Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Sylvinho. napisał:

Świeżutki transfer :) Miał być ogłoszony po 15 grudnia, ale chłopaki się trochę pospieszyli :D

smutne.

Cenilem w Marcusie niezaleznosc, w szczegolnosci w zeszlym sezonie, gdy jako jeden z nielicznych szedl pod prąd i trzezwo ocenial Knicks - mial ich na pierwszym miejscu bodaj ze.

Teraz ewidentnie Marcus poddał się czyjemuś wpływowi (Qcina) - ostatnio chocby zmasowany atak na Knickerbockers 

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno posądzać mnie o taktykę milczenia, kiedy co drugi dzień ktoś tu przypomina jak gra Russell Westbrook. Miałem nadzieję, że poprzedni sezon był wypadkiem przy pracy i w Rockets będzie wyglądał lepiej, ale na ten moment to wygląda podobnie jak sezon temu, czyli prime Westbrooka jest już za nami.  

Wiem, że Westbrook zalicza najgorsze FG% w karierze, ale zwróć uwagę ignazz, z czego to wynika. Gra najwięcej w karierze bez piłki i często czeka na rzuty za łukiem, do czego się kompletnie nie nadaje. Westbrook ma drugą najgorszą skuteczność za 3 w karierze, ale też... drugą najlepszą za 2. I FG% wynika z tego, że stosunek trójek do dwóek ma najwyższy w karierze i do tego zalicza najmniej strat od 6 lat. Właśnie dlatego, że mniej gra z piłką, a więcej gra jako gość, który ma robić spacing. Ja nie mam Hardena, u mnie Russell ma piłkę. Co nie znaczy, że nagle stanie się świetny, ale moim zdaniem zamiast meczów takich jak z Denver:

25 punktów, 5 asyst, 1 strat 2/9 za 3 

prędzej będzie robił coś takiego jak dziś w nocy:

27 punktów, 9 asyst, 9 strat 0/2 za 3

Czyli częściej będzie tracił piłkę, rozdawał będzie więcej asyst i więcej będzie rzucał za 2, kosztem rzutów za 3. Ciągle bardzo dobrze wjeżdża pod kosz, dostaje się na linię, kończy przy obręczy, gra w pick and rollu i rozrzuca piłki do shooterów.

@kolader zwrócił ostatnio uwagę na pewne kwestie związane z dobieraniem rotacji do aktualnej sytuacji. Ja swoją rotację wrzuciłem na samym początku sezonu do arkusza ( gdzieś około 5 meczu) i nie planuję jej zmieniać. Zwrócono też uwagę, że piszemy tylko o dobrych występach swoich zawodników, więc zrobię krótki przegląd ostatnich występów moich graczy,  co by nie było, że chwalę się tylko najlepszymi występami.

Pierwsza piątka: Westbrook - House - Warren -  Bjelica - Sabonis

Russell Westbrook: 27 punktów - 7 zbiórek - 9 asyst - 11/21 z gry , 0/2 za 3, 9 strat Bardzo typowy mecz Westbrooka grającego z piłką ( patrz 9 strat), ale wyszedł bardzo zmotywowany, po tym co się stało w poprzednim meczu przeciwko Heat ( aż 5 fauli )

Danuel House: 23 punkty - 4 zbiórki - 4 asysty - 7/11 z gry, 4/8 za 3. Gra w s5 kosztem Redicka, głównie ze względu na obronę jaką daje. Najbardziej plusowy 2man lineup Rockets z Westbrookiem, to właśnie lineup Westbrook - House +9,3 punktu per 100 posiadań.

TJ Warren: 23 punkty - 1 asysta - 2 przechwyty - 10/16 z gry, 2/4 za 3. Zrobił w tym sezonie znaczne postępy w obronie, oddaje znacznie mniej rzutów z dystansu niż w Suns, co mnie trochę martwi, bardzo dziś pomógł w wygranej przeciwko Jazz, zaskakująco gładkiej ( ale Pacers w końcu grają w pełnym składzie)

Nemanja Bjelica - 7 punktów - 4 zbiórki - 1 asyst - 5 fauli 3/10 z gry. Z powodu problemów z faulami zagrał mniej niż zwykle, no i obrona 76ers była jednak dużym wyzwaniem. Zalicza w tym sezonie w wieku 31 lat career high w punktach, zbiórkach, asystach, przechwytach, TS% i 3pt%. Bardzo solidny piąty gracz w s5

Domantas Sabonis 23 punkty - 12 zbiórek - 9/15 z gry . Ustabilizował się na poziomie 20-10 w tym sezonie, jest bardzo regularny i ma spore szanse na grę w ASG. Dziś przeciwko Gobertowi i Bogdanovićowi prezentował się bardzo solidnie.

