Skocz do zawartości
Matiii

Wybór pierwszej piłki do koszykówki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od kilku tygodniu przypominam sobie dyscyplinę zwaną koszykówką, pierwszy raz od ładnych paru lat, ostatnio pogrywałem w gimnazjum/podstawówce. Gram jakąś starą i lichą piłką Spokey "coś tam" za bodajże 20 zł. Stąd moje pytanie jaką piłkę polecacie kupić, czytałem że Splading tf-150 jest spoko, czy lepiej od razy dołożyć do jakiejś lepszej piły? Grane jest głównie na zewnątrz. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiadasz że te piłki Nike i Molten są lepsze od tf-150? A może dołożyć ten 50 zł i kupić Spalding tf-250, tylko czy jest sens wydawać tyle kaski na w zasadzie pierwszą piłkę? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zalezy w jakiej kwocie chcesz się zmieścić. 

Osobiście nie pchałbym się w tanie molteny, te tanie sa naprawdę "byle jakie", główny problem to taki, że mają bardzo cienką gumę i to czuć (modele BR7).

Nike Dominate jest ok, ale osobiście nie polecam, ponieważ ona nie jest gumowa tylko taka jakby gąbka z pianki. Dla jednych to jet atut, ponieważ rzeczywiście dość dobrze ją sie chwyta, choć niektórzy mówią, że po jakimś czasie twardnieje i nie jest tak fajna jak nowa. Ja osobiście wole ucuzcie gumy niż tej gąbki.

z takich to zdecydowanie Spalding TF-150:

https://sklepkoszykarski.pl/pilka-do-koszykowki-spalding-tf-150

ma grubą solidną gumę. Napisy sa w zagłębieniach co daje fajne uczucie przy trzymaniu piłki, dodatkowo logo sie szybko nie wytrze, a jednak marka wizualnie też wpływa na komfort gry...

Jeśli natomiast chcesz więcej wydać to polecam TF-250, choć jakbym miał doradzić to poszedłbym odrazu w model TF-500, kiedyś kosztował ponad 200zl, przy obecnej cenie 159zl to jest cud piłka, grałem wczesniej Grip Controlem i mimo, że prawie 100zl droższa od TF-500, to mimo wszystko 500-tka jest od niej lepsza. 

Grywaliśmy na sali i z pośród wszystkich piłem, właśnie wybieraliśmy TF-500 najlepiej się trzymała ręki (a nawet była leciwa TF-1000 do wyboru). Obecnie gramy TF-1000 Euroligową i ta jest kosmos. 

Podsumowujac, jak masz kasę do wydania, to TF-500, a jak nie to brałbym TF-150, a jak dalej będziesz grał w kosza to za rok uzbieraj na TF-500.

Spalding TF-500
https://sklepkoszykarski.pl/pilka-do-koszykowki-spalding-tf-500

Wariant pośredni:

https://sklepkoszykarski.pl/pilka-do-koszykowki-spalding-tf-250

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...