Skocz do zawartości

Old Star Roto League 2018-19


barcalover

Rekomendowane odpowiedzi

U jakich graczy postrzegasz swoj najwiekszy zysk?

Przede wszystkim Richardson, Vuc, Mirotic, Evans, Nance.

Każdego z tych graczy miałem wyżej:

JRicha i Vuca w okolicy 30$, uważam że będą mieli świetne sezony

Mirotic i Nance to dla mnie gracze z poziomu co najmniej Top60, więc bliżej 25$, niż cen za jakie poszli.

Evansa nawet nie chciałem ale moja wycena dla niego była ponad 2xwyższa niż cena więc po prostu wziąłem value.

 

Jabari i Fournier to następni dwaj gracze na których udało się zaoszczędzić łącznie około dyszki.

 

Cenowo jestem zadowolony, choć jak już pisałem, gdybym nie poszedł w 3x high upside, mógłbym mieć tu jeszcze jednego grajka który według mnie szedł w sporej przecenie.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy również tutaj z projekcjami... brałem top12, więc "płaskie" składy są w teorii sztucznie zawyżone. Dzielę ligę na kilka tierów i w sumie zachęcam Was również do wróżenia z fusów, skoro już wszystkie drafty za nami :)

 

1. Walka o mistrzostwo Old Star Roto League!

 

Westbrook Whisperers  - wychodzi mi, że tutaj również uda mi się powalczyć o zwycięstwo, jeśli ominą mnie poważniejsze urazy najlepszych graczy. Z top15 postawiłem na Oladipo, którego wsparłem zbalansowanym uzupełnieniem trzonu w postaci Tobias H, Aaron G, Ingles, Rubio, DAJ - tutaj już wiedziałem, że będzie dobrze, bo dzięki zakupowi DeAndre zabezpieczyłem wszystkie kategorie oporócz ft i tov. Uzupełnienia oceniam na udane - rotacja pod koszem powinna być solidna, a Schroder i Fox będą w mojej opinii bardzo dobrym wsparciem na PG.

High Flying Circus 6 - Przyznam, że Andrevv dość nietypowo dobrał personalia, ale wyszło mu to dość zgrabnie. Ma dużo graczy z wielkim usg, więc nic dziwnego, że moje projekcje mają go wysoko. Słabe punkty to chyba głównie trójki, fg% i oczywiście tov.

MJ's Chewing Gum - Benon bardzo poprawnie obudował Giannisa, dzięki czemu nie ma zbyt wielu słabych kategorii (chyba tylko bloki). W projekcjach sporo punktów ten team ma za tov, więc zobaczymy jak to się w rzeczywistości będzie klarować. W składzie mimo wszystko jest sporo "znaków zapytania" - Taj, Lou, Markkanen, THJ.

-

 

2. Tuż za rogiem

 

sama-sama - podczas draftu wybory Bartka podobały mi się średnio, ale część z wybranych przez niego rolesów okazała się na tyle solidna, że moje arkusze wywindowały go dość wysoko. Trzon jest mocny, więc nie zdziwi mnie wcale skok o tier wyżej i zagrożenie w walce o mistrzostwo. 

Mohicans - Davis przepłacony w mojej opinii. A wygląda na to, że gdyby Tecu nie miał chętnego do podbijania AD i kupił go za powiedzmy 15$ mniej, to byłby na spokojnie w tierze powyżej. Bardzo fajny eksperyment i wydaje się, że zakładając zdrowie Davisa - udany.

Ultra BlockBuster - tweetas postawił na sprawdzonych, zaprawionych w bojach graczy. Upside indywidualny nie jest wysoki, ale widzę tutaj pewną solidność - moje arkusze się zgadzają, więc będzie raczej górna część stawki.

-

 

3. Grupa pościgowa, szybcy i wściekli (na moje projekcje)

 

Dziki Wschód - Hardcore stars&scrubs, ale przynajmniej było śmiesznie. Dopasowanie gwiazd prawidłowe, rolesi dobrani w mojej opinii poprawnie i jest tutaj ok drużyna z możliwościami na skok jakościowy pod warunkiem bounce-backu Love'a.

Blog Boys - wiLQ już zdążył się przyznać do błędu przy zakupie Klaya - zdecydowanie się zgadzam, bo wyszedł mu mały overkill w trójkach, a te niecałe 30$ zaważyły na konieczności uzupełniania składu słabymi rolesami. Nie wykluczam jednak, że ktoś z tych słabych w teorii graczy wypali i wtedy już wartość całej ekipy bardzo wzrośnie, bo trzon jest bardzo pewny i dobrze dopasowany.

Gucci Louis Vuitton - Wooden poszedł w znaną i lubianą taktykę zaatakowania 2-3-4 tieru graczy, czyli chciał mieć jak najwięcej ludzi z top80-100, próbując ich nie przepłacać. Myślę, że się udało, choć nie obyło się bez luk w kategoriach typu bloki, ft%, pts i reb. Dobry skład.

Roswell Rayguns - dziwna drużyna, bo wychodzi mi że mimo posiadania CP3, Harrisa, Elfrida i Brogdona, kategorie guardów są na niskim poziomie. Rotacja wysokich dość "chybotliwa", więc jest to w moich oczach team, w którym dużo może pójść nie tak.

Radom Lumberjacks - Dobra wartość przy zakupach Butlera, Mitchella i Drummonda, ale potem zabrakło cierpliwości i trafiło się parę przepłaceń. Punkty kuleją, asysty również, a reszta kategorii nie jest wystarczająco mocna, by nadrobić te braki.

The Lego - Draymond wg mnie przepłacony, natomiast do ekipy i strategii Hermana pasuje, więc zobaczymy jak tutaj się potoczy sytuacja. Póki co wygląda mi to na raczej przeciętną ekipę w skali ligi.

 

4. "Nie zgadzam się z Twoimi debilnymi projekcjami!"

 

GOAT - tutaj mimo wszystko postawienie na ludzi 2-3-4 sortu eksplodowało w twarz devolajowi. Doszło przepłacenie Haywarda i Nurkica oraz średnie wg mnie uzupełnienia pod koniec draftu i ekipa wypada u mnie blado.

Milwaukee Badgers  - personalia w mojej opinii na pierwszy rzut oka są bardzo ok, natomiast dopasowanie już niekoniecznie. Wychodzi na to, że Badgers będą słabi zarówno w fg%, jak i ft% co nie jest dobrym zwiastunem. Zobaczymy, co mikrofalówka tutaj wymyśli.

 

5. "A idź Pan w ..."

 

'I'M a FUN GUY!' - evi przebąkuje o emeryturze, ale odejść po skończeniu w bottom 3-5 takiej ligi to byłaby chyba przesada. Stars&scrubs gone wrong, ale evi zapewne zamknie mi usta paroma wynalazkami z FA i skoczy do górnej połowki tabeli... albo i nie?

Give Me More Nasty!  - Asysty i fg% na elitarnym poziomie, ale coś oprócz tego? Przeciętność wyszła w moich arkuszach. Może to też być częściowo spowodowane tym, że rolesi dobrani przez Leszczura niezbyt są w moim guście.

mac - mac chyba chce tutaj coś udowodnić, pozostaje mi życzyć powodzenia :)

 

Rozumiem, że zgadzacie się w 100%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pare duzych roznic barcalover, wiec chetnie o nich pogadam, ale najpierw slowem o mojej druzynie.

Cierpliwie poczekalem na jednego z upatrzonych graczy z czolowki [PG13], ale jak wspmnialem wczesniej fakt ilu GMow kisi pelny budzet bez podbijania gwiazd mnie wybil z typowego planu bo myslalem, ze sie pozabijaja w drugiej polowie, wiec postanowilem zainwestowac w IMO dobre ceny w srodku. Ale co z tego, ze ktos pochwalil zakup Klaya jak nie uwzglednilem jak malo mi po nim zostanie kasy na reszte skladu?

Uwazam, ze najwiekszy problem polegal na tym, ze wcale nie wyszla sieczka z podbijaniem w drugiej polowie i jakos sie to lagodniej rozlozylo niz myslalem, wiec tylko z rozczarowaniem moglem patrzec na dostepne okazje z braku kasy. Po fakcie bym zrezygnowal z Klaya lub najdrozszego Walla i rozlozyl to na 3-4 IMO steale ze srodka, ale tak sie nie da... chyba, ze trejdem, ktos cos? ;-)

Wydaje mi sie, ze z pozostalym budzetem 24$ zrobilem calkiem sporo bo kazdego z tych rolesow widze w Top170 [przynajmniej na srednich za istotna czesc sezonu], ale nie da sie ukryc, ze to wyszlo heroiczne rozwiazywanie problemow, ktore sie samemu stworzylo, wiec medali za to nie bedzie ;-)

A teraz ogolniejsze wrozenie z arkuszy ze standardowymi zalozeniami tzn wrzucam podraftowe sklady pod swoje projekcje - z ktorych wszystkie moga byc do bani, a ktore mozna w tym roku zobaczyc na ninjy - i sprawdzam jak druzyna wyglada na tle ligi. Nie bierzcie tego osobiscie bo staralem sie oceniac wg krzywej tak zeby byla czolowka, srodek i spadkowicze itp itd [czyli nie wszyscy mogli miec dobry draft!].