Ławka rezerwowych:DJ Augustin - Luke Kennard - JJ Redick - Kyle Kuzma - Serge Ibaka

DJ Augustin 8 punktów -2 zbiórki - 10 asyst - 3 przechwyty - 3/8 z gry - 0/4 za 3. Zdecydowanie słabszy rzut w porównaniu do ubiegłego sezonu, natomiast wciąż jest bardzo dobrym podającym. W Magic choć formalnie jest rezerwowym, to gra większe minuty od Fultza, który jest tam obecnie starterem. Solidny weteran do pomagania w zdobywaniu punktów pozostałym graczom ławki.

Luke Kennard - 16 punktów -3 zbiórki - 1 asysta - 6/12 z gry 2/5 za 3. Duże postępy w tym sezonie, niestety czasami musi grać na pozycji rozgrywającego, gdy wszyscy PG Pistons są połamani, a jeszcze nie bardzo to potrafi ( miał mecz nawet na 9 asyst, ale kiedy nie ma kto mu podać, to lecą mu skuteczności rzutów).

JJ Redick - 18 punktów - 4 zbiórki - 2 asysty - 5/12 z gry, 5/8 za 3. W ostatnich meczach jest w świetnej formie strzeleckiej, jego rzut w ogóle się nie starzeje, trafia 48% za 3 na blisko 10 próbach PER 36 ( w obu przypadkach jest to jego career high)

Kyle Kuzma - 16 punktów - 5 zbiórek - 2 asysty 6/8 z gry i 4/4 za 3. Trochę odwrotnie jak z Bjelicą, akurat dzisiaj bardzo dobrze siedział mu rzut, ale zazwyczaj nie jest aż tak wesoło, choć zalicza w tym sezonie niezwykle solidne 36% celnych trójek ( w porównaniu do 30% sezon temu) a łącznie notuje career high TS 58,6%

Serge Ibaka Dwight Howard 9 punktów - 7 zbiórek - 1 blok. 4/5 z gry Moim rezerwowym centrem jest Serge Ibaka, ale jako, że aktualnie jest kontuzjowany (jako jedyny gracz z mojej rotacji na ten moment) to jego miejsce w rezerwowej piątce zajmuje Dwight Howard, który od początku sezonu jest świetnym rolesem, szczególnie w obronie. 

Trzecia piątka: Isaiah Thomas - Shauille Harrison - Theo Pinson - Vince Carter - Dwight Howard

Isaiah Thomas 12 punktów - 3 zbiórki - 5 asyst 5/12 z gry 2/6 za 3 - jest podstawowym PG drugiego najlepszego ataku ligi, ale w obronie oczywiście jest wciąż chyba najgorszy w lidze. Zalicza na pewno najlepszy sezon od kontuzji. 

Shaquille Harrison 7 punktów - 1 zbiórka 3/7 z gry 1/2 za 3 - na początku sezonu poza rotacją, potem przez jakiś czas w s5 jako startujący SF, jeden z najlepszych obwodowych obrońców w lidze ( z nim na parkiecie def rating Bulls wynosi 97), choć nie jest tak medialny jak Thybulle, Smart, czy Beverley. Przeciwieństwo Isiah Thomasa, też gracz tylko na jedną stronę parkietu.

Theo Pinson 3 punkty - 3 zbiórki - 8 asyst 1/8 z gry, 1/5 za 3. Taki mój trochę jaśkowy Ingram, czyli gość, w którego od dłuższego czasu bardzo mocno wierzę, gra niewielkie minuty w tym sezonie Nets. 

Vince Carter 3 punkty - 5 zbiórek - 1/4 z gry 1/3 za 3. Zalicza właśnie pożegnalną trasę i podobnie jak wszyscy gracze z mojego składu są w podstawowej rotacji swoich zespołów w NBA. 

Aaaaa i jeszcze specjalnie dla @Alonzo ( nie myślcie, że to sobie liczę mecz po meczu, bo tego nie robię, ale skoro już mam wypisane) wychodzi na to, że moi gracze zdobyli łącznie 195 punktów. Czy to oznacza, że coś wygrałem?:)

Licząc tylko dwie pierwsze piątki to jest 170 punktów ze 118 rzutów. Czyli 1,44 punktu per rzut. Najlepszy atak w historii ligi to 1,31 punktu per rzut. Całkiem nieźle:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MarcusCamby napisał:

@kungfubestia poproś władze ligi o usunięcie kontraktu Mozgova zanim Qcin przedstawi Ci propozycje złotego interesu. Oczywiście podyktowane tylko tym, że jesteś taki fajny i on Cię lubi ;)

#KłamstwaQcinaWyrzućDoŚmietnika

Marcus sprytnie atakuje Spóldzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MarcusCamby napisał:

@kungfubestia poproś władze ligi o usunięcie kontraktu Mozgova zanim Qcin przedstawi Ci propozycje złotego interesu. Oczywiście podyktowane tylko tym, że jesteś taki fajny i on Cię lubi ;)

#KłamstwaQcinaWyrzućDoŚmietnika

Oj Marcusie Marcusie :) Pelikanie kochany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rl spurs grają piach ale to nie jest przypadek ze „gram na DDR” bo on całkowicie nie pasuje do spurs i braki jakie ma ( mimo sporej ilosci zalet ) wyeksponowane są akurat boleśnie. Fatalny fit którego nie mam. 
zdaje sobie sprawę ze wyniki spurs ciągną czarny pi ar ale ja głównych i innych hamulcowych nie mam w składzie. 
Dużo słabszy sezon ma ( nie-mój) White & Poeltl ( ten nie dostaje minut) choć muszę przyznać ze tez ( mój ) Murray powoli wchodzi po kontuzji ( ma restrykcje) ale ma obok Brogdona 

zwróćcie uwagę ze zamiast Bellineliego mam Wigginsa który po przerwie pogrzebowej wrócił zza światów i punktuje 21 25 22 a ze spurs 26/8/2/2bloki 3/5 za trzy i jedna strata . Seria przed przerwa to byl najlepszy zestaw gier w karierze przez co ma ponad 25 punktów na mecz  

lma niemrawy i niemedialny robi swoje solidne ale rzemieślnicze i bez polotu 19/6,6/2,3/1,7 bloku na wysokiej skuteczności 52,3 %FG oraz 36,9% za trzy  

obecność Brogdona na rozegraniu ktory ma obecnie 2 wynik liczby asyst na lay upy ( pokazuje to jakość asyst z pominięciem tych odegran w bok za 3 lub pod izolacje) sprawia ze mam prawo myśleć ze mam lepszy system pod LMA  

zamiast zadziwiająco dobrego choć bez obrony Millsa mam Monte ( który się rozkręca i daje mi obronę) a zachowałem to czego spurs brakuje czyli Bertansa z topowa w lidze 3. Zawodzi Reddish ale u mnie jest 10-12 do gry podczas gdy w Atlancie dostaje dużo rzutów  

przerwa Collinsa pokrywana jest dobra gra Gaya( na spurstalk to obecnie gracz o najwyższych notach kibiców po każdym meczu ) oraz pamietajmy ze mam Lena i Bradleya ( który dostaje szanse w jazz 14/9 7/8 z gry czy 9/11 3/4 z gry z 3 blokami na 65% FG w sezonie  ) oraz już 6 fajnych spotkań zagrał Nassir Little choć Melo mu minuty zabrał z marszu to pamietajmy o tym).

reszta z głębokich rezerw to epizody gdzie przeoczyłem Admirała Schoefelda który vs Minny zrobił 15 punktów 5/5 3/3 za trzy  2/2 w 14 minut  

moj 15 slot to na dziś 20 minut w sezonie Stanley Johnson ( niechciane cudowne dziecko z QO które mi wcisnęliście za karę ;)))

 

 

Brogdona opisze później 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Po za Jaśkiem sami zadowoleni z rankingu?

Miło, miło :)

niezbyt, czym zawinił Harris, że odbierasz go in minus?

3 godziny temu, Lucas napisał:

Widzałeś chociaż tabelę Zachodu? :P

Naszym Denver obrywa się za to, że Ingles czy Jrue na razie słabo, a zamiast Millsapa jest Grant. Choć Jrue i Grant zaczynają już lepiej wyglądać.

yup

przecież Nuggets są bodaj w runie 10-1 i do tego maja najlepszy bilans z drużynami +.500 na zachodzie

trochę przerażająca taka ignorancja, ale przyzwyczaiłem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał:

JJ Redick - 18 punktów - 4 zbiórki - 2 asysty - 5/12 z gry, 5/8 za 3. W ostatnich meczach jest w świetnej formie strzeleckiej, jego rzut w ogóle się nie starzeje, trafia 48% za 3 na blisko 10 próbach PER 36 ( w obu przypadkach jest to jego career high)

Dlaczego bierzesz w przeliczeniu na minuty gracza z szybkiego zespołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Bo robilem krotki opis a nie gleboka analize i sie nawet nad tym nie zastanawialem:)

Miales czas aby to sprawdzić w przeliczeniu na 36' to mogłeś spisać na 100posiadan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lucas napisał:

Widzałeś chociaż tabelę Zachodu? :P

Naszym Denver obrywa się za to, że Ingles czy Jrue na razie słabo, a zamiast Millsapa jest Grant. Choć Jrue i Grant zaczynają już lepiej wyglądać.

