Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko wskazuje, że Fournier chce wziąć bardzo mało korzystną umowę z TO w drugim roku.

I to wiedząc, że za rok jest sporo gotówki, a czołowi wolni agenci wzięli już extension. W RL NBA zarabia 18mln na sezon, a tutaj 5mln z opcją zespołu?

Dziwnie pasywni w tej sprawie są tutaj @człowiek...morza i @Regis, bo to między Nimi powinna się rozegrać walka o Francuza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarcusCamby napisał:

Wszystko wskazuje, że Fournier chce wziąć bardzo mało korzystną umowę z TO w drugim roku.

I to wiedząc, że za rok jest sporo gotówki, a czołowi wolni agenci wzięli już extension. W RL NBA zarabia 18mln na sezon, a tutaj 5mln z opcją zespołu?

Dziwnie pasywni w tej sprawie są tutaj @człowiek...morza i @Regis, bo to między Nimi powinna się rozegrać walka o Francuza.

mnie to bardziej zastanawia o co chodzi z Poolem, ktory dostal jak narazie jedną ofertę (ode mnie), a cała liga miała go w dupie.

Według mnie nie jest wart wiekszych pieniedzy ani opcji zawodnika. Wnioskuje, ze wedlug 29 gm'ow takze skoro nikt mu tego nie zaproponowal. Teraz nagle zmiana pozycji jak przychodzi do glosowania. Dziwne

ktos tam zabral glos, ktos zostal wprowadzony w blad i efekt domina

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, człowiek...morza napisał:

mnie to bardziej zastanawia o co chodzi z Poolem, ktory dostal jak narazie jedną ofertę (ode mnie), a cała liga miała go w dupie.

Według mnie nie jest wart wiekszych pieniedzy ani opcji zawodnika. Wnioskuje, ze wedlug 29 gm'ow takze skoro nikt mu tego nie zaproponowal. Teraz nagle zmiana pozycji jak przychodzi do glosowania. Dziwne

ktos tam zabral glos, ktos zostal wprowadzony w blad i efekt domina

Jeżeli Poole nie dostanie maxa z PO w czwartym roku, to w jego najlepszym interesie jest wziąć QO i podpisać maxa za rok (ok. 143/4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

Jeżeli Poole nie dostanie maxa z PO w czwartym roku, to w jego najlepszym interesie jest wziąć QO i podpisać maxa za rok (ok. 143/4).

no rynek pokazuje, ze go ceni zdecydowanie mniej. 

 

wiec nie wiem na jakiej podstawie to domniemanie z najklepszym interesem dla goscia co w karierze zarobil pare dolarow i zagral 3 miesiace dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

Tez na ten moment nie rozumiem o co chodzi w Poole gate.

Poole u nas skończył dopiero drugi rok gry i obowiązuje go Arenas rule, co mocno ogranicza jego zarobki. PO w czwartym roku jest kluczowe dla niego, bo wypada w 2025 kiedy ma wejść nowy tv deal i salary cap skoczy wtedy do jakiś 180-190 mln. 

Teraz, człowiek...morza napisał:

no rynek pokazuje, ze go ceni zdecydowanie mniej. 

Przecież wszyscy się spodziewali maxa od Ciebie i nikt nie chciał marnować slotu na Poole wiedząc, że i tak wyrównasz.

Bardzo źle tutaj pogrywasz, bo to wciąż Poole rozdaje tu karty. Z jego perspektywy wzięcie QO to jest wciąż dobra opcja, która już za rok się zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, człowiek...morza napisał:

to dalem maxa

Ten max bez PO jest dla niego gówniany.