Rowniez w zadnym wypadku nie traktujcie tego jako "tak bedzie i kropka", to proba opisania stanu podraftowego w mojej skromnej opinii, ale po to rozgrywamy sezon zeby zobaczyc co z tego wyjdzie i poprawiac co nie wyszlo.

OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a kolejnosc w grupach bardzo z grubsza...

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na podium lub okolice, ale bycie na tej liscie niczego nie gwarantuje]:

Blog Boys [fundament mocny, ot pytanie co dostane od rolesow, wydraftowalem ich, wiec oczywiscie szacuje ich na wyzsza produkcje niz pensja, ale rownie oczywiste, ze moge sie mylic to wtedy wyladuje o tier nizej, zakladam, ze klepne jakis trejd zeby oddac overkill w trojkach, ktos cos?]

Ultra BlockBuster [mocny core i IMO garsc solidnych rolesow daja contendera, punt przechwytow czy beda wzmocnienia?]

Dziki Wschod [gwiazdy w niezlych cenach i podobaja mi sie tanie wypelnienia, zatankowane bloki wybijaja ta druzyne na tle innych ze srodka]

sama-sama [dobry fundament i pare udanych strzalow za 1$, umieszczam w tym tierze zakladajac relatywne zdrowie, ale ryzyko jest spore]

MJ's Chewing Gum [drogawy Giannis, ale fajnie wyczekany srodek, bral slabych kategorii]

"Srodek stawki" [w znaczeniu, ze wg mnie druzyna ma przecietna/solidna sytuacje wyjsciowa]:

The Lego [wszechstronna w kategoriach i dobra glebia, ale kto tu ma zaskoczyc i okazac sie stealem?]

Westbrook Whisperers [wg mnie slabo rozlozone pensje bo zabraklo jednego dobrego gracza i brak zdecydowania co z FT% na dzisiaj ograniczaja upside do okolic srodka]

Mohicans [na srednich wyglada pieknie, ale 2 juz powaznie polamanych w skladzie czyni ten widok iluzja. Antek wyszedl drogo, ale podobaja mi sie zdrowe uzupelnienia, wiec wyszlo to solidnie]

Gucci Louis Vuitton [przy takim rozkladzie pensji i IMO z grubsza fair pensjach wychodzi klasyczna druzyna srodka]

Radom Lumberjacks [wg mnie tu zabraklo zdecydowania w jaki punt isc przez co wyszlo cos posrodku, wiec...]

Milwaukee Badgers [nie jestem fanem zadnej dwucyfrowej pensji, ale jakos sie to uklada w kategoriach do kupy glebia skladu]


"Walka o honor" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dolka, ale bycie na tej liscie o niczym nie rozstrzyga]:

GOAT [iMO za duzo przeplacen wsrod drogich, a za malo steali, nie wyszedl punt trojek i punktow?]

Roswell Rayguns [niewydana kasa i slabe jej rozlozenie sie odbilo czkawka, tu bedzie tankowanie trojek czy ich wzmocnienie?]

Give Me More Nasty! [zaczal ciekawie do puntu FT%, ale go nie skonczyl - Prince za ta cene kompletnie przestrzelony do tej strategii - wiec wyszla slaba mieszanka, slabe uzupelnienia za dolara stwarzaja duza dziure]

High Flying Circus 6 [wg mnie za duzo poszlo na hype, a za malo na produkcje, ale to moze byc fajna do sledzenia slaba druzyna]

I'm a FUN GUY! oraz czlowiek...morza/mac

Obie te druzyny wypadaja u mnie fatalnie z tego samego powodu - gwiazdy nie byly tanie by sie na nie rzucac od razu, a ponad pol skladu trzeba wymienic na cos rotacyjnego co w lidze 17-druzynowej wcale nie bedzie latwe. O ile szybkie podbijanie i konczenie jest zabawne na licytacji o tyle potem trzeba sie meczyc z taka druzyna do konca sezonu...


