Skocz do zawartości
Tomek9248

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku, gdy po transferze przekraczamy liczbę slotów, mozemy od razu zwolnic graczy, ktorych w ramach transferu sciagnelismy, tak by liczba slotow byla odpowiednia? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku, gdy po transferze przekraczamy liczbę slotów, mozemy od razu zwolnic graczy, ktorych w ramach transferu sciagnelismy, tak by liczba slotow byla odpowiednia? 

Nie, musisz zwolnić własnych przed dokonaniem transferu, tak by mieć max 15.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

a co z tym chandlerem w koncu. 

wejdzie na rynek?

mi tez sie zdaje, ze rok temu byly glosowania po wolnej agenturze nad zwolnionymi. 

no i tak jak wspominalem bez sensu zeby sie marnowal. 

Zgodnie z regulaminem:

"6.5 Otwiera się wtedy kolejno okienko transferowe, można zwalniać graczy i podpisać FA, a wymiany wchodzą w życie od  początku II okresu RS (nie konkretnej daty wymiany!) - 1.okienko

7.3 Można zwalniać i podpisać wolnych agentów.  - 2.okienko"

Nie jest wprost napisane, że po 1. trymestrze są buy-outy/podpisywanie waiverów.

Decyzją Rady, nie można podpisywać już graczy zwolnionych ani wolnych agentów, okienko po 1.trymestrze się skończyło. Po 2.trymestrze gracze zwolnieni w tym okienku będą wolnymi agentami i będzie można ich podpisać, natomiast wówczas gracze zwolnieni będą mogli zostać podpisani później, jak w poprzednich latach.

W poprzednich latach były głosowania nad zwolnionymi, i w tym roku również będzie, ale dopiero po drugim okienku.

Teraz zespoły, które złożyły oferty wolnym agentom mogłyby czuć się oszukane, ponieważ już nie mają miejsca na podpisanie gracza zwolnionego, a np. mogliby woleć Chandlera niż Kantera.

Zatem Tyson Chandler zostaje wolnym agentem do końca 2. trymestru, a w 2. okienku będzie można go podpisać.

Edytowane przez MJ1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólne ogłoszenie :

Tu jest temat na zadawanie pytań jak się czegoś nie wie (ktoś wtedy raczej odpowie).

Ja osobiście chciałem zwiać z Rady, ale Tomek mnie ubiegł, a powinien być w Radzie ktoś z uprawnieniami moda.

Także nie zadawajcie mi na priv pytań, bo są 3 opcje

- jest to banalna do sprawdzenia rzecz w cbafaq/google i irytuje mnie, że muszę to za kogoś robić

- jest to banalna do sprawdzenia rzecz w beGM regulaminie i irytuje mnie, że muszę to za kogoś robić

- jest to ciężka sprawa, którą zazwyczaj i tak musi się na forum rady przenieść, więc niech takie pytanie będzie tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy zawodnik oddany przed draftem może wrócić do swojego macierzystego klubu w lutym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy zawodnik oddany przed draftem może wrócić do swojego macierzystego klubu w lutym?

Kiedy przed draftem i czy chodzi o powrót w wymianie, czy powrót w drodze podpisania FA?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 czerwca i wymiana z innym klubem niż w lato bo gość przeleciał jeszcze przez jeden klub w czerwcu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 czerwca i wymiana z innym klubem niż w lato bo gość przeleciał jeszcze przez jeden klub w czerwcu

Rada własnie debatuje nad Twoją sprawą, jak dojdziemy do porozumienia, udzielimy odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie może. W przypadku wymiany po trade deadline a przed rozpoczeciem kolejnego sezonu, zawodnik moze wrocic do swojego macierzystego klubu dopiero w okienku po zakonczeniu sezonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje za odpowiedz.

Zawsze mogę znaleźć drugi dom dla niego w wymianie trójstronnej bo chodzi o zrzucenie 3.000.000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kary umowne i bilans trzyletni:

Który rok bierzemy jako podstawę wyliczenia zysku/straty zespołu na koniec okresu trzyletniego ( 120% SC)?

bo są dwie sprzeczne informacje w Regulaminie 10.52 vs 10.61
2017/18
2018/19 ( zapowiadany w regulaminie pisanym w 2017 że następny bierzemy regulamin 10.61)
2019/20 ( ostatni sezon rozliczenia? z Regulaminu 10.52)

Proj 109.000.000 132.000.000?

Czyli podstawa to 18/19 czy 19/20?

Edytowane przez ignazz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podstawa pierwszego rozliczenia to SC 20/21.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak namierzyć u nas gracza jeżeli w 2013-2017 był w NBA a potem wywalili go i może chce wrócić

W excelu go nikt nie ma

Na liście free agents nie widzę.

Co zrobić ?

Czekać do 25 lutego siedzieć cicho czy gdzieś jeszcze można sprawdzić prawa do niego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie.

Czy dobrze kombinuję - jeśli dwie drużyny kończą z takim samym bilansem to decyduje wtedy o wyższym seedzie wynik cząstkowy ( procentowy ) z zakładki RS VOTING?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie.

Czy dobrze kombinuję - jeśli dwie drużyny kończą z takim samym bilansem to decyduje wtedy o wyższym seedzie wynik cząstkowy ( procentowy ) z zakładki RS VOTING?

Częściowo dobrze :)

Tylko to co w excelu ma jakiekolwiek znaczenie dla rozstawienia. 

8.3 W przypadku remisu drużyn (w przybliżeniu do 2 miejsc po przecinku) sprawdzane jest trzecie miejsce. W przypadku, gdy dalej nie zostało to rozstrzygnięte o wskazanie lepszej drużyny proszony jest zaufany forumowicz spoza gry, wskazany przez radę.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pytania z PW:

1. Gdzie i kiedy mogę podpisać two-way playera?

Własny two-way player powinien zostać podpisany (przekonwertowany) w oficjalnym temacie wymian.

Czas jest do końca każdego okienka - z rozdzieleniem na I, II i III.

Nowe umowy two-way można oferować tylko latem i podczas I okienka.

2. Czy mogę graczowi pozyskanemu, który jest na umowie two-way dać kontrakt, bo nie mam miejsca na kolejny kontrakt tego typu?

Niestety. Podobnie jak z rosterami, musisz sobie zrobić wolne miejsce, więc jeden z twoich two-way musi zostać zwolniony, by wymiana przeszła.

3.Co z graczami i ich wypłatami podpisanymi w czasie sezonu? Przykładowo, jeśli podpisze Caboclo, to czy w rozliczeniu za sezon skasowane mi zostanie 1,1 mln (czyli tyle, ile widać w arkuszu) czy 1/3 tego, czyli tyle ile realnie mu płacę? 

Temat nigdy nie został sformalizowany, a zawsze liczyliśmy pełny kontrakt. W tej kwestii się, więc podczas obecnego sezonu nic nie zmieni.

Edytowane przez Tomek9248

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko w kwestii przypomnienia:

Graczy na minimum możemy oddawać za czysty pick niezależnie od poziomu sałary czy tu tez są ograniczenia.

Pytam w kontekście Alexa Lena z 1,78 i nie mam pojęcia czy to jest ostatni rok minimum kontraktu gdzie mogę go oddać za gole picki czy zrobić tak mogę tylko z zespołem poniżej sałary ( case suns niedawno)

Te najniższe kontrakty to zawsze kłopot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyglada odejmowanie graczy z deadsalary rozłożonych na pare lat ?

Chodzi wiadomo o Dudleya. To bedzie odjęte w tym roku całość kontraktu z Miami czy rozłożone na 3 lata tez ? I drugie pytanie w tej kwestii, to bedzie jego realny zarobek odjęty czy to co się liczy do salary czyli 1 512 601.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może nie very, ale:

W każdym z tych przypadków gracz może zostać w dowolnym dostępnym okresie (przerwy między trymestrami (wszystkie 3), czas między finałami a startem FA, w przypadku dwuletnich umów także podczas FA) przekonwertowany na pełnoprawny kontrakt. Jeśli gracz nie dostanie standardowego kontraktu przed końcem umowy to rozpocznie on okres FA jako RFA.

Co to jest przerwa między trymestrami i kiedy się kończy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak wyglada odejmowanie graczy z deadsalary rozłożonych na pare lat ?

Chodzi wiadomo o Dudleya. To bedzie odjęte w tym roku całość kontraktu z Miami czy rozłożone na 3 lata tez ? I drugie pytanie w tej kwestii, to bedzie jego realny zarobek odjęty czy to co się liczy do salary czyli 1 512 601.

Będzie rozłożone na 3 lata.

Co do 2 części musisz jeszcze chwilę poczekać. 

Może nie very, ale:

W każdym z tych przypadków gracz może zostać w dowolnym dostępnym okresie (przerwy między trymestrami (wszystkie 3), czas między finałami a startem FA, w przypadku dwuletnich umów także podczas FA) przekonwertowany na pełnoprawny kontrakt. Jeśli gracz nie dostanie standardowego kontraktu przed końcem umowy to rozpocznie on okres FA jako RFA.

Co to jest przerwa między trymestrami i kiedy się kończy?

Jeśli pytanie brzmi, czy można podpisać TW

oczywiście mowa o podpisaniu WŁASNEGO tw na umowę NBA, dla jasności

przed PO to tak, można jeszcze przed startem PO - jak każdego gracza zwolnionego do dziś włącznie. 

Daj gdzie to stoi to spolszczę.

Edytowane przez Tomek9248

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi