Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, fluber napisał:

Ale dlaczego? Czegos nie dostrzegam? Zaglosowalem wg najwyzszej oferowanej kasy. Dlaczego tyler johnson mialby dawac rabat pelicans? Cos pominalem?

Jaki rabat niby?

Pels po trzech latach dają 18mln i wolną rękę dla zawodnika

Blazers 22mln, ale z TO na 8mln. Skoro w tym momencie jest wart 7-8mln za sezon, to za cztery lata mając 30 lat powinien rozglądać się za lepszym kontraktem. Zwłaszcza, że jego trade value jest dość niskie, bo po pierwsze gra w Suns i raczej traktowany jest jako kanydat do buyout. Jego wartość po trzech latach powinna być dużo więcej warta niż 8mln, którego nie będzie miał pod kontrolą. Wybiera tą opcje dla zaledwie 1mln więcej w ciągu roku? Stracić finansowo może dużo więcej na tylko jednym czwartym roku.

Knicks to wiadomo no-brainer. 19mln gwarantowane i jeszcze możliwość podjęcia opcji ostatniego roku do 26mln w razie czarnego scenariusza, ale też możliwość podziękowania za współpracę po trzech latach i wejścia na rynek FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarcusCamby napisał:

Jaki rabat niby?

Pels po trzech latach dają 18mln i wolną rękę dla zawodnika

Blazers 22mln, ale z TO na 8mln. Skoro w tym momencie jest wart 7-8mln za sezon, to za cztery lata mając 30 lat powinien rozglądać się za lepszym kontraktem. Zwłaszcza, że jego trade value jest dość niskie, bo po pierwsze gra w Suns i raczej traktowany jest jako kanydat do buyout. Jego wartość po trzech latach powinna być dużo więcej warta niż 8mln, którego nie będzie miał pod kontrolą. Wybiera tą opcje dla zaledwie 1mln więcej w ciągu roku? Stracić finansowo może dużo więcej na tylko jednym czwartym roku.

Jezeli dobrze licze ( jesli zle, to mnie popraw), to zeby johnson wyszedl na zero, to za 3 lata musialby dostac ponad 2 razy tyle rocznie niz Ty mu teraz dajesz, zgadza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Ja tam nagradzam jednak głównie walkę o wynik. Spurs byli w trudnej sytuacji finansowej, stracili Leonarda przez trade request, a mimo to działali dalej, by być PO Team. Na kulturze organizacji odbija się najbardziej tankowanie czyli bardziej liczy się kogo się oddaje. Oddanie jednego Lillarda jest dużo gorsze niż oddanie sześciu rolesów. Zwłaszcza jak za superstara przychodzi szrot, a przy Alonzo często mieliśmy chęć dalszych wzmocnień, chociażby wymiana Noela na Zellera z first pickiem.

SlaKB którego dajesz za wzór i słusznie też doszedł do swojej pozycji faktem, że nie chomikował assetów i szedł po wynik. By zrzucić Hensona, oddał first pick. Kolejny pick oddał wraz z wartościowym na tamten moment Jabari Parker, by pozbyć się Dellavedovy i Teletovica. Courtney Lee za Danny Green? Kolejny first pick.

Dla przykładu Qcin miał Townsa, PO zespół, ale uznał, że kontrakty Ibaki, KCP i Barnesa są tak zawaliste, że nie da się tu zrobić normalnej przebudowy i wcisnął mocny reset. Tak tu, kultura organizacji pojechała mocno na pysk. Co innego jak tank jest konieczny, a co innego jak po prostu wynika z braku wizji GMa. Jakby nie patrzeć łatwiej jest rozprzedać wszystko wartościowe i potem czekać na owoce z assetów, ale jednak najlepsi GMowie to Ci, którzy szukają wzmocnień. Tu mamy mocne trio za wzór. Człowiek morza, który sukcesywnie budował. Wspomniany SlaKB i jeszcze Sylvinho.

W punkt. 

Wielokrotnie pisałem ze wymian robiłem niewiele do czasu Leonard drama. 

