Skocz do zawartości

Utah Jazz 2018/19


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy rok temu pisałem, że lato 2017 zostanie zapamiętane nie jako te kiedy Jazz utraciło Haywarda ,ale jako te kiedy pozyskali Mitchella to było trochę podśmiewania się i tonowania nastrojów

 

Dziś można śmiało powiedzieć -Jazz ma gwiazdę. Supernową.. O jego rozwoju napisano już niejeden felieton , więc nie będe powtarzał to co i tak prawie każdy fan wie

 

To nie ma znaczenie czy Mitchell zostanie Debiutantem roku a Gobert najlepszym obrońcą.. Obaj stanowią skałę na , której można coś zbudować

 

 

Jak wygląda sytuacja kadrowa Jazz

Gobert 23,491

Rubio 14,800

Ingles 13,045

Burks 11,286

Crowder 7,305

Mitchell 3,111

Bradley 1,769

 

Tu powiedzmy sobie szczerze Jazz ma ładnie to poukładane - Gobert to TOP3 obrońców tej ligi. Jak tylko powrócił z kontuzji to Jazz wskoczyło na poziom TOP5-6 NBA. Większość rywali boi się się atakować pomalowane.. Chyba już nikt na poważnie nie uważa by Jazz powinna wymieniać Rudego

W serii z Thunder był najlepszym graczem Jazz. W serii Houston trochę słabo reagował na rzuty z mid range co trochę obniża jego ocenę .. Niemniej to jest twarz Jazz bo dzięki niemu jest to najlepsza obrona ligi

 

Donovan - jego rozwój jest niesamowity - to jak on grał i bronił w październiku a co robił w kwietniu to 2 różne światy. Mitchell zaliczył w PO dwie 22 punktowe kwarty. W meczu nr 6 z Thunder kiedy Jazz utraciło Rubio. I w meczu nr 5 z Houston gdzie gdyby nie kontuzja pewnie Jazz by wygrało.. Teraz podobno analizuje wszystkie mecze Jazz pod kątem swoich złych decyzji. Trudno powiedzieć jak się historia Mitchella potoczy ale niewątpliwie ma łatwość przejmowania meczów i zdobywania punktów seriami

 

Ingles- początek sezonu miał słaby ale gdzieś tak od stycznia zaczął udowadniać że jest w czołówce ligi jako 3&D. Robi mnóstwo drobnych rzeczy. Jak trzeba kreuje pnr . Jak trzeba to atakuje kosz. PRzejmuje najlepszego strzelca rywali. Nie ma atletyzmu a jednak jest bardzo skuteczny pod koszem.. Uwielbiam to jak gra. Jak rzuca się na parkiet po każdą wychodzącą na aut piłkę

 

Rubio - widać było że Snyder chce przerobić na kogoś ala G.Hill z zeszłego sezonu .. Rubio od 1 lutego rzucał za 3 ok 40% . W PO jakby mu odjąc ten mecz nr 6 gdzie grał kilka minut i to z kontuzją to robił 20-8-8.. Dodając świetną obronę.. Strzelcem wybitnym chyba już nie zostanie ale wszyscy podkreślali że przełomowym momentem sezonu był mecz w Detroit gdzie wrócił z rozciętym łukiem brwiowym na parkiet by poprowadzić Jazz do dogrywki... To był klarowny sygnał ,że nikt się w Jazz nie będzie oszczędzał

 

Do tego Jazz ma 4 niegwarantowane umowy na przyszły sezon

 

Thabo 5,25

Jerebko 4,200

Udoh 3,360

O'Neale 1,378

 

Z czego Royce na pewno będzie gwarantowany bo stał się jednym z najlepszych obrońców obwodowych ligi i do tego poprawił trójkę do poziomu 37-38% a Thabo z dużym prawdopodobieństwem gdyż jego umowa jest ważna od 1 lipca... Thabo zagrał bardzo dobry sezon w Utah. 70% jego rzutów to spod kosza lub za 3 i w obu tych miejscach robił to bardzo skutecznie grubo powyżej jego średniej z ostatnich 5 lat... Do tego dobrze bronił. Przyjeźdża do Salt Lake City na treningi przedraftowe

 

