Przecież nie masz pewności, że ta połamana gwiazda po powrocie nadal będzie tak samo błyszczeć, więc i potencjalne wartość może być mniejsza.

Ale prospekty maja swoje ryzyko bo na kazdego obiecujacego mlodziaka, ktory wypali masz kilku, ktorzy sie staja FAsami.

8 minut temu, GeDDo napisał:

O tym, że Curry zyska w kolejnym sezonie dowiedzieliśmy się podczas finałów.

Jasne, ale dlatego zaznaczylem, ze mowa o ostatnich miesiacach, a nie tylko o FAsach.

Cytat

Oubre był pewniakiem i nawet gdyby Suns nie sprzedali JJ, to i tak by jemu nie przeszkodził.

Ale jeszcze Warrena sie pozbyli wlasciwie bez powodu!

Co do Turnera to mialem na mysli wlasnie zmiany w skladzie, a Oladipo moze sie polamal dawno, ale niedawno wyszlo jak duzo opusci w 19/20.

Cytat

Poza w/w zawodnikami korzystnie w przyszłym sezonie może wypaść również Smart. Za Irvinga będzie wprawdzie Kemba, ale odszedł Rozier. Więc Smart raczej będzie więcej minut spędzał na parkiecie. Trae i Huerter nadal powinni się rozwiać i zanotować poprawę. A do tego mówi się obecnie o sprzedaniu Westbrooka do Heat. Jeśli to wypali, to niemal pewnym jest, że w drugą stronę poleci Winslow. No a to też byłoby dobre dla mnie rozwiązanie :)

To juz klasyczne warianty optymistyczne 😉 Bo przykladowo nadwyzkowe minuty Celtow rownie dobrze moga trafic do Kemby i Jaylena.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wiLQ napisał:

Ale prospekty maja swoje ryzyko bo na kazdego obiecujacego mlodziaka, ktory wypali masz kilku, ktorzy sie staja FAsami.

Więc takie samo ryzyko masz w przypadku młodziaka którego potencjalnie pozyskasz po sprzedaniu gwiazdy po poważnej kontuzji :)

 

12 minut temu, wiLQ napisał:

Ale jeszcze Warrena sie pozbyli wlasciwie bez powodu!

A no rzeczywiście. O nim zapomniałem :)

13 minut temu, wiLQ napisał:

To juz klasyczne warianty optymistyczne 😉 Bo przykladowo nadwyzkowe minuty Celtow rownie dobrze moga trafic do Kemby i Jaylena.

Jakoś nie sądzę aby dostał mniej minut przy Kembie, a niżeli gdy byli Irving i Rozier ;). Co do wariantów optymistycznych to wiadomym jest, że są to bardziej moje życzenia. Niemniej w przypadku Trae jestem pewny, że zanotuje skok w fp. Może nawet nie taki mały :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2019 o 18:10, Lu- napisał:

Dzień dobry. Licząc, że Kawhi nie pójdzie do Clippers, a mój nabytek nie będzie stałym gościem chirurga z LA, oddaję Delona Wrighta za Gallo.

Tydzien pozniej obaj zawodnicy uczestniczacy w wymianie naszej ligi zmienili takze druzyne w NBA... to chyba jakis ewenement?

A propos, Delon w Mavs to dobrze dla niego czy zle? Wydawalo mi sie, ze wiecej minut bedzie w Grizzlies, ale mnie troche zaskoczyla kwota - 30 baniek to musi zakladac jakas spora role, nie? Moze nawet starter??

18 godzin temu, GeDDo napisał:

Więc takie samo ryzyko masz w przypadku młodziaka którego potencjalnie pozyskasz po sprzedaniu gwiazdy po poważnej kontuzji :)

Oj nie, zdrowa topowa gwiazde mozesz sprzedac za wybranych mlodych graczy, a nie tylko za losy na loterii.

Takze to jest porownanie ryzyka pt powrot do wczesniej znanej formy z szansami osiagniecia upside'u i w ogole trafnej ocenie jaki on jest.  IMO to drugie jest duzo trudniejsze niz to pierwsze stad napisalem, ze wiecej GMow powinno byc zainteresowanych ta strategia zamiany ryzyka [w tym Ty - nikt nie kaze Ci sprzedawac wszystkich! Curry + rolesi i spokojnie moglbys miec 2-3 polamane gwiazdy]. Ba! Przeciez skupienie na prospektach i zlamane gwiazdy to kompatybilne strategie bo oba polegaja na cierpliwosci i w ten sposob mozna latwo wyciagnac wysoki pick [jak Regis w zeszlym sezonie].

Cytat

Jakoś nie sądzę aby dostał mniej minut przy Kembie, a niżeli gdy byli Irving i Rozier ;).

Zwroc uwage, ze Kemba prawdopodobnie opusci mniej gier niz Irving i Jaylen gral malo jak na super prospekta [w oczach Celtics], a Smart juz gral duzo jak na 6th mana.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja tylko tak informacyjnie: na ten moment wygląda na to, że nie będę tankować, więc złamasy, czy też 52 pick w drafcie niespecjalnie mnie rajcują. To, co mogę i chcę zrobić, to odmłodzić roster, choć też nie za wszelką cenę. Oczywiście mogę też przejąć kogoś starszego, jak w przypadku trade'u z Wilkiem, gdyż po odejściu Collisona mam jeszcze trochę miejsca w SC. 

Patrząc na rostery z miejsca zakładam, że z kilkoma GMami nic nie zrobię, skoro mój najmłodszy gracz jest starszy aniżeli najstarszy w składzie tego GMa. 

Jeśli możecie, dajcie listy kogo byście chętnie wyrzucili. Może coś się uda zmontować. 

Roger, odbioraj telefon. 

W dniu 14.04.2019 o 09:34, marcos napisał:

W Cavsach zamiast Shumperta powinien byc Looney. Nie wiem co bylo wziete do liczenia pickow.

Jurgen, nie zapomnij o tym przy aktualizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2019 o 22:51, GeDDo napisał:

No ale jaki jest sens oddawania młodego przyszłościowego np. Bagleya czy innego podobnego za poważnie połamaną gwiazdę? Przecież nie masz pewności, że ta połamana gwiazda po powrocie nadal będzie tak samo błyszczeć, więc i potencjalne wartość może być mniejsza. Jeśli nie wróci na solidny poziom (albo będzie zajmowało to zbyt dużo czasu), to i zysk może być znacznie mniejszy. W efekcie możesz nie uzyskać podobnej klasy zawodnika z podobnym potencjałem i umiejętnościami co oddawałeś pierwotnie. 

Dużo większe ryzyko jest w przypadku młodego prospekta niż połamanej gwiazdy. Przecież jeszcze niedawno taki WCS był oceniany jako spory potencjał, a teraz szuka kontraktów za minimum. Gdzie są dzisiaj DSJ, Dunn, Josh Jackson, Prince, Fultz, Sexton, itd.? Jestem dziwnie przekonany, że za rok o tej porze, taki Klay będzie miał dużo większą wartość niż np. Kuzma 😉

 

W dniu 7.07.2019 o 23:16, wiLQ napisał:

Nawet jesli to IMO wazniejszym czynnikiem beda minuty, ktore istotnie spadna...
coraz mniej druzyn grywa gwiazdy po 36+ jak Thunder rok temu i Clippers nie nalezeli do tej grupy.

Clippers nie mieli gwiazd w zeszłym sezonie. Zobacz ile ostatnio grał Harris czy wcześniej Blejk jak byli jeszcze w LAC u Riversa.

Ten trend, o którym piszesz powinien faktycznie odbić się na gwiazdach, ale niestety/stety w całej lidze. Zwłaszcza po tym jak w Toronto to przeniosło fajny efekt. Z tym, że jeśli dotknie to całą ligę to jakby nie będzie to coś nad czym mamy kontrolę i być może w ogóle trudno będzie dorwać gościa, który grywa ponad 35 mpg. W przypadku PG13 spadek o 2 min/mecz będzie do przełknięcia, o ile przy okazji zyska na usage. 

 

13 godzin temu, wiLQ napisał:

A propos, Delon w Mavs to dobrze dla niego czy zle? Wydawalo mi sie, ze wiecej minut bedzie w Grizzlies, ale mnie troche zaskoczyla kwota - 30 baniek to musi zakladac jakas spora role, nie? Moze nawet starter??

Starter może jeszcze nie, ale IMO ma szanse na większe granie niż w Memphis. Zwłaszcza jak Mavs zaczną seryjnie przegrywać. A 30 mln na NBA to teraz grosze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger odpiął/ęła i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.