Skocz do zawartości
wiLQ

Sezon 2017/18 Liga III South

Rekomendowane odpowiedzi

Widze, ze zarowno projekcje Barcy jak i BBM sa dla mnie łaskawe co cieszy. Niestety juz sie jeden połamał i zobaczymy co dalej. Tradowac też lubię więc mam nadzieję powalczyć o awans.

Co do projekcji Barcalovera wydaje mi sie, ze za nisko sa szanse RB Teamu i Washko uważam, że zdecydowanie moga walczyć o awans. Tak naprawde jednak zobaczymy po pierwszych wymianach. Liga wygląda mi na wyrównaną więc walka może być do końca co zapowiada bardzo ciekawy sezon i o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za to, przynajmniej nie bede sie sam wyglupial i bedzie cos do porownania ;-)

Plus to pominales, ale jaka masz metodologie dobierania do grup?

Na bazie ~ przewidywanych punktów roto dla top10 (wg mnie) w każdej z drużyn.

Jak wrzucisz swoje, to ja też może szerzej opiszę swoje opinie, bo teraz jeszcze mam parę draftów w przyszłym tygodniu, więc nie chciałbym się wgłębiać w szczegóły, z których wynikają różnice w przewidywaniach moich i tych BBM, czy loraka.

Edytowane przez barcalover

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu nie ma chętnych na Westbrooka Dobije wam stasy co więcej dzięki niemu możecie zacząć się liczyć w tej rozgrywce Ja go nie chce liczę na mlodych

Edytowane przez Popes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby ktos szukal poszerzenia rotacji jestem otwarty na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś jest chętny na George'a, DMC lub Haywarda to jestem otwarty na propozycje. Interesuje mnie raczej powiększenie rotacji w stylu 2 za 1, ale jestem otwarty również na inne oferty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzisz mogłeś wymienić haywarda :/

Szczęście w nieszczęściu, mam Browna :) Także może aż takiej tragedii nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troche spoznione wrozenie z arkuszy, ale tradycja musi byc ;-)

Ze standardowymi zalozeniami tzn wrzucam sklady pod swoje projekcje - z ktorych wszystkie moga byc do bani - i sprawdzam jak druzyna wyglada na tle ligi. Nie bierzcie tego osobiscie bo staralem sie oceniac wg krzywej tak zeby byla czolowka, srodek i spadkowicze itp itd [czyli nie wszyscy mogli miec dobry draft!] plus pominalem srodek tabeli bo jest najnudniejszy do opisywania ;-)

Rowniez w zadnym wypadku nie traktujcie tego jako "tak bedzie i kropka", to proba opisania stanu na dzisiaj w mojej skromnej opinii, ale po to rozgrywamy sezon zeby zobaczyc co z tego wyjdzie i poprawiac elementy, ktore nie wyszly.

OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a kolejnosc w grupach bardzo z grubsza...

co wazne to nie probowalem zgadywac kto odpusci w sezonie, a wiadomo, ze takie druzyny zajma ostatnie miejsca.

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na podium lub okolice, ale bycie na tej liscie niczego nie gwarantuje]:

człowiek morza [przed kontuzja Haywarda bym nazwal lekkim faworytem... takze smutne jak szybko sie to zmienilo]

Sky is the limit [tanie gwiazdy + kilku solidniakow + fajne uzupelnienia = swietny start]

Siner's Team [relatywnie tanie gwiazdy i podobaja mi sie uzupelnienia, wiec...]

Oklahoma Thunder [skuteczne zbieranie steali w srodku i przy okazji udany punt FT%]

"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dolka, ale bycie na tej liscie o niczym nie rozstrzyga]:

Drazen Petrovic team [poza PG brakuje wlasciwie wszystkiego]

bankruci [przy takich wygorowanych cenach nazwa zobowiazuje]

The Hussites [overkill w asystach i przechwytach daje braki w 4 kategoriach]

Harpagans [zwyczajnie za duzo niewydanej kasy, wiec druzyna niepelna]

3 na 3 w wiekszym rozwarstwieniu ligi niz na poziomie II, wiec cos w tym jest... przynajmniej w tym sezonie.

Co do tej ligi to w sumie jestem zaskoczony jak zupelnie nie widac po skladach kto gra od roku, a kto od 10...

Ze wszystkim sie zgadzacie, prawda? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

człowiek morza [przed kontuzja Haywarda bym nazwal lekkim faworytem... takze smutne jak szybko sie to zmienilo]

Przynajmniej mi się miło zrobiło :smile:

Szkoda, że na koniec zabrakło jednego dolara do przebicia Teodosicia w którego w czasie draftu po już pewnej krystalizacji celowałem. 

Do rozgrywki tak jak rok temu podchodziłem bez żadnych przymiarek, przemyśleń, z nastawieniem, że jakiś plan ułoży się w trakcie draftowania. Jedyna różnica  polegała na trochę większym doświadczeniu z czym wiązała się decyzja o zbudowaniu bardziej uniwersalnego składu (rok temu z tego co pamiętam byłem bardzo słaby w 3 kategoriach), co mi się chyba udało.  Edit: No i byłem trzeźwy, co rok temu się nie udało, czego skutkiem było przedwczesne wyjście   :panda: 

Niestety kontuzja Haywarda marzenia o awansie pokrzyżowała, a ewentualne problemy zdrowotne Rubio (dlatego żałuje tego Teodosicia) mogą skutkować spadkiem.  Natomiast liczę na niezłą linijkę Granta, który w jakimś stopniu może go zastąpić. 

Edytowane przez człowiek...morza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wilq chyba Ci ucielo czesc projekcji tzn pewnie czesc srodkowa:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troche spoznione wrozenie z arkuszy, ale tradycja musi byc ;-)

Ze standardowymi zalozeniami tzn wrzucam sklady pod swoje projekcje - z ktorych wszystkie moga byc do bani - i sprawdzam jak druzyna wyglada na tle ligi. Nie bierzcie tego osobiscie bo staralem sie oceniac wg krzywej tak zeby byla czolowka, srodek i spadkowicze itp itd [czyli nie wszyscy mogli miec dobry draft!] plus pominalem srodek tabeli bo jest najnudniejszy do opisywania ;-)

Rowniez w zadnym wypadku nie traktujcie tego jako "tak bedzie i kropka", to proba opisania stanu na dzisiaj w mojej skromnej opinii, ale po to rozgrywamy sezon zeby zobaczyc co z tego wyjdzie i poprawiac elementy, ktore nie wyszly.

OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a kolejnosc w grupach bardzo z grubsza...

co wazne to nie probowalem zgadywac kto odpusci w sezonie, a wiadomo, ze takie druzyny zajma ostatnie miejsca.

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na podium lub okolice, ale bycie na tej liscie niczego nie gwarantuje]:

Sky is the limit [tanie gwiazdy + kilku solidniakow + fajne uzupelnienia = swietny start]

Siner's Team [relatywnie tanie gwiazdy i podobaja mi sie uzupelnienia, wiec...]

Oklahoma Thunder [skuteczne zbieranie steali w srodku i przy okazji udany punt FT%]

"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dolka, ale bycie na tej liscie o niczym nie rozstrzyga]:

Drazen Petrovic team [poza PG brakuje wlasciwie wszystkiego]

bankruci [przy takich wygorowanych cenach nazwa zobowiazuje]

The Hussites [overkill w asystach i przechwytach daje braki w 4 kategoriach]

Harpagans [zwyczajnie za duzo niewydanej kasy, wiec druzyna niepelna]

3 na 3 w wiekszym rozwarstwieniu ligi niz na poziomie II, wiec cos w tym jest... przynajmniej w tym sezonie.

Co do tej ligi to w sumie jestem zaskoczony jak zupelnie nie widac po skladach kto gra od roku, a kto od 10...

Ze wszystkim sie zgadzacie, prawda? ;-)

Środkową część byś jakoś jeszcze podzielił na większe szanse na awans i większe ryzyko spadku czy raczej wszyscy mają podobny poziom składów?

