Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, january napisał:

Ogólnie dziękujemy za robotę:) Bardzo pomaga^

A już się cieszyłem że to do mnie, bo taki spragniony lajków od Januarego jestem, a to do flubera było 😪.

‐------------

Przy okazji Fluber, dzięki za wsparcie!

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka: 2 trymestr w RL NBA ( w nawiasie bilans z 1 trymestru)

Wschód

1. Milwaukee Bucks 22-3 (24-2)

2. Toronto Raptors 19-6 (20-8)

3. Boston Celtics 16-9 ( 21-7)

4. Miami Heat 15-10 ( 20-8)

5. Philadelphia 76ers 12-13 ( 20-8)

    Indiana Pacers 12-13 (19-9)

   Washington Wizards 12-13 ( 8-20)

8. Brooklyn Nets 10-15 ( 15-13)

 Orlando Magic 10-15 ( 12-16)

 New York Knicks 10-15 (7-21)

11. Chicago Bulls 9-16 ( 10-18)

12. Detroit Pistons 8-17 (11-17)

Atlanta Hawks 8-17 ( 6-22)

14. Cleveland Cavaliers 6-19 ( 7-21)

15. Charlotte Hornets 5-20 (12-16)

Zachód

1. Oklahoma City Thunder 18-7 (14-14)

  Utah Jazz 18-7 ( 17-11)

3. Memphis Grizzlies 17-8 (10-18)

Los Angeles Clippers 17-8 (24-4)

Denver Nuggets 17-8 ( 20-8)

Los Angeles Lakers 17-8 ( 20-8)

7. New Orleans Pelicans 16-9 ( 6-22)

8. Houston Rockets 14-11 (19-9)

9. Dallas Mavericks 13-12 (19-9)

10. Portland Trail Blazers 12-13 ( 12-16)

11. San Antonio Spurs 11-14 ( 11-17)

12. Phoenix Suns 10-15 ( 11-17)

13. Sacramento Kings 9-16 (12-16)

14. Golden State Warriors 7-18 (5-23)

15. Minnesota Timberwolves 6-19 ( 10-18)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2020 o 17:34, Eld napisał:

Serio? :D 

tak, dałoby to pewne PO ;) a tylko alfabet stawia mnie za Tobą

1 godzinę temu, Eld napisał:

DJ Augustin 11 meczów 11,9ppg – 2,3rpg – 4,5apg – 1,5 – topg - 37,5% FG – 37,5 % za 3 - 54,9 TS% (w 1 trymestrze 10,2ppg – 2,5rpg – 4,8apg – 0,7spg – 40% FG – 33,3% 3PTM 54,2 TS%) – zagrał niecałą połowę meczów w tym trymestrze i jego brak może być dla mnie bardzo dotkliwy, gdyż wtedy kiedy grał pokazywał się z bardzo dobrej strony. Zdecydowanie najbardziej plusowy gracz Magic w tym trymestrze ( +3,3 gdzie praktycznie żaden inny gracz nie wychodzi nawet na 0), a kiedy jest na parkiecie Magic mają Def Rating 97,0 ( przypomnę, że najlepsza obrona w lidze ma 102,8), najlepszy w DRPM wśród wszystkich rozgrywających w lidze, który dokłada do tego solidne 37,5% za 3, nie zjada posiadań i bardzo dobrze fituje z Sabonisem prowadzącym rezerwowe lineupy. Bardzo niedoceniany zawodnik.

Serge Ibaka 25 meczów 17,5ppg – 8,3rpg – 1,5apg 55,4% FG – 42,7% za 3 - 61,3 TS% (w 1 trymestrze 13,1ppg-7,4rpg-1,3apg 45,9% FG 31,7% za 3 54 TS%) – tak jak brak przez pół trymestru Augustina będzie moim największym problemem w stosunku do 1T, tak Serge Ibaka w 2T jest po eksplozji formy Westbrooka moją największą nadwyżką nad 1T. W 1T Ibaka miał problemy z urazami i łącznie opuścił 10 spotkań, w tym trymestrze zagrał we wszystkich meczach, będąc w być może najlepszej formie w karierze. Gra w tym sezonie najmniej minut od rookie season, większość z ławki, a jednocześnie… zalicza career high w punktach! Bardzo ważny punkt trwającego runu Raptors, daje dobry spacing z pozycji centra ( blisko 1,5 trójki trafionej na mecz w tym trymestrze), a jednocześnie broni obręczy na poziomie 50,8%. Bardzo dobry po obu stronach parkietu.

