Skocz do zawartości

Powrót Magic Basketball


Piotr Zarychta

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym, że nawet jak będziesz dystrybuował przez pdf to zawsze znajdzie się życzliwy który "podzieli się z kolegami" A Ci już Ci nie zapłacą. Chyba, że będzie jakiś dostęp tylko online albo stworzycie tokeny w co mocno wątpię.  

 

No właśnie będą tokeny :) także dobrze trafiłeś. 

kontem do 6G też można się dzielić i jakoś to tam finansowo się spina, MB musi celować w najmłodszy target, rodzice pamiętający stary magazyn pewnie kupią raz czy dwa, ale to młodzi zadecydują o losie projektu, tak sądzę, bo wątpie, że nagle zjedzie lawina prenumerat od rzeszy 30 Latków

 

co do audycji to tylko na żywo na stronie weszło.fm raczej, ostatni zuploadowany podcast MC Łopaty był prawie rok temu w maju, start 15

 

Z tego co wiem, to kontem na 6G możesz się dzielić jak chcesz i uzywać na tylu urządzeniach, na ilu chcesz. Nie da się tego wyeliminować w 100%, ale wprowadzamy ograniczenie użycia konta do 5 urządzeń. Przy użyciu tego samego konta na 6. urządzeniu, wyskoczy użytkownikowi blokada. Będzie możliwość napisania do nas, żeby włączyć szóste, ale trzeba będzie wskazać jedno z poprzednich, z którego ma to zostać wyłączone. Oczywiśćie gdy pojawi się dużo takich próśb z jednego konta, będzie dla nas jasne jakiego typu jest to działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co wiem, to kontem na 6G możesz się dzielić jak chcesz i uzywać na tylu urządzeniach, na ilu chcesz. Nie da się tego wyeliminować w 100%, ale wprowadzamy ograniczenie użycia konta do 5 urządzeń. Przy użyciu tego samego konta na 6. urządzeniu, wyskoczy użytkownikowi blokada. Będzie możliwość napisania do nas, żeby włączyć szóste, ale trzeba będzie wskazać jedno z poprzednich, z którego ma to zostać wyłączone. Oczywiśćie gdy pojawi się dużo takich próśb z jednego konta, będzie dla nas jasne jakiego typu jest to działanie.

5 urządzeń to bardzo dużo, nie wiem czy nie za dużo, sam nie dałbym więcej niż 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 urządzeń to bardzo dużo, nie wiem czy nie za dużo, sam nie dałbym więcej niż 3

 

Laptop, telefon i tablet. Coś, czego bardzo dużo ludzi używa. Do tego wiele osób posiada laptop prywatny i służbowy. I już Ci się robi 3-4 urządzenia. Co jakiś czas zmieniasz urządzenie, bo Ci się zmienia umowa itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop, telefon i tablet. Coś, czego bardzo dużo ludzi używa. Do tego wiele osób posiada laptop prywatny i służbowy. I już Ci się robi 3-4 urządzenia. Co jakiś czas zmieniasz urządzenie, bo Ci się zmienia umowa itd.

to wtedy piszesz maila o skasowanie wszystkich urządzeń i po kłopocie, cyfrowy Polsat i nc+ mają chyba właśnie po 3 urządzenia i nikt tam się nie zastanawia nad tym, że jeden czy drugi zmienił telefon ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego wyeliminować w 100%, ale wprowadzamy ograniczenie użycia konta do 5 urządzeń. Przy użyciu tego samego konta na 6. urządzeniu, wyskoczy użytkownikowi blokada. Będzie możliwość napisania do nas, żeby włączyć szóste, ale trzeba będzie wskazać jedno z poprzednich, z którego ma to zostać wyłączone. Oczywiśćie gdy pojawi się dużo takich próśb z jednego konta, będzie dla nas jasne jakiego typu jest to działanie.

5 to nawet ok limit. sluzbowe, prywatne, stacjonarny, laptop, smartfon, tablet, sporo tych urzadzen teraz kazdy ma. 3 to by bylo za malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluzbowe, prywatne, stacjonarny, laptop, smartfon, tablet, 

 

sąsiadka, szwagier,kochanka, kasjer z żabki

 

tak naprawdę to każdy ma góra dwa urządzenia z których korzysta najczęściej, dzieciaki sobie poradzą tak aby siedzieć na jednym koncie w czwórkę a nawet w piątkę, pięć to zdecydowanie za dużo i jest to biznesowy strzał w kolano imo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąsiadka, szwagier,kochanka, kasjer z żabki

 

tak naprawdę to każdy ma góra dwa urządzenia z których korzysta najczęściej, dzieciaki sobie poradzą tak aby siedzieć na jednym koncie w czwórkę a nawet w piątkę, pięć to zdecydowanie za dużo i jest to biznesowy strzał w kolano imo

Kto rozdaje dane do wlasnego konta tylu osobom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto rozdaje dane do wlasnego konta tylu osobom?

 

lol, co Ty nigdy nic w szkole "na spółe" nie kupowałeś?

 

chodzi o to, że wg mojej opinii 5 urządzeń to strata potencjalnego klienta, nie mam ku temu wątpliwości za bardzo

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, co Ty nigdy nic w szkole "na spółe" nie kupowałeś?

 

chodzi o to, że wg mojej opinii 5 urządzeń to strata potencjalnego klienta, nie mam ku temu wątpliwości za bardzo

Oranzade:)

 

Ja watpie zeby kupujacy na spole zaczeli kupowac indywidualnie. Zwlaszcza ze przy mniejszej iloscj urzadzen pisanie maili byloby uciazliwe i niektorzy mogliby zrezygnowac z uslugi.

Znamy te wszystkie trudności. Wiemy, że będzie ekstremalnie trudno. Ale i tak próbujemy. A próg opłacalności nie jest aż tak wysoki jak piszesz.

Skoro redakcja liczy 18 osob a sam pracujesz nad tym od roku to wydaje sie byc raczej wysoki. Zwlaszcza ze cena nie bedzie pewnie wiele wyzsza za roczna prenumerate niz roczny abonament na 6g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej link tutaj

 

Skoro tutaj, to tutaj. Niestety nie wrzucili jeszcze na soundcloud, więc podrzucam link do wetransfera, skąd można ściągnąć https://we.tl/t-XIlAiRRXe2

Oranzade:)

 

Ja watpie zeby kupujacy na spole zaczeli kupowac indywidualnie. Zwlaszcza ze przy mniejszej iloscj urzadzen pisanie maili byloby uciazliwe i niektorzy mogliby zrezygnowac z uslugi.

 

Skoro redakcja liczy 18 osob a sam pracujesz nad tym od roku to wydaje sie byc raczej wysoki. Zwlaszcza ze cena nie bedzie pewnie wiele wyzsza za roczna prenumerate niz roczny abonament na 6g.

 

Wszystko kwestia tego kto jaką skalę przyjmuje. Dla nas wymagana liczba sprzedanych egzemplarzy do tego, żeby wyjść na 0 nie jest z kosmosu. Z resztą zanim zdecydowaliśmy się to wszystko ogłosić, to juz mieliśmy to policzone, po ustaleniach z agencjami zdjęciowymi, drukarniami, pocztą itd. Gdyby to nam się ostatecznie nie zgrywało, to w ogóle nie byłoby tej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop, telefon i tablet. Coś, czego bardzo dużo ludzi używa. Do tego wiele osób posiada laptop prywatny i służbowy. I już Ci się robi 3-4 urządzenia. Co jakiś czas zmieniasz urządzenie, bo Ci się zmienia umowa itd.

 

Mimo wszystko trzy urządzenia powinny wystarczyć. 

 

Życzę Wam powodzenia ale radziłbym się na początku w żadne długie umowy nie wdawać. Popatrz na Bikebord. 25 tys egzemplarzy papierowego magazynu, cena 18 zł za sztukę a w środku przecież 80% to reklama i teksty reklamowe. Ja wiem, że to papier ale jednak 25 tys egzemplarzy.  

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla wykonanej przez Was ogromnej pracy, ale czy to ma jakąkolwiek szansę przetrwania? Jazda na sentymencie? Dzisiaj żeby utrzymała się drukowana gazeta, potrzeba kilku jak nie kilkunastu tysięcy stałch czytelników.

 

Nowy/stary MB kupi pewnie kilkaset osób z ciekawości, może więcej niż 1000, ale co potem? Zwykle po takim inauguracyjnym boomie zainteresowanie spada do sporo niższego poziomu i mimo że jest on stabilny to zwykle kilkadziesiąt procent mniejszy niż na starcie. Przy utrzymaniu grupy ludzi którzy chcieliby pewnie zarobić na tym kilka złotych, kosztach produkcji, kosztach autorskich do zdjęć etc. poiwstaje pytanie czy starczy w ogóle na druk i dystrybucję?

 

A to tylko jedna kwestia. Z pozostałch; co macie do zaoferowania w dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie w 3 minuty można znaleźć informacje ile dany gracz oddaje rzutów z piątego metra między 30 a 40 minutą meczu? To już nie 1998 rok, gdzie jedynym źrodłem informacji dla fana NBA byłą strona 265 w telegazecie z suchymi wynikami...

 

Poza tym jak ktoś słusznie wspomniał; większość starego MB to były teksty zagraniczne, więc do czego można się odnosić w kontekście polityki którą uprawiacie, czyli nostalgicznego marketingu?

 

Nie chce zeby to zabrzmiało jak hejtowanie, ale jest tyle "ale" i wątpliwości, że po prostu mnie to ciekawi

 

pzdr

Nie każdy żyje tylko w cyfrowym świecie i z przyklejonym smartfonem do ręki, ciągle wyszukując nowych informacji których i tak nie zapamięta... mogę się założyć, że wiele osób nie tylko z sentymentu do starych dobrych czasów bez tych internetów, smartszajsu i fejsbuców, ale tylko z powodu najzwyklejszej chęci poczytania prawdziwej papierowej gazety a młodzi dla kolorowych zdjęć, plakatów i może powróci moda na NBA i zeszyty z wycinkami, naklejki, karty kto wie. Trzeba robić co w naszej mocy by oderwać się od tych elektronicznych uzależniaczy, ratować przed nimi dzieciaki by boiska znów się zapełniły, by wróciła pasja i przyjemność gry w kosza i przyjaźnie, hobby nie sztuczne internetowe ale w realnym prawdziwym świecie. I tylko za to już Wam się należy medal! Bo jesteście prawdziwymi pasjonatami i wcale nie musicie wszystkiego robić dla kasy. Pełne poparcie dla papierowego wydania a ja sam będę polecał i namawiał do kupienia wszystkich moich dawnych i obecnych kumpli od obręczy! NBA 90's 4ever. yeah i znów kupiłem sobie 9 kart z Barkley'em i będę się jarał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol

 

to daj jeszcze z 15 urządzeń, wtedy będziesz miał pewność, że nikt się nie podzieli

 

jeśli ja przykładowo używałbym na dwóch nośnikach i jakiś dobry znajomy chciał ode mnie wjazd, to bym mu dał za darmo, tak to działa, żyjemy w Polsce, radziłbym się otrząsnąć, a nie liczył, że w kraju gdzie królujo filmy/seriale z torrentów i mecze ze streamów ktoś będzie dbał o Twoją wartość intelektualną

 

pobudka

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol

 

to daj jeszcze z 15 urządzeń, wtedy będziesz miał pewność, że nikt się nie podzieli

 

jeśli ja przykładowo używałbym na dwóch nośnikach i jakiś dobry znajomy chciał ode mnie wjazd, to bym mu dał za darmo, tak to działa, żyjemy w Polsce, radziłbym się otrząsnąć, a nie liczył, że w kraju gdzie królujo filmy/seriale z torrentów i mecze ze streamów ktoś będzie dbał o Twoją wartość intelektualną

 

pobudka

 

Ja jestem tego świadomy w 100%. I to żadna wymówka, że żyjemy w Polsce. Jak ktoś kradnie, to jest złodziejem i już. I nie ma na to żadnego wytłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.