Skocz do zawartości

Sezon 2017/18 Liga III South


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Widze, ze zarowno projekcje Barcy jak i BBM sa dla mnie łaskawe co cieszy. Niestety juz sie jeden połamał i zobaczymy co dalej. Tradowac też lubię więc mam nadzieję powalczyć o awans.

Co do projekcji Barcalovera wydaje mi sie, ze za nisko sa szanse RB Teamu i Washko uważam, że zdecydowanie moga walczyć o awans. Tak naprawde jednak zobaczymy po pierwszych wymianach. Liga wygląda mi na wyrównaną więc walka może być do końca co zapowiada bardzo ciekawy sezon i o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za to, przynajmniej nie bede sie sam wyglupial i bedzie cos do porownania ;-)

Plus to pominales, ale jaka masz metodologie dobierania do grup?

 

Na bazie ~ przewidywanych punktów roto dla top10 (wg mnie) w każdej z drużyn.

 

Jak wrzucisz swoje, to ja też może szerzej opiszę swoje opinie, bo teraz jeszcze mam parę draftów w przyszłym tygodniu, więc nie chciałbym się wgłębiać w szczegóły, z których wynikają różnice w przewidywaniach moich i tych BBM, czy loraka.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche spoznione wrozenie z arkuszy, ale tradycja musi byc ;-)

Ze standardowymi zalozeniami tzn wrzucam sklady pod swoje projekcje - z ktorych wszystkie moga byc do bani - i sprawdzam jak druzyna wyglada na tle ligi. Nie bierzcie tego osobiscie bo staralem sie oceniac wg krzywej tak zeby byla czolowka, srodek i spadkowicze itp itd [czyli nie wszyscy mogli miec dobry draft!] plus pominalem srodek tabeli bo jest najnudniejszy do opisywania ;-)

 

Rowniez w zadnym wypadku nie traktujcie tego jako "tak bedzie i kropka", to proba opisania stanu na dzisiaj w mojej skromnej opinii, ale po to rozgrywamy sezon zeby zobaczyc co z tego wyjdzie i poprawiac elementy, ktore nie wyszly.

 

OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a kolejnosc w grupach bardzo z grubsza...

co wazne to nie probowalem zgadywac kto odpusci w sezonie, a wiadomo, ze takie druzyny zajma ostatnie miejsca.

 

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na podium lub okolice, ale bycie na tej liscie niczego nie gwarantuje]:

człowiek morza [przed kontuzja Haywarda bym nazwal lekkim faworytem... takze smutne jak szybko sie to zmienilo]

Sky is the limit [tanie gwiazdy + kilku solidniakow + fajne uzupelnienia = swietny start]

Siner's Team [relatywnie tanie gwiazdy i podobaja mi sie uzupelnienia, wiec...]

Oklahoma Thunder [skuteczne zbieranie steali w srodku i przy okazji udany punt FT%]

 

"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dolka, ale bycie na tej liscie o niczym nie rozstrzyga]:

Drazen Petrovic team [poza PG brakuje wlasciwie wszystkiego]

bankruci [przy takich wygorowanych cenach nazwa zobowiazuje]

The Hussites [overkill w asystach i przechwytach daje braki w 4 kategoriach]

Harpagans [zwyczajnie za duzo niewydanej kasy, wiec druzyna niepelna]

 

3 na 3 w wiekszym rozwarstwieniu ligi niz na poziomie II, wiec cos w tym jest... przynajmniej w tym sezonie.

Co do tej ligi to w sumie jestem zaskoczony jak zupelnie nie widac po skladach kto gra od roku, a kto od 10...

 

Ze wszystkim sie zgadzacie, prawda? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek morza [przed kontuzja Haywarda bym nazwal lekkim faworytem... takze smutne jak szybko sie to zmienilo]

Przynajmniej mi się miło zrobiło :smile:

 

Szkoda, że na koniec zabrakło jednego dolara do przebicia Teodosicia w którego w czasie draftu po już pewnej krystalizacji celowałem. 

 

Do rozgrywki tak jak rok temu podchodziłem bez żadnych przymiarek, przemyśleń, z nastawieniem, że jakiś plan ułoży się w trakcie draftowania. Jedyna różnica  polegała na trochę większym doświadczeniu z czym wiązała się decyzja o zbudowaniu bardziej uniwersalnego składu (rok temu z tego co pamiętam byłem bardzo słaby w 3 kategoriach), co mi się chyba udało.  Edit: No i byłem trzeźwy, co rok temu się nie udało, czego skutkiem było przedwczesne wyjście   :panda: 

 

Niestety kontuzja Haywarda marzenia o awansie pokrzyżowała, a ewentualne problemy zdrowotne Rubio (dlatego żałuje tego Teodosicia) mogą skutkować spadkiem.  Natomiast liczę na niezłą linijkę Granta, który w jakimś stopniu może go zastąpić. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche spoznione wrozenie z arkuszy, ale tradycja musi byc ;-)

Ze standardowymi zalozeniami tzn wrzucam sklady pod swoje projekcje - z ktorych wszystkie moga byc do bani - i sprawdzam jak druzyna wyglada na tle ligi. Nie bierzcie tego osobiscie bo staralem sie oceniac wg krzywej tak zeby byla czolowka, srodek i spadkowicze itp itd [czyli nie wszyscy mogli miec dobry draft!] plus pominalem srodek tabeli bo jest najnudniejszy do opisywania ;-)

 

Rowniez w zadnym wypadku nie traktujcie tego jako "tak bedzie i kropka", to proba opisania stanu na dzisiaj w mojej skromnej opinii, ale po to rozgrywamy sezon zeby zobaczyc co z tego wyjdzie i poprawiac elementy, ktore nie wyszly.

 

OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a kolejnosc w grupach bardzo z grubsza...

co wazne to nie probowalem zgadywac kto odpusci w sezonie, a wiadomo, ze takie druzyny zajma ostatnie miejsca.

 

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na podium lub okolice, ale bycie na tej liscie niczego nie gwarantuje]:

człowiek morza [przed kontuzja Haywarda bym nazwal lekkim faworytem... takze smutne jak szybko sie to zmienilo]

Sky is the limit [tanie gwiazdy + kilku solidniakow + fajne uzupelnienia = swietny start]

Siner's Team [relatywnie tanie gwiazdy i podobaja mi sie uzupelnienia, wiec...]

Oklahoma Thunder [skuteczne zbieranie steali w srodku i przy okazji udany punt FT%]

 

"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dolka, ale bycie na tej liscie o niczym nie rozstrzyga]:

Drazen Petrovic team [poza PG brakuje wlasciwie wszystkiego]

bankruci [przy takich wygorowanych cenach nazwa zobowiazuje]

The Hussites [overkill w asystach i przechwytach daje braki w 4 kategoriach]

Harpagans [zwyczajnie za duzo niewydanej kasy, wiec druzyna niepelna]

 

3 na 3 w wiekszym rozwarstwieniu ligi niz na poziomie II, wiec cos w tym jest... przynajmniej w tym sezonie.

Co do tej ligi to w sumie jestem zaskoczony jak zupelnie nie widac po skladach kto gra od roku, a kto od 10...

 

Ze wszystkim sie zgadzacie, prawda? ;-)

Środkową część byś jakoś jeszcze podzielił na większe szanse na awans i większe ryzyko spadku czy raczej wszyscy mają podobny poziom składów?

