Skocz do zawartości
LukeMorrison

NBA Draft 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Ale że Trevon Duval nie został wybrany, przecież on był po drafcie 2017 w top 10.

W Suns tworzy się coś fajnego, ale nie wiem czy Ayton był wart tego picku. Hawks widać że ruch pod tankowanie. Przy Kings mam takie same odczucia jak przy Suns, Bagley to będzie elitarny finisher na obręczy, może być świetnym C w smalball, ale czy był wart 2 picku... Nie wiem ile Mavs mają teraz do wydania, ale po oddaniu 1st roundera 2019 i wzięciu kota Doncica powinni uderzać po dobrego wysokiego w FA. Jeśli ogarną sobie kogoś z grona DMC, Capela, Jordan czy nawet Randle, to mogą znowu walczyć o PO. Grizzlies w sumie nie wiem czy dobrze czy źle, po prostu best available. W Orlando pewnie już mieli zrobiony stos koszulek z napisem Young, ale i tak Bamba to świetny gracz z elitarnymi warunkami. Teraz na pewno będą handlować jakimś podkoszowym. Isaaca nie ruszą, Biyombo z tym kontraktem nikt nie weźmie, zapewnie poleci Vuc za jakiegoś starter PG. Podoba mi się ruch Nuggets, jeśli Porter będzie choćby i za rok albo dwa, ale w pełni zdrowy, to można otwierać szampana. Ten Pan nie ma sufitu. Poza tym to bez zaskoczeń, w miarę spokojny draft. Celtics nie wybrali PG bez rzutu, więc jest dobrze. Kopia Capeli zawsze spoko. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pamiętam wymiany w dniu draftu, która spowodowałaby tak skrajne emocje, jak ta pomiędzy Sixers, a Suns. Przeczytałem już właściwie wszystko na jej temat. Od tego, że Sixers są geniuszami, do tego, że Sixers są idiotami:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak widać z dużej chmury mały deszcz i to nie picki były problemem, bo te okazały się cenne, a te kasztany oferowane razem z nimi. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że draft był głęboki i nikt nie chciał tracić graczy za błędy przeszłości.

.. albo zwyczajnie draftowskie kontrakty są tanie przy zawalonych salary poszczególnych ekip.

Obaczymy jak to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Praktycznie co roku jest gadka jaki to draft mocny i głęboki. Apogeum przypadło chyba na 2015, a jak to wychodzi to wiemy. KAT jest fajny, ale póki co nie ma obrony. DLO jest na drodze do zostania niewypałem, a Okafor wyjechał na truskawki do Holandii. Z czołówki najlepiej rokował do niedawna wybuczany w dniu draftu Porzingis, ale jak będzie po kontuzji nie wiemy.

Na moje nikt nie ma ochoty pozbywać się picków, bo to są najtańsi zawodnicy, z których a nóż, a widelec może wyskoczyć Andetokunmbo, wybrany przecież w połowie stawki (gdy z jedynką poszedł Bennett :D ). Biorąc pod uwagę absurdalne oczekiwania finansowe nawet przeciętnych graczy i zapchane budżety to jest najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napiszcie mi coś o tym Knoxie. Mogą być jakieś linki do artykułów lub filmów. Jakieś własne przemyślenia? Coś do poczytania przed ligą letnią, gdzie sam go ocenię.

Tylko jak jeszcze raz przeczytam, że to bieda wersja Tobiasa Harrisa to się zabiję...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napiszcie mi coś o tym Knoxie. Mogą być jakieś linki do artykułów lub filmów. Jakieś własne przemyślenia? Coś do poczytania przed ligą letnią, gdzie sam go ocenię.

Tylko jak jeszcze raz przeczytam, że to bieda wersja Tobiasa Harrisa to się zabiję...

taka bieda wersja Tobiasa Harrisa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem, że fani Knicks buczeli, a to chyba dobrze rokuje :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem, że fani Knicks buczeli, a to chyba dobrze rokuje :grin:

To raczej była ustawka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem, że fani Knicks buczeli, a to chyba dobrze rokuje :grin:

Oni tam zawsze buczą, a teraz jeszcze tego gówniaka co płakał po wyborze #ŁotyszaMVP wszędzie wciskają...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość eF.
Witam, na wstępie chciałem napisać tylko, że czytam to forum od lat

i szanuję za wiedzę i poziom dyskusji.

