Skocz do zawartości

Piłka na tartan do 250zł


Ossaea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam dobrej piłki na tartan, która jest nie tylko wytrzymała, ale i nie będzie się ślizgała w rękach. Aktualnie znalazłem kilka potencjalnych piłek:

 

Spalding TF-500

https://sklepkoszykarski.pl/pilka-do-koszykowki-spalding-tf-500

 

Spalding TF-1000 Legacy (nie jestem pewny co do jej wytrzymałości, czy nie straci swoich właściwości po grze na tartanie)

https://sklepkoszykarza.pl/pilka-spalding-tf-1000-legacy-7-029321744509.html

 

Spalding Grip Control Indoor/Outdoor

https://sklepkoszykarski.pl/pilka-spalding-grip-control

 

Spalding NBA Gameball Replica In/Out

https://sklepkoszykarski.pl/pilka-do-koszykowki-spalding-nba-gameball-replika-indoor-outdoor

 

I teraz też pytanie czy czymś one się jeszcze różnią oprócz koloru?

 

Spalding NBA Grip Control Indoor/Outdoor

https://sklepkoszykarski.pl/pilka-spalding-grip-control

 

Spalding NBA Grip Control Indoor/Outdoor Two Tone (edycja limitowana)

https://sklepkoszykarski.pl/pilka-nba-spalding-grip-conrol-two-tone

 

Tak jak w tytule mam 250zł do dyspozycji. Wyżej wysłałem piłki, które ja znalazłem i brałem pod uwagę. Jeżeli macie jeszcze jakieś inne swoje propozycje to śmiało piszczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam albo NBa Replica in/out albo TF-500 (mistrzostwo jeśli chodzi o cena/jakość).

 

Grip Control jest ok, ale jak jest kurz to szybko zaczyna się ślizgać. Griupy oprócz kolorów niczym się nie różnią. Ten dwukolorowy mamy na wyłączność w sklepkoszykarski.pl i dlatego mogliśmy sobie pozwolić na lepszą cenę względem zwykłego Gripa. Także polecam ten dwukolorowy. Wygląda oryginalnie, jest tańszy i tak samo dobry jak tradycyjny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gram od 4 podstawówki ,mam 39. Przewinęło się u mnie wiele piłek ,najwięcej spaldingow od t500 do t1000 platinium gumowe i kompozytowe gripy ,jordany itp.Meteor z cellularu w kwestii wytrzymałośći  jakości do ceny wygrywa.Najlepsza chwytność zdecydowanie.Łapie ją jedną ręką niczym DrJ  przy 177cm wzrostu .Teraz mam 2 bo po 2 sezonach orlikowych stara trzyma się super i teraz można uskuteczniać trening stepha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odpowiedź późna, ale jest :D Finalnie kupiłem piłkę Spalding Grip Control. Postaram się krótko opisać jej wady i zalety przy użytkowaniu outdoor (tylko tartan).

Zalety:

Piłka ma według mnie bardzo dobry grip. Mimo tego, że była dość mocno zakurzona można było ją bez problemu złapać jedną ręką i się nie wyślizgiwała. W porównaniu do tf-500, którą miałem szansę też dużo pograć jest o wiele lepszy.

Kozłuje się nią dobrze. Grałem na różnych tartanach i na jakiejś dziwnej dość miękkiej tartanowej powierzchni tak jakby pomieszanej z kamyczkami i piłka odbijała się bardzo dobrze. 

Nie traci powietrza. Przez 4-5 miesięcy nie musiałem jej ani razu dopompowywać.

Wady:

Bardzo słaba wytrzymałość. Po tych kilku miesiącach jest całkowicie starta. Straciła całą powłokę (ale mimo to grip ciągle jest świetny) i straciła dość sporo na wadze. Zrobiła się bardzo lekka. 

Jest to piłka na kilka miesięcy przy dość intensywnym graniu na boiskach outdoor. 

Podsumowanie:

Jeżeli ktoś jest wstanie wydać około 200zł na piłkę, która wytrzyma jedynie kilka miesięcy przy grze outdoor to czemu nie. Grało się nią bardzo fajnie i zakupu nie żałuję, ale na 100% w tej cenie znajdziemy lepszą piłkę.Co do gry na hali się nie wypowiem, bo nie grałem z nią tam.

 

Jak już się wypowiadam to mogę też powiedzieć parę słów o innych piłkach, z którymi miałem dość spory kontakt w tym roku. Będą to raczej dość krótkie wypowiedzi.

 

TF-500

Piłka bardzo wytrzymała z dość średnim gripem. Na początku wydaje się dość plastikowa. Potrzebuje sporo czasu do rozbicia i ma w miarę dobry grip. Osobiście nie przypasowała mi jej waga i taki ogólny feeling. Jednak patrząc na jej cenę jest to ciągle dobry wybór dla osób z niższym budżetem.

TF-1000

Zdecydowanie lepsza od Grip Controla i TF-500. Grip jest bardzo fajny, da się ją złapać bez problemu w jedną rękę, ale przy rzucie staję się jakby to powiedzieć ślizga, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Piłka dobrze wylatuje z dłoni co pomaga przy jej dobrym podkręceniu. Wytrzymałość na tartanie mnie zdziwiła. Mimo że jest to piłka tylko na halę to po miesiącu gry nie było widać na niej większych zniszczeń jedynie była trochę starta przy kanałach. Brud jej nie przeszkadzał, zachowywała swoje właściwości.

Wilson Solution

Najlepsza piłka z tych wszystkich. Najbardziej mi się spodobała. Do jej wagi bardzo łatwo się przyzwyczaiłem, grip miała świetny i nawet jeszcze lepszy od TF-1000. Wytrzymałość też bardzo dobra. Zagraliśmy nią bardzo dużo meczy jak i po prostu sporo nią graliśmy i starła się tylko trochę przy kanałach. Z tego co czytałem to ma ona też jakąś technologię, że wciąga wodę czy jakoś tak. Przy spoconych rękach nie traci swoich właściwości. Graliśmy nią także w deszczu i było czuć, że nie jest to to samo, ale i tak zachowywała się bardzo dobrze i mocno nie ślizgała. Na tym poziomie piłek jest to już raczej dość mocno subiektywna opinia co do ich sprawowania się, ale mi na prawdę spodobała się najbardziej.

Największą jej wadą jest jej dostępność w Polsce. Ogólnie jest to wada Wilsona. Nie mogę nigdzie znaleźć ich polskiej dystrybucji. Miałem zamiar kupić własnie nią albo Evo lub Evolution, nie jestem pewny czy to są te same piłki :P, ale nie mogę nigdzie jej znaleźć. Tutaj nasuwa mi się pytanie do @Borys czy istnieje jakaś możliwość ich kupna? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.