Jump to content
Sign in to follow this  
morained

Buty z amortyzacją a achilles

Recommended Posts

Cześć,

Jakiś czas temu grając (a gram raz w tyg na hali) przeciążyłem sobie achillesa (zapalenie, objawiające się bólem który najbardziej odczuwalny jest zaraz po obudzeniu i wstaniu). Na jakiś czas musiałem odpuścić granie i wyleczyłem kontuzję. Teraz wszystko jest ok, ale jako że jestem już bliżej 40tki to narażenie na takie kontuzje jest większe - wiec postanowiłem zainwestować w buty które mnie przez tym zabezpieczą. 

Ogólnie wszedzie w necie piszą że najlepsze chroniące przez obciązeniami to te technologią z Adidas boost (jak w Adidas Crazy Explosive/D Rose 8) lub Nike Zoom (jak w butach np. KD9). A też się spotkałem z opiniami że po użyciu butów z boostem właśnie ktoś dostał bólów achillesa.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Np. Boost (lub rozbudowany Nike Zoom) pomógł mu w wyeliminowaniu bółu achillesa? Może komuś jakieś buty pomogły w wyeliminowaniu takich dolegliwości? Co polecacie?

Ja wstępnie nastawiłem się na zakup Crazy Explosive lub KD9/10.

Miałem to samo i jak odczuwasz jeszcze jakikolwiek ból to znaczy że nie jest zaleczony a jedynie złagodzony. U mnie nie obyło się bez zabiegów. Zacznij od tego a nie od butów bo zerwiesz.

Dokładnie, masz rację. Byłem u lakarza i juz od tego tygodnia chodzę na zabiegi: fonoforeza (ultradźwięki) i krioterapia. Do tego dostałem lek przeciwzapalny i zalecenia na wkładki żelowe. Tak więc leczę się i zobaczymy.

Eld, a Ty po wyleczeniu wróciłeś do grania? Stosujesz coś profilaktycznego? Jak z butami?