Mam nadzieje, ze macie jakies komentarze ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wrzucenie Twoich uwag, projekcji i spostrzeżeń, wiLQ :)

 

Westbrook Whisperers [wg mnie slabo rozlozone pensje bo zabraklo jednego dobrego gracza i brak zdecydowania co z FT% na dzisiaj ograniczaja upside do okolic srodka]

 

Możliwe, że masz rację, ale wyniknęło to z tego, że sporo rolesów, których kupiłem miałem wycenionych na praktycznie 2x więcej, niż mi się ich udało kupić. Dla mnie ludzie typu Schroder, Kuzma, Fox i Hart to powinny być okolice 10$ w takiej lidze, a ja w sumie na nich wydałem 23$.

 

Po sześciu zakupach (po 61. picku) zostało mi 38$ i 7 miejsc do uzupełnienia w składzie. Sugerujesz, że lepiej wyszedłbym dodając kogoś za ~18$ i zostawiając ~20$ na pozostałe 6 miejsc w składzie? Z tego co pamiętam i tak licytowałem zarówno Adamsa, Nurkica, Kantera, jak i Valanciunasa, ale ich ceny zdecydowanie za bardzo zostały wywindowane, bym uznał za rozsądne kupowanie ich. 

 

Bell wygląda na nietrafiony pick póki co, ale właśnie dlatego postawiłem na 3 PF/C o podobnym potencjale i którzy są jako-taką niewiadom, choć na McGee i Poeltla minuty w teorii czekają. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że masz rację, ale wyniknęło to z tego, że sporo rolesów, których kupiłem miałem wycenionych na praktycznie 2x więcej, niż mi się ich udało kupić. Dla mnie ludzie typu Schroder, Kuzma, Fox i Hart to powinny być okolice 10$ w takiej lidze, a ja w sumie na nich wydałem 23$.

Nie podzielam tej opinii wobec 3/4 tej listy, wiec moze czesciowo w tym jest problem ;-)

 

Po sześciu zakupach (po 61. picku) zostało mi 38$ i 7 miejsc do uzupełnienia w składzie. Sugerujesz, że lepiej wyszedłbym dodając kogoś za ~18$ i zostawiając ~20$ na pozostałe 6 miejsc w składzie? Z tego co pamiętam i tak licytowałem zarówno Adamsa, Nurkica, Kantera, jak i Valanciunasa, ale ich ceny zdecydowanie za bardzo zostały wywindowane, bym uznał za rozsądne kupowanie ich.

Nie wiem czy akurat 18$, ale wydaje mi sie, ze lepiej byloby kupic kogos pewnego za kilkanascie dolcow kto wg Ciebie mialby realne szanse na 20+, a za pozostala ~20$ na 6 dobrac czesc tych graczy, ktorych kupiles. Uwzgledniajac pozycje moze nawet ta podmianka powinna dotyczyc centra, nie wolalbys dzis miec jednego solidniaka zamiast 3 rzuty kostka?

 

Bell wygląda na nietrafiony pick póki co, ale właśnie dlatego postawiłem na 3 PF/C o podobnym potencjale i którzy są jako-taką niewiadom, choć na McGee i Poeltla minuty w teorii czekają. Zobaczymy co z tego wyjdzie :smile:

Czyli juz jutro mozesz pytac w lidze o centra ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rzuty kostką są o tyle korzystne, że na oko wystarczy im 19-24 minuty, by zrobić top110 wartość, wiec jako backup na C w tak głębokiej lidze będą dla mnie raczej ok. Naturalnie może się też okazać, że cała trójka skończy jak Bell wczoraj w nocy, ale uważam, że tak się nie stanie.

 

P.S. Okolice którego miejsca w rankingu dla 17-team ligi roto to dla Ciebie ~10$ w tym roku?

 

Wolałem większe pole manewru pod koniec draftu i w zasadzie dzięki temu mam m.in. Foxa, czyli franchise playera Kings... LOL

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rzuty kostką są o tyle korzystne, że na oko wystarczy im 19-24 minuty, by zrobić top110 wartość, wiec jako backup na C w tak głębokiej lidze będą dla mnie raczej ok.

Ale o tyle niekorzystne, ze zaden z nich moze tyle nie dostac i wszyscy wyladuja na FAsach ;-)

Tzn dla jasnosci, tez ich lubilem, ale u nich margines bledu jest maly i duzo wazniejsza jest opinia trenera...

 

P.S. Okolice którego miejsca w rankingu dla 17-team ligi roto to dla Ciebie ~10$ w tym roku?

Top105.

 

Wolałem większe pole manewru pod koniec draftu i w zasadzie dzięki temu mam m.in. Foxa, czyli franchise playera Kings... LOL

Jakie franchise taki franchise player ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz przechlapane ;-)

 

Tak serio, to jeszcze jakieś szczątki szans na 18-22 minut Poeltla i Bella widzę, ale cóż... byłem gotowy na problemy podkoszowe :) Na szczęście nasze ustawienia pozycji rosterowych dają sporo swobody, więc jest spora szansa, że statystyki podkoszowych będę w stanie nadrobić dzięki Dipo, Gordonowi i Tobiasowi. Aczkolwiek byłoby miło, gdyby JaVale dostał te regularne 20-kilka minut.

Wam też od wczoraj forum zamula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rzucilem te same kosci w innej lidze, wiec w tej podziekuje ;-)

Takze moze doprecyzuje, ze chodzi mi o minimum solidnych wysokich...

W GSW Kerr jak zawsze będzie rotował wysokimi w zależności od przeciwnika, przeciw Gobertowi też pewnie Jones będzie grał więcej niż Bell a Lonney dostanie to swoje 18-24 minuty w zależności od match up'ów. No taki team ale pewnego dnia dostanie 25 minut zrobi te swoje 10-8-7-3-4 na TS% 78 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GSW Kerr jak zawsze będzie rotował wysokimi w zależności od przeciwnika, przeciw Gobertowi też pewnie Jones będzie grał więcej niż Bell a Lonney dostanie to swoje 18-24 minuty w zależności od match up'ów. No taki team ale pewnego dnia dostanie 25 minut zrobi te swoje 10-8-7-3-4 na TS% 78 :smile:

To nie jest zbyt pomocne jak potrzebujesz kogos na 80 wystepow, a nie na wybrane matchupy ;-)

Zreszta bedzie problem w zgadywaniu na ktora druzyne kogo Kerr wystawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milwaukee Badgers  - personalia w mojej opinii na pierwszy rzut oka są bardzo ok, natomiast dopasowanie już niekoniecznie. Wychodzi na to, że Badgers będą słabi zarówno w fg%, jak i ft% co nie jest dobrym zwiastunem. Zobaczymy, co mikrofalówka tutaj wymyśli.

 

Milwaukee Badgers [nie jestem fanem zadnej dwucyfrowej pensji, ale jakos sie to uklada w kategoriach do kupy glebia skladu]

Potraktowałem ten draft, jako taki rodzaj eksperymentu. Chciałem w tej lidze spróbować po raz pierwszy dwóch rzeczy:

-oprzeć zespół o zawodników których projekcje są według mnie zawyżone

-zbudować team z słabym FG% oraz FT%

 

Z tego powodu większość moich graczy, to ludzie których omijałem w pozostałych ligach. W szczególności chodzi mi o Westbrooka, Isaaca,  Dragica, Jamesa Johnsona i Josha Jacksona. Do tego Henson to było zwieńczenie tego eksperymentu. Co prawda pierwsze założenie nie do końca spełniłem, bo Turner i Millsap to gracze, w których coś tam wierzę, ale mogą posłużyć jako element jakichś wymian z innymi graczami (o czym piszę niżej). Drugie założenie wyszło ok i jestem ciekaw jak to będzie tu wyglądać, bo przez te wszystkie moje lata w fantasy zawsze starałem się być w czołówce chociaż w jednej z tych kategorii. Poza tym nasłuchałem się tyle złego na temat puntowania obu procentów, że musiałem to w końcu przetestować na własnej skórze.

 

W sezonie też planuje zarządzać zespołem w odmienny sposób. Chodzi mi tu o zmianę mojego podejścia do wymian. Normalnie w ligach jestem bardzo pasywny w ruchach kadrowych w szczególności jeśli chodzi o trejdy. Tu postaram się jak najczęściej rotować swoim składem i wchodzić w wszelkie wymiany z innymi graczami. Także jak ktoś z Was to czyta, to zapraszam do rozmów. Absolutnie wszyscy są do wyjęcia, tylko jest jedno "ale". To że napisałem, że jestem chętny do wymian nie znaczy, że można mi pierwszego lepszego Lance'a Stephensona opchać za powiedzmy Millsapa, czy Dragica. Jak macie propozycje, która choć trochę się trzyma kupy to na pewno ją rozważę.

 

Tak na koniec podsumowując. Nie widzę swojego zespołu wysoko, co nie zmienia faktu, że spróbuję z tego gówna bat ukręcić. Postaram się trzymać moich pierwotnych założeń i zobaczę jak daleko tym pociągiem zajadę. Po opisie mojego podejścia do draftu można wywnioskować, że olewam tą ligę. Moim zdaniem jednak właśnie dzięki tym przeddraftowym założeniom, prawdopodobnie to będzie liga, do której będę zaglądał najczęściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.