 

No u mnie jest problem z Kawhi'm, że nie wiadomo, kiedy wróci, ale jestem dobrej myśli (dziś pobrałem Kyle'a Andersona na wszelki wypadek) ;) Barton i Matthews zagrali dziś bardzo dobrze, szkoda, że na mojej ławce, ale spokojnie - na razie sprawdzam, jaki poziom prezentują ;) martwi trochę kontuzja Lina już w 1. meczu - oby nic poważnego, ale ogólnie nie wiem, czy to skład na awans - mam taką nadzieję, ale zobaczymy, jak to się potoczy - wkrótce zaktualizuję trading block i poszukam trade'ów ;)

Edytowane przez MJ1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilq chyba Ci ucielo czesc projekcji tzn pewnie czesc srodkowa:)

Ucialem srodek bo...

staralem sie oceniac wg krzywej tak zeby byla czolowka, srodek i spadkowicze itp itd [czyli nie wszyscy mogli miec dobry draft!] plus pominalem srodek tabeli bo jest najnudniejszy do opisywania ;-)

A odpowiadajac na Twoje pytanie z priva to wychodza mi slabe FT% i zbiorki, czolowka blokow, a reszta solidna co razem daje... solidnosc srodka [ktora ciezko sie opisuje bez wielokrotnego powtarzania "solidnosc"]. Ze zdrowym Batumem bylbys contenderem, ale przez jego uraz wyladowales o tier nizej.

 

Środkową część byś jakoś jeszcze podzielił na większe szanse na awans i większe ryzyko spadku czy raczej wszyscy mają podobny poziom składów?

Gdybym musial jakos podzielic srodek [choc mialbym watpliwosci czy jest sens przy rozpietnosci na calosc ponizej 10 pkt roto] to w grupie "wieksze ryzyko na awans" bylibi Hatakumba 101, Wazki Wroclaw South, Pick Your Poison, WOLFPACK, a w tej drugiej byliby RB Team, Lebron Haters i The Saints. Ale podkreslam roznice sa takie, ze moznaby zrobic pare zmian na tych listach tylko na podstawie 2 pierwszych dni [np prawie na pewno niedocenilem D'Angelo przez kontuzje Lina, Paul zaczal od czerwonej flagi, Suns mocno rozczarowali itp itd].

 

martwi trochę kontuzja Lina już w 1. meczu - oby nic poważnego

Niestety. Wyrazy wspolczucia dla niego i wszystkich, ktorzy na niego liczyli. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dobre projekcje były, a póki co u mnie słabo to wygląda :P Kawhi pewnie z miesiąc nie zagra, a Lin już w ogóle... no nie tak miało to wyglądać, ale cóż... to dopiero początek ;) kolejny raz idę po zwycięstwo w ilości ruchów na FA (już 9), bo kontuzje są - da się znaleźć perełki (Yogiego i Baree wziąłem przy nieobecności DSJ i nie narzekam) i trzeba szukać jakiejś alternatywy wobec tych problemów kadrowych szczególnie, że dopiero teraz dowiadujemy się o rolach graczy (przed sezonem to raczej było strzelanie, ale teraz takich zadaniowców się da znaleźć).

 

PS Szukam trade'u - do oddania Lamb, Matthews i Monroe, a szukam solidnego gracza (najlepiej PG (asysty) albo SF/PF).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując pierwszy tydzień krótko to kontuzje kontuzje kontuzje.  5 starterów ma mniejsze lub większe problemy i chyba pod tym wzgledem jestem liderem obok Washko. Mam nadzieje, że to tylko złe dobrego początki. Reszta w miare spoko, Collison i Collins powyzej oczeiwań więc jestem z nich zadowolony. Przy bałaganie w Suns na razie słabo Chriss ale wierzę, że się odbije. Beal solidnie, Capela również Covington góra i dół ale generalnie ok chociaż liczyłem na lepsze def statsy.

Teraz niech zdrowieją i walczymy dalej.

 

Pomimo kontuzji podtrzymuje swoja propozycję, gdyby ktos szukał wymiany 2 za 1 czy 3 za 1 do poszerzenia rotacji jestem chętny na rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.