Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

@Eld Porozmawiaj z ozzy na temat dalszego funkcjonowania arkusza. Sezon w pełni, a ja mam wciąż Matt Thomasa w składzie i 16-osobowy roster. Część zespołów jest niekompletna i nie mam pojęcia z czego to wynika. Nets są częścią głosowania waiverów, chociaż nie mają miejsce w składzie. Trzeba w temacie historia zrobić nowy temat z podsumowaniem każdej tury FA i zaznaczyć, kto wykorzystał Bi-Annual.

Dobrze też byłoby zebrać wszystkie sprawy nad jakimi powinna zebrać się rada, bo "aferą Steina" nikt się nie chciał zająć. Jestem pewny, że było tego więcej, ale wiadomo kto by się tym przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eld napisał:

Straciłem cały dzisiejszy dzień w aucie. Jedyne co do mnie dotarło, że Curry złamał rękę.

Co tam jeszcze na froncie się działo. Może jakieś predykszon co do tego kto wchodzi do PO na Zachodzie?

Mówisz - masz ;)

Nie atakujcie, że roto, czy inne takie. Kilka takich ogólnych info po 4-5 meczach. Niby coś tam już wiemy, ale należy pamiętać, że to jednak dopiero początek.

Zachód jest tragicznie słaby. To fakt. Okazuje się, że Jazz, którzy już umierali po tym jak tracą Aytona na cały 1T nadal są w grze o playoffs, a Warriors, którzy właśnie stracili na jakiś czas Currego, tez moga walczyć dalej, bo nasz Zachód to jednak inny świat niż ten real. :P 

Tradycyjnie subiektywnie:

15. Memphis

Culver nie wygląda na zbawcę - przynajmniej w tym sezonie, a Porter Jr nadal nie gra. Zmartwychwstał Fultz (11pkt. 3,8as), a nasi Grizzlies graja na razie w 7 - Clarson nabija 14pkt. , opcją nr2/3 jest Zubac (9,2pkt. 6zb.) i coś tam jeszcze dorzucą - Grayson Allen (7,5pkt.), Snell (7,2pkt.), Fernando (6.3pkt.) i właśnie Culver (3pkt.). Brakuje tu kogokolwiek, kto mógłby grać na czwórce. 

14. Clippers

Ci chociaż mają Sextona (17,5pkt.), który najwyraźniej przeszkadza BMFowi w ordynarnym tanku. Nadzieje dają też Garland (9,5pkt.), Layman (8,5pkt.), Simmons (8pkt.), czy gracze, tórzy też coś tam zawsze dorzucą - Graham, Porter, Bitadze, czy Guduric. Do tego jest kilku veteranów - Turner, Hill, czy Biyombo, i jakoś można ten skład załatać, choć Hill jest tu chyba jedynym pfem.

13. Portland

Kontuzje wyłączyły Greena, McCaw i Hensona, praktycznie nie grają McKinnie, Birch, czy MKG, co bardzo ogranicza rotację. Mamy tu paru wyrobników i niespełnionych graczy - KCP (6pkt.), Labissiere (5,8pkt.), T. Johnson (6,6pkt.), z dobrej strony zaczyna się pokazywać Milton (6,3pkt.); solidnie wygląda Scott (6,8pkt. 3,8zb.) i drużynę uzupełnia ciągnący ten wózek backcourt Paul (14,8pkt. 4,6zb. 3,6as.) i Schroeder (14,6pkt. 5,4zb. 4,4as.). Na ten moment jak wypadnie Paul, to mamy hard tank.