Biorąc od Ciebie dzisiaj kontrakt, Poole w ciągu dwóch najbliższych sezonów zarobi 21,5 mln. Biorąc QO i dostając maxa za rok, w 2 lata będzie miał ok. 35,5. Także jedyną opcją, żeby Poole to wziął, jest PO w czwartym roku, bo wtedy sobie ładnie odrobi to wszystko w kolejnym kontrakcie, a i na teraz będzie zabezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mówimy o GMie, który podobne praktyki stosował wobec Leonarda i Irvinga. Dla nie wypaczania rozgrywki dopisaliśmy wtedy PO, które podobno wynikało z roztrzepania i zapomnienia, ale każdy kto zna człowieka morza, wie że to była celowa zagrywka w nadziei na nasze niedopatrzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarcusCamby napisał:

Niestety mówimy o GMie, który podobne praktyki stosował wobec Leonarda i Irvinga. Dla nie wypaczania rozgrywki dopisaliśmy wtedy PO, które podobno wynikało z roztrzepania i zapomnienia, ale każdy kto zna człowieka morza, wie że to była celowa zagrywka w nadziei na nasze niedopatrzenie. 

jest mi przykro Marcusie, ze tak o mnie piszesz.

a jeszcze niedawno przyajciele ehhh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

Te 84 mln to nie jest nawet chyba Max, tylko 91/4, dobrze kojarzę?

10,49 ( non taxpayer w 1 roku) 

11,014 w 2 roku ( 5 % raise) 

34,015 ( maximum 3rd Year salary na sezon 24/25) 

35,54 ( 4,5 procent wzrostu) 

 

Razem 91,059

 

1 minutę temu, ozzy110 napisał:

84 jest ok

Coś się zmieniło w stosunku do zeszłego roku? 

https://www.hoopsrumors.com/2021/01/hoops-rumors-glossary-gilbert-arenas-provision-3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

10,49 ( non taxpayer w 1 roku) 

11,014 w 2 roku ( 5 % raise) 

34,015 ( maximum 3rd Year salary na sezon 24/25) 

35,54 ( 4,5 procent wzrostu) 

 

Razem 91,059

 

Coś się zmieniło w stosunku do zeszłego roku? 

https://www.hoopsrumors.com/2021/01/hoops-rumors-glossary-gilbert-arenas-provision-3.html

No i widzisz. Czyli jednak przez cały czas miałem rację

$ 10 490 000

$ 11 014 500

$ 34 005 125

$ 35 535 356

$ 91 044 981

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, karpik napisał:

Ten max bez PO jest dla niego gówniany.

Biorąc od Ciebie dzisiaj kontrakt, Poole w ciągu dwóch najbliższych sezonów zarobi 21,5 mln. Biorąc QO i dostając maxa za rok, w 2 lata będzie miał ok. 35,5. Także jedyną opcją, żeby Poole to wziął, jest PO w czwartym roku, bo wtedy sobie ładnie odrobi to wszystko w kolejnym kontrakcie, a i na teraz będzie zabezpieczony.

Co? Max startuje od sezonu 22/23 tak? No to za dwa sezony zgarnie 2x21.5mln a przy odrzuceniu.QO+cos tam=35.5mln. no i kto powiedzial ze on dostanie maxa za rok? Jeszcze nie slyszalem zeby rezerwowy dostal kiedys maxa hehe a nie sorry McGrady byl. Po drugie jak masz maxa na stole w tym momencie to sie go bierze bo moze przytrafic sie powazna kontuzja i zostanie z QO 2mln kosztem 84mln. Swietny interes! Chyba wam na glowe cos spadlo. A ze klub chce sie zabezpieczyc TO to sprawa klubu.

A nie sorry on dal nie po rowno w kolejnych latach moj blad to trzeba jeszcze przemyslec. Zaraz sprawdze w arkuszu co to za umowa..

 

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, człowiek...morza napisał:

dostałem informacje od ekscelencji guru cba @karpik ze ta umowa co wyslalem to max.

ps. dziekuje przyjacielu @karpik i pozdrawiam!

@fluber ma rację.

2 minuty temu, bogans2 napisał:

Co? Max startuje od sezonu 22/23 tak? No to za dwa sezony zgarnie 2x21.5mln 

 

Poczytaj sobie o Arenas rule i zluzuj trochę gacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.