Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2017/18


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Albo kupisz Hardena za pol skladu albo wyjebiesz pol skladu na FA

Wiele rzeczy widzialem, jestem pod wrazeniem naprawde taniego wzbogacania sie gdy innym sie zwyczajnie nie chce ale na tym etapie rozgrywek nie widze scenariusza i sekwencjo trejdow ktore pozwola Ci w normalny sposob zbudowac lepszy sklad niz to co masz dzis a to co masz dzis zajmuje 5 miejsce max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijasz drobny szczegół, że Nurkic zaczął rok wcześniej od Jokica i na początku zeszłego sezonu miał 2x większy staż niż Serb.

Tja, bo to sie wlasnie liczy... przed sezonem 2016-17 o ktorym mowa Nurkic rozegral w NBA 1650 minut, a Jokic 1700 [w tym wiecej pt "co ostatnio pokazales"], wiec oczywiscie ten pierwszy byl weteranem, ktorego nie mozna ruszyc...

 

To się wreszcie zdecyduj na kiedy chcesz oceniać ten trejd. Jeśli już po wymianie LAL-BKN to jasne, że wypada blado. Ale już raz pisałem, na chwilę klepnięcia nie było podstaw myśleć, że Lakers oleją rozwój Zubaca i trejd wyglądał ok.

Nie mozna bylo przewidziec tej konkretnej wymiany... ale przeciez z Mozgovem w skladzie rowniez mogl byc split minut na centrze. Wlasnie na tym polegal problem tamtej wymiany, ze zyskiwales tylko w best-case dla Zubaca [choc najwyrazniej nie zgadzalismy sie w ocenie jakie sa na to szanse].

 

Beverley nawet nieźle trafil,lu też będzie miał swoje minuty...i kogo tu się pozbyć?

Jest wymiana: P.Beverley (Sactos) za M. Harklessa i pick 2018 (Denver).

Znaczy uwierzyles w ta pewna sytuacje Beva w Clippers? ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, bo to sie wlasnie liczy... przed sezonem 2016-17 o ktorym mowa Nurkic rozegral w NBA 1650 minut, a Jokic 1700 [w tym wiecej pt "co ostatnio pokazales"], wiec oczywiscie ten pierwszy byl weteranem, ktorego nie mozna ruszyc...

IMO tego się właśnie tak nie liczy. W Twojej wersji taki Wiggins jest większym weteranem niż Mozgov.

Ale żeby zakończyć temat. Wyobraź sobie, że Jokic łapie na początku tego sezonu season-ending, Denver pozyskują jakiegoś centra, żeby łatać dziurę i ten center gra monster sezon. Czy to jest powód, żeby w następnym sezonie od razu odstawiać Jokica? Pewnie że nie i dokładnie ta sama sytuacja była z Nurkiem i Jokicem.

 

Nie mozna bylo przewidziec tej konkretnej wymiany... ale przeciez z Mozgovem w skladzie rowniez mogl byc split minut na centrze. Wlasnie na tym polegal problem tamtej wymiany, ze zyskiwales tylko w best-case dla Zubaca [choc najwyrazniej nie zgadzalismy sie w ocenie jakie sa na to szanse].

Różnimy się raczej w definicji "zyskiwania" na tej wymianie. Zubac grał w zeszłym sezonie ledwie 16 min/mecz. Ja byłbym zadowolony z wymiany, jeżeli w tym sezonie by grał 25-27 mpg, a do tego wcale nie potrzebowałem best-case'a. Zakładałem, że Mozgov dalej będzie startował i grał swoje 20 mpg, ale Zubac dostanie znacznie więcej szans.

Zresztą jeszcze może dostać biorąc pod uwagę, że Lakers znowu będą dołować, a Lopez potrafi łapać kontuzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trejdowanie swoim pickiem 2018 to wielkie no no o tej porze roku

 

Mysle ze jak Blake zostaje to Beverley tez tam zostaje, nie kumam pakowania wielkich pieniedzy w PG w takich teamach jak Wolves (real world - in da haus ziomeczki pozdro dla kumatego wilga i szczodrego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO tego się właśnie tak nie liczy. W Twojej wersji taki Wiggins jest większym weteranem niż Mozgov.

