Skocz do zawartości

[2029-2030] Draft i Free Agency - Komentarze


SlaKB

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, bo Slak nie odpisuje, czy któryś z Was mógłby mi wysłać plik pozwalający odtworzyć obecne składy w grze? Ten ze strony nie chce mi się pobrać, wyskakuje retor 404 - a dziś wieczorem będę miał trochę czasu wiec chciałem w końcu trochę rozruszać te agenturę ;)

 

wielkiklocek@o2.pl tylko nie wysyłajcie zdjęć penisów, starczy ze widziałem dzisiaj Mateusza Borka

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jak chcesz odpalić składy w grze to wrzuć tego csv (podlinkowany w dużym poście SlaKBa) do katalogu Import w grze i przy starcie gry wybierz go jako 'player source',

 

Imho na tym etapie lepiej sobie excelować i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chwilę czasu i popatrzyłem sobie na oferty jakie składane były podczas pierwszego etapu i przynajmniej kilka było niepoprawnych i co za tym idzie, nie powinny być wklepane. Tak na szybko co zobaczyłem ...

 

1.

Los AngAngeles ClipClippers 2 624 373

 

Dikembe Mutombo 5 lat 2 624 373 10%

Dennis Scott MLE

Gilbert Arenas 6lat 12 000 000 br

Brad Miller 6lat 10 000 000 br

a później ...

Los AngelesClippers 2 624 373

 

Dikembe Mutombo 5 lat 2 624 373 10%(wycofane)

Cheorghe Muresan 2 lata 2 624 373

Dennis Scott MLE

Gilbert Arenas 6lat 12 000 000 br

Brad Miller 6lat 10 000 000 br

Oferta dla Muresana niepoprawna, bo powinien być na końcu listy a nie drugi na liście. A w takim przypadku nie masz już kasy aby jemu zaproponować taki kontrakt.

 

2.

Seattle Sonics -$15 990 089

 

1. Kwame Brown - $ 6 000 000, 5 lat, 10% [bird Rights]

2. Richard Jefferson - $ 3 000 000, 5 lat, 10% [bird Rights]

3. Matt Carroll - $ 1 000 000, 5 lat, 10% [bird Rights]

 

Seattle Sonics -$15 990 089

 

1. Kwame Brown - $ 6 000 000, 5 lat, 10% [bird Rights]

2. Richard Jefferson - $ 5 500 000, 5 lat, 10% [bird Rights]

3. Matt Carroll - $ 1 000 000, 5 lat, 10% [bird Rights]

Generalnie tutaj drobiazg, ale poprawny zapis powinien wyglądać następująco ...

Seattle Sonics -$15 990 089

 

1. Kwame Brown - $ 6 000 000, 5 lat, 10% [bird Rights]

2. Richard Jefferson - $ 3 000 000, 5 lat, 10% [bird Rights]

3. Matt Carroll - $ 1 000 000, 5 lat, 10% [bird Rights]

4. Richard Jefferson - $ 5 500 000, 5 lat, 10% [bird Rights]

3.

Indiana Pacers $7 336 140

 

   1. Michael Redd - $5 000 000, 4 lata

   2. Tyson Chandler - $ 6 000 000, 5 lat (BR)

   3. Tyson Chandler - $ 8 000 000, 5 lat (BR)

   4. Tyson Chandler - $11 000 000, 5 lat (BR)

 

 

Indiana Pacers $7 336 140

 

   1. Michael Redd - $5 000 000, 4 lata

   2. Tyson Chandler - $ 6 000 000, 5 lat (BR)

   3. Tyson Chandler - $ 8 000 000, 5 lat (BR)

   4. Tyson Chandler - $11 000 000, 5 lat (BR)

   5. Michael Redd - $7 000 000 - 5 lat

Brak funduszy na kontrakt dla Redda za 7 mln.

 

4.

Milwaukee Bucks

 

Zach Randolph - 5 000 000$, 6 lat, 10%

 

Chris Andersen - 2 500 000$, 3 lata, 0%

 

Hedo Turkoglu - 2 000 000$, 3 lata, 0%

 

DeSagna Diop - 2 500 000$, 4 lata, 10%

 

Michael Redd - MLE

 

Samuel Dalembert - LLE

a później ...

