Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat january byl jednym z obrońców Juliusa i nie chciał go pakować. Ja sam byłem krytycznie nastawiony do Juliusa, ale poki co swoja grą Randle pokazuje że nie doceniliśmy go. Dla mnie duo Randle - Lopez to must have jezeli chodzi o frontcourt na najbliższe 3-4 sezony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randle od lutego robi 20/8/4, więc ciężko nazwać to jakimś fluke, więc nie ;)

 

Nie pisałem nic o fluke. Dla mnie tegoroczna edycja Lakers jest potwornie trudna do oceny. Na początku pompowali balon z Ballem i generalnie było wiele hałasu o nic. Ball nie jest tak dobry jak twierdzą jego promotorzy, ani tak zły jak jego sądzą "hejterzy". Pisałeś o 4 tierach. Top, walczący o PO, tankerzy i LAL, który są niejako na ziemi niczyjej.  Jak dodamy do tego masę "najemników" w CY to dodatkowo komplikuje sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Randle'a to najbardziej broniliśmy go chyba ja, Jendras i Van (całe elaboraty tu były), z tym że ja miałem w niego chwilę zwątpienia rok temu (a nie pamiętam jak ww userzy), więc stawiam się na 3 miejscu.

Ej, ja tam nigdy na niego złego słowa nie powiedziałem ani nie chciałem go wymieniać, może go jakoś mocno nie broniłem, ale też się zdarzało. Ty za to wymieniłeś go w beGM :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wątpliwe, ale akurat dmuchanie i chuchanie na Ingrama jest zrozumiałe ;-)

 

GSW bez Kury, Greena i Westa?

Bez Greena i Westa kto tam ma Bestię kryć?

Jeszcze Klay questionable?

 

Huh, może być W.

Nie zapominaj, że mają Duranta, który może spokojnie sam ten mecz wygrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uporczywie bronię Kuzmy przed oddawaniem w jakiejś wymianie - po ostatnim meczu z Denver powiedział, ze nie mogą doczekać się rewanżu i swoje słowa poparł z konkretnym pierdolnięciem - bodaj 24 punkty w drugiej połowie i uratowanie drużynie dupska, kiedy robiło się naprawdę gorąco. 

 

Do Randle'a miałem sporo wątpliwości i nadal mam, to czego zawsze broniłem to jego potencjał, no i nie zgadzałem się z porównaniami do Brandonów Bassów (z całym szacunkiem) i szufladkowaniem go, gdy w wieku dwudziestu-dwudziestu paru lat ma kupę czasu na poprawę. 

 

A kropkę nad "i" postawił Thomas, podając w ostatnich sekundach piłkę Murray'owi. :grin:

 

btw. Lakers kupę sił stracili na ten mecz, dzisiaj z Warriors może być dętka. 

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle jak patrzę na to co może się wydarzyć po sezonie, to mam pewne obawy... jaki team będziemy mieli na przyszły sezon.

 

PG - Lonzo Ball, może uda sie poprawić technikę rzutu jak u Ingrama (3p i FT), do tego wierzę, że poprawi defensywę (jeszcze), nie mamy obaw, ale na rezerwie jest niegwarantowany Ennis (którego bym olał) i UFA IT2 do którego mamy praw Birda, więc wszystko może się wydarzyć.

 

W drafcie, raczej nic ciekawego nie widzę jako prospect PG. Jeśli już szukałbym bardziej doświadczonych graczy (patrz casus Hart/Kuźma) i gotowych do gry: Tu pasuję mi świetny w defensywie Jevon Carter - http://www.tankathon.com/players/jevon-carter czy energiczny Devonte Graham http://www.tankathon.com/players/devonte-graham. Niemniej obaj to raczej 2 rundowy pick i raczej 3opcją na PG.

 

Kto zatem? Moim zdaniem IT2 będzie za drogi (oczekiwania min. 14-16/rok) - gdyby został za kasę Sweet Lou, nie mam pytań. Jeśli nie uda się pozyskać PG13, dostanie pewnie ok. 15 mln na rocznym kontrakcie od LAL. Z innych opcji zachwycony byłbym Fredem Van Vleetem lub Napierem.

 

SG - mamy tylko Harta... Celem jest PG13 i jeśłi się uda, to rookasa 3p&D na SG wezmą (http://www.tankathon.com/players/shake-milton). Co jeśli nie przyjdzie? W drafcie bieda, na FA sporo ciekawych graczy: A.Bradley, Barton, Evans, Hezonja i oczywiście Pope. Kluczowe pytanie - roczny kontrakt za ok. 15-18 mln czy robimy wszystko pod Kawhiego ale już budujemy ekipę i dajemy Bradleyowi/Popowi coś w stylu 50/4? Shooterów jak LaVine czy JJ odpuszczam, bo będzie na nich większe parcie.

 

SF - Ingram, Kużma (który na obu pozycjach może grać) i oczywiście Deng. Tu nie wiedzę szans na zmianę, może w sezonie Denga spuszczą. NA rynku jest Ariza... który może być tani.

 

PF - realnie na tej pozycji może grać Kuźma, ale pod warunkiem, że obok jest real C, dziś mamy Randla, pytanie czy zostanie? Kto do wyboru?

W drafcie w 1 rundzie tylko Jontay Porter http://www.tankathon.com/players/jontay-porter, ale może nie dotrwać do LAL. W drugiej rundzie jest dobry defensywnie Spalding http://www.tankathon.com/players/ray-spalding i kilku przeciętniaków jak Metu. Niemniej moim faworytem jest omijany szerokim łukiem przez kluby Bonzie Colson http://www.tankathon.com/players/bonzie-colson

To undersized freak na pozycji silnego skrzydłowego. Stylem gry przypomina samego Charlesa Barkleya. Gość jest niski (6.5) ale ma świetny zasięg i siłę, rewelacyjnie broni i zbiera, a do tego jest naprawdę dobrym shooterem. Moim zdaniem w dzisiejszych czasach small ball,gdzie 6.7 D.Green grać może na C, nie wiedzę powodu, żeby on nie mógł grać na PF. Szczególnie, że obwodowi LAL są wysocy i dobrze zbierają. Moim zdaniem ten klub, który na niego postawi będzie miał pociechę z jego gry.

 

Z FA: Favors bardziej jako C, ale gdyby Brook został to może grać z nim fałszywego PF-a. Jabari to podobny gracz do Kuźmy, Amir tylko jako back-up, Gordon będzie drogi, ale moze być do wyrwania Bjelica! Sota ma problem z kasą i musi coś wymyśleć. JEśłi nie pójdzie w trejdzie Dieng lub Wiggins, to pozamiatane mają. Wprawdzie mają prawa Birda do niego, ale... 6 graczami capa przekraczają ;) Z innych chyba tylko Moute warty uwagi.

 

C tu mamy praktycznie back-up, ale nie mamy C. Branie rookasa nie ma sensu. Taniego (do 12-13 mln/rok) Lopeza brałbym w ciemno i łączył z Favorsem/Randlem. Taka Paczka za ok. 25 mln/rok byłaby zajebista. Co więcej opcja Favorsa, daje większe minuty Kuźmie jako back-up na pozycji od 3-5. Nie wiem czy DMC jest sens rozważać na dziś... a inni C są niewarci zachodu: Monroe nie umiej bronić dobrze, Noel nie umie rzucać, inni ciekawi sa RFA.

JEst jeszcze opcja handlu z MEM (Gasol - czy nie za stary i czy w ogóle chcą)  i Sota (pakiet Dieng/Bjelica s'n't tylko za kogo poza Dengiem ;) )

 

Podsumowując ja opcję 2 max. odrzucam na starcie. Jak wyjdzie to będzie cud. LAL mają rooster 7 graczy (wywalam Ennisa) i 37,5 mln wydane. W wersji z PG13 widzę to tak S5:

Ball

PG13 30 mln 4 lata

Ingram

Randle/Favors dałbym max. 12 mln 4 lata

Lopez (mid-level ok. 9 mln na 4 lata)

 

ławka

FVV/Napier/Evans/IT2 myślę pierwsi 3 mogą na to pójść: 8 mln 4 lata, z IT2 będzie trudniej + rookie (2 mln)

Hart + Bradley/Pope max. 10-12 mln 4 lata

Deng + Kuźma + rookie (3 mln) + jakiś vet. min na SF 

Zubac + Bryant

jest miejsce na 2 two-way

 

Opcja bez PG13 i miejscem w cap na Kawhi, różniła by się tym, że IT2+Bradley/Pope oraz Lopez podpisaliby roczne kontrakty za ok. 15 mln. Tylko, że opcja Kawhi wymusza poniekąd grę Ingram na PF - może za 2 lata będzie gotowy...

 

Co sądzicie? 

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESPN's Bobby Marks estimates Randle's market to be around $12-14 million per year, and a team such as Dallas, Brooklyn, Atlanta or Sacramento could have the ability to offer Randle something in the neighborhood of $56 million over four years.

 

według ostatnich plotek ale oczywiście brak linka Mama KL2 zaczęła budowę domu z 3mln zielonych.....

 

 

 

 

 

 

w San Antonio....może ze spurs nie jest tak źle?

A co to ma do Lakers? :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką decyzję przeprowadzki z San Diego nie robi sie gdy syn leci za rok do Los Angeles

Ale generalnie to nie ma poważnych źródeł mówiących o Leonardzie w Lakers, najwięcej piszesz o tym Ty :) a to, że gdzieś tam był łączony z Lakers nic nie znaczy, bo każdy FA będący superstarem jest łączony z Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Lakers nie maja do niego praw Birda skoro pozyskali go w trade? Cavs tez by ich nie mieli?

Tak, podpisany był w ramach cap, a nie zagrzał nigdzie miejsca wystarczająco długo,że ktoś nabrał prawa do niego ;)

http://www.spotrac.com/nba/los-angeles-lakers/isaiah-thomas-8111/

 

Edit: Pomyłka - mamy prawa birda.

Nie ma co spekulować przed :

 

wynikiem OKC

wynikiem (pick!) CLE

 

Ball(IT)-PG(Hart)-Ingram-Randle(Kuzma)-Lopez(Bryant/Zubac)

+ gracz z picku Cavs

+ może ktoś za wyjątek jakiś jeszcze na obwód/skrzydło

 

Biorę w ciemno.

Co sądzisz o proponowanych rookasach? Jednego to wiem,że lubsz, o jakimś 2 rundowcu swoim coś pisałeś, ale się nie pochwaliłeś ;)

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podpisany był w ramach cap, a nie zagrzał nigdzie miejsca wystarczająco długo,że ktoś nabrał prawa do niego ;)

http://www.spotrac.com/nba/los-angeles-lakers/isaiah-thomas-8111/

 

 

Contract Notes:

  • Signed with Bird, acquired via cap space

 

Gdy IT był w Bostonie to miał Prawa Birda do niego, po transferze do Cavs analogicznie i teraz Lakers mają prawa Birda do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holiday zanotował wczoraj double double w first four. 20 punktów i 10 strat:) Niestety UCLA odpadło. Zrobił postępy w tym sezonie, no i ma dobre geny. W 1 rundzie raczej nie pójdzie.

Kto to tam wie, Mitchell jako jeździec bez głowy też miał iść w 2 rundzie, ale na testach zrobił rozpierdol i skończyło się, jak się skończyło. Zobaczymy.

Edytowane przez BullsFaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers mają prawa Birda do Thomasa. Jego cap hold wynosi niecałe 12 milionów.

Jeśli będą szli w dwa maxy to na pewno z niego zrezygnują. Chociaż ja bym wolał zachować prawa do Randla i Thomasa oraz spróbować przedłużyć Lopeza na jakiejś fajnej umowie. Jeśli George nie podpiszę to wtedy super byłoby podpisać Thomasa i Lopeza na rok, żeby mieć kasę w 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.