Skocz do zawartości

Sezon 2017/18 Liga III North


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Kemizo znowu cię pochwale ale masz w swoim składzie 8 graczy których miałem na mniejszym lub większym celowniku...

Zauważyłem podczas bidowania że miałeś niektórych w planach ;)

Ale ja generalnie nie jestem zadowolony z draftu, bo choć 4 pierwsze picki były w planie to wyszły mnie drożej niż zakładałem i potem wiele bidow odpuściłem bo każdy był powyżej wyceny a z perspektywy późniejszych wyborów trzeba było trochę ostrzej pójść.

No i potem zaczęła się improwizacja, kompletnie przepłacony Adams, za dużo 3pkt, itp.

Choć jak dla mnie Yahoo zaniżyła projekcje dla niektórych u mnie to czas pokaże jak będzie.

Jakby co to kupię C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim ukladzie trafnie dobral nazwe druzyny ;-)

 

A propos nazw druzyn to COACH R jaka ma? Bo tego nie ma w pierwszym poscie Twoim, a wiec i moim ;-)

 

 Gonzo's Snowy Owls - już updatuję.

W takim ukladzie trafnie dobral nazwe druzyny ;-)

 

True, aczkolwiek wg mnie jest tam potencjał na środek stawki przy odrobinie szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie pokuszę się o podzielenie każdej z lig na poziomach I-III na 3 tiery. 


 


1 tier (walka o awans i mistrzostwo):



Jackaso's Team

Milwaukee Badgers

BYDGOSZCZ BULLS

Roadrunners

God of Thunder


 

2 tier (walka o awans przy dobrym rozegraniu sezonu):



Team Aconcagua

Nic nas nie łączy

Trust The Process

HKS 1946 Kemizo

Funk Volume


 

3 tier (walka o uniknięcie spadku):



BC Dzidzia

Gonzo's Snowy Owls

Alkograss Nałogowo

PBS Team

Sylvinho Arizona

 



Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa tego Duranta sobie nie wybaczę. Nie trafiłem w przycisk "BID" i poszedł za te 61$ :/ Za ślepotę i brak koncentracji się jednak płaci. Na szczęście nie zapłaciłem tak wiele bo skład nie wygląda tak słabo.

Na draft przychodziłem bez większego planu. Coś myślałem o taktyce, którą zastosował Jackoso - czyli tankowanie FT%. Szybko jednak z tej taktyki zrezygnowałem, bo już w 2 picku DeAndre Jordan poszedł za 28$, więc wiedziałem, że ktoś inny wpadł na taki pomysł i był bardziej zdecydowany (Jordana miałem brać za max 25$). Poszedłem więc w impro. Pierwsi dwaj w mojej drużynie: Cousins i Hayward kosztowali mniej niż wynosiła ich średnia z mocków w których brałem udział (Cousins w mockach chodził średnio za 52,5$, zaś Hay za około 34$). Teoretycznie więc nie był to zły deal, ale od tego czasu musiałem improwizować. Patrząc na powyższą dwójkę (a w szczególności na Boogiego) pomyślałem, że można potankować FG%, a po tym jak w mojej drużynie pojawiła się miłość z Cleveland wiedziałem już, że tankowanie w FG% jest pewne. 

Pierwszy celem było znalezienie kogoś na PG z asystami. Rubio wydawał się idealny, jednak bałem się, że może być paru innych graczy, którzy się na niego rzucą. No i faktycznie tak było. Ostatecznie cena 25$ była duża jednak potem szybko odbiłem sobie na Middletonie. To był mój najlepszy pick w całym drafcie - bez wątpienia. Poza tym to gracz Bucks także to kolejny plusik.

Po tym udanym picku Middletona jednak nie co się zagubiłem. Markieffa miałem brać ale jedynie za max 7$. Potem wziąłem bardzo podobnych graczy Hardawaya i Fourniera. Przez to miałem lekkie braki w REB, AST, STL, BLK. By nadrobić w tych statach musiałem rozglądać się za wysokimi graczami, a ja przecież wciąż nie miałem nikogo na PG na zastępstwo dla Rubio (który przecież miewa problemy z kontuzjami). Z tego powodu sięgnąłem po Lavine'a. Nie jest to dobry pick, ale na rozkładzie nie było już wielu solidnych PG więc musiałem się ratować nim. Teraz trzeba trzymać kciuki, że wróci szybko i w tankującym Chicago będzie coś mi punktował . Z 4 ostatnich graczy jedynie z Warrena się cieszę. Z pozostałymi grajkami się pośpieszyłem bo było paru fajniejszych do wyjęcia (choćby Collins, Dedmon, Levert czy Dunn).

