Skocz do zawartości

Sezon 2018/19 Liga III Atlantic


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Zapisuje i zacytuję pod koniec sezonu :) jak będę patrzył w dół tabeli i będę tam widział Ciebie ;)

 

Wysłane z Tapatalka

Dzieki szkoda-czasu :)

Dzisiejszy awans to dla mnie troche zaskoczenie no i nie wpadam w euforie bo to po czesci tylko efekt nadgrania meczow. Mysle jednak ze wbrew opinii Fluber'a wymiany i pobrania ktorych dokonalem rowniez sie do tego przyczynily.

 

Jedna z dobrych wymian zawdzieczam wlasnie Tobie, szkoda czasu bo uwolniles mnie od zawodzacego Gordon'a i Lavine'a, w ktorym naprawde nie wiem co widzialem lepszego od DAR'a i w zamian dostalem Simmons'a :)

Co prawda wlasnie wtedy kiedy pisales tego cytowanego posta twierdzilem ze Simmons straci na wartosci po przybyciu Butler'a i cieszylem sie ze wczesniej nie chciales mi go oddac ale jak widac sie mylilem :P

 

Z tych wszystkich wymian co zrobilem to zaluje tylko wlasnie oddania DAR'a bo jak widac nie tylko nie zwolnilntempa ale zaczal sie jeszcze bardziej rozkrecac i jak patrze na statsy tych ktorych oddawalem to w zasadzie tylko przy jego nazwisku mysle sobie "kurde trzeba go bylo zostawic". Z drugiej strony skoro jego wymiana posrednio dala mi mozliwosc pozyskania Simmonsa to juz nie wyglada to tak zle.

 

Wracajac do "awansu". Zeby to utrzymac trzeba jeszcze troche zrobic i przyda sie tez duzo szczescia.

Zacytowalem Cie szkoda-czasu bo na tamtego posta odpisalem Ci tak ze ogolnie rzecz biorac po powrocie Collinsa i Bartona i przy dokonaniu odpowiednich wymian mam znacznie wieksze szanse na dolaczenie do czolowki niz Ty i wychodzi na to ze sie nie mylilem. Jak bedzie na koniec sezonu sie okaze bo widac ze zmieniles taktyke i poszedles w trojki i punkty i FT i podobala mi sie wymiana Gobert-Curry. Mam watpliwosci czy dobrze zrobiles pozyskujac Conley'a ale biorac pod uwage jakie drobniaki oddales za niego Fluber'owi to i tak nic na niej nie straciles a mozesz na tym tylko zyskac. Na efekty przyjdzie chwile poczekac.

 

Pecha ma Barcalover bo dzisiaj polamal mu sie znowu Oladipo i mozliwe ze nie zagra juz w tym sezonie a w kazdym razie predko nie wroci. Wczesniej polamal mu sie Carter a jeszcze wczesniej oddal mi Fox'a za Levert'a. Na poczatku sezonu wygladal na jednego z faworytow a teraz bedzie sie musial napocic zeby wywalczyc awans. Co prawda mial teraz naprawde fajne pobrania Zizic, Faried i zwlaszcza Faried moze mu bardzo pomoc latajac z nawiazka dziure po Carter'ze a wczesniej dobrze trafil z Huerter'em ale nie wiem czy to wystarczy. Mysle ze jakies wymiany powinien zrobic.

Strata dla jednego to potencjalny zysk dla drugiego i teraz FC Parapety majac Evans'a w skladzie moga oderwac sie od grupy spadkowej i byc spokojniejszym o utrzymanie.

Owls wreszcie zrobil sie aktywniejszy i dobrze trafil z pobraniem Bayless'a ale jednoczesnie chyba znowu stracil na jakis czas Mirotic'a. Nawet biorac pod uwage ze do gry wrocil Cousins a w skladzie ma w zanadrzu jeszcze Carmelo i Howard'a to jednak watpie aby same powroty polamancow i pobrania FAsow uratowaly go od spadku. Szkoda ze tak dlugo nic nie robil bo nie dosc ze przegapil sporo fajnych pobran FAsow i waivers'ow to jeszcze ma duzo niedogranych meczy a przy okazji zakrzywil troche obraz ligi i wyniki w tabeli. Mysle ze bez wymian i duzej aktywnosci na FA nie ma szans na utrzymanie.

Z fajnych pobran to na uwage zasluguja jeszcze po rania SuperPsonics (Okafor,Trier). Szkoda tylko ze Okafor to bedzie raczej krotka bajka chyba ze sprawdza sie czarne scenariusze i Davis bedzie pauzowal 4 a nie 2 tygodnie.

 

Ja ciesze sie ze wreszcie wrocil Barton i dzis zagral dokladnie tak jak liczylem na to kiedy wybieralem go w drafcie. Szkoda ze tyle musialem na niego czekac.

Z pozytywow to jeszcze ponowne pobranie Isaac'a tylko pytanie czy on sie wreszcie rozkreci i bedzie stale nabijac takie cyferki jak dzisiaj?

