Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, karpik napisał:

Czyli umowa, w której z 4 mln, ponad 3 jest niegwarantowane, nie jest umową niegwarantowaną? ;)

Nie jest. Jest umową gwarantowaną. A to na ile lat to nie ma znaczenia. 

Tak samo jak nie można powiedzieć, że 55/2 rosnące z opcją zespołu w drugim roku to jest umowa niegwarantowana. Choć większość nie jest zagwarantowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tecu napisał:

Nie jest. Jest umową gwarantowaną. A to na ile lat to nie ma znaczenia. 

Tak samo jak nie można powiedzieć, że 55/2 rosnące z opcją zespołu w drugim roku to jest umowa niegwarantowana. Choć większość nie jest zagwarantowana. 

I tak i nie, bo CBA rozróżnia opcje zespołu/gracza i kontrakty niegwarantowane oraz częściowo gwarantowane. Także umowa gdzie jeden rok jest gwarantowany, a dwa nie, to zgodnie z CBA umowa gwarantowana w pierwszym roku i niegwarantowana w drugim i trzecim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Qcin_69 napisał:

Curry to bilet wstępu, także zapraszamy na pewno się dogadamy na uczciwych warunkach

Aha, czyli Booker już nie jest nietykalny? :P

3 minuty temu, karpik napisał:

I tak i nie, bo CBA rozróżnia opcje zespołu/gracza i kontrakty niegwarantowane oraz częściowo gwarantowane. Także umowa gdzie jeden rok jest gwarantowany, a dwa nie, to zgodnie z CBA umowa gwarantowana w pierwszym roku i niegwarantowana w drugim i trzecim.

Racja, to jest częściowo gwarantowany kontrakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tecu napisał:

Nie jest. Jest umową gwarantowaną. A to na ile lat to nie ma znaczenia. 

Tak samo jak nie można powiedzieć, że 55/2 rosnące z opcją zespołu w drugim roku to jest umowa niegwarantowana. Choć większość nie jest zagwarantowana. 

myślałem że wpisowe to pick. coś podrożało wejście ... kiedyś to wystarczyło bezmyślne pójście tam gdzie prezes karze a teraz widzę że jest już drożej

edit: błędnie poszła edycja wypowiedzi @Tecu którego nie dotyczy mój wpis o wpisowym

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Przypominam, iż nasze umowy niegwarantowane i tak zostały potraktowane jako TO właściwie w ten offseason (decyzja musiała być przed zmianą sezonu).

Otóż nie do końca. Gracza z umową niegwarantowaną można wymienić w okolicach draftu i ten gracz może zostać zwolniony przed końcem sezonu i wtedy nie dostaje on kasy za następny sezon. A z graczem z TO już tak nie zrobisz, bo nie możesz go wymienić dopóki nie podejmiesz opcji, a jak już podejmiesz, to on ma gwarantowaną kasę na następny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

myślałem że wpisowe to pick. coś podrożało wejście ... kiedyś to wystarczyło bezmyślne pójście tam gdzie prezes karze a teraz widzę że jest już drożej

Czasy się zmieniają, COVID dotknął tez spółdzielni odbierając jej jeden tytuł :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tecu napisał:

Możesz jaśniej? 

prezes zbierał dusze które z mojej perspektywy w wymianach dosyć karnie się słuchały szefa. 

zarówno gdy członkiem zostawał młody niedoświadczony GM ( rookie wkupne)  jak i sytuacje gdy nagle po dołączeniu Prezesa do wymiany nagle zmieniały się wyceny gracza i wymiana szła zupełnie inaczej niż pierwotnie często gęsto bez poszanowania poprzednich ustaleń lub co gorsze z kasowaniem post factum wymiany włącznie

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

Czasy się zmieniają, COVID dotknął tez spółdzielni odbierając jej jeden tytuł :( 

Lillard nawet nie kasznął

a poleciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

prezes zbierał dusze które z mojej perspektywy w wymianach dosyć karnie się słuchały szefa. 

zarówno gdy członkiem zostawał młody niedoświadczony GM ( rookie wkupne)  jak i sytuacje gdy nagle po dołączeniu Prezesa do wymiany nagle zmieniały się wyceny gracza i wymiana szła zupełnie inaczej niż pierwotnie często gęsto bez poszanowania poprzednich ustaleń lub co gorsze z kasowaniem post factum wymiany włącznie

 

Jeżeli odnosisz się w tym wpisie do tego, że staję po czyjejś strony w tym sporze to się mylisz. Wyraziłem swoje zdanie na temat tego czym wg mnie jest kontrakt gwarantowany. Jeżeli dorabiasz sobie do tego jakąś ideologię to mi po prostu przykro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Braveheart22 napisał:

Podobno Tatum był bardzo zżyty z Winslowem i bardzo mu smutno bez niego ;)

Tatum to ultimate pro friendly player. Grająca kultura na parkiecie. Powoduje, że nie potrzebny żaden Haslem, Dudley czy Justin Robinsons by mieć chemię w szatnię z kimkolwiek i jakkolwiek. On bardzo ciepło i miło się wypowiadał o Kyrie Irvingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mac napisał:

Tatum to ultimate pro friendly player. Grająca kultura na parkiecie. Powoduje, że nie potrzebny żaden Haslem, Dudley czy Justin Robinsons by mieć chemię w szatnię z kimkolwiek i jakkolwiek. On bardzo ciepło i miło się wypowiadał o Kyrie Irvingu.

Każdy były gracz Minnesoty marzy o powrocie :) 

Jestesmy jedna wielka rodzina i traktujemy naszych eks koszykarzy jak rodzine nawet po ich odejściu. Oni tez są bardzo zżyci ale rozumieją ze czasami potrzeba się poświecić w imię wyższego dobra, wiec są gotowi być Ofiarą.

Jesli myślicie, ze to coś dziwnego to spójrzcie na Derricka Favorsa w rl NBA, który jakiś nie miał problemu i żalu ze Utah go oddała by pozyskać Conleya a rok później wrócił do SLC. 
 

My zawsze o swoich graczach wyrażamy się najlepiej, zawsze dajemy im największy hajs i dbamy k to by się czuli w Minneapolis jak w domu. 

Gracze to doceniają.

Minnesota. Rodzina. Mistrzowie.

Synonimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Tecu napisał:

Jeżeli odnosisz się w tym wpisie do tego, że staję po czyjejś strony w tym sporze to się mylisz. Wyraziłem swoje zdanie na temat tego czym wg mnie jest kontrakt gwarantowany. Jeżeli dorabiasz sobie do tego jakąś ideologię to mi po prostu przykro. 

nie, nic takiego nie miałem na myśli. Pisałem o tej dawniejszej bardzo groźnej praktyce przed ujawnieniem że Order 66 w ogóle istnieje.

Totalnie nie odnosiłem tego ani do obecnej przepychanki ani tym bardziej do twojej definicji gwarantowanych kontraktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tecu napisał:

Wciąż nic nie rozumiem. Nawet się nie domyślam. Jak możesz to wytłumacz. Z góry dziękuję. 

Ja pomogę :D bo Ignazz to tak napisze ze i tak będzie trzeba wyjaśniać :D 

choc najlepiej by było jakby @fluber wrzucił ten tekst o Spółdzielni, bo to był post roku Ignazza :D a chętnie bym sobie to w oryginale przeczytał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, wiadomo gdzie on jest? bo tam można dopisać mocne zakończenie. o pewnym GM co niby jest a niby go nie ma.  taki EPILOG

to fenomenalna historia kogoś, kto odszedł z gry zgodnie z obietnicą a udziela się teraz w tym temacie częściej niż w lutym a to już wyzwanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.