Skocz do zawartości
BothTeamsPlayedHurd

beGM - FAQ, kącik porad, trudne sprawy...

Rekomendowane odpowiedzi

nie wlicza się, jak stash zostaje w europie to nie ma opcji żeby był w salary

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wlicza się, jak stash zostaje w europie to nie ma opcji żeby był w salary

Mogę się mylić ofc, nie jestem nieomylny z jakiegoś powodu, ale czy może tu chodzić o to, że on grał dla C's w D-League?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie mam znaczenia.

Wszelkie artykuły, jakie na temat zrobienia miejsca dla Hayward'a w NBA czytałem, zakładają że w przypadku stashu Yabu jego kontrakt się nie wlicza, więc u Nas powinno być tak samo.

Ale chcę się upewnić bo to dla mnie dość istotne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak to mógł grać w D-leuague? z tego co kojarzę grał w chinach, ew. w lidze letniej - teraz chyba dogadują czy przyjdzie do NBA w tym roku czy następnym. Na moje Regis może stashować go i nie wliczać do salary na luzie - zwłaszcza, że przyjęliśmy, że u nas powołanie stasha do NBA może mieć roczny poślizg. 

Zapraszam do czytania!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie mam znaczenia.

Wszelkie artykuły, jakie na temat zrobienia miejsca dla Hayward'a w NBA czytałem, zakładają że w przypadku stashu Yabu jego kontrakt się nie wlicza, więc u Nas powinno być tak samo.

Ale chcę się upewnić bo to dla mnie dość istotne.

jak to mógł grać w D-leuague? z tego co kojarzę grał w chinach, ew. w lidze letniej - teraz chyba dogadują czy przyjdzie do NBA w tym roku czy następnym. Na moje Regis może stashować go i nie wliczać do salary na luzie - zwłaszcza, że przyjęliśmy, że u nas powołanie stasha do NBA może mieć roczny poślizg. 

Zapraszam do czytania!

Okej, spoko.  

Po prostu tak mi się ten fragment przypomniał i fakt, że grał w D-League, bo sezon w Chinach się skończył w marcu jakoś mu. Dlatego zapytałem, czy to może mieć wpływ, nawet bardziej pod kątem zasad samych w sobie, niż naszej gry.

PS Hurd, jeśli tam miał być jakiś hiperlink, to go nie ma ;)

Edytowane przez Tomek9248

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem więc, że zgadzamy się co do tego że jego cap hold nie wlicza się do salary.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, spoko.  

Po prostu tak mi się ten fragment przypomniał i fakt, że grał w D-League, bo sezon w Chinach się skończył w marcu jakoś mu. Dlatego zapytałem, czy to może mieć wpływ, nawet bardziej pod kątem zasad samych w sobie, niż naszej gry.

PS Hurd, jeśli tam miał być jakiś hiperlink, to go nie ma ;)

o kurde to nawet nie zauważyłem, że Yabu grał w d-league w marcu no zobacz...Pewnie chciał sobie trochę popykać i przypomnieć o sobie, ale dla jego statusu nie ma to znaczenia. Jeśli nie podpisuje z celtics i wraca do chin czy europy, to go w rosterze i salary nie ma.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o  

Hurd, czy jeśli gracz dostaje maks kontrakt to można takie coś frontloadować? Bo mi się wydaje, że to nielogiczne. Chodzi mi tu o Indianę, w której Millsap miałby w nadchodzącym sezonie zarabiać 33 mln, gdzie jego maks to 30 % salary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak chyba nie można, frontload musi się zmieścić pod maksem w 1szym roku z tego co kojarzę, ale jeszcze sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Zacznę od tego, że cieszę się, że zmiana nie zostaje jednak wprowadzona na wariata w momencie, kiedy rynek FA tak na prawdę trwa i byli GMowie, którzy celowo czyścili salary, tracąc przy tym assety, nie raz nawet przy tym przepłacając. To byłoby czyste sk****syństwo, teraz to wprowadzić. Byłem w pracy i się musiałem bawić w Rejtana, by mój krzyk rozpaczy został zauważony, a nie miałem czasu na argumentacje swojego stanowiska.