Dopiero teraz się zarejestrowałem, bo jednak chęć dyskusji z Wami zwyciężyła hehe

No to jak mamy to za sobą to do meritum. DRAFT2018

Moje luźne przewidywania co do graczy z TOP10 

1.DeAndre Ayton (sezon na poziomie 12/8,poza playoffs)

2.Marvin Bagley (podobne staty co Ayton,poza playoffs)

3.Luka Doncic (w Dallas będzie wymiatał - 16/5/5.

powalczy o playoffs,mocny kandydat na ROTY)

4.Jarren Jackson (coś w stylu 8/5,będzie się rozwijał

powalczy o playoffs)

5.Trae Young (albo kozak albo bust, 

pewnie skończy po środku ze statsami na poziomie 11/3/4)

6.Mohamed Bamba (nowy Mutombo, 12/10 do tego 2 bloki

mocny kandydat na ROTY, poza playoffs)

7.Wendell Carter (14/7/3, mocny kandydat na ROTY, 

powalczy o Playoffs)

8.Colin Sexton (jeśli 1 piątka to może być nieźle

coś w stylu 11/3/5. Okaże się, powalczy w playoffs)

9.Kevin Knox ( 15/6/3, kandydat na ROTY, poza playoffs)

10.Mikal Bridges (zadanowiec w stylu 9/5/3, ważny gracz

w składzie, powalczy w playoffs)

Steale draftu - 14.Michael Porter (zdrowy będzie kozakiem w Denver)

18.Lonnie Walker (pod wodzą Popa, będzie dobrze)

19.Kevin Huerter(zapowiada się świetny gracz, brawo Atlanta!)

29.Dzanan Musa (jak dostanie szansę w Nets to liczę, że ją wykorzysta)

31.Elle Okobo (Phoenix)

- choć tutaj to loteria(jak w sumie z każdym)

ktoś eksploduje z formą i zniszczy system jak Mitchell

albo nie odpali i skończy jak Bennett, zależy od systemu

psychiki i motywacji. 

To tak na szybko (no w miarę szybko, troszkę długi list hehe)

byście mieli co czytać, bo czytanie rozwija. 

Co do samego draftu to wydaje mi się, że dysproporcje

między Wschodem a Zachodem się zwiększą.

Więcej klasowych graczy poszło na Zachód,a może nie? ;)

Okaże się w sezonie, ale tak czy siak jest

sporo młodych, utalentowanych kotów, których warto oglądać.

Dallas i Denver namieszają na zachodzie.

Na wschodzie Chicago i Atlanta, może Brooklyn. Pozdro! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wstrzymajcie się z prognozami do FA i wymian :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem knox jest kompletnie nieprzygotowany żeby robić 15 punktów w 1 sezonie. On raczej potrzebuje czasu zeby tyle robic. Tatum nie robil 15 punktow w regularze:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na wschodzie Chicago i Atlanta, może Brooklyn. Pozdro! 

Brooklyn ma przed sobą sezon na tankowanie, a potem w końcu ( :tears_of_joy:  ) własny pick w topie draftu i miejsce na 2 maxy w budżecie. Do tego będzie paru ogranych gości, z których może coś będzie. Za rok będzie atak na PO i może nawet na drugą rundę jak dobrze pójdzie, ale nie teraz.

Nie wiem co przyniesie FA, ale prawdopodobieństwo, że Nets uderzą w tym roku w PO jest niskie, bo im się to najzwyczajniej w świecie nie opłaca. Z FA pewnie wpadnie jakiś weteran na rok, żeby za rok nie zabierać miejsca, plus może jakieś wymiany z kończącymi się umowami (Carroll, Siri, RHJ) i to by było tyle.

Też pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość eF.

Moim zdaniem knox jest kompletnie nieprzygotowany żeby robić 15 punktów w 1 sezonie. On raczej potrzebuje czasu zeby tyle robic. Tatum nie robil 15 punktow w regularze:)

Tylko Tatum gra w Celtics, a Knox w Knicks. Może tam dostać sporo minut więc kto wie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Największym przegranym draftu zdecydowanie Clippers, którzy mieli naprawdę fajne assety do trade-up i wykorzystali je do do przesunięcia się... aż o jedno miejsce. Dodatkowo same wybory szału nie robią, jeśli brać pod uwagę, że mogli pójść w takich gości jak Porter Jr (high risk - high reward) czy Smitha, który w ostatnich mockach słusznie wrzucany był nawet do pierwszej dziesiątki. Po Jerrym Weście można było oczekiwać jednak nieco więcej. 

Niezłymi frajerami są też Pistons, którzy wpakowali się w beznadziejną umowę Griffina, a okazało się, że z ich pickiem można było dołożyć do składu naprawdę sensownego grajka na obwód, gdzie mieli przecież największe problemy.  Zamiast solidnego młodziaka, mają połamanego rudzielca będącego po drugiej stronie rzeki. Nie wiem za co mścił się SVG, ale skubaniec nieźle to sobie wymyślił.

