Skocz do zawartości
Tomek9248

beGM - Free Agency - komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

I Batuma do Lakers wszyscy, no już bez jaj.

Lojalność w RL - a tu ma nagle odejść
Szukanie tytułu w RL - a tu ma nagle odejść z największego od lat faworyta do tytułu po sprowadzeniu Kury
Zarobił w karierze ponad 150 mln $, zarabia dalej kasę ze stretchu i w RL miał wywalone na hajs - a tu ma nagle nie mieć, tylko rzucać się na minimalną podwyżkę, by iść do kilka klas słabszych ekip.

Skandaloza i circus z tym głosowaniem na Batuma tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, january napisał:

Szukanie tytułu w RL - a tu ma nagle odejść z największego od lat faworyta do tytułu po sprowadzeniu Kury
Zarobił w karierze ponad 150 mln $, zarabia dalej kasę ze stretchu i w RL miał wywalone na hajs - a tu ma nagle nie mieć, tylko rzucać się na minimalną podwyżkę, by iść do kilka klas słabszych ekip.

Oj komedia straszna. Ale chociaż zaraz będziesz miał LMA, Monka i Baze'a a Nicolas idealnie do nich pasuje z ławeczki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, ozzy110 napisał:

Pomyśl jeszcze o Porterze czy może jednak nie woli Detroit od Dallas

Akurat w tym przypadku to dla mnie (pomijając warunkową ofertę Nets):

1. Raptors, 2. Pistons, 

ale na pewno te dwie oferty powinny być przed Mavs :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 18.09.2021 o 16:24, ozzy110 napisał:

@MarcusCamby tak tylko zapytam. W czym kultura organizacji Hornets jest lepsza od mojej?

O którego zawodnika chodzi?

Oba kluby mam wysoko, bo doceniają swoich zawodników i płacą im uczciwe pieniądze, a nie skamlą "Panie, daj za minimum bo mam Doncica" ale jednak w przypadku Hornets przekłada się to też na sukcesy sportowe i klub regularnie gości w PO pod rządami flubera.

19 minut temu, january napisał:

Głupi ten Bazemore, że nie czeka na kontrakt z PO w przyszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Głupi ten Bazemore, że nie czeka na kontrakt z PO w przyszłym roku.

W RL podpisał za minimum z Jeziorowcami bez opcji przecież, robiąc jeszcze dodatkowo paycut dla Lakers. Tu nikt poza LAL go nie chce, a ma odrzucać ofertę ;d ? 

Trochę popłynąłeś z głosami przeciw LAL (Aldridge, Bazemore, Batum...)  ;) 

Nie Ty jeden zresztą ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, january napisał:

Trochę popłynąłeś z głosami przeciw LAL (Aldridge, Bazemore, Batum...)

Przecież Batuma dałem do LAL. Chyba jako jedyny obok Ignazza.

O ile Aldridge może z player option by zrezygnował, o tyle dziwię się takiej decyzji w przypadku Bazemore.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, MarcusCamby napisał:

Przecież Batuma dałem do LAL

Nope, dałeś do Kings;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, january napisał:

Nope, dałeś do Kings;)

Ale po tym dał do ciebie bo Kings biora Clarksona i reszta ofert spada, ale tak Kings byli pierwsi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, ozzy110 napisał:

Ale po tym dał do ciebie bo Kings biora Clarksona i reszta ofert spada, ale tak Kings byli pierwsi

To nie do końca tak działa, może być teoretycznie scenariusz rozkładu głosów: GSW 9, LAL 8, SAC 8 i wtedy przez taki głos MC (i skandaliczne głosy innych) to Warriors, a nie Lakers zabraliby Batuma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że kolejny raz ludzie się łapią na to żebractwo jaśka. Batum w realu nie dostał od Clippers minimum, tylko podpisał 6,5/2. Dokładnie tyle samo mogli mu zaproponować u nas Lakers, ale oczywiście im szkoda takiej kasy wydawać i liczą, że się ludzie tutaj nie kapną za ile on podpisał w real, a ile nasi Lakers mu oferują. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie pytanie do osób głosujących na Tak przy extension Jonesa.

Czy wy macie rozum i godność człowieka.

Wiecie ile wynosi 4 letnie minimum podpisane w sezonie 22-23 czyli od momentu wejścia tego śmiesznego extension?

$ 10 407 333 

A oferta to $ 12 000 000

Różnica to jedynie komiczne $ 1 392 667

Nie wiem czy na miejscu Derricka robiłbym ten sam błąd i zgadzał się na tak słabą ofertę. Ponoć przy przedłużeniach trzeba przepłacać. Ja tego tu nie widzę.

Może @MarcusCamby się również wypowie?

