Skocz do zawartości

Powrót Magic Basketball


Piotr Zarychta

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

bardziej chodzilo mi o to ze szokuje mnie ze takie cos pozwolono w ogole zastrzec - to prawie tak jakby jakis jeden rzeznik zastrzegl sobie produkt 'kiełbasa', WTF, kto tam siedzi w tym urzędzie patentowym (czy innym, wydaje mi się że urząd patentowy to trochę od czego innego?) , już nawet mniejsza za ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rw30 napisał:

WTF? to ja sobie moge zastrzec nazwe 'czekolada' albo 'lody'? kto pozwolil to zastrzec, albo raczej - ile takie zastrzezenie kosztuje? : )

Za to w USA LeBron chciał zastrzec "Taco Tuesday" (zapewne dla nazwy podcastu) i Urząd Patentowy odrzucił wniosek z powodu popularności tego zwrotu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rw30 napisał:

bardziej chodzilo mi o to ze szokuje mnie ze takie cos pozwolono w ogole zastrzec - to prawie tak jakby jakis jeden rzeznik zastrzegl sobie produkt 'kiełbasa', WTF, kto tam siedzi w tym urzędzie patentowym (czy innym, wydaje mi się że urząd patentowy to trochę od czego innego?) , już nawet mniejsza za ile

Wszystko można zastrzec, jeśli masz dobre argumenty i nie ma w tym nic dziwnego. "Kiełbasa" to nie "Skarb Kibica". Z prostej przyczyny; pierwsze to zwykłe słowo, drugie hasło, mogące być znakiem towarowym. Spójrz zresztą na inne zbitki "zwykłych słów", jak Just Do It, czy choćby gamingowe For The Players.

Skarb Kibica jest hasłem zastrzeżonym od wielu lat. Pracowałęm troche w różnych mediach i zawsze zagwozdką było dla nas, jak nazywać w danej gazecie tego typu wydawnictwa.

ps. i są różne drogi do zastrzeżenia swojej "własności intelektualnej". Urząd Patentowy jest tylko jednym ze sposobów.

Edytowane przez kore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Skarb Kibica" (swoją drogą genialny tytuł) jest wydawany przez Przegląd już od 1957 roku i sama nazwa to ich pomysł. A to, że ludzie zaczęli tak samo nazywać wszystkie publikacje w tym stylu to inna sprawa. Podobnie jak pokolenie naszych rodziców mówiące na każde obuwie sportowe adidasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.