Wygranymi Sixers, którzy bez mydła załatwili Suns i dostali fajnego grajka + wartościowy asset, który przy zatopionych w przeciętności Heat może być łakomym kąskiem dla zespołów planujących za 2/3 lata przebudowę. Sam się śmiałem z całej historii z Bridgesem, ale szczerze mówiąc Filadelfia pijarowo wygląda ostatnio fatalnie i płacząca ze szczęścia mamuśka Bridgesa pewnie do teraz nie ogarnia co to się w nocy zadziało. 

Wyróżnienie także dla Dallas, bo weszli z Doncicem all-in i jeśli tylko dołożą pod kosz kogoś sensownego (niekoniecznie Howarda), to będą mieli naprawdę solidne fundamenty pod budowanie zespołu z dużymi aspiracjami. We wszystkich mockach do Mavs przypisywany był Bamba, który mógłby być do nich fajnym fitem, ale równie dobrze mógłby co miesiąc odbierać naklejkę dla dzielnego pacjenta od przeróżnych specjalistów. Przy tylu przepłaconych wysokich, znalezienie centra nie powinno być wielkim problemem, więc chapeu bas panie Cuban :smile:

Edytowane przez Hoolifan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra trochę o drafcie już na spokojnie. Najpierw oczywiście Denver i Bucks.

Denver:

Podjęli ryzyko i chwała im. Cieszy mnie ostatecznie, że jest Porter, a nie trade down, bo to na logikę oznacza, że Kroenke przeżyje ten rok z luxury tax (za rok spadają Chandler (raczej weźmie opt in), Arthur, Faried, a na Sapa jest opcja zespołu, to ponad 60 mln do uwolnienia i zero zagrożenia luxury tax, więc to w zasadzie tylko jeden rok). No ale o FA, przedłużeniu Joka to później.

Porter niedawno był jeszcze pewniakiem do podium, a potem ta kontuzja, ale nawet po niej mockowano go z 7/8 numerem i nagle zaczął lecieć w dół. Oczywiście ma flagę ze zdrowiem, dużo było historii, gdzie talent przegrywał z kontuzjami, ale jest też story Embiida i jako fan oczywiście na powtórkę z tego liczę, choćby częściowo. Z #14 to już nie tak wielkie ryzyko i nawet jeśli Porter przegrałby walkę z kontuzjami to ten pick jakoś latami wypominany nie będzie, jak na gościa mającego problemy zdrowotne to przez ten potencjalny upside jest to wręcz bezpieczny pick. 

Jedyne co wolałbym bardziej to Zhaire, zwłaszcza że w drugiej rundzie wpadł Jarred Vanderbilt i wówczas w Denver miałbym dwójkę wybraną przeze mnie w BeGM ;). Z tej drugiej rundy bardziej pasowałby mi Keita Bates-Diop i to, że spadł tak nisko może być zwycięstwem Soty. 

Bucks

Poszli bezpiecznie stosunkowo po zeszłorocznej wpadce z Wilsonem. Tym razem nie było surowego prospekta, a ograny już na poziomie NCAA Donte. Donte którego lubię, Donte który ma walić trójki, a tego w Bucks potrzebują, więc typowy wybór pod fit, ale Bucks nie mogą już sobie pozwolić na wtopy z surowymi grajkami. 

Reszta

Brawo dla Dallas za ten deal po Lukę. Ja tam w niego wierzę i BPA mam go jako #1 ten draftu. Fajnie że Luka trafia do ogarniętej organizacji z dobrym trenerem i ma być następcą Dirka, czyli kolejną europejską twarzą organizacji z Texasu. Smith-Doncić obawiałbym się tego w obronie, ale mogą się ciekawie uzupeniałniać w ofensywie. Ciekawe kogo Mavs zaatakują latem (Cousins, Randle, Capela, Favors?) pod kosz, bo pewnie chcieliby przynajmniej na starcie sezonu być poważnym zespołem z nadzieją na PO. 

Z perspektywy czysto sportowej świetny deal 76ers. Dostali lepszego moim zdaniem prospekta (choć fitowo Mikal bardziej pasuje) i niezastrzeżony pick z 2021, a w jakiej wtedy kondycji będzie Miami to nie wie nikt, z tym capem to gigantycznych perspektyw wydają się nie mieć aktualnie. Zhaire to gracz z większym upsidem, a to co Philly mogą stworzyć za lineup względem defensywnym wydaje się przerażające. 

Małym wygranym górnej połówki wydaje się Orlando. Bamba nie jest może idealnym fitem, ale potencjał dużo większy w moim mniemaniu niż Young, którego typuję na busta.