No ale nie mam co narzekać. Mam dobre fundamenty pod drużynę, jednak niezbędne będą tu wymiany, choć nie są one potrzebne od zaraz. W wczesnym etapie draftu postanowiłem tankować FG%, niestety z czasem zauważyłem, że również w BLK wypadam bardzo słabo. Z 2 tankujący statami ciężej już o 1 miejsce, jednak moim jedynym celem jest awans, a 1 miejsce traktuję jedynie jako miły dodatek. Poprawa REB, AST, STL i BLK kosztem moich dobrze obsadzonych PTS i 3PTM to na ten moment jedyny krok, także każdy zainteresowany Hardawayem/Fournierem zapraszam do rozmów.

Na papierze najlepiej wygląda zespół God of Thunder i Funk Volume. Z drużyn które w projekcjach wypadają słabo, a w moim odczuciu mogą być wyżej są min. HKS 1946 Kemizo, Jackoso's Team i BYDGOSZCZ BULLS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barca chciał, żeby pochwalić jego drużynę, więc to robię ;] projekcje dla top 10:

 

ROTO	RANK	GM
86	1	Jackoso's Team
86	1	God of Thunder
83	3	Roadrunners
81	4	Team Aconcagua
76	5	BYDGOSZCZ BULLS
74	6	Alkograss Nałogowo
74	6	Milwaukee Badgers
73	8	Funk Volume
70	9	Trust The Process (tylko Thomasa w ogóle nie liczę)
69	10	HKS 1946 Kemizo
68	11	Nic nas nie łączy
67	12	BC Dzidzia
62	13	Gonzo's Snowy Owls
57	14	PBS Team
54	15	Sylvinho Arizona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów o mojej drużynie. Dzięki Barca oraz Lorak za projekcje, na których jestem liderem (wg mojej też nim jestem  :nevreness:). Po doświadczeniach z poprzednich draftów w tym roku miałem przygotowane trzy strategie. Tym razem jednak udało się zatankować FT i inne strategie się nie przydały. Założyłem na DeAndre Jordana max 30$ i się udało bo poszedł za 28$. Od tego picku uzależniona była strategia stąd tak szybko go wywołałem. Większość zawodników była zaplanowana. Żałuję, że nie udało mi się wybrać lepszego PG (K. Walker, K. Lowry, M. Conley, J. Holiday) ale każdy z nich był powyżej mojego budżetu. Jeśli ktoś chce pogłębić skład to oddam dwóch PG za jednego lepszego. Dzięki Gonzo’s Snowy Owls za podbijanie D. Howarda :neglected: bo w ten sposób w moim składzie znalazł się N. Noel :peaceful: . Jeśli ktoś się chce pozbyć zawodnika ze słabym FT to wiadomo do kogo możecie uderzać. Życzę wszystkim udanego sezonu.

Edytowane przez Jackoso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klepnięto pierwszą wymianę w naszej lidze (Kanter za Reggiego J.) więc to dobry moment, by przypomnieć, że w tym sezonie wetowanie wygląda tak, że zakładamy wątek na yahoo i osoby, które chcą zawetować, piszą "weto".

 

Myślę, że możemy sie umówić, że pierwszy chętny do weta, założy wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kolejną wymianę, biorę Deluxe Ski Jumping i gościa, który nazywa się prawie tak samo, jak Alexis z Dynastii, oddaję Australijczyka, którego siostra żali się na twitterku, że jej ex bardzo lubi sterować jej bratem w 2K

 

Dokładnie, to już druga wymiana u nas, a jeszcze sezon nie ruszył, więc wynik niezły póki co.

 

Wymiana wisi od wczoraj od godziny ok. 15:00, więc jutro ją puszczam, jeśli nikt nie zgłosi sprzeciwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - będę miał do sprzedania 2 obwodowo-skrzydłowych. Dostępni: Jaylen Brown, Norman Powell, Trevor Ariza i RHJ. Dwóch z tych graczy chętnie oddam za w miarę solidnego zawodnika na obojętnie jaką pozycję (nie interesują mnie żadne konkretne statystyki, więc ślijcie, co macie).

