Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Alonzo napisał(a):

Mogłeś Karpik zagłosować w ankiecie

Mogłeś też skonstruować ankietę w mniej tendencjonalny sposób, może wtedy ludzie by podeszli do tego poważniej.

Godzinę temu, Alonzo napisał(a):

Dla mnie uczciwsze jest po tym wszystkim, żeby Murray został w Spurs, niż trafił do Suns

Masz prawo do takiej opinii, sęk w tym, że głosując za odrzuceniem i w drugiej turze za Marrayem do Spurs, zrobiłbyś to w interesie zawodnika, w którego rolę się wcielasz tutaj głosując. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FatBaller napisał(a):

Podziwiam tych co głosują za Dejoute do Spurs gdzie ma.mniej kasy zarabiać. Te 12mln więcejod Suns  to starczy na prezenty dla jego brata jak i rodziców. Każdy normalny poszedłby za kasą większą( normalny w obecnych czasach NBA) 

12mln to jest minimum, bo na samych Player option może stracić co najmniej drugie tyle przy wzroście salary. 

Tak jak Donovan Mitchell oszukany przez GMa @Alonzo na pewnie lekko licząc 20mln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

12mln to jest minimum, bo na samych Player option może stracić co najmniej drugie tyle przy wzroście salary. 

Tak jak Donovan Mitchell oszukany przez GMa @Alonzo na pewnie lekko licząc 20mln :)

Dla mitchella te 20 milionów to była po prostu kwestia naturalna, pieniądze jak pieniądze, dla spencera te 20 milionów to tragedia, metafizyka, spotkanie z Najwyższym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcusCamby napisał(a):

12mln to jest minimum, bo na samych Player option może stracić co najmniej drugie tyle przy wzroście salary. 

Tak jak Donovan Mitchell oszukany przez GMa @Alonzo na pewnie lekko licząc 20mln :)

Ostatnio jak mnie wywołaleś do odpowiedzi z Mitchellem to nasza dalsza dyskusja na Priv wyglądała tak:

Cytat

Po pierwsze w BeGM to wafel - jak zresztą każdy gracz Magic (moi są tylko rewelacyjni w momencie podpisywania kontraktów).

A po drugie przyszłościowo to gracz na supermaxa - zatem spokojnie sobie odbije te kilka mln$.

 

Mam prośbę - nie wywołuj mnie do dyskusji w BEGM bo tam nie gadam :)

tzn. mogę tam o drafcie - bo to jedyna uczciwa część gry - bo nie ma demokratycznego głosowania :)

Cytat

Ok, spoko :)

.. ale sam sobie wystawiasz świadectwo niesłownością i jątrzeniem :) 

Godzinę temu, karpik napisał(a):

Mogłeś też skonstruować ankietę w mniej tendencjonalny sposób, może wtedy ludzie by podeszli do tego poważniej.

Masz prawo do takiej opinii, sęk w tym, że głosując za odrzuceniem i w drugiej turze za Marrayem do Spurs, zrobiłbyś to w interesie zawodnika, w którego rolę się wcielasz tutaj głosując. 

Karpik.. dorabianie narracji do ankiety nie zmienia faktu, że zawierała wszystkie możliwe odpowiedzi (TAK/NIE/Wisi mi to) i wyrażała moje oczywiste oburzenie. Zresztą na Priv przekazałem też Marcusowi moją opinię. Olał ją i kontrakt Dinwiddiego został anulowany, a Marcus napisał mi, że odpisze później, ale nie zrobił tego do dziś. Nie wiem co w niej widzisz tendencyjnego przecież łamie regulamin (to fakt, nie opinia). Jestem zwolennikiem nie komplikowania rzeczy prostych. Z Dinwiddiem niepotrzebnie pozwoliliście 3 GMom zajmującym się Suns na taką samowolkę. Zamiast dyskutować o tym ze mną powinniście wg mnie po prostu to wyprostować do jutra.  

Nie mam problemu z tym, żeby Rada ustaliła, żeby udział Murraya w I etapie FA po prostu anulować ze względu na nieprawidłowość ofert i by gracz z automatu trafił do II etapu FA, gdzie wszystko będzie już wg Regulaminu ( z Dinwiddiem przywróconym do składu Suns) i z decyzjami nowego GMa odnośnie FA. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Alonzo napisał(a):

Ostatnio jak mnie wywołaleś do odpowiedzi z Mitchellem to nasza dalsza dyskusja na Priv wyglądała tak:

 

.. ale sam sobie wystawiasz świadectwo niesłownością i jątrzeniem :) 

Karpik.. dorabianie narracji do ankiety nie zmienia faktu, że zawierała wszystkie możliwe odpowiedzi (TAK/NIE/Wisi mi to) i wyrażała moje oczywiste oburzenie. Zresztą na Priv przekazałem też Marcusowi moją opinię. Olał ją i kontrakt Dinwiddiego został anulowany, a Marcus napisał mi, że odpisze później, ale nie zrobił tego do dziś. Nie wiem co w niej widzisz tendencyjnego przecież łamie regulamin (to fakt, nie opinia). Jestem zwolennikiem nie komplikowania rzeczy prostych. Z Dinwiddiem niepotrzebnie pozwoliliście 3 GMom zajmującym się Suns na taką samowolkę. Zamiast dyskutować o tym ze mną powinniście wg mnie to po prostu to wyprostować do jutra.  

Nie mam problemu z tym, żeby Rada ustaliła, żeby udział Murraya w I etapie FA po prostu anulować ze względu na nieprawidłowość ofert i by gracz z automatu trafił do II etapu FA, gdzie wszystko będzie już wg Regulaminu ( z Dinwiddiem przywróconym do składu Suns). 

Zorganizowałbyś lepiej ściepe na Dinwiddiego i jego dzieci, a nie walczysz o przegraną sprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LONGER01 napisał(a):

@Alonzo o ile w sprawie Dinwiddiego się zgadzamy, to nie rozumiem co on ma wspólnego z Murrayem?

Wolny cap space na podniesienie oferty dla Murrayaw w Reofertach po zrzuceniu Dinwiddiego.

Ignazz mógł wywnioskować, że Suns nie mają $$$ na podniesienie oferty, ale nie śledziłem dokładnie dyskusji, więc mogło mi coś tam umknąć. Sprawdziłem, że do otwarcia kopert z Reofertami propozycja Spurs dla Murraya była najwyższa. Ten stan rzeczy zmieniły dopiero Reoferty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Braveheart22 napisał(a):

Akurat Dinwiddie w tym nie przeszkadzał, w sensie jego kontrakt oczywiście. 

Wiem, że trzeba mieć tylko jakąś część cap space na taki kontrakt, a później podczas okienka jest czas na znalezienie całego cap space by gracza podpisać - i tak to chyba wyglądało, gdyby nie kontrakt Dinwiddiego. Jednak anulowanie kontraktu Dinwiddiego daje Suns chyba wystarczająco cap space by już nie musieli nikogo sprzedawać. A jeżeli tak jest, to kwestia Murraya z kontraktem Dinwiddiego jest jednak ze sobą bezpośrednio powiązana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał(a):

Wiem, że trzeba mieć tylko jakąś część cap space na taki kontrakt, a później podczas okienka jest czas na znalezienie całego cap space by gracza podpisać - i tak to chyba wyglądało, gdyby nie kontrakt Dinwiddiego. Jednak anulowanie kontraktu Dinwiddiego daje Suns chyba wystarczająco cap space by już nie musieli nikogo sprzedawać. A jeżeli tak jest, to kwestia Murraya z kontraktem Dinwiddiego jest jednak ze sobą bezpośrednio powiązana. 

Starczyłoby bez dodatkowych ruchów (jedynie zrzucenie wszystkich cap holdów). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starczy 50% CS ale potem trzeba wykreować resztę pod rygorem kary. To diametralnie zmienia sytuacje taktyczna na rynku FA. Stad mało kto na wyrost atakuje gracza kalibru Dejounte w taki sposób. Swoje napisałem i nie zamierzam już się powtarzać. Dalsze moje decyzje po zamknięciu głosowania. Pozdrawiam. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, LONGER01 napisał(a):

@Alonzo z Dinwiddiem w składzie, Suns mieli jeszcze 36mln wolnej kasy. W reofetach mogli dać nawet 150/4 a i tak by go zmieścili. Sprawa SD nie ma nic wspólnego z Murrayem, dlatego nie wiem po co Ty łączysz te dwie sprawy.

Matematycznie tak. Ale drużyna na zbyciu gdy wchodzi przedłużenia Bane’a nie może sobie pozwolić na takie obciążenie sałary guardow gdzie żaden z nich nie ma statusu SS. 

Matematycznie macie racje. Oczywiście. 

Tylko brak kontraktu SD umożliwia tak realnie atak po innego lepszego gracza tej samej pozycji. 

Chciałbym tak sobie moc po czasie zrzucić jakiegoś Collinsa aby zakwotowac lepszego PF 

Mimo ze teoretycznie obaj by mi się zmieścili. 

I mowimy tez w sumie o wyniku finansowym za cały rok ze SD lub bez. 

To wypacza już teraz wyniki finansowe za rok. 

Suns moim zdaniem mając SD nie powinni iść w DM. I tak zrobiła Rada. Zrzuciła SD. 

A to już nie fair. 

Na styk to można finansowo ryzykować po Duranta Hardena czy innego Gianisa o ile dostępny. Nie po gracza którego rok temu tak ocenialiscie ze dawaliście minusowe bilanse. 

W przypadku utrzymania kontraktu SD suns musieliby moim zdaniem i tak potem zrobić ruch naprawczy który kosztuje asset. 

A tak nie musza. 

To ze jeszcze jest Lonzo na dwa lata akurat nie ruszam bo to był niefortunny Trade. 

Kispert jako SG kolejny do zestawu to asset możliwy na wymianę ale tu mając SD serio właściciel suns mógłby stracić cierpliwość. ;)

I Agbaji ;)

Johnny Davis 1,93 można na SF w sumie. 
Nic ze wazy 88kg ( teraz może więcej). 

Im bardziej patrzę na skład tym bardziej widzę jak dobrze ze zrzucono nieregulaminowo Spencera. 

Nadal serio się upieracie ze tak post factum zrzucenie 21 mon na guarda w takim zespole przeładowanym graczami poniżej 2 m to nie ma znaczenia dla mojej oceny rynku? 

Rada robi robotę ;)

I aby komuś nie umknęło Dejounte w gwarantowanych pieniądzach otrzymał 111.900.000/4 plus bonusy możliwe 8.000.000 a nie 120/4 jak pisaliście. 

A po podpisie …

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://twitter.com/DejounteMurray/status/1677115374956089346?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1677115374956089346|twgr^341f7cc2a1eeb1d5303951c81f80488cca6858fa|twcon^s1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.nba.com%2Fnews%2Fdejounte-murray-hawks-extension
 

Wyraźnie zadowolony. Z lojalności swojej i klubu. 

Wiec @Qcin_69 i spółka która głosowała jeszcze za Kings ponad spurs 

 

Gratulacje przenikliwej oceny … się ;)

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ignazz napisał(a):

Matematycznie tak. Ale drużyna na zbyciu gdy wchodzi przedłużenia Bane’a nie może sobie pozwolić na takie obciążenie sałary guardow gdzie żaden z nich nie ma statusu SS. 

Jak nie może sobie pozwolić? Grizzlies właśnie przedłużyli Bane'a i dodatkowo ściągnęli Smarta, który zarabia 20mln na sezon. Zapewne Bane będzie grał na SF, po powrocie Moranta.

W przyszłym sezonie luxury tax będzie na poziomie ok 175mln, Suns mają na sezon 24/25 aktualnie kontrakty na sumę 72mln.

Zmieszczą Bane'a, Murraya i jeszcze im zostanie na kolejne wzmocnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LONGER01 napisał(a):

Jak nie może sobie pozwolić? Grizzlies właśnie przedłużyli Bane'a i dodatkowo ściągnęli Smarta, który zarabia 20mln na sezon. Zapewne Bane będzie grał na SF, po powrocie Moranta.

W przyszłym sezonie luxury tax będzie na poziomie ok 175mln, Suns mają na sezon 24/25 aktualnie kontrakty na sumę 72mln.

Zmieszczą Bane'a, Murraya i jeszcze im zostanie na kolejne wzmocnienia. 

Dokładnie, mamy kasy jak lodu

Sorry ze tak mało biorę udział w rozmowach ale uroluje się i zaglądam co jakiś czas tylko. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ignazz napisał(a):

sorry Byku, ze nie robiłem c*** wie jakiego riserczu na temat jakiegoś tam grajka, którego los nic mnie nie interesował.

Wybierajac Suns (jak w każdym innym przypadku) kierowałem się suma w kontrakcie a nie szkoła dla syna.

Jakbys wcześniej takie rzeczy akcentował to może moje głosowanie było inne, ale zamist przyjąć taka argumentacje skupiłem się na alonzowaniu.

Efekt sam widzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.