No u mnie jest problem z Kawhi'm, że nie wiadomo, kiedy wróci, ale jestem dobrej myśli (dziś pobrałem Kyle'a Andersona na wszelki wypadek) ;) Barton i Matthews zagrali dziś bardzo dobrze, szkoda, że na mojej ławce, ale spokojnie - na razie sprawdzam, jaki poziom prezentują ;) martwi trochę kontuzja Lina już w 1. meczu - oby nic poważnego, ale ogólnie nie wiem, czy to skład na awans - mam taką nadzieję, ale zobaczymy, jak to się potoczy - wkrótce zaktualizuję trading block i poszukam trade'ów ;)

Edytowane przez MJ1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wilq chyba Ci ucielo czesc projekcji tzn pewnie czesc srodkowa:)

Ucialem srodek bo...

staralem sie oceniac wg krzywej tak zeby byla czolowka, srodek i spadkowicze itp itd [czyli nie wszyscy mogli miec dobry draft!] plus pominalem srodek tabeli bo jest najnudniejszy do opisywania ;-)

A odpowiadajac na Twoje pytanie z priva to wychodza mi slabe FT% i zbiorki, czolowka blokow, a reszta solidna co razem daje... solidnosc srodka [ktora ciezko sie opisuje bez wielokrotnego powtarzania "solidnosc"]. Ze zdrowym Batumem bylbys contenderem, ale przez jego uraz wyladowales o tier nizej.

Środkową część byś jakoś jeszcze podzielił na większe szanse na awans i większe ryzyko spadku czy raczej wszyscy mają podobny poziom składów?

Gdybym musial jakos podzielic srodek [choc mialbym watpliwosci czy jest sens przy rozpietnosci na calosc ponizej 10 pkt roto] to w grupie "wieksze ryzyko na awans" bylibi Hatakumba 101, Wazki Wroclaw South, Pick Your Poison, WOLFPACK, a w tej drugiej byliby RB Team, Lebron Haters i The Saints. Ale podkreslam roznice sa takie, ze moznaby zrobic pare zmian na tych listach tylko na podstawie 2 pierwszych dni [np prawie na pewno niedocenilem D'Angelo przez kontuzje Lina, Paul zaczal od czerwonej flagi, Suns mocno rozczarowali itp itd].

martwi trochę kontuzja Lina już w 1. meczu - oby nic poważnego

Niestety. Wyrazy wspolczucia dla niego i wszystkich, ktorzy na niego liczyli. Edytowane przez wiLQ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie dobre projekcje były, a póki co u mnie słabo to wygląda :P Kawhi pewnie z miesiąc nie zagra, a Lin już w ogóle... no nie tak miało to wyglądać, ale cóż... to dopiero początek ;) kolejny raz idę po zwycięstwo w ilości ruchów na FA (już 9), bo kontuzje są - da się znaleźć perełki (Yogiego i Baree wziąłem przy nieobecności DSJ i nie narzekam) i trzeba szukać jakiejś alternatywy wobec tych problemów kadrowych szczególnie, że dopiero teraz dowiadujemy się o rolach graczy (przed sezonem to raczej było strzelanie, ale teraz takich zadaniowców się da znaleźć).

PS Szukam trade'u - do oddania Lamb, Matthews i Monroe, a szukam solidnego gracza (najlepiej PG (asysty) albo SF/PF).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oddam Westbrooka

W dobre ręce :)

Edytowane przez Popes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podsumowując pierwszy tydzień krótko to kontuzje kontuzje kontuzje.  5 starterów ma mniejsze lub większe problemy i chyba pod tym wzgledem jestem liderem obok Washko. Mam nadzieje, że to tylko złe dobrego początki. Reszta w miare spoko, Collison i Collins powyzej oczeiwań więc jestem z nich zadowolony. Przy bałaganie w Suns na razie słabo Chriss ale wierzę, że się odbije. Beal solidnie, Capela również Covington góra i dół ale generalnie ok chociaż liczyłem na lepsze def statsy.

Teraz niech zdrowieją i walczymy dalej.

Pomimo kontuzji podtrzymuje swoja propozycję, gdyby ktos szukał wymiany 2 za 1 czy 3 za 1 do poszerzenia rotacji jestem chętny na rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem zachwycony postawą moich zawodników. Jak wróci całą piątka połamańców, to was odstawię o hektar. O ile zdążę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby ktoś był ciekaw, jak sytuacja wygląda na średnich, to w załączeniu obrazek.

post-2730-0-12087800-1509479877_thumb.png

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...