Myślę, że mamy spokojne pół roku, by przedyskutować tą sprawę.

Zacznijmy od tego, że nasz pierwszy rynek FA bardzo szybko ewoluuje. Kiedy zaczynałem budowę NOP, nie było nawet mowy o zrzucaniu capholdów, większość z Was też o tym nie wiedziała. Myślę, że ta zmiana była jednak na plus, bo nasi gracze mają zabezpieczenie, ale też nie ograniczają Nam ruchów. Nikt nie jest tutaj pokrzywdzony.

Tu sytuacja jest inna i premiuje tylko jedną grupę - contender. To oni szukają poprawy swojej sytuacji, mają mocne karty, ale szykują dalszych usprawnień, problem w tym, że bez żadnego ryzyka. Mogą sobie szykować kilka takich tradeów i mieć mnogość rozwiązań. Gdzieś w tym wszystkim znika to szaleństwo FA, ta moc niewiadomej, gdy oni mogą optymalizować swoje szanse.

Wolę, by działali jak każdy. Przykładowo: "Ok, mam mocny zespół, Ryan Anderson swoje wnosi, ale z przykładowo z Ibaką byłbym mocniejszy". I teraz GM kalkuluje czy lepiej trzymać się sprawdzonego modelu czy szukać szans na rynku FA i uwolnić trochę gotówki. A tak skończy się ofertą "jak wygram 1, to Anderson + 2 picki, jak dwójkę to Anderson + pick + filler, jak trójkę to Anderson + 2nd rounder pick. Nie ma w tym szaleństwa, wiem...

Dodałbym też absolutną krótkowzroczność, że po roku sytuacja się wyrówna. Tego utraconego picku, Rakietom nikt nie zwróci w przyszłym sezonie. Polityka klubu była nastawiona na jakiś rodzaj ryzyka, którego np. inny contender nie podjął.

Dla mnie nowa zmiana to po pierwsze, zupełne zabicie całej magii nadchodzącego FA i przygotowań do Niego. Kalkulowania potencjalnych zysków i strat oraz kolejna pomocna dłoń dla contenderów. I tak są uprzywilejowani w głosowaniach, mają handicap. Nie trzeba ich promować, niech też będą obarczeni jakimś ryzykiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra a o czym my teraz rozmawiamy bo ja już nie wiem nad którym pomysłem się zastanawiamy ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a no to można od razu czemu nie ?

Ja bym się pochylił nad zasadą 20+ w I turze bo są takie kwiatki jak Redick

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a no to można od razu czemu nie ?

Ja bym się pochylił nad zasadą 20+ w I turze bo są takie kwiatki jak Redick

Jakie kwiatki? :D Nikt mu przecież nic nie zaoferował 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no właśnie

a nie mogłem dać oferty w II turze bo miałbym niewykorzystany slot.

ale chociaż Redick zostanie xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no właśnie

a nie mogłem dać oferty w II turze bo miałbym niewykorzystany slot.

ale chociaż Redick zostanie xD

A kto Ci powiedział, że trzeba wykorzystać wszystkie sloty?

Przepłaciłeś Redicka, a całe twoje LAC tonie w gównie i już specjalna komisja się zajmuje twoim teamem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

taka jest cena za pierścień ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

taka jest cena za pierścień ;)

xD Ty serio myślisz, że masz jakiekolwiek szansę z GSW?

Edytowane przez SlaKB
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kto Ci powiedział, że trzeba wykorzystać wszystkie sloty?

Przepłaciłeś Redicka, a całe twoje LAC tonie w gównie i już specjalna komisja się zajmuje twoim teamem.

Dajcie mu rok zabawy z tym co ma a od przyszłego nakladajcie restrykcje. no chyba że wymianami poschodzi z kasy. Całe LAC to kolos na glinianych nogach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi