Skocz do zawartości

Oklahoma City Thunder 2018/19 czyli vanitas vanitatum et omnia vanitas


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jest już późna pora to można pisać o pewnych rzeczach i zapotrzebowaniu na największą porcję chemioterapii w całej NBA. Nie widziałem żeby było wcześniej i mam nadzieję, że nie ukradłem tematu jakiemuś staremu wyjadaczowi na forum

 

Punkt 1 Kasa, czyli wagon złota to za mało

W tym punkcie powinienem się pastwić nad nimi ale już nie będę przesadzał. Wyjścia z tej sytuacji są dwa i jest to wybór mniejszego zła.

Opcja 1 wykup i stretch Melo, ta opcja pozwala zaoszczędzić ~$91mln, ale jest to myślę opcja ostateczna bo blokowanie małego salary przez 9mln do 2020 roku mija się z celem.

Opcja 2 trade Melo z pickiem do Chicago/Atlanty nawet kosztem przyjęcia np. Felicio(albo Asika). Myślę, że telefon GapPax powinien ciągle być przysłoniony przez dzwoniącą twarz Prestiego, który spróbuje im wcisnąć szrot w postaci Melo i być może Singlera. Bulls taka opcja też powinna pasować bo będą mogli pójść w reklamy i sprzedać trochę biletów twarzą pączusia.

 

Alex Abrines

$5 455 236

Steven Adams

$24 157 304

Carmelo Anthony

$27 928 140

Terrance Ferguson

$2 118 840

Dakari Johnson

$1 378 242

Patrick Patterson

$5 451 600

Andre Roberson

$10 000 000

Kyle Singler

$4 996 000

Russell Westbrook

$35 350 000

Hamidou Diallo

 

Devon Hall

 

Kevin Hervey

 

Paul George

$30 560 700

Jerami Grant

$9 000 000

Nerlens Noel

$1 621 415

Raymond Felton

$2 393 887

 

Punkt 2 Roster, czyli u Pana Boga za piecem ciepły kurwidołek się kryje.

 

RW0 – uwielbiany przez forum pan cancer, który ma pierwszy rok okropnego kontraktu. W teorii powinniśmy zobaczyć u niego jakiś postęp rzutowy, w praktyce prawdopodobnie będziemy oglądać stat padding lvl hard part 3 tylko w celu osiągnięcia mistycznego i nieosiągalnego dla innych tripyl dabyl. Szkoda oglądać jak gość z takim potencjałem obrony tak się marnuje stojąc i czekając na zbiórkę. Powiedziałbym, że jego gra off-ball pozostawia wiele do życzenia, jednak nie mogę tak powiedzieć o czymś co nie istnieje.

 

PG13 – wielu nie podoba się decyzja o pozostaniu w OKC, jednak tutaj ma coś czego nie bardzo mógłby zaznać jako Jeziorowiec czyli brak wymagania postępu, wielki hajs z nadzieją na większy hajs oraz pewność, że nie będzie pierwszym obwinianym za porażkę. Bardzo nie podoba mi się jaką primadonną jest ten gracz i jego brak ambicji jest aż tak chory, że nie mogę na to patrzeć. Sportowa złość nie istnieje, jest ma za to wywalone jajca na wszystko i niech się dzieje wola Inglesa, z nią się zawsze zgadzać trzeba.

 

Steven Adams – chyba mój ulubiony zawodnik z tego składu i ogólnie strasznie niedoceniany. Słyszałem, też głosy o tym, że jest przepłacony ale widząc tych samych ludziach piszących o Capeli i $20M+ to mam ochotę sprzedać bana aby więcej nie czytać takich wypocin. Boxouty i zasłony, które produkuje ten gość są bezcenne dla systemu(XD) gry Thunder, dobrze broni pod koszem nie jest jakąś wielką tyczką na obwodzie. Niestety w ofensywie sam nic nie stworzy poza ofensywnymi zbiórkami, w których jest mistrzem.

 

Andre Roberson – przez wielu uważany za kluczowy element rotacji, jednak ciężka kontuzja i spora liczba wad mogą mu znacznie przeszkodzić w graniu swojego basketu. Jednak jego umiejętności gry w obronie i zbierania na tablicy przeciwnika to bardzo przydatne cechy a grane przeciw small-ballowy ustawieniom jest okrutną bronią. Harden już trzęsie brodą słysząc o jego powrocie do zdrowia.

 

Jerami Grant – bardzo zadowolony jestem z tego przedłużenia, jeden z niewielu zawodników two-way w zespole, dobre pieniądze, w każdym zespole przydatny, warto w niego inwestować.

 

Ławka to w sumie okropna bieda i sporo zagadek, jedyny pewny to tutaj Felton i zwłoki Pattersona. Dużą zagadką jest Noel ale jak nie będzie miał nad sobą Ricka, który nie lubi niesubordynacji to może odżyć i pokazać za co był wybrany tak wysoko, jeśli nie to udupia Thunder w przyszłymroku też.