W kontekscie tego kto powinien miec wieksze minuty gdyby grali na tej samej pozycji... wg Ciebie to bylby Mozgov??

 

Ale żeby zakończyć temat. Wyobraź sobie, że Jokic łapie na początku tego sezonu season-ending, Denver pozyskują jakiegoś centra, żeby łatać dziurę i ten center gra monster sezon. Czy to jest powód, żeby w następnym sezonie od razu odstawiać Jokica? Pewnie że nie i dokładnie ta sama sytuacja była z Nurkiem i Jokicem.

Nie taka sama bo naciagasz zalozenie, ze Nurkic jakos sie wybil ponad Jokicia, wiec juz mial zaklepane miejsce w S5 i byl nie do ruszenia. A nie dosc, ze Jokic rozegral wiecej minut to jeszcze byl w nich lepszy od Nurka, wiec wg mnie "2 x staz" nijak nie odzwierciedla tej sytuacji. Ba! Przeciez wszystkie pozniejsze decyzje Nuggets tylko podkreslaja jak byli w bledzie na poczatku zeszlego sezonu.

 

Różnimy się raczej w definicji "zyskiwania" na tej wymianie. Zubac grał w zeszłym sezonie ledwie 16 min/mecz. Ja byłbym zadowolony z wymiany, jeżeli w tym sezonie by grał 25-27 mpg, a do tego wcale nie potrzebowałem best-case'a.

Wg mnie takie minuty to wlasnie bylo best-case... 25-27 mpg dla centrow to Top15-20 ligi na tej pozycji!

 

Grizzlies podpisali Kobiego Simmonsa. CO TERAZ?

Swiatowa panika na rynkach i obowiazkowe retroaktywne edytowanie postow?

Nie wiem jak u Ciebie, ale niektore moje posty nie bronia sie po wydarzeniach z dalszej przyszlosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekscie tego kto powinien miec wieksze minuty gdyby grali na tej samej pozycji... wg Ciebie to bylby Mozgov??

I to jest właśnie ta niekonsekwencja, której się czepiam u Ciebie. Przecież dyskutowaliśmy kto jest większym weteranem, a nie kto_powinien_ grać więcej. To są dwie różne sprawy, a Ty jedną sytuację oceniasz pod kątem tego kto powinien grać więcej, a w drugiej już uwzględniasz kto jest weteranem, a kto młodziakiem.

Jeśli o mnie chodzi to Lakers nie powinni dawać ani minuty Mozgovowi, a grać 30 mpg Zubacem!

 

Nie taka sama bo naciagasz zalozenie, ze Nurkic jakos sie wybil ponad Jokicia, wiec juz mial zaklepane miejsce w S5 i byl nie do ruszenia. A nie dosc, ze Jokic rozegral wiecej minut to jeszcze byl w nich lepszy od Nurka, wiec wg mnie "2 x staz" nijak nie odzwierciedla tej sytuacji. Ba! Przeciez wszystkie pozniejsze decyzje Nuggets tylko podkreslaja jak byli w bledzie na poczatku zeszlego sezonu.

Nic nie naciągam. Przecież to hipotetyczny przykład, w którym możesz podstawić dowolny mega sezon jakiegoś wirtualnego centra. Jeżeli teraz ten center X rozegrałby jakiś "Whiteside'owy" lub "Gobert'owy" sezon lepszy od Jokica, to i tak nikt by tak łatwo o Serbie nie zapomniał. O to mi tylko chodzi.

 

Wg mnie takie minuty to wlasnie bylo best-case... 25-27 mpg dla centrow to Top15-20 ligi na tej pozycji!

A dla mnie best case to by był Zubac jako starter i czas gry 30+/mecz. Zupełnie nie wiem po co Lakers mieliby grać Mozgovem gdyby ten został w LA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak ktoś kiedyś( w zeszłym sezonie?) napisał o składzie Krzemyka,że lepszy skład zmontuje z Fa. Teraz widać jak bardzo się mylił.

 

Chyba każdy chciałby mieć w składzie takich graczy: Ball lub Fultz, Simmons, Booker, Adams, Gordon, Ulis, Portis, hernangomez, Maker...W przyszłym roku czuje mocne wejście Krzema do czołówki.

 

To kto idzie z 1 numerem?

Edytowane przez piotreksuper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.