Jeśli się nie wydarzy jakas dziwna akcja to Thabo będzie przedłużony a jakby co to te jego 5,25 mln łatwo będzie komuś oddać

 

Jerebko i Udoh mają umowy gwarantowane dopiero od 9 lipca więc tu będzie dużo zależy jak się potoczy wolna agentura

 

DRAFT

 

Jazz ma 21 wybór i będzie moim zdaniem szukać dwóch graczy

 

Albo 3&D albo rozgrywającego

 

Z tego co piszą insiderzy Jazz oraz kto jak rzucał na treningach to wyłania się grupa faworytów

 

Po 1 Okobo -- ten Francuz gra fantastycznie w lidze francuskiej. Tak naprawdę jest lepszy od Sextona a i dyskutować można czy nie lepszy od Trae Younga.. Za 3 trafia ponad 41% , świetnie atakuje pomalowanego... Nie jest dobrym obrońcą ale głównie to wygląda ,że traci zainteresowanie kiedy zawodnik go minie

 

Po 2 - Huerter - mimo tego, że odmówił treningu w Salt Lake to i tak Jazz

 

Potem to pewnie Troy Brown i Donte Di Vincenzo.. Są głosy o zainteresowaniu Graysonem allenem ale mam nadzieje że to tylko zasłona dymna

 

WOLNA AGENTURA

 

Lubię Favorsa ale nie pasuje tak do końca do nowoczesnej koszykówki a Jazz potrzebuje stretch four.. Jeśli podpiszę z Jazz za niewielkie pieniądze to ok ale takie Suns czy Mavs mogą z niego zrobic startującego centra więc gdybym miał teraz stawiać to 60% na to ,że odejdzie

 

Neto - dużo zależy kogo Jazz weźmie w drafcie ale biorąc pod uwagę jak świetny Sezon w Partizanie zagrał Gross to jednak czuję,że Raula za rok w Jazz nie zobaczymy

 

No i na koniec człowiek zagadka

 

EXUM -- z jednej strony w 3 sezony zrobił progres efG z 45 na 51%

TS z 46 na 57%

Jest bardzo dobrym obrońcą

poprawił floater i to jak szybko atakuje kosz. Ma łatwość kreowania pozycji dla siebie ale rozgrywającym jednak nie zostanie. Świetnie wygląda razem z Donovanem na parkiecie ale Dante ma bardzo niestabilną trójkę i bardzo szklane zdrowie

 

Jazz go nie puści - pytanie tylko co wymyśli jego agent - W tej chwili jego wartość to 6-7 mln na sezon ale jego agent może chcieć tylko jednorocznej umowy i liczyć,że odbuduje swoją wartość

 

Mimo wszystko liczę na 4 letnią umowę typu 21/3

 

 

Jazz raczej nie będzie mieć więcej niż MLE albo ok 10 mln w cap space...Trudno mi sobie wyobrazić by to skusiło P. George'a czy innego ważnego agenta... Ale już np taki Ariza może trafić do Jazz

Może być też tak ,że Jazz skusi Hezonje , który by świetnie pasował do Jazz Może też JAzz spróbuje zgarnąć Bartona z Denver albo Bjelicę

 

Trudno powiedzieć co się wydarzy ale Jazz ma dużo wolnej gotówki w lato 2019 dlatego nie sądzę by teraz na siłę wywalali np kontrakt Burksa by zrobic miejsce na George'a zwłaszcza gdyby to miało się odbyć kosztem wyboru pierwszorundowego

 

Bo siła Jazz od kilku lat to wewnętrzny rozwój zawodników. Indywidualne programy dla zawodników. To jak Snyder opracowuje plany dla każdego zawodnika z osobna by poprawić jego grę w obronie i ataku.. To jak Sefolosha , Joe Johnson czy Jerebko zyskali w ofensywie na przejściu do Jazz odbiło się echem

 

Taki Mirotić chciał trafić właśnie do Jazz no ale Chicago chciało wybór Jazz z 2018 na co w Salt Lake nie chcieli pójść

 

Chciałbym by Jazz pozyskało kolejną gwiazdę tak by mogli przeskoczyć z bycią 6-7 ekipą NBA do bycia TOP3 Zachodu

