Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

Dość znamienne , ze 1+1 dla Davisa forsują głośnie osoby mające capspace za rok :) 

 

No bo akurat ja mam interes i chęci do tego, żeby naszkicować dokładnie sytuację Davisa. W jego interesie jest podjąć jak najlepszą dla niego decyzję, i o ile w tym roku szanse na zwycięstwo będzie miał większe w NYK, to za rok już raczej nie, o czym wiem ja, Ty, CM i mam nadzieję reszta tutaj. Davis praktycznie niczym nie ryzykuje, bo w przypadku poważnej kontuzji i tak dostanie za rok maxa, tak jak KD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, karpik napisał:

Dlatego mam nadzieję, że CMowi nie uda się nikogo tu nabrać i albo zagłosujecie za odrzuceniem wszystkich umów albo ja go chętnie przygarnę w Dallas i wejdę w win-now mode zamieniając moje assety na graczy na już.

tak wchodzisz w win-now, ze oddajesz allena za pick

nie slowa, a czyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, człowiek...morza napisał:

tak wchodzisz w win-now, ze oddajesz allena za pick

nie slowa, a czyny.

 

 

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

ja go chętnie przygarnę w Dallas i wejdę w win-now mode

Mam nadzieję, że jak jeszcze raz to przeczytasz, to uda Ci się zrozumieć, co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

tak wchodzisz w win-now, ze oddajesz allena za pick

nie slowa, a czyny.

 

No tu muszę stanąć w obronie Karpika bo dostałem od niego taką ofertę, że o mało co z pozycji półleżącej się na ziemię nie spierd**iłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

@ignazz prosił bym Cię oraz wszystkich pozostałych o dodawanie też drugich, trzecich itd. miejsc w głosowaniu. Może i w pierwszej turze to nie będzie miało znaczenia, ale przy kolejnych liczba drugich miejsc może mieć znaczenie przesądzające. 

Nie tylko ja i Karpik, co choćby udowodnił Ignazz przed chwilą oddając swój głos. 2+1 od Knicks jest po prostu nie korzystne dla Davisa w tym momencie gdzie jest pustka w roosterze Knicks, ale zasługują oni na szansę stąd powinno być 1+1PO i klepiem. 

Przecież Ignazz głosowałby przeciwko Knicks nawet jakby ci grali w PO przeciwko Blazers. 
 

1 minutę temu, karpik napisał:

No bo akurat ja mam interes i chęci do tego, żeby naszkicować dokładnie sytuację Davisa. W jego interesie jest podjąć jak najlepszą dla niego decyzję, i o ile w tym roku szanse na zwycięstwo będzie miał większe w NYK, to za rok już raczej nie, o czym wiem ja, Ty, CM i mam nadzieję reszta tutaj. Davis praktycznie niczym nie ryzykuje, bo w przypadku poważnej kontuzji i tak dostanie za rok maxa, tak jak KD. 

Ale czemu teraz piszesz o pustyni w Knicksach zamiast poczekać do końca offseason, wiem ze w arkuszu słabo to wyglada ale tam Knicks maja birdy przecież do conajmniej 5 użytecznych graczy- starczy ze podpiszą Bogdanovicia,Curryego i Beasleya i już ten roster się broni. 

Irving-Leonard-Davis to jest akurat bardzo mocne core, imo top3 big3 (w zależności od indywidualnych preferencji GMow) w grze- wiadomo ze z takim zestawem i naszymi restrykcjami finansowymi reszta zespołu będzie grała na wyjątkach lub minimach, nigdy tego nie unikniesz. 
 

Ja tam bym wstrzymał głosowanie z Davisem do momentu podpisania kontraktu z Lakers, bo Long term sytuacja rl Lakers jest przecież słabsza niż beGM Knicks. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Qcin_69 napisał:

Ale czemu teraz piszesz o pustyni w Knicksach zamiast poczekać do końca offseason, wiem ze w arkuszu słabo to wyglada ale tam Knicks maja birdy przecież do conajmniej 5 użytecznych graczy- starczy ze podpiszą Bogdanovicia,Curryego i Beasleya i już ten roster się broni. 

Irving-Leonard-Davis to jest akurat bardzo mocne core, imo top3 big3 (w zależności od indywidualnych preferencji GMow) w grze- wiadomo ze z takim zestawem i naszymi restrykcjami finansowymi reszta zespołu będzie grała na wyjątkach lub minimach, nigdy tego nie unikniesz. 

Knicks, aby zatrzymać Bojana i Curry'ego będą musieli ich przepłacić. Obaj z tego co wiem dostaną wysokie umowy na rok-dwa, więc aby Nix ich zatrzymali potrzeba będzie sypnięcia dużej kasy gwarantowanej na 4 lata, co long-term doprowadzi do finansowej katastrofy. Beasleya lepiej przemilczmy, bo to idiota i jego może uda się podpisać na zniżce.