 

E:

Zapomniałem zaznaczyć, że szukam wymiany 2 za 1 lub 3 za 2.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche spoznione wrozenie z arkuszy, ale tradycja musi byc ;-)

Ze standardowymi zalozeniami tzn wrzucam PODRAFTOWE sklady pod swoje projekcje - z ktorych wszystkie moga byc do bani - i sprawdzam jak druzyna wyglada na tle ligi. Nie bierzcie tego osobiscie bo staralem sie oceniac wg krzywej tak zeby byla czolowka, srodek i spadkowicze itp itd [czyli nie wszyscy mogli miec dobry draft!] plus pominalem srodek tabeli bo jest najnudniejszy do opisywania ;-)

 

Rowniez w zadnym wypadku nie traktujcie tego jako "tak bedzie i kropka", to proba opisania stanu podraftowego w mojej skromnej opinii, ale po to rozgrywamy sezon zeby zobaczyc co z tego wyjdzie i poprawiac co nie wyszlo.

 

OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a kolejnosc w grupach bardzo z grubsza...

co wazne to nie probowalem zgadywac kto odpusci w sezonie, a wiadomo, ze takie druzyny zajma ostatnie miejsca.

 

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na podium lub okolice, ale bycie na tej liscie niczego nie gwarantuje]:

God of Thunder [jak sie dostaje Duranta w prezencie i pozniej na spokojnie zbiera steale to musi wygladac dobrze]

Milwaukee Badgers [przed kontuzja Haywarda bylby w moim Top3... a tak niestety bedzie raczej tier nizej]

HKS 1946 Kemizo [dobrze rozegrana strategia zakupow w srodku, overkill trojek do naprawienia za np zbiorki/bloki]

BYDGOSZCZ BULLS [porzadny fundament, paru solidniakow i tylko aktywnoscia FAsowa wykonczyc]

 

"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dolka, ale bycie na tej liscie o niczym nie rozstrzyga]:

Alkograss Nałogowo [ryzykowne zdrowotnie gwiazdy i za slaba glebia]

Funk Volume [zbyt wiele slabych kategorii - w zaleznosci od rotacji 3 sposrod zb, as, FG% i prz]

Sylvinho Arizona [niedobor statsow i jeszcze mega overkill asyst i przechwytow kosztem prawie calej reszty]

PBS Team [potencjalnie najgorsza w lidze bo zwyczajnie wyszly prawie same przeplacenia w tym grube jak Wiggins]

 

4/4 w ligach na poziomie III jesli chodzi o spory rozrzut jakosci druzyn, wiec taki jest uklad.

Co do samej ligi to powinniscie tu uprawiac jakies rytualne bicie sie w piers za cene Duranta bo o ile nie uderza kontuzje to ta licytacja sobie odebraliscie jedno miejsce awansujace.

Plus czy jest kontakt ze Slaw441 czy trzeba obserwowac jako potencjalnego olewusa?

Bo w sumie jak na druzyne za automatu ta jest do wyprowadzenia.

 

Ze wszystkim sie zgadzacie, prawda? ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wilq czemu zawsze w twoich predykcjach walczę o utrzymanie albo jestem w środku stawki a kończę najniżej 7. ?

Albo wybierasz zawodnikow, ktorych niedocenilem przed sezonem albo ... dobrze i aktywnie dzialasz w sezonie ;-)

Pamietaj, ze te rankingi opieraja sie tylko na wydraftowanych skladach, wiec jak wymieniasz polowe z nich to jakby traca na aktualnosci.

 

w tym roku będzie naprawdę bieda pod koszem, Dieng i chriss można założyć ze Beda grać lepiej niż w 1szym spotkaniu ale mogę chyba tez założyć ze będą nie równi, zwłaszcza Dieng, Thibodeau to pieprzony Taj Gibson lover...

Sam widzisz, ze sa powody by sie obawiac. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus czy jest kontakt ze Slaw441 czy trzeba obserwowac jako potencjalnego olewusa?

Bo w sumie jak na druzyne za automatu ta jest do wyprowadzenia.

Zabrakło slawa441, ale już się z nim kontaktowałem i będzie grał normalnie.

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na podium lub okolice, ale bycie na tej liscie niczego nie gwarantuje]:

God of Thunder [jak sie dostaje Duranta w prezencie i pozniej na spokojnie zbiera steale to musi wygladac dobrze]

 

KD fajny prezent, ale te $61 i tak miałem w planach spożytkować wcale nie gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.