12. Oklahoma

Kontuzja Bagleya i brak 2-3 graczy z ławki powstrzymuje Thunder przed znacznie lepszym wynikiem. Tylko, że Batum, Nuric, a być może Exum w którymś momencie wrócą. Drużyna w tym momencie gra właściwie w szóstkę - całość prowadzi niesamowity SGA (21,6pkt. 7zb), Eld płacze, że stracił Nunna, ale przechwycił Grahama - 16,4pkt. 7,6as. O defensywę dba też wreszcie zdrowy Annunoby (12,4pkt. 7,4zb. 1,6prz. 1,8bl.), a pod koszem wykorzystuje swoją szansę Kaminsky (12pkt. 6,6zb.). Całość uzupełniają N. Powell (8,4pkt. 4zb.) i Bembry (8,3pkt.). Fundamenty na dobry team są solidne.

11. New Orleans

W sumie to mam ich minimalnie nad Thunder ze względu na bardziej zbilansowany skład, choć Thunder mają zdecydowanie lepszych graczy, ale jednak w 6-7 na ten moment nie można grać mecz w mecz po 48min. Kontuzje ograniczyły już od samego początku Griffina. Nie grają też Giles oraz Derrick Jones (9pkt.), który wypadł chwilowo już po 2 meczach, a Burks co dopiero wrócił. Niewykorzystywany jest Musa, fatlany na starcie jest młody Aaron Holiday, a poza Valanciounasem (11,8pkt. 9zb.) reszta to młodzież, która gra w kratkę. Liderowanie przejął tu chwilowo Miles Bridges (14,6pkt.), wsparcie dostaje od Coby Whitea (12,6pkt. ) i Brooksa (10,5pkt.); Tyus Jones (7pkt.) wygląda na przepłaconego, Melli (7,5pkt.) pokazał sie właściwie tylko w pierwszym meczu z dobrej strony. Jest jeszcze surowy Bamba (5,8pkt.) i dobrze się zapowiadający Sumner (7pkt.). 

10. Dallas

Najpierw kontuzja Ziona, a teraz wypadł Trea - choć dobra wiadomość jest taka, że ponoć ma szybo wrócić. W sumie ciągnie ich głównie Young (26,8pkt. 3,5x3  7,3as. 5zb.). Kontuzje wykluczyły też od początku sezonu WCS, który wrócił dopiero na ostatni mecz, a teraz z kolei wypadł Zach Collins (9pkt. 4zb.) i Mavs musieli sobie radzić tylko z Allenem pod koszem (8pkt. 10,3zb. 1,8bl.). Fantastyczny w defensywie jest Isaac (11,3pkt. 6,5zb. 2,8bl.) - piątkę uzupełniają zapewne Shamet (9,2pkt. 2x3) i Wright (11,3pkt.); na ławce jednak posucha - Zahire Smith, DiVincenzo i Caboclo praktycznie nie grają, Olejeye jest zupełnie nieprzydatny po atakowanej stronie parkietu i ostaje się tylko McDermott (3,8pkt.). Talent jest, ale brak głębi i zdrowia jednocześnie wyhamowuje ten team. 

9. Utah

Wykluczenie na 1T z gry filaru Jazz to był solidny cios. Do tego gracze, którzy mieli byc kluczowi na obwodzie są słabiutcy - Porter (8,8pkt.) , Mikal Bridges (3,4pkt.) - obaj słabo weszli w sezon. Hayward niby ma te 17,5pkt. 7,3zb. 3,5as. ale to nie jest ten gracz, który podpisywał ten wysoki kontrakt - jest solidny, ale ASG mu już chyba nie grozi. Sytuację ratuje rewelacyjny debiutant - Washington (15,8pkt. 7zb.) oraz nastawiony na ofensywę Bryant (14,5pkt. 10,3zb.2,3bl.) - przez co zapewne nie wszystkie schematy idące przed sezonem na Aytona wylądowały w koszu. Dobrze w sezon wszedł też JaMychal Green (12pkt. 3x3), no i na rozegraniu są solidni Hill (11pkt. 4as.) i Ish Smith z ławki (9pkt. 4as.). Pod koszem jest jeszcze Kornet, reszta  już bardziej randomowo. 

8. Warriors

Kontuzja Currego wyrzuca ich z pierwszej czwórki i będą teraz zapewne walczyć o sam awans do playoffs. Możliwości jest tu sporo - kluczowe jest kied/i czy w ogóle Curry wróci w tym sezonie? Jak teraz będzie grał Dray Green (10,3pkt. 7,8zb. 4,8as. 1,5prz.). Bez Currego ich najlepszym strzelcem jest teraz Hart (16,5pkt. 2,8x3 6,5zb.). Warriors będą potrzebowali lepszego Bledsoe, niż jego 10,5pkt. 4,3zb. 4,3as. Fatalny jest Marc Gasol (5,6pkt. 6,6zb.), beznadziejnie gra Kurucs (3,5pkt.). Kontuzjowany jest też Looney. Z ławi największe wsparcie dają - Connaughton (8,3pkt.) i Meyers Leonard (4pkt. 5,5zb.). Reszta gra słabo, albo w ogóle nie gra. Jak mają walczyć  o playoffs, potrzebna jest jakaś głębia i regularna gra najważniejszych graczy. 

7. Sacramento

Bardzo solidna drużyna prowadzona przez Rubio (11pkt. 8,8as. 6,8zb. 1,8prz.), z Gobertem pod koszem (9,8pkt. 10,8zb. 1bl.), dobrze zbilansowana pierwsza piątka uzupełniona o Marcusa Morrisa (13,6pkt. 4,6zb. 1,2prz. 1,2bl.), Joe Harrisa (13,3pkt. 3,3x3) i Saricia (9,6pkt.). Brakuje tu wyraźnej gwiazdy, ale team wygląda na bardzo poukładany. Do tego z ławki wsparcie dają - Forbes (16,7pkt. 3x3 5,3zb.) i Tadziu Young (11,6pkt. ale tylko 2,8zb.). Po urazie ma wrócić też Kanter, a minuty dostają również młodzi - Smith, Williams, Bazley, Nowell i Frazer. 

6. Phoenix

Pewniak do playoffs, a niewykluczone, że drużyna powalczy o rozstawienie. Jedna z lepszych defensyw u nas z Horfordem (14pkt. 9zb. 3,5as.) i Thybulle (5pt. 3prz. 1,5bl.) oraz JJJ (14,8pkt. 6,5zb.), bardzo dobrze sezon rozpoczął Tobias Harris (18,pkt. 9zb. 3as. 2x3) oraz Dinwiddie (17,5pkt. 5,5as.). Słabiej za to Bogdanovic (9,2pkt.). Na ławce jest Barnes (13,2pkt. 5,8zb.), Napier (8,8pkt. 4,8as.) i Monk. Drużyna musi poprawić ofensywę, ale już teraz wygląda na niewygodnego przeciwnika w playoffs.

5. San Antonio

Liderzy Spurs bardzo dobrze weszli w sezon - Brogdon (22pkt. 11,3as. 5,3zb.), Aldridge (21,3pkt. 8zb.), Collins (18,3pkt. 9,3zb. 1,8bl.), Murray (14,7pkt. 8,3zb. 6as. 2prz.) i piątkę uzupełnia solidnie grający Gay (9,7pkt. 6,3zb.). Na ławce jest przede wszystkim rewelacyjny Bertans (16pkt. 4x3) i Wiggins, któremu jeden łinn spokojnie możemy liczyć (20,3pkt. 5,8zb.), ponadto Len (4pkt. 4,3zb.) i Monte Morris (4,5pkt.) uzupełniają rotację. Z grupy młodych graczy pomimo fatalnej skuteczności najlepiej wygląda chyba Reddish. Problemem może byc głębia i defensywa w tym sezonie, ale na playoffs powinno spokojnie starczyć.

4. LA Lakers

Butler opuścił 3 pierwsze mecze (urodziny córki), a James (23,3pt. 9,5as. 6zb.) i Ingram (27,3pkt. 3,5x3 9,5zb.) potrzebuja jednak wsparcia kolegów. Russell zaczął fatalnie (16,3pkt. 6as. 2x3), a Dedmona (4,8pkt. 4,8zb.) zapewne w pierwszej piątce usiał zastąpic Lopez (3,3pkt.); Forma ławi Lakers też nie napawa optymizmem - najlepszy był chyba Korver mimo wszystko (9,3pkt. 2,5x3), wolno po kontuzji wraca Olynyk (5,8pkt. 4,3zb.), słabiej też zaczał Huerter (6pkt.), Bruce Brown pobroni w swoim stylu (4,8pkt.) - stats reszty nie ma co przybliżać. 

3. Denver

Jokic jak wiemy nie jest w optymalnej formie (15,5pkt. 12,5zb. 6,5as.), do tego tylko w dwóch meczach grał Holiday (10,5pkt. 7as.); dobrze gra Harris (13,5pkt. 2,3x3), ale pomimo dobrej obrony i zgrania ofensywa nie zwala z nóg - Ingles (6pkt.), Grant (7.8pkt.), Curry (9,8pkt.), Beasley (9,5pkt.), O'Neale (7,2pkt.), K. Anderson (7pkt. 5zb.), ale ławka jest do bólu solidna i długa - Patterson (7pkt.), Davis (2pkt. 6zb.), O,Quinn (2,3pkt. 2,8zb.) - to daje 12 ludzi gotowych na każdy mecz licząc z Holidayem. 

2. Houston

Drużyna jest zupełnie nowa, system również, ale talent jest tak olbrzymi, że mogą sezon skończyć baaardzo wysoko. Mamy tu duet liderów - Beal (26,8pkt. 3,5x3 7,8as. 5,8zb.) Porzingis (22,3pkt. 2,5x3 7,8zb. 2,5bl) uzupełniany przez - J. Brown (17,3pkt. 6,7zb.), Adebayo (15,8pkt. 10,8zb. 4,8as. 1,8bl.) i dragic (19,5pkt. 4,5as. 4,3zb.), a z ławki - Gordon (12,3pkt. 2,8x3), Baynes (14pkt. 6,6zb.), Teague (13,5pkt. 5,5as.), Payton (8pkt. 3,8as. 2,5prz.), Daniel (7,8pkt.), J. Green (7pkt.), M. Williams (7pkt.), McLemore;

1. Minnesota

Potencjał pierwszej piątki jest niewiarygodny - Lillard (29,2pkt. 2,8x3 7,6as. 5,6zb. ), Booker (24,4pkt., 2,6x3 6as.), Tatum (21,5pkt. 8zb. 2,3prz.), Drummond (21pkt. 17,4zb. 2bl.) i Winslow (14,8pkt. 8,5zb. 5,8as.); na ławce nie ma takiej tragedii - Crowder (10,3pkt. 6,5zb.), Wood (9,8pkt.) F. Jackson (9,3pkt.), DFS (8,8pkt. 6zb.), Okafor (6pt.), Niang (4,8pkt.); do gry ma też niebawem wrócić Roberson.

Analiza tych stats i rotacji - to juz indywidualne podejście. Mi sie juz nawet nie chce nad tym dziś zastanawiać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość nisko (przez skuteczność głównie, bo podoba mi się kreacja moich zawodników + D) oceniałem start sezonu, a jak czytam to jest lepiej niż zakładałem, ale chyba to efekt tego co pisałem wcześniej, jesteśmy "silnie słabością rywali" :P 

Zastanawiam się czy w naszym BeGM na Zachodzie możliwe jest pobicie jakiegoś rekordu ligi względem najmniejszej liczby zwycięstw, które dały Playoffs.