Mysle tez a raczej mam nadzieje ze pobranie Robinsona to byl dobry pomysl. Dzieki niemu podreperuje troche bloki. Wydaje sie ze moment wybralem odpowiedni (Kanter na wylocie a Kornet sie polamal) tylko niech on przestanie lapac tyle fauli.

Szkoda ze Holmes odniosl kontuzje w tym samym meczu co Ayton bo nieobecnosc Ayton'a to wlasnie to na co liczylem. Holmes moze nabijac mega fajne statsy w tym czasie. Mam nadzieje ze wroci do gry szybciej niz Ayton.

 

Jak widac mam kim grac i jest tych grajkiw az za duzo wiec musze zawezic rotacje. Dlatego szukam raczej wymiany 2za1.

Tak jak pisalem wczesniej wciaz szukam trojek, steali i blokow przy poprawnych FG i FT.

Do oddania mam Williams'a, White'a i Dunn'a czyli punkty, asysty i dobre FG i FT.

Jacys chetni?

 

Wazne zeby na White'a patrzec poprzez pryzmat ostatniego miesiaca bo dopiero od tego czasu zaczal grac tak jak tego po nim oczekiwano. Podobna sytuacja dotyczy Williams'a ktory dobrze gra od dwoch miesiecy czyli od czasu powrotu po kontuzji z poczatku sezonu.

Jesli spojrzycie na nich z perspektywy sezonu moze Wam umknac ich faktyczna realna wartosc a tym samym mozecie przegapic dobra okazje do wzmocnienia skladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pecha ma Barcalover bo dzisiaj polamal mu sie znowu Oladipo i mozliwe ze nie zagra juz w tym sezonie a w kazdym razie predko nie wroci. Wczesniej polamal mu sie Carter a jeszcze wczesniej oddal mi Fox'a za Levert'a. 

Pecha to mam ja, bo połamał mi się TOP 1 Davis, TOP 30 Gallinari i trzech TOP 100 Nance, Anderson i Zeller. Gdyby nie to, byłbym już daleko z przodu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontuzja Davisa to nie pech tylko standard sezon w sezon wiec wybierajac go w drafcie chyba liczyles sie z tym ze przez jakis czas bedziesz grac bez niego. Podobna sytuacja jest z Gallo. To bylo pewne jak techno w trendzie ze wkoncu sie polamie i robiac wymiane w ktorej go pozyskales chyba tez brales to ryzyko pod uwage. Natomiast tutaj bym nie dramatyzowal bo kontuzja Gallo to chyba nie jest nic powaznego i raczej dlugo pauzowac nie bedzie.

Nance, Anderson i Zeller to pojedynczo patrzac nie tak duze straty ale ze przerey w grze wszyscy maja dosc dlugie i w podobnym czasie to faktycznie tez mozesz to odczuc. Nie przesadzalbym tylko z tym byciem daleko z przodu przy pelnym skladzie. Az tak nie odstajesz od reszty ligi.

 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Dzieje sie. Trzy wiszace wymiany w ciagu dwoch dni :)

Jaram sie bo to znaczy ze jest duzo aktywnych GMow i ze nikt tak do konca sie nie poddaje a co za tym idzie jeszcze duzo sie moze zmienic w drugiej polowie sezonu zwlaszcza ze o awans a nawet i o wygranie ligi walczy 8 druzyn! Co prawda na srednich wychodzi na to ze praktycznie 6 druzyn ale to i tak duzo.

 

Troche dziwie sie Owls bo Mirotica oddaje za Rose'a i DSJ a troche wczesniej wyslalem mu oferte Lou Williams za Mirotic'a i ja odrzucil a mnie jednak sie wydaje ze Lou jest wiecej wart niz tych dwoch. No coz...ja nie zaluje bo Mirotic ciagle chodzi polamany i nie sadze zeby wrocil do formy z pierwszego miesiaca sezonu.

 

Podoba mi sie aktywnosc szkoda-czasu bo widac ze dziala konkretnie i jednoczesnie wszystkie wymiany sa przemyslane. Dziwi mnie tylko troche to ze Jacobsman13 na to poszedl bo chociaz dostaje duze wsparcie w punktach, zbiorkach, asystach i stelach czyli to czego potrzebuje to jednak oddal graczy top30 i top50 za jednego top 40-50. Chyba mogl oddac jednego wraz z jakims zawodnikiem ze sredniej polki i byloby rowniej i dla niego korzystniej ale coz...nie ja to wymyslilem :P

Moim zdaniem szkoda-czasu wygrywa to wymiane choc patrzac na potrzeby obu GMow, kazdy dostal to czego potrzebuje.

Szkoda czasu wygral tez wymiane w ktorej oddal THJ,Wiggins'a i Portisa bo Conley chociaz mozliwe ze bedzie wytransferowany i jest duze ryzyko spadku wartosci to i tak jest wart wiecej niz te drobniaki ktore dostal Fluber. Tak i mowie to Ja ktory przez pierwsze 2 miesiace bardzo wysoko cenilem THJ.