 

 

Ale czy tak się stanie to trudno powiedzieć ale myślę że gracze z drugiego szeregu jak Ariza czy Bradley z chęcią by chcieli tu trafić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że Jazz najbardziej by potrzebowali stretch4, dobrego defensora i jak przeglądałem listę FA, to natrafiłem na 2 ciekawe nazwiska (oprócz Bjelicy): Mbah a Moute - dobry defensor na 4, rozciąga grę, przez kontuzję w play-offach może trochę spadła trochę jego wartość, ale coś koło 12/2 można mu spróbować rzucić albo pójść w bardziej ofensywnego gracza i wziąć Ilyasovę. Turek jest też niezłym defensorem, dobrze wymusza offense, a w ataku świetnie by się sprawdził jako rozciągająca 4, jemu też można sypnąć coś w okolicach 10/2 lub 6/1, tak mi się wydaje.

 

Oprócz stretch4 przyda się kolejny G, więc tu można z draftu spróbować wyciągnąć kogoś, ale też podoba mi się pomysł z Avery Bradley'em - Bradley + Crowder jak w Celtics by się odnaleźli tu idealnie :) jemu można dać coś ok. 30/3 (?), a jak nie to Hezonja/Ariza/Barton za trochę mniejsze pieniądze.

 

Z draftu oprócz wymienionych dodałbym Lonnie Walkera - może akurat ostanie się do #21 albo jeśli ostanie się któryś z C - Robert Williams/Mitchell Robinson. Back-up C - tu też przydałby się ktoś, kto da radę i pomyślałem o powrocie Trevora Bookera na te kilka-kilkanaście minut z ławki. Jako rezerwowy C z Udohem idealnie by się dopełniali - na small-ball raczej Booker, na big-ball - Udoh - to mi wygląda ciekawie.

 

Na pewno szacun dla managementu za to, że z aktualnych kontraktów, to tylko Burks wygląda słabo, a reszta gra co najmniej za właściwe pieniądze (a tak naprawdę powinni zarabiać więcej). Jazz rozsądnie wydają pieniądze i naprawdę widać, że ta organizacja jest prowadzona bardzo dobrze. Nawet jak nie przyjdzie nikt z topowych FA, to uważam, że top4 Zachodu i 2.runda powinno być w zasięgu, a po cichu liczę, że zespołowa koszykówka poprowadzi Jazz do WCF, a najlepiej do finału ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko poza Neto ok, bo myślę że lepszego backupa się nie znajdzie i na pewno nie jest nim Ex. Z Favem w sumie racja bo za jakieś 15+ będzie można znaleźć kogoś bardziej pasującego do rosteru, choć oczywiście to będzie przykre rozstanie 

 

PS Z Miro serio szkoda że nie wyszło, jakoś ten pick bym chyba przetrawił, nie mówiąc że Bulls wzieli by trochę marnych kontraktów pewnie, w lato jeśli nie Fav to bardzo by mi się podobała opcja z Kylem Andersonem, może na stałe na pf byłaby ciężko ale fajna opcja tak czy inaczej. Jeszcze jedna opcja wchodziłaby w grę ale w pierona ryzykowna i pewnie zjechało by mnie większość ludzi za nią ale Cus obok Goba to mogłoby być coś niezłego do oglądania :)

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie by się podobał w Jazz Tobias Harris. Koleś mi jakoś naturalnie do Was pasuje ale pewnie swoje kosztował będzie a West to skurwiel więc na marzeniach się skończy.

 

Albo walcie do Denver po wymiane picków. Wtedy na bank co byście nie wybrali to kolejny all-star w teamie ;). Mają #43. Dużo wołać za to raczej nie będą :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo walcie do Denver po wymiane picków. Wtedy na bank co byście nie wybrali to kolejny all-star w teamie ;). Mają #43. Dużo wołać za to raczej nie będą :tongue:.