Jestem bardzo ciekawy jakbyście sobie koledzy poradzili gdyby wam ABC LBJ czy inny Harden wyparował w tak koszmarny sposób. 

Przypomne o tym jak to było z Leonardem gdzie on irl uciekł z klubu zabrał papiery lekarskie i prawdziwe oferty pojawiły się tak na prawdę gdy dograny był deal z NYK. 

DO momentu rozmów nikt mi nie dawał ekwiwalentu realnej wartości tylko słusznie uderzał w czuły punkt ZDROWIE i MAX w następnym roku wiec mimo waszych teraz zaklinania przeszłości jakie to oferty szły nie było nic fajnego. 

Liczbe wymian mam zawyżona przez fakt ze tego samego dnia kaskadowo schodziłem z kontraktów wysokich na niskie poprzez stopniowanie bo nie można na raz wymienić 21.000.000 ( Dragic) na 5.000.000 ( Melo) tylko przejmowałem Lina Delladenova Evans N’Moore itp 

rozumiem wasza nieskazitelna troskę o te liczby graczy ale tam szły pakiety ze względu na finanse w które wpadłem przez pomyłkę w 2017 roku. I potem robiłem korekty rozlizone na trzy raty. 

Ale ale...

caly czas wchodziłem do PO i walczyłem w każdej serii. 

Dodatkowo:

Leonard

Howard

Dragic

Lee

Henson

A częściowo jeszcze Millsap Rose 

zaliczyli praktycznie CAŁE SEZONY bez gry co utrudniało mi walkę o wynik

nie macie w mojej osobie handlarza tylko musiałem precyzyjnie wyjść z kłopotów finansowych

z mojej strony przestaje pisać do Was PM o wymianach i inicjacji już nie będzie - kulturalnie odpisze zawsze bo warto rozmawiać ale już przestaje wciskać jaki to Delli świetny miał mecz aby oddać jego 12.500.000 na coś MINUS PIEC MLN. Z powodu kary finansowej wyłącznie. 

Wiec proszę skończcie śpiewkę bo to jedyny raz gracz w takim stylu o takim kalibrze odszedł z klubu w nba 

myślicie ze bym tak wymieniał jakby mi Leonard właśnie mistrza zrobił? Dajcie spokój jak nie rozumiecie o co chodziło gdy dobierałem aby przeszła finansowo wymiana szrot który pchałem dalej aby zejść niżej ALE REGULAMINOWO. liczenie szrotu i kaskady jest niestosowne ale świetnie wpisuje się w grill. Ostatnia konsekwencja zapaści finansowej był ruch Millsapa co zrobiłem tylko wyłącznie z wiary w Collinsa. Parkiet pokaże kto miał racje Millsap Collins i tyle - za reszte nie przepraszam a Alex Len wie ze może liczyć na spore minuty i prywatnie mu powiedziałem ze nie mam w planach jego wymiany - tym bardziej ze odchodzi WCS 

Powtórzę: pamietam jakie szły oferty za Leonarda plus otoczka ze niewiadomo czy zdrowy i ze musi być taniej sprzedany bo niewiadomo czy przedłuży kontrakt za rok. Oferty przede wszystkim dociążaly spurs finansowo i dług byłby tylko większy lub pojawiły się po publikacji jako REWELACJE ze bardzo złe wybrałem. A z ręka na sercu powiem ze nikt w tamto lato się o Leo nie zabijał tylko chciał wyrwać gracza jak najtaniej podrzucając „złe” wyrównanie sałary co w sumie nastąpiło i tak Lee 

Okoliczności były przymusowe a nie jak u nas z Hardenem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Jezeli dobrze licze ( jesli zle, to mnie popraw), to zeby johnson wyszedl na zero, to za 3 lata musialby dostac ponad 2 razy tyle rocznie niz Ty mu teraz dajesz, zgadza sie?