 

Apropos "wygranych" wymian...wczesniej o wymianie Kuby Sprawka z Trust the Process 2 pisalem ze wyglada to na zwykla rozmianke gwiazdy ale po czasie dochodze do wniosku ze Kuba wygral ta wymiane i to zdecydowanie bo przyszlosc Kantera jest bardzo niepewna a aktualnie nie ma z niego zadnego pozytku a DeRozan gra ostatnio slabiutko. Gratulacje dla Kuby.

 

Phi Slama Jama "wiedzial" kiedy wymienic Dinwiddie i chociaz dostal "tylko" rozczarowujacego Harris'a to i tak ma z niego wiecej pozytku niz z polamanego Spencer'a...w przeciwnym razie moim zdaniem stracilby na tej wymianie.

 

No i teraz moj ruch. Szukalem m.in. trojek i blokow i udalo sie. Co prawda Lopez poza tym nie oferuje duzo wiecej poza poprawnym FG i FT ale coz..to gracz top50 i typowy specjalista od pewnych kategorii ktorych ja akurat bardzo potrzebowalem. Przyplacilem to strata Lou ktory ma potencjal rowniez zakonczyc sezon w top50 co udowadnia swoja gra przez ostatni miesiac-poltora ale cos za cos.

Szkoda mi tez troche tracic Hilmes'a bo to tez mega produktywny grajek nawet przy malej ilosci minut a na dodatek w razie kontuzji Ayton'a bedzie krecil mega cyferki. Szkoda tylko ze zlapal kontuzje w tym samym meczu co Ayton...z drugiej strony gdyby nie to to pewnie bym go teraz nie oddal a tak to dalem Turbokasztanowi fajne zabezpieczenie (ma Ayton'a w skladzie) i dobrego grajka zeby wyrownac wartosc wymiany bo Louchoc teraz moze wygladac na gracza top75 ale top50 jest w jego zasiegu do czego ciezko bylo mi przekonac kilku z Was ktorym oferowalem Lou nawet w pakiecie z White'm lub Dunn'em.

 

Sklad po tej wymianie bede mial juz kompletny z punktu widzenia tego czego chce. Zawezona rotacja, zbilansowany gleboki sklad a na benchu ciekawe prospekty (Robinson,Isaac) oraz Napier ktory przez najblizszy miesiac moze nabijac dobre cyferki pod nieobecnosc Dinwiddie.

Co prawda zawodzi mnie Dunn ale za to jaram sie powrotem Bartona ktory ma potencjal na top50 i chociaz jeszcze gra z niewielkim ograniczeniem minut to juz gra dobrze i zaczyna sie rozkrecac.

Wiem ze juz to mowilem ale ciekaw jestem jakby moja sytuacja wygladala na tym etapiebsesonu gdybym nie musial czekac na niego pol sezonu a Collins nie pauzowalby przez pierwszy miesiac. Z drugiej strony na tym etapie sezonu chyba ciezko znalezc w naszej lidze GMa, ktoremu nie polamal sie na dluzszy czas chocby jeden z najwazniejszych zawodnikow w skladzie.

 

Zycze udanego sobotniego wieczoru Panowie i powodzenia! :)

 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Dzieje sie. Trzy wiszace wymiany w ciagu dwoch dni :smile: Jaram sie bo to znaczy ze jest duzo aktywnych GMow i ...

 

Sprawdziłem i widzę, że mamy 19 wymian w lidze. Pomyślałem, że to bardzo dużo i chciałem sprawdzić jak to wygląda w porównaniu do poprzednich sezonów.

W 17/18 tylko w jednej lidze było więcej wymian. Więc nie jest nieźle. Jednak do rekordowych wyników, które się trafiały 44 czy 50(grałem w tamtej lidze :smile:) Jeszcze sporo brakuje.

 

 

 

http://www.e-nba.pl/topic/5900-trades-20172018/

Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miesiac przed naszymntrade deadline zaczynam myslec o ostatnich poprawkach :)

Szukam na pewno trojek, steali i poprawnego FT i FG ale w zaleznosci od tego kto co bedzie chcial zaoferowac chetnie przyjme tez punkty i zbiorki.

Do oddania mam Dunn, White ale zaczynam myslec tez o wymianie Simmons'a i Bartona. Tych dwoch ostatnich dostepnych jest i osobno i w pakiecie.

Zainteresowanych zapraszam juz tera do negocjacji i wysylania ofert wraz z komentarzami.

Pzdr Y'all!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda-czasu gratulacje ladnego awansu o 6pkt roto. Ladnie pniesz sie w gore tabeli. Cos czulem ze tak sie stanie bo juz jakis czas temu zrobiles kilka dobrych ruchow kadrowych (mam wrazenie ze zmieniles wtedy zupelnie strategie) i wyszlo Ci to na dobre.

 

Ktos chetny na Simmons'a, Barton'a, Dunn'a White'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jordan20 tez wlasnie dostałeś nowa oferte.

No dalej Panowie ASW juz sie skonczyl a od czwartku znowu mecze. Zostalo ich jeszcze po ok 25 czyli 1/4 sezonu. To i duzo i malo... W kazdym razie to ostatni dzwonek na dokonywanie wymian zeby mogly faktycznie coś znienic w ukladzie tabeli.

 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.