Jump to content
Anal ja

Hyperdunki 2015 czy to dobre buty dla PG

Recommended Posts

Witam,myślę nad zakupem

hyperdunkow 15 czy to dobre butki dla rozgrywającego.dla mn liczy się najbardziej trakcja amortyzacja i trzymanie kostki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli masz wysokie podbice to odradzam, buty wtedy mogą odbierać. Myślę też, że hyperdunki z 2016 roku są lepiej wykonane.

Jeśli szukasz buta z tymi cechami, które wpisałeś to polecam Hyperdunki 2016 low. To, że są niskie nie oznacza, że nie trzymają kostki, stopa leży w bucie w takiej pozycji, że skręcenie kostki jest bardzo mało prawdopodobne. Trakcja jedna z lepszych w butach od Nike. Amortyzacja to bajka, zoom odsłoniony na dużej ilości podeszwy. Po za tym można go kupić w bardzo fajnej cenie. Jeśli szukasz jeszcze czegoś innego również polecam Hypeprevvy. Oba nadają się dla PG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ułożenie stopy w bucie a trzymanie kostki to dwie rozne rzeczy. Jak niski but moze dobrze trzymac kostke ? Mam rowniez hyperrev i pomimo faktu ze sa "wysokie",trzymanie kostki jest zerowe.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

oczywiście, że tak - Ghost41 ma rację. Jak coś co sięga poniżej stawu skokowego może go trzymać ?? Inna sprawa to stabilizacja stopy w bucie - to ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo stawu. Poza tym jak możesz pisać, że skręcenie kostki jest bardzo mało prawdopodobne ?? większość kontuzji stawu skokowego i tak przytrafia się przez kontakt - staniecie na stopę drugiej osoby, wylądowanie na niej, czy wylądowanie w zachwianej pozycji po kontakcie w powietrzu. Przy tym to tylko but narciarski ochroni, ale wówczas poszłoby pewnie kolano

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z R_air_G - wiążąc buta najważniejsze jest odpowiednie trzymanie śródstopia, a nie samej kostki. Info bezpośrednio od ortopedy (po tym jak skręciłem kostkę zresztą). Stąd o ile średnie i wyższe buty teoretycznie powinny sprawdzać się nieco lepiej, wysokość buta nie jest kluczowym czynnikiem.

 

BTW. Protip - może wam się przyda: buta należy wiązać opierając piętę o podłoże podczas gdy reszta stopy jest pod kątem 45 stopni od podłoża.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.