Btw to że @Eld przy tych kontuzjach nie jest najgorszym zespołem ligi jest absurdalne, ale u nas to i Hinkie mógłby się uczyć tankowania :D 

Btw moze wbrew statom, ale z moich guardów to na razie najbardziej podoba mi się Napier, który też świetnie broni, ale jak (prawie każdy) w moim składzie ma problem z rzutem na starcie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

 

Myles Turner : 14,8/6,8/0,5/1,3blk 55% Fg 78%Ft 2,0 3p

zaczal sezon obiecująco w ataku, nieco gorzej w obronie w porównaniu z zeszłym rokiem. Zaczął dostarczać w końcu regularnie trójki, co cieszy mając randle (sabonisa ;] ). no i klops, mam nadzieje ze na długo nie wypadnie. 

Masz szczescie, podobno tylko 2 tygodnie przerwy go czeka:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bym swoich pochwalił, ale mam dziwną przypadłość, że jak coś chwalę to zaraz się rozj*bie, więc się boję, jednak kilka ciepłych słów można powiedzieć o

Thomas Bryant - minuty poszły mocno do góry, skuteczność spadła (w całej lidze jest gorzej), ale dobrze rozciąga grę i w ataku jest zajebisty, ale w obronie sporo do poprawy

Gordon Hayward - poświęciłem chwilę aby ogarnąć temat i muszę przyznać, że jest świetny, bardzo dobry two-way 

George Hill - część z Was widziała zapewne tylko feralny mecz zMiami, gdzie był ch*jowy, jednak ogównie wnosi świetne value w RL Bucks

Washington - kolejny two-way wing, bardzo dobry C&S, solid zbiórka i zajebiste perimeter D, imo to SF/PF a nie PF z tendencjami do C, ale co kto woli

JaMychal Green - zapewnia sporo twardości w obronie, zdejmuje obowiązki z Harrella, jednak jego przydatność w ataku mega zaskakuje

na minus oceniam wymianę Jevona Cartera, ale jeszcze bardziej postawę Mikala, ale boję się, że tam kolano szwankuje i tylko czekać aż coś wyskoczy, ale w obronie ciągle daje impact

Ish Smith na minus, ale wskoczy na ławkę i wszystko wróci do normy

12 godzin temu, Eld napisał:

Ej a może jak Wy k**** tak wszyscy chcecie składać te jebane rezygnacje począwszy od Radnego Cambego skończywszy na najnowszych narybkach jak Wooden czy Lama to może od razu w c*** zamknijmy rozgrywki. Święta wolne, opis z głowy, terminów nie trzeba będzie pilnować.

ten weekend to wyjątek, ale ogólnie jestem zajebany mocno obowiązkami a nie lubię się bawić jak nie mogę się zaangażować, ot uważam to za uczciwe podejście do tematu a takie gówno jakie mi wyszło z Aytonem wierz, że odbiera jakikolwiek zapał i układa całą logikę na odwrót, dodatkowo na forum Józek pierdoli o Kornecie farmazony, bo go nie lubi (swoją drogą typ gracza, którego cięzko lubić) to nawet nie chce mi się Bulls oglądać za abrdzo, bo grają gówno straszne

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Jah Okafor i Frank Jackson są cu-dow-ni ! 
 

@january i jak tam oceniasz jakość ławki Soty?

No to Qcinowi trzeba przyznac, tzn. nie wiem jak pozostalych meczach, ale z Denver byli znakomici, a Pels to graja w biegi sprinterskie tylko obok jest jakiś dmuchany balon ze świńskiej skóry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesi debiut Portera to przeklejam moją opinię z tematu Denver, bo sama linijka może  być kłamliwa :P

Porter debiut bez szalu w tych poważnych minutach. Widać, że się stara i o ile w ataku momentami sam talent może wystarczyć, to w obronie jest mocno zielony i zagubiony. No ale niech gra i niech będzie zdrowy. 

Tylko niech kogoś ta niby spoko linijka Portera nie zmyli, bo z tych 15 punktów to 9 zdobył, gdy ten mecz już nie miał sensu ;) Także nie ma co się specjalnie jarać po debiucie, krytykować specjalnie też, bo to tylko debiut. Wrażenie robi to jak on jest długi, chyba większy od Granta, oby tylko potrafił za jakiś czas robić z tego użytek w D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.