Do samego Flubera nic nie mam, ale to w sumie jest jedna z przyczyn która składa się na to, że nie lubię tej gry i jak ktoś bezczelnie kurwi mają siatkę światopoglądową o lidze. Zwłaszcza chamsko wygląda to w zestawieniu z tym jak Fluber przypierdał się do bardzo plusowych zestawień z Aytonem i Mikalem, które mają gorsze DRTG razem, ponieważ grają wtedy z kasztanami w obronie (pozdro Booker i Oubre ;)) a Rubio w innej roli niż POA jest średnio użyteczny a z drugiej strony trzeba jego sily oszczędzać. Ale wracając od dygresji ławka Magic to najlepsza defensywna ławka w lidze a DJ to lider ofensywy tej ławki, która w ofensywie przysysa (ORTG 104,9 to bardzo słaby wynik, o zjeździe w eFG% zespołu nie wspomnę) a samo Orlando dostaje oklep na ryj od każdego zespołu co wychyla się ponad 0.500. O DRPM lepiej nie wspominać, bo to powód do cięcia zwycięstw

Co do Ibaki to spoko, w ataku jest zajebisty, ale w D no meh i to mając obok Siakama i OG. Raps mają w zadanym okresie z nim DRTG 108.5 (jak dobrze patrzę bez niego DRTG to 106.5) pozwalając rywalom na 61% at rim. Ponadto jak już używamy statystyk to Serge w okresie 22.12.2019-8.2.2020 pozwala na 53% <6ft a nie niecałe 51%. Ale lubię tę zakładkę ponieważ jasno pokazuje, że rl Lakers zrobili błąd stawiając na Davisa kiedy mogli zostawić Bryanta i płacić mu mniejsze pieniądze, ale niech teraz cierpią :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polishllama69 

Augustin ma zdecydowanie najlepszy def rating z tej swietnie broniacej lawki.

Poza tym poprawianie swietnej obrony swiadczy chyba bardzo na plus o graczu?

I mowienie jak zajebisty impakt dawal mi gracz ktory wylecial na ponad pol trymestru chyba tez nie jest z korzyscia dla mnie? Przeciez w przeciwienstwie do innych gm-ow dla ktorych brak irvinga/townsa/leonarda itd. nie jest problemem, ja tutaj podkreslam swoje problemy z obrona na obwodzie z powodu braku bardzo dobrego, ale, mimo wszystko, rolesa i jeszcze " kurwie komus siatke swiatopogladowa". Mialem napisac ze augustin jest cienki i jego brak w 2t to nie problem? O co kaman?:)

A ibaka moze ma slabsze def staty bo... nie wiem... musial wcielic sie w role 2 najlepszego strzelca mistrza nba i teamu na ponad 75% zwyciestw ( z czego wywiazywal sie znakomicie - 61.3 ts% i seria 15 zwyciestw z rzedu) i nie byl w stanie dawac tyle energii w obronie co wczesniej?  

Nie pierwszy raz wspominam o tym ze gracz ktory musi sie zmierzyc z wieksza rola w ataku, pogarsza sie w obronie i wcale nie dlatego ze stal sie slabym obronca.

Te 53% to rzeczywiscie stat za 2 trymestr, 50.8% obrony obreczy dotyczy statystyk ibaki z calego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eld napisał:

@fluberowi udało się przegapić jednego z moich zawodników który to gra spore minuty a w T2 nie zagrał tylko dwóch meczów. Zwracam uwagę na to tutaj, bo jeśli ktoś sugeruje się zakładką injury, tam go będzie albo brakować, albo źle liczyć.

Fluber o tym pisał, więc trzeba prostować w opisach, bo brał z arkusza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam ten opis i @fluber znowu powtarza tezę o największej głebi w lidze, a jak na moje to jego gracze rotacji na pozycji 10-12 to typowe zapychacze z Kuzmą, którego lepiej by było schować

innych jeszcze nie ma co oceniać, ale nawet moja ławka Seth-Lou-Wilson-Royce-Zbój wygląda niegorzej pod wzgledem sportowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Nie pierwszy raz wspominam o tym ze gracz ktory musi sie zmierzyc z wieksza rola w ataku, pogarsza sie w obronie i wcale nie dlatego ze stal sie slabym obronca.

w drugą stronę relacja też występuje, o czym chyba nie chciałeś pamiętać atakując Bledsoe. Ogólnie DLOAD + OLOAD daje obraz wykorzystania gracza i zdecydowana większość pewnego poziomu nie przeskoczy. Czasem też zwiększenie użycia w ataku służy graczowi i o tym się zapomina pisząc mity o mniejszym load jako korzyści (pozdro Ingram)

Godzinę temu, fluber napisał:

Mialem napisac ze augustin jest cienki i jego brak w 2t to nie problem? O co kaman?:)

mogłeś odpuścić tę wstawkę o obronie (tak nabitej na dwóch meczach z Wizzards).  pewni gracze ze słowem obrona ma raczej wydźwięk pejoratywny :) 

1 godzinę temu, fluber napisał:

musial wcielic sie w role 2 najlepszego strzelca mistrza nba i teamu na ponad 75% zwyciestw ( z czego wywiazywal sie znakomicie - 61.3 ts% i seria 15 zwyciestw z rzedu)

przecież chwaliłem go za atak , bo był bardzo dobry i jego umiejętność zbierania w ataku będzie użyteczna przy Bricku, ale on już dawno nie jest dobrym obrońcą

 

3 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

tak czytam ten opis i @fluber znowu powtarza tezę o największej głebi w lidze, a jak na moje to jego gracze rotacji na pozycji 10-12 to typowe zapychacze z Kuzmą, którego lepiej by było schować

innych jeszcze nie ma co oceniać, ale nawet moja ławka Seth-Lou-Wilson-Royce-Zbój wygląda niegorzej pod wzgledem sportowym

Alonzo robił w rozmowach ze mną wstawki o swojej długiej rotacji (chyba sugestie o mojej słabej), ale moja ławka Ish Melton Bridges Crowder JaMychal/Bryant + Diop i superstrzelec Thomas jest cholernie mocna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monte Morris

Reddish

Wiggins

Gay 

Len/Bradley

Każdy bardzo ładna ilość minut na parkiecie i jak na rezerwy i to zdrowe tez miłe dla oka a i tak czekam na to Little bo niech ten Melo już kończy. Oczywiście braki w D są ale rezerwy maja za zadanie wrzucić trochę punktów a nie kryć gwiazdy przeciwnika  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Reddish

Wiggins

który daje dobre minuty ?

2 minuty temu, ignazz napisał:

Len/Bradley

do obu strzela się jak z karabinu, tragiczni gracze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj mimo ze są tu krytykowani naforum dostaje w Real NBA mnóstwo minut i zaufania trenerów. Gry maja dużo a jak sprawdza się w dużo mniej dysfunkcyjnym środowisku zobaczymy. Wiggins już za rok a Reddish może później. Wiem ze uwielbiasz zaawansowane statystyki defensywne ale dzisiejsza liga jest nastawiona na atak i oboje są mimo twoich niechęci w tych aspektach utalentowani. A efekty można podrasować dając im odpowiednie środowisko. 
Reddishowi dobrym rozgrywającym który potrafi oddać na obwód ( mniej egoistycznym niż Trae) a Wigginsowi dając strzelców i wolny pas środkowy do gry. 
jestem w trakcie poprawiania składu. 
 

w naszej grze mniejsze znaczenie ma seria porażek rl Minny gdzie bez rzucającego za trzy KATa Wiggins wyglądał dwa poziomy gorzej. Ja walczę o tego lepszego Wigga z grudnia gdzie miał niesamowita serie 25/6/6 z KATem jeszcze. 
no i pamiętaj ze u mnie gra vs rezerwowi a nie best D jak w Minny 

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

przecież z tego grona z czystym sumieniem można sprzedać tylko Monte (btw. to powinna być jedna z Twoich głownych opcji z boostowanymi minutami)

Skromnym zdaniem każdy wnosi regularne minuty i nie widzę powodu do wstydu 

A przeciw ławce lepiej zagrają. Nawet case Reddisha który obecnie gra dużo lepiej właśnie z rezerwami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucili go do S5 na początku bez sensu 

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

jeśli wyznacznikiem mają być tylko minuty, to może i tak

Statystycznie się poprawiaja poza Wigginsem 

Więcej tez zaufania w sztaby trenerskie NBA przecież jezeli gracz dostaje sporo minut to jest to wyznacznik jakości ( zanim ktoś odpali super tank)

Wole mieć gracza z zaufaniem trenera rl ekipy niż czytać tu rozprawki z Pollski ze mój gracz jest świetny ale za duża konkurencja i nie ma minut dla niego no. Ale gdyby......

W NBA jest jak w USA wszystko proste. Jesteś dobry grasz. Słaby siedzisz. 

Czepiacie się a chciałbym zapytać lama jaki superstrzelec u Ciebie się kryje pod pseudonimem Thomas?
 

Bo widzę ze znowu się tu robi giełda popularności i nazwisk które nie grają ale maja serce lub talenty np w D których dzisiejsza NBA marginalizuje jak może. 
 

czego nie cierpię 

A Wiggins mimo wszystko dostał kredyt zaufania od Kerra wiec bym już się go tak za każdym razem nie czepiał 

Gra przeciw rezerwom i robi łatwiejsze cyfry niż Lou czy inny Rose 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ignazz napisał:

Wiem ze uwielbiasz zaawansowane statystyki defensywne ale dzisiejsza liga jest nastawiona na atak i oboje są mimo twoich niechęci w tych aspektach utalentowani.

jak na ironię to mocne defensywy wygrywają misia. Poza tym ja nieoceniam talentu tylko rzeczywisty wpływ a fakty są takie, że Wiggins ssie w obronie a Reddish w ataku i to jest realny problem, poza tym Reddisha ani słowem za D nie skrytykowałem

11 minut temu, ignazz napisał:

Reddishowi dobrym rozgrywającym który potrafi oddać na obwód ( mniej egoistycznym niż Trae)

gra z top 3-5 playmakerów ligi, czego k**** więcej może chcieć

10 minut temu, ignazz napisał:

W NBA jest jak w USA wszystko proste. Jesteś dobry grasz. Słaby siedzisz. 

XD

dużo większe znaczenie ma marka, uznanie i kontrakt, przykładowo Reddish musi grać, bo poszedł z #10 i trzeba go ogrywać a prawda ejst taka, że on na top 20 nie zasługiwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.