Edytowane przez ozzy110

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, ozzy110 napisał:

Takie pytanie do osób głosujących na Tak przy extension Jonesa.

Czy wy macie rozum i godność człowieka.

Wiecie ile wynosi 4 letnie minimum podpisane w sezonie 22-23 czyli od momentu wejścia tego śmiesznego extension?

$ 10 407 333 

A oferta to $ 12 000 000

Różnica to jedynie komiczne $ 1 392 667

Nie wiem czy na miejscu Derricka robiłbym ten sam błąd i zgadzał się na tak słabą ofertę. Ponoć przy przedłużeniach trzeba przepłacać. Ja tego tu nie widzę.

Może @MarcusCamby się również wypowie?

Ja się właśnie miałem pytać, czy tam jakiego błędu nie ma. 12.000.000/4?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, Eld napisał:

Ja się właśnie miałem pytać, czy tam jakiego błędu nie ma. 12.000.000/4?

Nie, nie ma tam żadnego błędu, oferta 12/4 jest jak najbardziej prawidłowa. Uznałem, ze warto zaryzykować patrząc na opinie ( np. @january któy wprost wyraża wątpliwości czy Derrick Jones utrzyma się w NBA) i to, ilu graczy dostaje tu minimalne kontrakty.

Edytowane przez fluber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A poprzednim kontraktem u nas Derricka nie był jakiś multi Year minimum deal? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

generalnie zgodzę się tu z @fluber - DJjr to nie jest jakiś game changer i po odejściu z Heat gdzie pasował do systemu chłopak raczej jest na pochyłej. W RL NBA został mu roczny konktrakt który podpisał z PTB (które szybko się go pozbyło tego lata) i raczej w CHI również za wiele nie pogra. 

Także za rok będzie pewnie oscylował koło vet min w NBA, albo skończy gdzieś w chinach. 12/4 to takie high risk, medium reward - za rok/dwa może to być dead money, albo może to być taki roles średniego poziomu za kasę rozsądne pieniądze.

Osobiście wątpię aby ktoś za rok dał mu więcej, ja na pewno nie :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, fluber napisał:

Nie, nie ma tam żadnego błędu, oferta 12/4 jest jak najbardziej prawidłowa. Uznałem, ze warto zaryzykować patrząc na opinie ( np. @january któy wprost wyraża wątpliwości czy Derrick Jones utrzyma się w NBA) i to, ilu graczy dostaje tu minimalne kontrakty.

Jak go złapiesz za 3M/rocznie to się wkurzę bo był na mojej liście życzeń.

Przecież w RL gość podpisał 19/2 i teraz do tego jest w contract year. Tuż to kradzież w biały dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W realu nikt takich umów nie podpisuje. Extension to powinny być no brainery a nie ochłapy lekko przekraczające minimum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Eld napisał:

Jak go złapiesz za 3M/rocznie to się wkurzę bo był na mojej liście życzeń.

Przecież w RL gość podpisał 19/2 i teraz do tego jest w contract year. Tuż to kradzież w biały dzień. 

dokładnie, podpisał 19/2, ledwo był w rotacji PTB, a teraz również nie jest pierwszy do rotacji w CHI - co z tego że ma CY?  jak za rok ktoś go podpisze na 6/2 albo wręcz mniej to będzie tyle ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Szulim napisał:

dokładnie, podpisał 19/2, ledwo był w rotacji PTB, a teraz również nie jest pierwszy do rotacji w CHI - co z tego że ma CY?  jak za rok ktoś go podpisze na 6/2 albo wręcz mniej to będzie tyle ;) 

No to, że w CY goście zwykle dostają jakiś niezwykłych mocy i nagle okazują się graczami o wiele lepszymi niż ich widywano. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Eld napisał:

No to, że w CY goście zwykle dostają jakiś niezwykłych mocy i nagle okazują się graczami o wiele lepszymi niż ich widywano. 

Jeszcze byłbym w stanie zrozumieć to przy jakimś innym zawodniku ale nie przy Derricku. Bez odpowiedniego systemu gość po prostu się nie sprawdza. Ja rozumiem że to extension jest tanie i trochę naciągane - zgodzę się że spokojnie mogłoby być to ze 3 mln więcej za ten okres. Ale z drugiej strony jakby ktoś za rok położyć Derrickowi 4-letni kontrakt gwarantowany w pełni za taką kasę to by brał w ciemno bo wie, że nie ma szans na nic więcej. 

Tym bardziej że za rok w rl NBA nie ma wielu zespołów z cap space którzy będą przepłacać za rolsów drugiego planu - to w najlepszym przypadku będzie 1+1 albo na vet min, albo koło room MLE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi