Skocz do zawartości

Wyniki sezonu 2018/19 i przymiarki do nastepnego


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego wszystkiego dodam Wilq ze przed sezonem miales chwile zwatpienia i czules sie niedoceniony widzac mala aktywnisc wsrod GMow m. In. na forum. Moj pomysl/inicjatywa moglaby byc okazja do ozywienia zycia na forum bo moze, jak napisal julekstep, zmotywowalaby/zainspirowala do wiekszej aktywnosci pozostalych GMow... Nawet jesli tak by sie nie stalo to przynajmniej Ci aktywniejsi czerpaliby jeszcze wieksza frajde z gry a tym samym jeszcze bardziej docenialiby Twoja prace jako organizatora.

Podkreslam ze chodzi raptem o kilku GMow bo choc takich znalazloby sie wiecej niz wymienieni przeze mnie wczesniej to jednakz racji gry na roznym poziomie rozgrywek niemozliwym jest zeby zebrac wszystkich w jednej lidze drzewkowej (np. Bardzo chetnie zagralbym tez np . z Danny'm ale on gra w II a Ja bede vral w III).

Nie chce wprowadzac rewolucji ale moze jednorazowy eksperyment nie bylby takim zlym pomyslem jak Ci sie wydaje a nawet jesli nie przynioslby oczekjwanych rezultatow to na pewno nie wplynalby negatywnie na rozgrywki i wiadome by bylo ze stara wersja z losowaniem jest jedyna sluszna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki sposób inni ucierpią, ze poza wymienionymi przez Ciebie userami jest tez kilku innych aktywnych (przynajmniej na poziomie fantasy) ale mniej udzielający się na forum (w tych wątkach) ze względu czy to na natłok innych zajęć, czy innych projektów w które są zaangażowani, i wówczas oni trafia do ligi w których aktywnych będzie 2-3 graczy a reszta skończy zainteresowanie po pierwszym miesiącu - i dlaczego oni maja cierpieć ? Teraz aktywni/boty są rozproszeni wiec w wiekszosci lig są emocje bo nawet jeśli na 12 GMow trafi się 4 olewusow to wciąż 8 graczy będzie aktywnych przez cały sezon , a to co proponujesz sprawi ze połowa aktywnych graczy będzie skupiona w 1 lidze a reszta będzie miała w lidze więcej botów niż aktywnych userow .

 

Ogólnie rozumiem o co Ci chodzi i masz wiele racji, tylko ze kosztem utworzenia tej ligi reszta straci mocno na atrakcyjności , pytanie która liga byłaby atrakcyjniejsza taka składająca się z GSW, Memphis, Orlando i Pistons czy taka w której graliby Houston , Jazz, 76ers i Pacers - imo ta druga wersja jest mimo wszystko ciekawsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze aktywnosc nie jest gwarancja dobrych wynikow. Jest wielu GMow ktorzy prawie wogole nie pisza na forum, dokonuja raptem kilku pobran FAsow w ciagu sezonu i nie dokonuja zadnych wymian lub doslownie jedna w sezonie i i tak czesto osiagaja dobre miejsca, potrafia awansowac a czasem nawet i wygrac lige (swoja droga nie raz myslalem o tym aby w ktorym sezonie tez przyjac taka pasywna strategie i zobaczyc jaki to orzyniesie efekt).

Mowisz o polowie aktywnych GMow w jednej lidze... 5-6 GMow to polowa wszystkich aktywnych GMow ze wszystkich lig? Jesli tak to slabo to wyglada ale na szczescie moim zdaniem nie jest az tak zle... Jest ich troche wiecej ale siedza cicho w ligach w ktorych nikomu sie nie chce pisac i negocjowac... Graja w ligach na wszystkich poziomach... Ja prosze i proponuje zebranie raptem 5-6 z nich i to tylko tych na poziomie III ligi. To tak naprawdę tylko 1/3 jednej ligi.

Przeciez teoretycznie realne jest nawet to ze tylko w wyniku losowania wlasnie ta szostka znajdzie sie w jednej lidze i wtedy co? Wszyscy inni (wedlug twojej opinii) będą wtedy cierpiec przez caly sezon tylko dlatego ze los tak chcial...

 

Rozumiem tez Twoje argumenty ale niestety jakos mnie nie przekonuja...

 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale w mojej lidze choć wysyłałem wiele propsow nie doczekałem się nawet zwrotnego. Jedynie że Stryderem i Dannym wymienialiśmy propozycje. 

Ciekawe. Bo mnie się wydaje, że z Tobą też gadałem. Głowy co prawda nie dam za to, bo z wieloma GMami nawiązywałem kontakt na różnych etapach sezonu, ale że tendencyjnie zasugerowałeś wąskie grono aktywnych graczy w naszej lidze to oczywiste przekłamanie niczym polityka w mediach :-)

 

Ja przyznam szczerze, że nie łapię sensu tych "wybieranek". Owszem, można jak sugerował Stryder, dopiąć celu na różne sposoby, ale kurde po co? Mnie też się fajnie rywalizuje z Bartem, Lechem i resztą ekipy ... czy nawet wiLCzym :-) A i emocji często nie brakuje i aktywności (nawet jeżeli z drobnymi przestojami)! Ale w głowie mi się nie mieści, żeby "widzieć" te gęby za każdym otwarciem lodówki. 

 

Ba, może i wręcz gotowy jestem na kolejny krok na głęboką wodę?.. Ale to już nie temat na ten wątek...

 

Więc, jak to mawiają Francuzi... wracając do baranów (bez urazy Panowie, to nie o tutejszych dyskutantach) - ja wiem, że zdarzają się w ligach nudniejsze okresy. Wiem, że zdarzają się mało aktywni negocjacyjnie managos i nie każdemu musi to odpowiadać.

 

Ale po pierwsze - nie potrafię sobie wyobrazić systemu rozgrywek ligowych np. kopanej, w którym drużyny z niższych lig umawiają się, w której kto z kim będzie grać, żeby towarzysko wszystko się zgadzało.

 

Popieram też głosy, że kilku aktywnych managos moze do pewnego stopnia pociągnąć ligi i czasem szkoda tych podobno najaktywniejszych pchać w jedno miejsce.

A tak w ogóle to po prostu spotkajcie się wszyscy w pierwszej i wówczas nie będzie rozterek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie pojmuje w jaki sposób rozproszenie jest pozytywne. To tak jakbyście ligę nba rozwiązali i dali kilka drużyn do ligi polskiej litewskiej czeskiej itd. Pomijając pełną ergo arene w dłuższym wymiarze czasu by to przyniosło więcej szkody niż pożytku. Krosno by nic nie stało się lepsze rywalizujac z Houston rockets.

Więc jak dla mnie jedynie powstanie ligi złożonej z zaangażowanych na forum userow mogłoby zmobilizować resztę lig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce aby w jednej lidze wyladowali sami aktywni...wspomnialem tylko o 6 GMach (oprocz mnie) ktorych "znam" (z forum) i wiem ze sa aktywni i na forum i w swoich ligach i czesc z nich wykazalo checi do gry w jednej lidze III.

Nie wiem ilu ostatecznie by chcialo to zrobic ale mozna liczyc mnie, Bulka, Tecu, RonnieArtestics, Julekstep. Nie wiem co na to mikrofalowka i Fluber.

5 GMow (tych co na pewno by tego chcieli) to nie cala liga tylko 1/3 a to na pewno nie zaburzyloby rownowagi i nie wplyneloby negatywnie na gre w tej jednej jak i pozostalych ligach III a juz na pewno nie na pozostalych poziomach.

 

Takie rozwiazanie byloby jednorazowym "eksperymentem" ktore nawet jesli by sie sprawdzilo nie musialoby sie wiecej powtorzyc chocby dlatego ze w kolejnym sezonie niewiadomo czy udaloby sie na tym samym poziomie rozgrywek znalezc killku GMow chcacych powtorzyc takie rozwiazanie.

 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze rowniez bardzo istotne jest to ze nie mowimy o zebraniu najlepszych GMow grajacych na poziomie III ligi tylko o zebraniu tylko czesci z bardziej aktywnych GMow na poziomie ligi III a mysle ze to istotna roznica bo nasza aktywnosc w tej jednej lidze wcale nie oznacza ze ja zdominujemy i cala piatka skonczy w top5 bo wyniki moga byc naprawde rozne (wcale nie zdziwilbym sie jakby czesc z nas w takiej lidze np walczyla o utrzymanie).

Z wypowiedzi przeciwnikow tego rozwiazania wynika jakby wlasnie zdominowania ligi a tym samym oslabienia pozostalych, sie obawiali a moim zdaniem aktywnosc ma niewiele wspolnego i ma niewielkie przelozenie na wyniki.

 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi przeciwnikow tego rozwiazania wynika jakby wlasnie zdominowania ligi a tym samym oslabienia pozostalych, sie obawiali a moim zdaniem aktywnosc ma niewiele wspolnego i ma niewielkie przelozenie na wyniki.

Wydaje mi sie że zależność jest odwrotna. Ci z nas którzy są z sezonu zadowoleni - mają więcej powodów do dyskusji. Ci ktorzy nie mają się czym pochwalić siłą rzeczy będą mniej skłonni do rozmów na bolesne tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • wiLQ odpiął/ęła ten temat
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.