Kyle Singler to jeden z największych ogórów w lidze ale całe szczęście to jego ostatni rok w niej.

O Melo nie wspomniałem w opisywaniu składu bo nie wierzę, że zacznie sezon jak gracz Thunder.

 

Punkt 3 Draft

Tutaj trzeba powiedzieć, że Presti ładnie pczarował i wychaczył 3 picki z drugiej rundy za bezcen.

Hamidou Diallo – nie wiem co pokaże w SL w Vegas ale raczej powinien się utrzymać w rosterze w teorii przeciętny ale ma dobre parametry, atletyczny grajek, jeśli będzie w miarę trójka funkcjonować powinien spokojnie minuty złapać

Devon Hall – ten gość raczej się nie utrzyma lub będzie 3cim PG więc minut nie powinien oczekiwać zbyt wielu

Kevin Hervey – ten gość za to powinien się utrzymać o ile zdrowie mu na to pozwoli, bo jednak tacy gracze są w cenie, tylko muszą posiadać kolana. Dobrze zbiera, boxuje jest bardzo atletyczny i ma dobry zasieg rzutu po wywaleniu Melo te 10’ powinien średnio dostawać.

W sumie za minimum podpisałbym jeszcze Heustisa, bo przekonuje mnie jego jakiś tam progres rzutowy i umiejętność bronienia.

 

Punkt 4 Oczekiwania sezonowe

Mimo, że grają na zachodzie to od tej drużyny HCA trzeba wymagać. Dopóki będą zdrowi powinni znowu być najlepszą obroną ligi. Jednak raczej nie jest możliwe aby byli zdrowi i ktoś tu się prędzej czy później połamie jednak 6-8 miejsce w męczarniach powinni ogarnąć. Podejrzewam też, że będą rosnąć wraz z trwaniem sezonu i znowu będą mieli najniższy wskaźnik ATS

 

post-5503-0-37418000-1530752000_thumb.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Presti jeszcze pokaze swoje i wyczaruje jakis transfer z Melo. Jakby nie bylo to nazwisko jest dalej gorace pod wzgledem marketingowym i to bylaby dobra opcja dla jakichs tankowcow.

 

Mam nadzieje ze Noel nie przyszedl tu po to zeby Presti przehandlowal Adamsa.

 

Sklad wyglada niezle tylko pozbycie sie paczka to jest absolutny must. PG i Rw0 sa w swoim prime i nie ma czasu czekac kolejny rok na wzmocnienia. Gramy z Westbrookiem tu i teraz bo to ostatni dzwonek zeby cos ugrac i jak sie nie uda to spuscic go w kiblu za jakas wartosc niz pozniej bujac sie z jego kontraktem.

 

W glebi duszy licze ze zrobi mental progress bo w zeszlym sezonie i tak bylo o niebo lepiej niz 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle. że Melo ma cały czas klauzule w umowie, która mu pozwala blokować wymiany

 

Niemniej Thunder ze zdrowym Robersonem i w końcu rezerwowym centrem może być w PO znacznie groźniejsza niż teraz

 

Melo zostanie przesunięty na ławkę i sam poprosi o wymianę .. Trudno powiedzieć co siedzi w jego głowie ale widać, że Thunder jest złe bo nie oni mieli plan jego opt out i podpisania z nim umowy 3 letniej za mniejszą kasę..

Grant w s5 w miejsce Melo to jest znacznie lepsza opcja.

Nie spodziewałem się, że podpiszą Granta bo jego umowa to tak naprawdę 50 mln podatku w tym roku....plus 9 mln normalnej wypłaty

Byłem pewien ,że go odpuszczą ale widać ,że właściciel Thunder ma plan zapłacić grubo w tym roku byle mieć dobry zespół na najbliższe 2-3 lata

 

Thunder w tej konfiguracji to TOP4-5 Zachodu i TOP 7 całej ligi...

 

Jedynie kogo wyślą to pewnie Patterson z Singlerem i jakimś wyborem 2019 do Bulls lub Hawks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thunder nie są chyba aż tak głupi, żeby pozwolić sobie rozpocząć sezon z Melo w składzie. Do końca sierpnia mogą użyć stretch-provision i jeśli do tego dnia go nie wymienią (co jest moim zdaniem i tak niewykonalne, bo Melo pójdzie tylko do contendera, a żaden contender go przecież nie weźmie z tym kontraktem), to najpóźniej 31 sierpnia Melo zostanie bez klubu. Mowa o prawie 100 mln oszczędności, nawet tak dochodowa organizacja jak Oklahoma City Thunder nie może se pozwolić na trzymanie za te pieniądze gracza, który w ostatnich playoffs miał on/off na poziomie -32.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że ta klauzula nie wygasła wraz z tradem?

Początkowo też tak myślałem ale potem doczytałem, że klauzule w umowie są stałe i mogą być jedynie czasowo zawieszone przez zawodnika

Czyli on się może jednorazowo zgodzić na nie realizowaniu trade kickera albo zgodzić się na wymiane pomimo NTC

Ale PResti musi mieć jakiś plan bo nie wierzę by tak beztrosko rozwalał budżet biorąc choćby Feltona ,czy Noela czy nawet Granta

 

Nawet Golden musi prosić Duranta by brał 1+1 dzięki czemu zaoszczędzili 5 mln na podpisanie Cousina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo też tak myślałem ale potem doczytałem, że klauzule w umowie są stałe i mogą być jedynie czasowo zawieszone przez zawodnika

Czyli on się może jednorazowo zgodzić na nie realizowaniu trade kickera albo zgodzić się na wymiane pomimo NTC

Ale PResti musi mieć jakiś plan bo nie wierzę by tak beztrosko rozwalał budżet biorąc choćby Feltona ,czy Noela czy nawet Granta

 

Nawet Golden musi prosić Duranta by brał 1+1 dzięki czemu zaoszczędzili 5 mln na podpisanie Cousina

 

Czyli spuszczenie Melo do Bulls co sam zaproponowałem w ich temacie staje się problematyczne. Bo raz, że może zablokować, a dwa, nawet jak się zgodzi to i tak nie widzę możliwości aby zszedł z trade kickera. Ba. Pewnie to będzie dla niego dodatkowa okazja do zarobienia ekstra dolców, co pewnie znacznie podniesie cenę dla OKC.

 

Chyba jednak najrozsądniej będzie go wykupić niż płacić przeszło 300 mln USD wraz z podatkiem. Szaleństwo. Chyba najwięcej w historii płacili Nets za czasów Derona, Garnetta i The Truth. Ale wtedy to chyba pod 200 mln USD podchodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie realne ruchy mogą poczynić Thunder, żeby zbić trochę skalę podatku i wzmocnić zespół? Czy ktoś czuje się na siłach wejść w głowę Prestiego? :smile:

 

Odpalają Melo, to na pewno. A na wzmocnienia tak czy siak nie ma jak.

 

RW0-Roberson-PG13-zwłoki-Adams, to takie max II runda, chyba że przyjaźń obu naszych gwiazd zaowocuje mega współpracą, wtedy sky is the limit z tymi dzikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Noel. Problem ze nikt z s5 nie rzuca oprocz Pg13 jak ma dzien. Musza rzucac za 3 jak chca myslec o powaznej grze.

 

Ale strzezcie sie, Presti i tak jeszcze cos bedzie kombinowal. Nie zdziwie sie jak poleci Adams za jakiegos stretch four (k. Love?) a na centra wskoczy Noel.

Edytowane przez kp11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłoki w Twojej konfiguracji to Melo czy każdy, kto go zastąpi? :grin:

 

każdy kto go zastąpi bo Melo w koszulce OKC już nie wybiegnie. Zwłokami też nazywam Pattersona, bo to jak się "pokazał" w zeszłym sezonie nie zasługuje na inny epitet. 

 

Chyba Noel. Problem ze nikt z s5 nie rzuca oprocz Pg13 jak ma dzien. Musza rzucac za 3 jak chca myslec o powaznej grze.

 

Ale strzezcie sie, Presti i tak jeszcze cos bedzie kombinowal. Nie zdziwie sie jak poleci Adams za jakiegos stretch four (k. Love?) a na centra wskoczy Noel.

 

Noel na 4 mógł by być spoko, gdyby Adams nie był Adamsem a Marciem Gasolem lub Lopezem. A tak to na ten moment Noel na bank z ławy. Piątka: RW0-Roberson-PG13-Noel-Adams to był by najgorszy spacing w lidze. Wystarczyło by w takim przypadku najlepszego obrońcę rzucić na PG13 i liczyć że RW0 zacznie grać swoje hero ball i wtedy samo się wygra.

 

Brakuje nam 4 z rzutem jak Cameron Diaz cyckoff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams, Patterson + picki za Lova to dobra opcja dla obu drużyn. Na pewno za Kevina można dostać lepszą paczkę, ale Presti musi coś zdziałać by poprawić spacing w tej drużynie. Chyba że Grant poczyni postęp w rzucie ala Gordon.

 

Adams + picki + ktoś z draftu za Miroticia + Moore/Hill

 

Whatever, byleby poprawili spacing i zeszli z płacenia kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams, Patterson + picki za Lova to dobra opcja dla obu drużyn. Na pewno za Kevina można dostać lepszą paczkę, ale Presti musi coś zdziałać by poprawić spacing w tej drużynie. Chyba że Grant poczyni postęp w rzucie ala Gordon.

 

Adams + picki + ktoś z draftu za Miroticia + Moore/Hill

 

Whatever, byleby poprawili spacing i zeszli z płacenia kasy

Oddać Adamsa z pickami za rok Mirotica i przeciętnych w najlepszym wypadku Hilla/Moore to jakieś science fiction. A Love ma bardzo niską wartość, Cavs raczej powinni dać mu z 2-3 miechy pobyć scorerem i dopiero wtedy oddać. Pare ekip ma fajne wysokie expiringi, można coś ugrać finansowo i sportowo dla cavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.