Milwaukee Bucks

 

Zach Randolph - 5 000 000$, 6 lat, 10%

 

Chris Andersen - 2 500 000$, 3 lata, 0%

 

Hedo Turkoglu - 2 000 000$, 3 lata, 0%

 

DeSagna Diop - 2 500 000$, 4 lata, 10%

 

Morris Peterson - MLE

 

Samuel Dalembert - LLE

Dlaczego oferta dla M.Petersona nie jest na końcu? Dlaczego nie ma informacji w ostatnim poście, że wcześniej składałeś ofertę MLE dla Redda?

 

Mam nadzieję, że komisze przed simowaniem dokładnie przeglądają wszystkie oferty i wklepują tylko te poprawne. Sugeruję raz jeszcze przeczytać zasady składania ofert, a w szczególności poniższe punkty...

 

  • Z uwagi na fakt, iż ważna jest kolejność składania ofert, należy każdą ofertę kolejno numerować.
  • W przypadku gdy dokonujemy jakiejkolwiek zmiany wcześniejszej oferty, to stara uważana jest za nieaktualną (wyjątek - błędnie zapisana nowa oferta), natomiast nową ofertę wpisać należy jako ostatnią pozycję na liście.

    Przykład:

    1. Zawodnik X - 12 mln, 3 lata, 10% - oferta nieaktualna

    2. Zawodnik Y - 15 mln, 5 lat, 5%

    3. Zawodnik X - 12 mln, 4 lata, 10%

  • Drużyny znajdujące się poniżej Salary Cap i jednocześnie posiadające Bird Rights lub Mid/Low Level Exception* do zawodnika, mogą w całości wykorzystać wolne fundusze na podpisanie dowolnego zawodnika z FA. Jednak należy wziąć pod uwagę, iż każda złożona oferta obciąża budżet klubu w danym etapie w kolejności jakiej została złożona. Dlatego też należy w pierwszej kolejności zaproponować kontrakt za fundusze którymi się dysponuje, a dopiero później złożyć ofertę na zasadzie Bird Rights lub Mid/Low Level Exception*.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chwilę czasu i popatrzyłem sobie na oferty jakie składane były podczas pierwszego etapu i przynajmniej kilka było niepoprawnych i co za tym idzie, nie powinny być wklepane. Tak na szybko co zobaczyłem ...

 

1.

a później ...

Oferta dla Muresana niepoprawna, bo powinien być na końcu listy a nie drugi na liście. A w takim przypadku nie masz już kasy aby jemu zaproponować taki kontrakt.

 

2.

Generalnie tutaj drobiazg, ale poprawny zapis powinien wyglądać następująco ...

3.

Brak funduszy na kontrakt dla Redda za 7 mln.

 

4.

a później ...

Dlaczego oferta dla M.Petersona nie jest na końcu? Dlaczego nie ma informacji w ostatnim poście, że wcześniej składałeś ofertę MLE dla Redda?

 

Mam nadzieję, że komisze przed simowaniem dokładnie przeglądają wszystkie oferty i wklepują tylko te poprawne. Sugeruję raz jeszcze przeczytać zasady składania ofert, a w szczególności poniższe punkty...

 

 

Masz rację, powinienem to poprawić... Ale pisałem to z komórki i nie wyświetliła mi się opcja przekreślenia... W związku z tym, na szybkości zamieniłem nazwiska i dodałem. NIe pomyślałem, by napisać że tamta wycofana, a ta ważna. Next time coś takiego zrobię. 

 

Pamiętam też zasadę: Nie edytujemy postów, więc tego nie zrobiłem. A jak mogłem to poprawić, to już nie miało sensu. BTW. Czy ten "błąd" ma wpływ na końcową ważność moich ofert? Nie, bo celem jest usunięcie oferty dla Redd'a. 

 

Co do zacytowanego tekstu jeszcze niżej, to ta zasada była nieprzestrzegana od jakiegoś czasu... A co ważniejsze jest w sprzeczności z potrzebami GMów, bo często kolejność składania ofert ma wpływ na to kto podpisał, a kto nie podpisał umowę. 

 

Jeżeli taka jest zasada, to należy ją przestrzegać, ale uważam, że należy zastanowić się czy nie zmienić tej zasady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam przy mojej ofercie jak wstawiłem tą pierwszą dopiero zauważyłem, że LTP dał więcej na rok i po prostu zapomniałem usunąć tej pierwszej części

Może się tak zdarzyć, że wstawiasz ofertę patrzysz, a ktoś sekundę wcześniej dał inną ofertę danemu zawodnikowi. To normalne, więc po prostu należy skopiować swój ostatni post wkleić go ponownie i na końcu umieścić nową ofertę. Czyli tak jak pokazałem na Twoim przykładzie.

 

Masz rację, powinienem to poprawić... Ale pisałem to z komórki i nie wyświetliła mi się opcja przekreślenia... W związku z tym, na szybkości zamieniłem nazwiska i dodałem. NIe pomyślałem, by napisać że tamta wycofana, a ta ważna. Next time coś takiego zrobię.

Tu nie chodzi o to, że ktoś poprzedniej oferty nie pogrubił, nie przekreślił. Lecz o fakt, że jeśli coś zmieniamy w ofercie, dodajemy nową, to ZAWSZE ta zmiana czy też nowa oferta powinna być zapisana jako ostatnia pozycja! Natomiast jeśli ktoś korzysta z telefonu, to wystarczy przy starej ofercie zrobić wpis na końcu danej pozycji, który jasno będzie sugerował, że oferta została wycofana.

 

Pamiętam też zasadę: Nie edytujemy postów, więc tego nie zrobiłem. A jak mogłem to poprawić, to już nie miało sensu. BTW. Czy ten "błąd" ma wpływ na końcową ważność moich ofert? Nie, bo celem jest usunięcie oferty dla Redd'a.

Chodzi o fakt, aby każdy stosował się do zasad. Jeśli nie przestrzegacie zasad to można pisać, że coś jest nieprzestrzegane od jakiegoś czasu. Jakoś inni potrafią składać poprawnie oferty umieszczając na końcu nową bądź zmienioną ofertę.

 

Co do zacytowanego tekstu jeszcze niżej, to ta zasada była nieprzestrzegana od jakiegoś czasu... A co ważniejsze jest w sprzeczności z potrzebami GMów, bo często kolejność składania ofert ma wpływ na to kto podpisał, a kto nie podpisał umowę. 

 

Jeżeli taka jest zasada, to należy ją przestrzegać, ale uważam, że należy zastanowić się czy nie zmienić tej zasady.

Rozumiem, że odnosisz się do wpisu w regulaminie FA. A jeśli tak, to co tam jest sprzeczne z potrzebami GMów? Wcześniej w ogóle (pomimo, że teoretycznie miałeś fundusze) to nie mogłeś złożyć takiej oferty, bo ktoś na BR do którego miałeś prawa mógł podpisać i w efekcie nie miałbyś tyle $$$ aby złożyć taką ofertę. Poszliśmy na rękę GMom, aby z tej kasy mogli jednak korzystać, ale przy określonych warunkach. A co za tym idzie, należy obrać odpowiednią taktykę na dany etap FA. Na tym to polega, aby umiejętnie to rozegrać. Ja np. nie mam zamiaru bawić się w przebijanie na koniec etapu o %, lata czy $$$, więc od razu wrzucam konkretne kwoty. Każdy może obrać własną taktykę i obecnie daliśmy możliwość wyboru. Jeśli ktoś za wcześnie zacznie składać swoje oferty wykorzystując prawa do swoich zawodników, to w zasadzie blokuje się tak samo jak to było kiedyś (tyle tylko, że kiedyś nie miał nawet takiego wyboru). Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszne uwagi Geddo, trochę osłabia mnie to, że userzy, którzy grają od lat nie znają, albo olewają zasady składania ofert. Ja wiem, że telefony itd., ale jak ktoś nie ma warunków i czasu, to niech składa oferty odpowiednio wcześniej, bo na ostatnią chwilę popłynie i potem będą kwasy i pretensje do nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.