Jump to content
Sign in to follow this  
morained

Buty z amortyzacją a achilles

Recommended Posts

Cześć,

 

Jakiś czas temu grając (a gram raz w tyg na hali) przeciążyłem sobie achillesa (zapalenie, objawiające się bólem który najbardziej odczuwalny jest zaraz po obudzeniu i wstaniu). Na jakiś czas musiałem odpuścić granie i wyleczyłem kontuzję. Teraz wszystko jest ok, ale jako że jestem już bliżej 40tki to narażenie na takie kontuzje jest większe - wiec postanowiłem zainwestować w buty które mnie przez tym zabezpieczą. 

Ogólnie wszedzie w necie piszą że najlepsze chroniące przez obciązeniami to te technologią z Adidas boost (jak w Adidas Crazy Explosive/D Rose 8) lub Nike Zoom (jak w butach np. KD9). A też się spotkałem z opiniami że po użyciu butów z boostem właśnie ktoś dostał bólów achillesa.

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Np. Boost (lub rozbudowany Nike Zoom) pomógł mu w wyeliminowaniu bółu achillesa? Może komuś jakieś buty pomogły w wyeliminowaniu takich dolegliwości? Co polecacie?

Ja wstępnie nastawiłem się na zakup Crazy Explosive lub KD9/10.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem to samo i jak odczuwasz jeszcze jakikolwiek ból to znaczy że nie jest zaleczony a jedynie złagodzony. U mnie nie obyło się bez zabiegów. Zacznij od tego a nie od butów bo zerwiesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie, masz rację. Byłem u lakarza i juz od tego tygodnia chodzę na zabiegi: fonoforeza (ultradźwięki) i krioterapia. Do tego dostałem lek przeciwzapalny i zalecenia na wkładki żelowe. Tak więc leczę się i zobaczymy.

Eld, a Ty po wyleczeniu wróciłeś do grania? Stosujesz coś profilaktycznego? Jak z butami?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.