Denver po tym jak oddali Goberta i Mitchella w życiu nie wykonają wymiany z Jazz

 

Podobno w tym roku ciężko o trade up. Niby Denver chce oddać 14 wybór ale słyszałem plotki ,że nie za samym Fariedem ale np Plumlee albo Wilsonem Chandlerem na dokładke

 

wszystko poza Neto ok, bo myślę że lepszego backupa się nie znajdzie i na pewno nie jest nim Ex. Z Favem w sumie racja bo za jakieś 15+ będzie

Lubię Neto ale to jest tak naprawdę 3 pg w ekipie. Jeśli wezmą Okobo albo Di Vincenzo to Raul poleci.. Zwłaszcza, że Nigel Gross grał świetnie w Partizanie

17 pkt i 7 as a trójka na 50% w pucharach.. w lidze całkiem podobnie

 

Ja bym dał szanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denver po tym jak oddali Goberta i Mitchella w życiu nie wykonają wymiany z Jazz

 

 

Wiem ely, wiem. Nawet był jakiś jajcarski tweet ze strony Jazz jakiś czas temu na ten temat. Coś chyba ze świętami, prezentami i że już nie chcą więcej prezentów od Barył bo już ich dużo dostali ;). Czy jakoś tak.

 

Ale dla samej zasady prawa serii postarał bym się o tą #43. Może sam cash by styknął? ;)

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ely, wiem. Nawet był jakiś jajcarski tweet ze strony Jazz jakiś czas temu na ten temat. Coś chyba ze świętami, prezentami i że już nie chcą więcej prezentów od Barył bo już ich dużo dostali ;). Czy jakoś tak.

 

Ale dla samej zasady prawa serii postarał bym się o tą #43. Może sam cash by styknął? ;)

Bardziej naturalnym partnerem będzie 76ers bo mają 4 wybory drugorundowe i może być szansa na kupienie lub podmiankę do wyboru 38 lub 39

 

JAzz podobno chcieliby Mo Wagnera albo G.Allena a obaj pójdą gdzieś w tych okolicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ely nie chcesz Greysona? Wg mnie idealny combo G z ławki dla Jazz, dobrze z Exumem by się uzupełniali, a z charakterem jego szybko sobie poradzą Mormoni :)

Moje główne zarzuty to że nie potrafi atakować kosz. Przeciętnie broni. Jego gra off ball jest słaba. No i ma krótkie łapki..

 

Na wybór w drugiej rundzie tak ale na nie na 21 nr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje główne zarzuty to że nie potrafi atakować kosz. Przeciętnie broni. Jego gra off ball jest słaba. No i ma krótkie łapki..

 

Na wybór w drugiej rundzie tak ale na nie na 21 nr

Oczywiście że nie myślałem o 21 picku... (choć jest mocno underrated), a z obroną i rzutem nie jest tak źle. Kosz źle atakuje? Może to nie Mitchell ale na pewno nie boi się gry na kosz. Patrząc jakie postępy sztab robił z innymi talentami to on spokojnie rolę 6th mana by mógł mieć w przyszłości. Gość nie boi się presji i ma wysokie BBIQ, do tego fizycznie jest NBA ready - ja chętnie w Lakers bym go widział, ale może do 2 rundowego picku nie dotrwać.

A te wszystkie "pomiary" to trochę przereklamowane są. Wielu HoF nie błyszczało w tym zakresie.

 

Ps. Tylko to trzeba wyplenić https://youtu.be/tcEq7xhxD4g

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Tylko to trzeba wyplenić https://youtu.be/tcEq7xhxD4g

o już chłopaka lubię :tongue:

 

Huerter albo Thomas niech wpadną i będzie ok w Donte niezbyt wierzę, że się ostanie plus atletyzm zawsze robi hype i przesłania często ważniejsze rzeczy jak bb iq które ci ww chyba mają na lepszym poziomie od niego. W zasadzie to nawet tradeować w górę chyba niema sensu, no chyba żeby naprawdę iść wysoko w okolicę 10 jakby szansa była, Bridges byłby jak znalazł pomimo że to tweener, ale jakoś sądze że będzie miał lepszą karierę niż choćby taki derick williams. Chyba marzenie ściętej głowy żeby do Utah trafił Wendel Carter, to byłby idealny fit dla Jazz gdyby Fav odszedł, ale dostać się do 10 to nie wiem co by musieli oddać.

 

PS no chyba żeby po tych wszystkich combinach tak się zakochali w Huerterze i chcieli zabezpieczyć gościa pick to może wtedy przesunąć się parę oczek w górę jest niezłym wyjściem. Z taką niską linią w której ten by grał na sf a Jingels na pf też można by czasem wyjść na parkiet

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się plotka, że niby Bucks by chcieli sign and trade zrobić dla Favorsa i w drugą stronę by poszedł Middleton .... trudno mi to sobie wyobrazić zwłaszcza, że nikt z dobrych dziennikarzy Jazzowych nie potwierdzał ale kto wie

 

Co do draftu to Jazz to Lindsey oraz Perrin stwierdzili,że chcą pójść w kogoś do rozwoju więc raczej nie Grayson Allen

 

Ostatnio w mockach Zhaire Smith leci w dół więc kto wie może to jego mają na mysli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się plotka, że niby Bucks by chcieli sign and trade zrobić dla Favorsa i w drugą stronę by poszedł Middleton .... trudno mi to sobie wyobrazić zwłaszcza, że nikt z dobrych dziennikarzy Jazzowych nie potwierdzał ale kto wie

 

Co do draftu to Jazz to Lindsey oraz Perrin stwierdzili,że chcą pójść w kogoś do rozwoju więc raczej nie Grayson Allen

 

Ostatnio w mockach Zhaire Smith leci w dół więc kto wie może to jego mają na mysli

Smith fajny koleś tylko on w zasadzie niezbyt nam potrzebny, nie odpowiada na żadne z obecnych żywotnych potrzeb :P a taki Allen jakby się w 2rd ostał to i tak by go pewnie wybrali :) z tym Mideltonem to byłaby mega opcja, szczególnie jeśli w grę wchodzi strata Fava za nic, wtedy tylko Jingelsa na 4 i możemy zaczynać rs :P ale jakoś niechce mi się w to wierzyć, niby Fav Bucks by się przydał ale nie akurat kosztem tego grajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z garści nowinek

 

Największe na workoutach wrażenie zrobił ten gość :pp

 

Przy okazji na filmiku są wszyscy kluczowi dziennikarze piszący o  Jazz i dla Jazz

A już poważnie pisząc to:

Jazz jest bliskie zatrudnienia Fotisa Katsikarisa w miejsce Koroskova. Fotis w Grecji uchodził za specjalistę od picków i obrony.

 

To były trener Bilbao w czasach ich sukcesu, kadry Grecji , Olympiakosu.. Ogólnie ciekawa opcja bo nigdy przedtem nie był łączony z Jazz i Snyderem

 

Co do opcji draftowych to Jazz zakończyło sprawdziany przeddraftowe i podobno ten ostatni był najlepszy najbardziej kompetenny.

 

Dzanan Musa i Evans zrobili mocne wrażenia tak samo Deng Adel i Kulboka ( to pewnie typy na drugą rundę)

 

4 dni do draftu i trudno powiedzieć w kogo Jazz poluje - tzn ogólnie wiadomo ale co do draftu to niby insiderzy twierdzą że żadnego ruchu w górę nie będzie i będą wybierać z tego co będzie dostępne bo wg nich od 11 do 30 talent jest zbliżony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Dzanan Musa i Evans zrobili mocne wrażenia tak samo Deng Adel i Kulboka ( to pewnie typy na drugą rundę)

 

4 dni do draftu i trudno powiedzieć w kogo Jazz poluje - tzn ogólnie wiadomo ale co do draftu to niby insiderzy twierdzą że żadnego ruchu w górę nie będzie i będą wybierać z tego co będzie dostępne bo wg nich od 11 do 30 talent jest zbliżony

Musa. Z tego co oglądam i czytam o nim, to jest chyba mój nr 1. Jeszcze tylko chwila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musa. Z tego co oglądam i czytam o nim, to jest chyba mój nr 1. Jeszcze tylko chwila...

Jazz ostatnimi laty zaskakiwała wyborami więc trudno powiedzieć no ale w tym roku coraz więcej plotek wskazuje że chyba wybiorą Okobo z Francji..

 

Givony na dzisiejszym podcasie z Andy Larsenem tak twierdził. Wprawdzie rzucił też nazwisko Graysona Allena ale to mam nadzieje się nie wydarzy - nie z 21 nr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.