Wiadomo, że to mocny core i ja przecież tego nie neguję, chodzi cały czas o to, że peak Knicksów był rok temu i byłby też w tym, gdyby nie kontuzje. Teraz ze względu na brak assetów i konieczność podpisywania graczy na wyższych niż dotychczasowe umowy, to prędzej czy później jebnie finansowo, dlatego podpisywanie dłuższej umowy dla Davisa nie ma sensu. Przypomnij sobie Heat LeBrona, którzy byli mocni przez pierwsze 3 lata, a w ostatnim roku LeBron grał już tam z totalnymi dziadami. Tutaj będzie to samo, Tucker zaraz będzie miał 36 lat, nie wiadomo co z Bojanem i Sethem, za rok Justin Duncan Robinson upomni się o kasę.

Ciekawe zresztą, że GM Knicks jedyne co uprawia w tym temacie to krótkie wrzutki na mnie, zamiast przedstawić swoją wizję zespołu i co realnie Davis zyska wiążąc się z Knicks na dłużej.

No i jak ktoś woli czekać na decyzję z real (wg w Lakers ma sporo lepiej, bo oni nie mają takich restrykcji finansowych jak my), to jest opcja odrzucenia kontraktów i przejścia Davisa do II tury.

A Jasiek też niedawno pisał, że dla Davisa najlepsza opcja to 1+1, a tu nagła zmiana frontu, ciekawe czemu :)

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik

Człowiek Morza ostatnio kupił sobie nowe dizajnerskie okulary i nawet jak próbuje się zalogować na forum to mu ciagle powiadomienia z tinderka wyskakują wiec nie dziwne, ze bywa tu za rzadko :) 

a tak serio, nie porównywalnym sytuacji Lebrona w Cavs gdzie drugim najlepszym graczem był Kevin Love, do sytuacji Knicks gdzie jednak masz prime Leonarda i Irvinga tez powiedzmy prime- bo to nadal jest trio na jeszcze 2-3 lata mocnych runów w PO obojętnie jakiego by tam nie było supportu. 

Masz fajny projekt w Dallas i mnóstwo assetow na te chwile i pewnie longterm jesteś w top3 zespołów w lidze wraz z Heat, tuż za Minnesota ale czy to w tym czy przyszłym roku jednak Knicks to jest tier wyżej, dla mnie 2+1 jest dobra oferta bo 2 lata to jeszcze spokojnie Knicks będą w topie, a jak nie będą to TR i żegnaj Pamelo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, january napisał:

Bo plotki z RL są takie, że on czeka na decyzję Giannisa z maxem 2+1 lub 1+1, bo w razie czego zejść zamierzają z LeBronem z hajsu za rok cwaniaki, inaczej niż u nas to wygląda. U nas dodatkowo weszła opcja trade-request, więc jak GM Knicks naprawdę coś spie*oli, to wjedzie TR po tym sezonie AD, dla niego to nic nowego. Nie widzę ciekawych destynacji dla AD za rok u nas FA.

Plus faktycznie CM przypomniał, że NYK również byli w planach Davisa w RL (beznadziejni RL Knicks jak przypomnę), kiedy rzucał w NOP trade-request. Wyleciało mi to z głowy, a to mocny argument.

 

Ale przecież u nas w rok każda druzyna może zmienić oblicze. 
 

Dallas rusza swoimi młodymi gwiazdami i z miejsca mogą sprowadzić topowych graczy. 
 

Nets tak samo. Argument o potencjalnej destynacji wiec jest dość słaby, bo w naszej lidze sytuacja zmienia się dużo szybciej niż w realu.

Taka narracja wgl jest według mnie szkodliwa bo służy zabetonowaniu topu. 

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

Bo plotki z RL są takie, że on czeka na decyzję Giannisa z maxem 2+1 lub 1+1, bo w razie czego zejść zamierzają z LeBronem z hajsu za rok cwaniaki, inaczej niż u nas to wygląda. U nas dodatkowo weszła opcja trade-request, więc jak GM Knicks naprawdę coś spie*oli, to wjedzie TR po tym sezonie AD, dla niego to nic nowego. Nie widzę ciekawych destynacji dla AD za rok u nas FA.

Plus faktycznie CM przypomniał, że NYK również byli w planach Davisa w RL (beznadziejni RL Knicks jak przypomnę), kiedy rzucał w NOP trade-request. Wyleciało mi to z głowy, a to mocny argument.

 

No u nas też Davis będzie miał możliwość połączyć siły z Giannisem za rok, więc to raczej argument za tym, żeby poczekać z umową, a nie, żeby podpisywać 2+1 :P

2 minuty temu, Qcin_69 napisał:

a tak serio, nie porównywalnym sytuacji Lebrona w Cavs gdzie drugim najlepszym graczem był Kevin Love, do sytuacji Knicks gdzie jednak masz prime Leonarda i Irvinga tez powiedzmy prime- bo to nadal jest trio na jeszcze 2-3 lata mocnych runów w PO obojętnie jakiego by tam nie było supportu. 

No ja też nie porównuję i cały czas nie zaprzeczam, że Davis może za rok wybrać znowu Knicks. Po prostu jest za dużo niewiadomych na ten moment, żeby sobie zamykać furtkę w 2021 na pójście w inną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, karpik napisał:

No u nas też Davis będzie miał możliwość połączyć siły z Giannisem za rok, więc to raczej argument za tym, żeby poczekać z umową, a nie, żeby podpisywać 2+1 :P

No ja też nie porównuję i cały czas nie zaprzeczam, że Davis może za rok wybrać znowu Knicks. Po prostu jest za dużo niewiadomych na ten moment, żeby sobie zamykać furtkę w 2021 na pójście w inną stronę.

Jeśli Irving i Leonard są niewiadomą, to co nią nie jest?

Jordan i Kareem?

Dziwne, że gwiaazdy co roku nie podpisują umowy na rok. Przecież zawsze za rok może sie sytuacja zmienic i do wyboru bedzie giannis i curry lol

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne są te nasze głosowania.

Większość graczy ma jakiś interes w głosowaniu. A to, że sami chcą przejąć gracza a to chcą osłabić przeciwnika, a to chcą by nie przychodził do ich konferencji i nie wzmacniał przeciwnika w walce a to jakiś pick a to specjalnie zagłosują tak a nie inaczej tylko dla tego by pokazać, że mimo interesu głosują inaczej, choć nie do końca tak jak myślą. Część pewnie będzie się czaiło by zobaczyć jaki będzie wynik i jak już będzie wszystko jasne to zagłosują.

Nie wiem czy jest może z 5 osób tak zupełnie nie zainteresowanych.

I od razu uprzedzam, to nie jest tak, że ja jestem kryształowy, bo na przykładzie Davisa też mam z tyłu głowy jego odejście do Konferencji Zachodniej. Też mam interes. Interesu może nie mieć tylko jakiś tanker, który akurat nie ma picków zespołów, które rywalizują o gwiazdę. Do tego dochodzi nasze po prostu myślenie, żeby komuś było gorzej.

I nie chodzi o to, że kogoś oskarżam, co najwyżej siebie, ale fakt jak beznadziejna jest ta forma głosowania. Interesy, interesiki. Ktoś napisze, że dlatego głosów jest prawie 30ci. Ja twierdzę, że głosów całkowicie bezstronnych jest tylko kilka.

Do tego dochodzi to, że kogoś możemy lubić, nie lubić za cokolwiek. Zbyt miły, zbyt niemiły, dziwne poglądy polityczne, nie chciał mi kogoś sprzedać, sprzedał i orżnął mnie itd itp. Morze ścieków.

I na koniec uwaga techniczna - czy zmieniliśmy rozstrzygnięcie jeżeli ktoś nie dostanie 50% głosów. Chodzi mi o case Butlera - został, mimo, że większość głosów była za jego odejściem. Może wtedy dogrywka dwóch liderów głosowania? Czy nie ma sensu i przykładowo 9cioma głosami ktoś może przejść do jakiegoś klubu?

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Przecież Ignazz głosowałby przeciwko Knicks nawet jakby ci grali ........

 

anie z Davisem do momentu podpisania kontraktu z Lakers, bo Long term sytuacja rl Lakers jest przecież słabsza niż beGM Knicks. 

Mocno niesprawiedliwa opinia. Lubię Leonarda i doceniam prace GM obudowania go mimo ze nie jestem fanem KIrv.  
Nigdy w głosowaniu nie kieruje się jakimś tam antyknicks thingzz. 
uwazam ze Knicks są spokojnie liderem w wyścigu po Davisa a ze nie wybiera opcji od razu nie znaczy ze nie podpisze ostatecznie. Uzupełnię zaraz głosowanie i zobaczysz knicks na gorze. 
Skąd pomysł ze jestem tski antynowojorski ?

@karpik ocb z Mitchell?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ignazz napisał:

ocb z Mitchell?

O to, że oferta dla Mitchella jest jednak niższa, taka jaką Alonzo dał na początku, a Ty oddałeś głos na wyższą.

9 minut temu, Alonzo napisał:

To po co są reoferty?

Po to, żeby zareagować na kontroferty. Nie ma o co bić piany. Dasz mu właściwą ofertę w II turze i Mitchell podpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

 

Po to, żeby zareagować na kontroferty. Nie ma o co bić piany. Dasz mu właściwą ofertę w II turze i Mitchell podpisze.

no jest, bo według toku rozumowania Alonzo z zeszłego roku to mitchell właśnie żąda wymiany. 

takze ludzie składajacie propozycje sign-and-trade, alonzo na bank cos klepnie i nie bedzie trzymal niewolnika w swoim zakladzie pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Tecu napisał:

Straszne są te nasze głosowania.

 

Ja się zgadzam (a jeszcze nie głosowałem i jeszce nikt nie głosował w sprawach dla mnie istotnych) i tu najlepszym rozwiązaniem byłyby głosy osób "obiektywnych", tj nie będących GM-ami, ale niestety to raczej nie do zrealizowania.

Ja z tym Davisem sam się zastanawiam i poczekałbym po prostu w tym wypadku trochę na ruch z RL, bo opcja on i Giannis za rok na rynku może być dobra dla tej dwójki po prostu.

1 godzinę temu, january napisał:

Bo plotki z RL są takie, że on czeka na decyzję Giannisa z maxem 2+1 lub 1+1, bo w razie czego zejść zamierzają z LeBronem z hajsu za rok cwaniaki, inaczej niż u nas to wygląda. U nas dodatkowo weszła opcja trade-request, więc jak GM Knicks naprawdę coś spie*oli, to wjedzie TR po tym sezonie AD, dla niego to nic nowego. Nie widzę ciekawych destynacji dla AD za rok u nas FA.

 

No ale czy u nas nie byłoby opcji, zeby za rok Giannis + Davis zrobili gdzieś team wokół siebie? Thunder, Dallas i może coś co mi jeszcze uciekło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B

2 godziny temu, Tecu napisał:

https://www.spotrac.com/nba/utah-jazz/donovan-mitchell-23608/

Ja znalazłem tylko, że no all NBA 25% a all NBA 30%. Możesz mi napisać skąd masz te 26% itd? Może źle szukam, ale o to mi dokładnie chodzi. Dziękuję. 

Te szczegóły ile na poszczególne % z czyjegoś twitta spisywałem z kontraktu Foxa, ale poszujaj sobie przy Mitchellu, Tatumie czy Adebayo bo tam jest dokładnie to samo.

Pełna zgoda odnośnie Twojego posta z głosowaniami. Poruszałem to już rok temu dostrzegając schizofrenię niektórych naszych GMów chociażby odnośnie wartości sportowej Oubre a jego roszczeń finansowych w BeGM.

Godzinę temu, january napisał:

Uzasadnienie moich głosów:

Mitchell  - NIE i czekam na extension takie jak w RL (4+1 PO DPE)

Wyjaśnię to tylko raz:

Mitchell nie dostanie PO ani teraz, ani za rok gdyby teraz nie podpisał. Jego rola w Orlando jest doskonale znana i naprawdę mam w pompie jego PO z rl w Jazz bo tu jest inna sytuacja. KAT jako lider nie dostał zresztą, to czemu Magic mieliby je proponować Mitchellowi?

Tu mogę nawiązać do postu Tecu - pod moimi zarządem Mitchell i KAT zostają w Magic do końca karier bo to moi franchise playerzy z którymi zawdze się porozumiem. Brak PO to jest ta zniżka z ich strony dla klubu.

Inna sprawa jak gracze są rzucani z klubu do klubu, ale w Orlando tak nie traktujemy podstawowych graczy.

Przypominam, że ja prowadzę w Orlando filozofię rl Miami Heat, a jako że Jasiu oglądasz Miami to wiesz, że Bam również nie dostał tam PO, w kontrakcie Winslowa to Heat mieli TO, a Josh Richardson podpisał tam swego czasu niższe extension niż wszyscy dookoła oczekiwali.

To że większiść u nas chce żeby inni przepłacali to nie moja sprawa. A jak ktoś chce mi tu zarzucić hipokryzję to polecam prześledzić moje głosy odnośnie extension z poprzedniego FA.

Kwestii Davisa czyli Tysona Chandlera 2.0 już nawet nie czytam, nie mój cyrk nie moje małpki.. brnijcie w to sobie sami.

Z Ingramem nie wiem co o tym myśleć.. To są właśnie efekty tego jak w klubach jest za dużo Gwiazd i siłą rzeczy gracze muszą tu mieć mniejsze role niż w rl.

Na korzyść Jaśka działa tu fakt, że to wydraftowany przez Lakers gracz, sle jakby grał obok LeBrona i Butlera? A do tego jest jeszcze Russell.

A z drugiej strony mamy teamy hardtankerów które w poprzednim sezonie nie były w stanie w poszczególnych trymestrach wystawić 5 normalnych a nie naciąganych graczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.