Suns dzięki Okobo mogą wystawić Okobo-Booker-Mikal-Jackson-Ayton i wydaje się to niezwykle ciekawym połączeniem, choć fanem Aytona nie jestem. No ale mają swoją młodzież + Warrena jako 6th mana, Bender też powinien być solidnym graczem w tej lidze na jakieś 20 minut. Może ktoś nabrałby się na Chrissa w jakimś dealu? ;) 

Potencjalne steale:

Elie Okobo - po tym co o nim czytałęm spodziewałem się, że pójdzie wyżej, a tu otwiera drugą rundę. Ma być niby Westbrookiem z Francji, który lepiej rzuca, zobaczymy ;) 

Mitchell Robinson - człowiek zagadka, ale w drugiej rundzie to nie jest wielkie ryzyko, a może być solidnym rolesem w tej lidze. 

Khyri Thomas - przy biedzie Detroit na obwodzie od początku powinien mieć minuty, a 3&D to zawsze przydatni gracze. 

Bates-Diop - wolałym go od Vanderbilta w Denver, zdziwiłem się że tak nisko spadł, bo często w mockach nawet w top20, a tu numer #48. Nie wiem jaka to flaga, ale wingman z trójką to się może udać. Jeśli Thibs wypuści go kiedyś na parkiet.

Do tego oczywiście Porter jeśli tylko zdrowie pozwoli.

Picki których nie lubię:

Ayton, Young, Sexton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość eF.

Niezłymi frajerami są też Pistons, którzy wpakowali się w beznadziejną umowę Griffina, a okazało się, że z ich pickiem można było dołożyć do składu naprawdę sensownego grajka na obwód, gdzie mieli przecież największe problemy.  Zamiast solidnego młodziaka, mają połamanego rudzielca będącego po drugiej stronie rzeki. Nie wiem za co mścił się SVG, ale skubaniec nieźle to sobie wymyślił.

nie mów hop, bo jeśli Blake będzie zdrowy i zmotywowany to jest to nadal All-star. Potencjał w nim drzemie spory. Choć fakt jest jeden, Ron Jeremy nas trochę wyruchał heh pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwycięzcy draftu

Niewątpliwie

Dallas -- dostali najlepszego gracza w drafcie nie oddając nic bo tylko Younga  i nie wiadomo co w przyszłości. Jeśli Luca jest tym za kogo go mamy to MAvs nie będą mieć wyboru w TOP 10

Hawks - mimo ,że nie rozumiem czemu oddali Doncica to jednak ich kolejne wybory są rewelacyjne

Huerter, Spellmann ( fantastyczny 3&D z pozycji centra, Frye z obroną i lepszymi podaniami? ) Graham.. Właściwie to jedyne co zastanawia komu oddadzą Dennisa

Detroit - kupienie prawa do Thomasa to świetna opcja plus jeszcze wzięli Browna z miami ,który wprawdzie ten ostatni rok miał słaby ale rok temu miał iść w pierwszej rundzie

Denver ---tu już chyba powiedziano wiele

Spurs - dostali Walkera , który  powinien iść ok 11-12 miejsca na mój gust.. Dobry gracz,,,

Nie rozumiem

76ers - oddali praktycznie wszystkie wybory drugorundowe za nie wiadomo co. Wzięli w pierwszej rundzie draftu rozgrywającego  i to jeszcze średniawej jakości.. Mieli kłopot na pozycji centra 2 lata temu to teraz chcą sobie zrobić na pozycji rozgrywającego?

Nie jestem fanem Mikala ale jeszcze mniej jestem fanem Zhaire.. Przecież on 80% pkt zdobywa z kontr, ścinania pod kosz, i wjazdów.. W izolacjach nie istnieje. Ustaw go na parkiecie z Benem Simmonsem i będą sobie przeszkadzać

Może mnie Zhaire kopnie w tyłek za rok dwa ale 76ers nie jest przecież w fazie szukanie talentów dobrych za 3 lata..

Knicksów- Knox? Robinson??? O co właściwie im chodzi.. Knox może być dobrym strzlecem na poziomie NBA... Ale na razie to dla mnie biedna wersja Kuzmy bo broni podobnie. Nie zbiera, nie podaje nie blokuje i nie przechwytuje. Podobno miał wszędzie dobre workouty ale nie wiem czy to jest talent na poziomie TOP10 draftu

A i przy okazji Spurs nie rozumiem Walkers

ap_18173057329150.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z Aarona Holidaya może być coś więcej niż zawodnik, który grywa po 15 minut w meczu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi