Skocz do zawartości

Laptop za około 3k


Luki

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Mirwir napisał:

SSD, 8GB +,

Jeśli do kodowania to sprawdź układ klawiatury czy Ci pasuje? Chociaż zawsze można podłączyć klawiaturę zewnętrzną (ilość USB przynajmniej 3 mysz/klawiatura/dysk,   no i żeby był 3.0)

Matryca raczej matowa.

Pewnie Java to sprawdź wymagania IntelliJ IDEA bo pewnie prędzej czy później zaczniesz go używać.

No właśnie jestem na etapie IntelliJ IDEA i stwierdziłem że lepiej poświęcić temu dedykowane urządzenie, szczególnie że mam możliwość klepać kod w pracy gdy jest luźniej i robota jest zrobiona. Więc który z powyższych/jeżeli żaden to jaki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2019 o 09:46, antek napisał:

Panowie, chcialbym kupic laptopa jakiegos taniego, wylacznie do gry w heroesy 3, jakies pomysly ?

Ja mam dwa nieużywane laptopy 14" w firmie które z chęcią bym spieniężył. Nawet nie wiem jakie bebechy są w nich, ale pewnie coś pomiędzy porządnym kalkulatorem a Nokią N8. Nie mniej Heroes 3 na pewno na tym ruszy :). O i mają oryginalny Windows 7!

Cena 100 PLN. W 100% sprawne. Wystawię FV jak trzeba!

#edit

No może bateria stęka ale po tylu latach to dziwne, żeby nie. 

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Cardi napisał:

No właśnie jestem na etapie IntelliJ IDEA i stwierdziłem że lepiej poświęcić temu dedykowane urządzenie, szczególnie że mam możliwość klepać kod w pracy gdy jest luźniej i robota jest zrobiona. Więc który z powyższych/jeżeli żaden to jaki? :)

Te, które podałeś są dość podobne. Kierowałbym się układem klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lucas napisał:

Ja mam Huaweia, tylko bez dedykowanej karty i polecam. 

Wygodna klawiatura, nie grzeje się za mocno i bardzo przyjemnie się na nim pracuje. 

Mimo braku oddzielnej karty spokojnie można pograć w PCM czy FM, więc z kartą masz i z grami spokój na jakiś czas. 

15tkę czy 14"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz moja kolej. Znalazłem na alledrogo takie laptopiki

https://allegro.pl/oferta/asus-tuf-fx505dt-3550h-16gb-512ssd-gtx1650-rgb-w10-8452857951

https://allegro.pl/oferta/lenovo-l340-15-i5-9300-16gb-256ssd-gtx1650-w10p-do-8393031753

Nie jestem w stanie ocenić który lepszy. Wiele wyczytałem na temat słabości jakości Lenovo i ich serwisów ale czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

przerzuć plik po lokalnej sieci, np bezpośrednio z urządzenia X (inny komputer czy smartfon) na Twój komputer, najpierw po kablu (tu ze smartfonem bedzie ciezko ;) ), potem po WiFi, zobaczysz ile 'wyciągają' w 'sprzyjających'  warunkach. Jeśli -raczej dla pzykładu, bo wątpię żeby tak było - po WiFi ale po localu wyciąga Ci 50kbps to trudno będzie żeby internet chodził szybciej.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tak zrobić, ale pc który jest po kablu padł i dopiero za tydzień mogę oddać go do serwisu. Chyba karta graficzna, bo działa ale nie ma obrazu. Te 60-70 mega transferu w zupełności wystarczy. Mam horizon go, HBO go, nc+ go, to przy takim transferze nie przycina. A tv stary to nie ogarnia takich wynalazków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po kablu dobrze net chodzi?

1. sprawdz net po kablu 

2. zrob siec point to point laptop z telefonem , przekopiuj plik z telefonu na komputer albo na odwrot, zmierz jaki wychodzi transfer

3.sprawdz jak szybki jest net jak robisz tethering z telefonu na laptopa

 

i na podstawie tego co ci wyjdzie bedziesz wiedzial czy problem jest 

a) ogolnie z wszystkimi polaczeniami sieciowymi z Twojego kompa (jesli wydajnosc (1)  bedzie kiepska )  --- imho najmniej prawdopodobne

b) z sieciowka Wifi w laptopie (jesli oba, (2) i (3) dzialajo wolno, a 3 dziala podobnie wolno do normanego polaczenia wifi z routerem)  ---bardziej prawdopodobne niz 1, mniej niz 3 

c) z modulem WiFi w routerze (imho najbardziej prawdopodobna opcja) - jesli net z punktu (3) jest szybszy niz przez wifi/router a 2 jest tak szybkie jak oczekujesz (zalezy jaka masz karte sieciowa i jaki tryb, b / g / n czy co tam teraz jest na topie)

 

nie ma za co 

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Chyba nie ma tematu o stacjonarkach, więc wrzucę tutaj

 

https://www.x-kom.pl/p/529832-desktop-x-kom-g4m3r-500-i7-9700k-16gb-480-w10x-rtx2070.html

Warto?

Nie znam się, ale rozjebało mnie reklamowanie stacjonarnego kompa za 6,5 k LoLem, CSem i (największy lol) Hearthstonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

Nie znam się, ale rozjebało mnie reklamowanie stacjonarnego kompa za 6,5 k LoLem, CSem i (największy lol) Hearthstonem.

A to nie dlatego, że mają co-op z AGO e-sports, chyba teraz się nazywają AGO x-kom i mają w tych grach swoich zawodników?

A akurat CS to jedna z gier, gdzie stałe 300+fps ma kolosalne znaczenie. Na proscenie of kors.

Tak czy owak, dzieki za "nie znam sie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rw30 napisał:

 

@Cardi 

 

jaka jest różnica między 100fps a 300 fps dla gracza? 

Nie wiem, ja nigdy ponad 120 nie miałem, wiem tylko jak wygląda sprawa na profesjonalnej scenie CSGO, gdzie obecnie 240Hz monitory to standard, a 240Hz bez stałych 240fps nie mają sensu.

 

Ale ja nie o to pytam, tylko o komputer z linku czy warto czy nie warto? W sensie wiem, że nie warto, ale to nie moja kasa, pytam raczej czy ulokowana w dobry komputer, czy da się mieć coś takiego w lepszej cenie, ewentualnie coś lepszego w takiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.