U mnie Nuggets mają bonus za zgranie, choć jeszcze nie wiem, jak wyjdzie to w ostatecznym bilansie. Również bonusy za zgranie mają m.in. Lakers, 76ers, czy Pacers. Jeszcze nie wiem, co mi z tego wyjdzie, ale Twój team też mi się podoba pod kątem defensywy. 

6 godzin temu, fluber napisał:

Aaaaa i jeszcze specjalnie dla @Alonzo ( nie myślcie, że to sobie liczę mecz po meczu, bo tego nie robię, ale skoro już mam wypisane) wychodzi na to, że moi gracze zdobyli łącznie 195 punktów. Czy to oznacza, że coś wygrałem?:)

Licząc tylko dwie pierwsze piątki to jest 170 punktów ze 118 rzutów. Czyli 1,44 punktu per rzut. Najlepszy atak w historii ligi to 1,31 punktu per rzut. Całkiem nieźle:)

Hornets ogólnie bardzo zyskują na ofensywie, jak do tej pory. Trafiłeś z tradeami i na rynku FA. U Ciebie oczywiście nieco inaczej będę liczył Westbrożego, bo w Hornets jest naturalnie pierwszą opcją. 

5 godzin temu, ignazz napisał:

Rl spurs grają piach ale to nie jest przypadek ze „gram na DDR” bo on całkowicie nie pasuje do spurs i braki jakie ma ( mimo sporej ilosci zalet ) wyeksponowane są akurat boleśnie. Fatalny fit którego nie mam. 
zdaje sobie sprawę ze wyniki spurs ciągną czarny pi ar ale ja głównych i innych hamulcowych nie mam w składzie. 
Dużo słabszy sezon ma ( nie-mój) White & Poeltl ( ten nie dostaje minut) choć muszę przyznać ze tez ( mój ) Murray powoli wchodzi po kontuzji ( ma restrykcje) ale ma obok Brogdona 

zwróćcie uwagę ze zamiast Bellineliego mam Wigginsa który po przerwie pogrzebowej wrócił zza światów i punktuje 21 25 22 a ze spurs 26/8/2/2bloki 3/5 za trzy i jedna strata . Seria przed przerwa to byl najlepszy zestaw gier w karierze przez co ma ponad 25 punktów na mecz  

lma niemrawy i niemedialny robi swoje solidne ale rzemieślnicze i bez polotu 19/6,6/2,3/1,7 bloku na wysokiej skuteczności 52,3 %FG oraz 36,9% za trzy  

obecność Brogdona na rozegraniu ktory ma obecnie 2 wynik liczby asyst na lay upy ( pokazuje to jakość asyst z pominięciem tych odegran w bok za 3 lub pod izolacje) sprawia ze mam prawo myśleć ze mam lepszy system pod LMA  

zamiast zadziwiająco dobrego choć bez obrony Millsa mam Monte ( który się rozkręca i daje mi obronę) a zachowałem to czego spurs brakuje czyli Bertansa z topowa w lidze 3. Zawodzi Reddish ale u mnie jest 10-12 do gry podczas gdy w Atlancie dostaje dużo rzutów  

przerwa Collinsa pokrywana jest dobra gra Gaya( na spurstalk to obecnie gracz o najwyższych notach kibiców po każdym meczu ) oraz pamietajmy ze mam Lena i Bradleya ( który dostaje szanse w jazz 14/9 7/8 z gry czy 9/11 3/4 z gry z 3 blokami na 65% FG w sezonie  ) oraz już 6 fajnych spotkań zagrał Nassir Little choć Melo mu minuty zabrał z marszu to pamietajmy o tym).

reszta z głębokich rezerw to epizody gdzie przeoczyłem Admirała Schoefelda który vs Minny zrobił 15 punktów 5/5 3/3 za trzy  2/2 w 14 minut  

moj 15 slot to na dziś 20 minut w sezonie Stanley Johnson ( niechciane cudowne dziecko z QO które mi wcisnęliście za karę ;)))

 

 

Brogdona opisze później 

Ignaś bardzo zyskujesz u mnie na Wigginsie. Trafiłeś z ryzykowną inwestycją, jak w poprzednim sezonie z Rosem. ;) 

Monta grając u Ciebie większe minuty, byłby wg mnie produktywniejszy. Bertans jest świetny, a Brogdon pasuje Tobie idealnie. Trafiłeś też z rookiemi, bo wygląda na to, że i z Reddisha i z Little będzie jednak coś w tej lidze, to możesz ich sobie spokojnie teraz ogrywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.