Wielkiej matematyki tu nie ma. 4mln więcej Blazers dają i potem zależnie od sytuacji dadzą mu ewentualnie 8mln. Ja albo ktokolwiek inny by wyrównać różnicę będzie musiał dać mu 12mln przy szacunkowym cap space 132,5mln ( obecnie 109 ) by wyszedł na zero.

Sprytna zagrywka. 12mln robi większą różnicę na wyobraźnie niż rzeczywiste gwarantowane 4mln :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, january napisał:

1. A to oferta Warriors nie jest progresywna? Czyli mógł dostać więcej (oczywiście że mógł) w 1 roku, czyli łącznie w 3 również więcej gdzie się ktoś tu próbuje zasłaniać hardcapem? Bo jak nie jest progresywna, to strzał w stopy, jak jest progresywna, to dostaje mniej rocznie również oczywiście.

2. Oho, czyli już zaczyna się przeskok z "zrezygnowali z Ibaki dla Looneya" na "zrezygnowali z Ibaki dla Looneya i Harta"  Zerknijmy na ten hardcap. Oferty GSW w 2 rundzie : Looney 15/2+1 PO, Ibaka 32/3+1 PO, Hart 17/4. 15,6 mln w pierwszym roku co najmniej. Aktualnie Hart+Looney = co najmniej 12,2 mln. Czyli jak widać spokojnie mogli GS dać według swych obliczeń 1,5 mln więcej w 1 roku Looneyowi niż dali. Nie dali. Według moich nawet wyrównując Harta i podpisując 3x minimum mogli dać ponad 8 mln w pierwszym roku. Czyli znacznie więcej łącznie. Nie dali. Tak więc mijasz się tu z prawdą.

3. Pewnie, zwłaszcza że RL Lakers nie wychodzili z RoomMLE dla centrów. Podobnie jak inne mocne zespoły, a po Looneya wyżej uderzyła jedynie Atlanta Hawks (miasto, siła zespołu). 

4. Mówisz o RL ? (Iguodala teraz po nich jadący przykładowo?) Masz zupełnie inną perspektywę po oddaniu Looneya wtedy. Typ został zrzucony do tankera jako salary filler w wymianie (od razu zrzucony). Nie był tu otaczany troskliwą opieką 4 lata, po drodze musiał być przez GS bezrobotny szybciej, szukać domu w Indianie choćby. 

5. Co to za wymysł? Masz na PF-C Draymonda i Gasola, dwóch pewnych starterów, których nie zrzucisz niżej na pozycji. U mnie Looney może być nawet z marszu starterem. Looney wbrew temu co tu było pisane już nie grał poza garbage time z klocami Cousinsa/Boguta, a jedynie z mobilnymi wysokimi razem. U mnie pasuje do wszystkich graczy mogących grać jako wysoki znacznie lepiej niż do kloca pokroju Gasola. LeBron może grać długie minuty jak coś na SF. Co to swoją drogą za teksty o obietnicach dla Dedmona w ogóle? Typa w wymianie 2 miesiące temu ściągnąłem i nic mu nie obiecywałem przecież (bo nie musiałem handlując po niego). I tak - będzie ważny.

6. Nie od reszty rynku. Podobno od non-PO team (Hawks) i nie wiemy jak niższą. Celtics przykładowo, z którymi negocjował nie mogli mu rzucić więcej niż room. Tutaj po niego startuje Lakers-contender, a nie non-PO team z Atlanty. Naprawdę mam rozwijać różnicę? (siła zespołu, miasto które on lubi i ma z nim koneksje, team któremu kibicował od małego)?

Nie zastanowiło Cię w ogóle, że Looney koniecznie chciał dłuższą umowę niż 1+1 PO w RL (która przy rynku jest korzystniejsza dla gracza znacznie)? On bardzo mało zarobił jak dotąd i miał wiele kolejnych problemów zdrowotnych (w tym nawracających). Więc nie - 3+1 na większej średniej jest dla niego jest korzystniejsze niż 2+1 na niższej.

7. No już pisałem co o takim prowadzeniu narracji myślę...

W RL NBA Looney gra od 4 lat w GSW, u nas po drodze został wywalony do tankera (jako balast - od razu tam zwolniony) i musiał się szwendać po NBA. To w  ogóle nie ma porównania.
W RL NBA Looney wskoczył do s5 i grał gigantyczne mpg, tu jedynie oglądał plecy Draymonda i Ibaki.
W RL NBA Warriors byli zablokowani co do grosza, tutaj jak już pokazałem mogli dać więcej.
W RL NBA podobno odrzucił ofertę od tankera z Atlanty, nie od contendera z swojego LA i teamu któremu kibicował Lakers
W RL NBA Warriors mają dwóch AS więcej w składzie, zupełnie inny poziom teamu, wszyscy wiemy że to obecność DLO go przekonała ;]
W RL NBA Warriors nie mają na C Marka Gasola, przeciez to jest gigantyczna różnica.

Btw przypomnę : Lakers już wtedy na FA zimowym (1,5 roku temu) uderzali po Looneya (też skandal, że przegrali z Pacers na tych samych ofertach...), więc to nie jest kaprys, kiedy GSW go wyrzucali z klubu to LAL go chcieli.

Jak dla mnie to @fluber już Cię tak wziął na buty przy okazji Kevona że aż szkoda Ci jeszcze dokładać.

Ale że znowu próbujesz uciekać od faktów do poglądów to:

1. To jest kompletnie nieistotne jaka jest moja oferta - różnica finansowa między naszymi ofertami jest w Twoim czwartym roku będącym PO - Kevon ma 23 lata i od dwóch lat już nie ma problemów z biodrami - krótsza oferta jest w jego interesie - dlatego w RL wziął krótszą - za dwa lata sc może być i o 20 mln wyższy i wtedy może znowu, wchodząc w prime znowu wejść na rynek. 3 rok to tutaj tylko zabezpieczenie. Po c*** miałby brać opcję w 4 roku i wchodzić dopiero za 4 lata za rynek? To bez sensu, skoro w tym czasie może zrobić 2 + 2 w najgorszym dla siebie razie. Twoja oferta jest tylko pozornie lepsza - de facto finansowo jest taka sama, a z pozycji korzyści gracza gorsza.

2. Pomiń całe to oho i pierdololo i powiedz - zrezygnowali z Ibaki czy nie żeby móc go podpisać? Nie mogli by mu dać tej oferty rzucając Ibace cokolwiek konkurencyjnego na rynku. Fakt brzmi - zrezygnowali z Ibaki dla Looneya (i Harta) reszta to pieprzenie.

3. Nie wiesz z czego wychodziliby a czego nie gdyby na rynku byli sensowni centrzy jak Looney. Tyle że Looney miał w dupie z czego by wychodzili bo wolał szybko i tanio podpisać z Warriors.

4. Dość dramatycznie pomijasz to że Warriors w RL zrobili z niego FA i podpisali za grosze, a Warriors tu oddali za niego dwa picki. Nie pasuje do tego pierdololo, fakt. Ale tak całkiem pomijać to też głupio. (Pokaż mi tę jazdę po Warriors od ich byłych graczy. Cytaty.)

5. Dray i Marc to przy dość dużej dozie optymizmu 58-60 min z 96 dostępnych na PF/C. A z kim w duecie będzie grał Looney to już mi się w rotacje nie wpierdalaj. W RL ma grać z ławki za WCSem ale w minutach startera. Ja za to mogę Ci się w rotacje wpierdalać bo naobiecywałeś minuty i rolę masie graczy i albo o którymś ściemniałeś, albo masz dla Kevona mniej minut niż ja. Wystarczy poczytać Twoje wypowiedzi na forum.

6. Pominięcie że Boston dawał mu S5 wobec ławki w RL GSW i że było tu tez Houston jest dla Ciebie bardzo wygodne. I że Atlanta to up-and-coming team pasujący do niego timelinem z miasta które o dziwo bardzo lubią gracze NBA.

"W RL NBA Looney/Warriors..." dobry tekst piosenki pop, tam też pieprzą bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Wielkiej matematyki tu nie ma. 4mln więcej Blazers dają i potem zależnie od sytuacji dadzą mu ewentualnie 8mln. Ja albo ktokolwiek inny by wyrównać różnicę będzie musiał dać mu 12mln przy szacunkowym cap space 132,5mln ( obecnie 109 ) by wyszedł na zero.

Sprytna zagrywka. 12mln robi większą różnicę na wyobraźnie niż rzeczywiste gwarantowane 4mln :)

 

Jezeli blazers nie podejma to to jest 4 miliony do przodu w stosunku do swojej oferty. 

Jezeli blazers podejma team option to bedzie stratny jezeli dostalby na rynku ponad 12.2 miliona za rok.  I bylby stratny o tyle, ile ponad 12.2 rocznie by dostal. 

Pytanie dla jakiej kwoty zaryzykowalby utrate pewnych 4 milionow dolarow?  To sie nijak nie kalkuluje. Nie bierze sie mniejszych pieniedzy jesli nie ma sie powaznych argumentow ze sie na takim rabacie potem zarobi. 

Zalozmy ze zaryzykuje 4 pewne miliony dla 4 milionow za 3 lata ( a nawet do tego nie jestem przekonany bo przez 3 lata wieeele sie moze wydarzyc). Zeby wziac deal od pelicans musialby byc mniej wiecej przekonany ze za 3 lata dostanie 16.2 miliona za jeden rok. W momencie w ktorym bierze 18/3. 

generalnie to nie wiem czemu poczules sie jakbys dostal w pysk bo finansowo nie masz zadnych argumentow. Moglbys budowac narracje na kulturze organizacji ale johnson to nie jest gracz ktory nie wezmie najwiekszych pieniedzy jesli moze. To nie jest zaden topowy gracz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując temat Tylera, bo widzę że nie jest on tak nośny, ma on 3 opcje: 

1) Grę w zespole, który daje mu najmniej pieniędzy. Który w najbliższym czasie nie ma ani picków, ani potencjału by walczyć o cokolwiek.

2) Grę w zespole prowadzonym przez osobę, która siłą go próbowała go przehandlować do każdego możliwego zespołu i który niby odnalazł sumienie i wiarę w zawodnika... W rzeczywistości jest to oferta oparta o solidną porcję gotówki, z opcją że od końca lutego lub z początkiem marca trafi na handel, a PO to tak dla zmyłki - zagrywka czysto PRowa. Może i mistrz, ale ... (wstaw swoją opinię).

3) Grę w zespole, który oferuje najwięcej kasy w okresie 4 lat, największą liczbę minut, najwięcej rzutów i najlepszą rolę. Zespół ten dopiero się odbudowuje i zapewnia transparentność w podejściu do zawodnika. 

Wybór pozostawiam Wam. 

19 minut temu, MarcusCamby napisał:

Sprytna zagrywka. 12mln robi większą różnicę na wyobraźnie niż rzeczywiste gwarantowane 4mln :)

 

Dla tych co nie rozumieją tej nowomowy. 

Sprytna zagrywka = fakty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Bzdury:

-szwendanie się po NBA (oddanie po niecałym rok za puszczanego gracza dwóch picków mimo niepełnych praw to dużo większe walnięcie się w pierś niż roczna umowka w RL od GSW)

-co Ty pierdolisz z tym S5 i gigantycznymi minutami? W Play-offs zagrał jeden (JEDEN k****) mecz w S5 i robił raptem 20mpg. W RS 24 mecze w S5 przed powrotem Boogiego i 18,5mpg. Przed nim w piątce wychodziłaby nawet babcia Kerra gdyby miała co najmniej 2,05.

-GSW mający hajs u nas -tu też byli zablokowani koniecznością no wiesz, zebrania składu 13 graczy

-Inny poziom talentu na niekorzyść beGM Warriors: Bledsoe+Marc+Crowder >>>...> DAR+McKinnie+WCS

-Marc jako różnica w decyzji Kevona - Marc to w wieku 35 lat gracz na nie większe a pewnie i mniejsze minuty bez WCS.

Przyłóż się bo poza (mój Boże jakiż ja mam negatywny elektorat, ja i mój klub z trudnego rynku...) standardowa grupa głosów które dostajesz z automatu na każdy swój ruch, więcej nie będzie.

No i c*** dałem się sprowokować.

Serio myślałem że się nie dam.

k****.

Edytowane przez Wooden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Zalozmy ze zaryzykuje 4 pewne miliony dla 4 milionow za 3 lata ( a nawet do tego nie jestem przekonany bo przez 3 lata wieeele sie moze wydarzyc). Zeby wziac deal od pelicans musialby byc mniej wiecej przekonany ze za 3 lata dostanie 16.2 miliona za jeden rok. W momencie w ktorym bierze 18/3. 

Wiele się może wydarzyć zarówno na plus jak i na minus w karierze Tylera, ale 8mln w czwartym roku wygląda słabo. Skoro w tym momencie dostaje 7mln. Może to kwestia oceny zawodnika, ale wydaje mi się, że obecna wartość Tylera jest zaniżona. Jako agent zawodnika wolałbym móc mieć możliwość wejścia na rynek i zapolowania na nowy kontrakt kosztem tych 4mln. Te 12mln nie wydaje mi się nierealną opcją dla jednego roku.

Temat kultury organizacji sobie zostawię na lepsze czasy. Tu Knicks i tak są no brainerem. Skoro ludzie nie wierzą w Tylera to i tak mamy 22mln Blazers i 26mln Knicks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Wiele się może wydarzyć zarówno na plus jak i na minus w karierze Tylera, ale 8mln w czwartym roku wygląda słabo. Skoro w tym momencie dostaje 7mln. Może to kwestia oceny zawodnika, ale wydaje mi się, że obecna wartość Tylera jest zaniżona. Jako agent zawodnika wolałbym móc mieć możliwość wejścia na rynek i zapolowania na nowy kontrakt kosztem tych 4mln. Te 12mln nie wydaje mi się nierealną opcją dla jednego roku.

Temat kultury organizacji sobie zostawię na lepsze czasy. Tu Knicks i tak są no brainerem. Skoro ludzie nie wierzą w Tylera to i tak mamy 22mln Blazers i 26mln Knicks.

Te 12kk to jest wyjscie na zero. Nie ryzykujesz zeby wyjsc na zero bo po co?:)

Mamy 22/3 lub 30.2/4 vs 26/4. To chyba dosc istotny szczegol:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu 26.4 gwarantowane przez Knicks vs 22 i MOZE 8 przez Blazers. Gdzie 8 dostanie tylko gdy na rynku będzie wart więcej. 

No i jeśli mamy przeciwko sobie ofertę głównego kandydata do tytułu i tankera to naprawdę nie wiem jak można kierować się wyłącznie finansami.

Knicks to no-brainer tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lucas napisał:

Mamy tu 26.4 gwarantowane przez Knicks vs 22 i MOZE 8 przez Blazers. Gdzie 8 dostanie tylko gdy na rynku będzie wart więcej. 

No i jeśli mamy przeciwko sobie ofertę głównego kandydata do tytułu i tankera to naprawdę nie wiem jak można kierować się wyłącznie finansami.

Knicks to no-brainer tutaj

No brainerem jest w sytuacji, jeśli przyjmiemy, że Tyler Johnson ma syndrom sztokholmski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lucas napisał:

Mamy tu 26.4 gwarantowane przez Knicks vs 22 i MOZE 8 przez Blazers. Gdzie 8 dostanie tylko gdy na rynku będzie wart więcej. 

No i jeśli mamy przeciwko sobie ofertę głównego kandydata do tytułu i tankera to naprawdę nie wiem jak można kierować się wyłącznie finansami.

Knicks to no-brainer tutaj

No przeciez on gral w knicks i oni go wymienili wiec czemu mialby tam wracac i jeszcze brac rabat?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.