Skocz do zawartości
january

beGM - Random shit.

Rekomendowane odpowiedzi

Taki temat, w którym niekoniecznie komentujemy wymiany, nie piszemy o regulaminie. Ot po prostu piszemy wszystko co nam do głowy wpadnie na temat naszej zabawy, przemyślenia etc.

Zacznę od ciekawostki : Minnesota by mieć caphold na Ibakę latem (i go zatrzymać) musi wykonać trade w draft day, by kogoś wysłać dla zwolnienia salary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki temat, w którym niekoniecznie komentujemy wymiany, nie piszemy o regulaminie. Ot po prostu piszemy wszystko co nam do głowy wpadnie na temat naszej zabawy, przemyślenia etc.

Zacznę od ciekawostki : Minnesota by mieć caphold na Ibakę latem (i go zatrzymać) musi wykonać trade w draft day, by kogoś wysłać dla zwolnienia salary.

spoko, spoko jestesmy z shevcem wstępnie dogadani na jakiś deal na draft day ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spoko, spoko jestesmy z shevcem wstępnie dogadani na jakiś deal na draft day ;)

Zawsze mogę to przelicytować :D

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Praktycznie nie mam szans zrobic lepszego obrotu sytuacji nop w stosunku do tej z nba :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Praktycznie nie mam szans zrobic lepszego obrotu sytuacji nop w stosunku do tej z nba :/

Spokojnie Lakers u nas zgarniają Cousinsa w 2018... :)

Kilka ekip (Magic, Mavs, Kings) poszło już w totalny rebuild.

Suns i Lakers znacznie poprawili swoją sytuację.

Sixers i Minnesota postanowiły się natychmiastowo wzmocnić.

U contenderów Cavs, Spurs są silniejsi (chociaż Deron w CLE w realnym świecie też dużo zmienia...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie Lakers u nas zgarniają Cousinsa w 2018...

Razem z Paulem Georgem?

Bardzo bym chcial PG na zachodzie, bo to wiecej h2h z Kawhim zakonczonym oczywistym wpierdolikiem ze strony duzo lepszego gracza (pg symbolizuje absurdalny zwrot 'system player' w ktory nadal jeszcze wieku januszkow wierzy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mnie ciekawi brak aktywności GMa GSW. Czy w ogóle bez zrzucenia kogoś z dwójki Klay/Dray ma szansę podpisać Duranta? Bo Bird rights nie ma, Kurze da powiedzmy max i dajmy na to w głosowaniu mu go potwierdzimy, ale czy wtedy ma jakiekolwiek finansowe możliwości związane z kd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A pro po Cousinsa. Jak dam mu maxa 5 letniego a ekipa będzie dobrze zbudowana to jakie jest prawdopodobieństwo, że odejdzie? Tu wychodzi problem z głosowaniami - mnie nikt nie zna ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A pro po Cousinsa. Jak dam mu maxa 5 letniego a ekipa będzie dobrze zbudowana to jakie jest prawdopodobieństwo, że odejdzie? Tu wychodzi problem z głosowaniami - mnie nikt nie zna ;)

Nie ma znaczenie czy ktoś Cię zna czy nie, wszyscy będą oceniać dany ruch pod względem racjonalności, a nie na to kto ma daną ekipę. No przynajmniej większość, a to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też pytanie jak z FA. Jakieś grupowanie, czy wszyscy na raz i składamy oferty, ale to po pierwsze krótkie będzie a poza tym łatwo można zostać z niczym jak wdzystko ns raz. Normalnie jak menago wie, że przegrał jednego gracza to wiecej daje na innego a tak nie będzie takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mnie ciekawi brak aktywności GMa GSW. Czy w ogóle bez zrzucenia kogoś z dwójki Klay/Dray ma szansę podpisać Duranta? Bo Bird rights nie ma, Kurze da powiedzmy max i dajmy na to w głosowaniu mu go potwierdzimy, ale czy wtedy ma jakiekolwiek finansowe możliwości związane z kd?

A myślisz czemu Myers realnie nie oddawał kogoś ;>

Dlatego cholernie ważna jest kolejność ustawiania ofert, w tym przypadku (no trochę podpowiadam, ale to oczywistość) idzie : 1. Durant 2. Curry.

Ba, jeszcze GSW mogą ustawić 1. Durant 2. X(tam do jakiejś małej kwoty) 3. Curry w 1 turze.

I jest to właśnie odwzorowanie NBA - gdzie Warriors na pewno najpierw podpiszą KD, a potem Kurę.

Jak będzie dobrze zbudowana to szanse całkiem duże ;)

Będzie szło ocenianie. Raczej wszyscy tu chcąc się bawić będą obiektywni, więc spokojnie.

Też pytanie jak z FA. Jakieś grupowanie, czy wszyscy na raz i składamy oferty, ale to po pierwsze krótkie będzie a poza tym łatwo można zostać z niczym jak wdzystko ns raz. Normalnie jak menago wie, że przegrał jednego gracza to wiecej daje na innego a tak nie będzie takiej możliwości.

No właśnie w realnej NBA są smaczki pokroju tego, że negocjujesz z jednym grajkiem, a inni przepadają.

Albo w drugą stronę - można srogo  przepłacić jak ktoś się pospieszy (Mozgov...)

Wg mnie to jeden z najlepszych smaczków naszej gry^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego nie bedzie? Przykladowo umawiamy sie na jakis termin i dajemy tydzien na skladanie ofert. Potem robimy glosowanie w kolejnym tygodniu, ktora oferta wygrywa. Ale np. taki Hibbert nie dostal od nikogo oferty i powinnismy w przypadku takich FA powtorzyc skladanie ofert i tak az do momentu w ktorym w kazdej ekipie brdzie 15-17 graczy. Takie rozwiazanie ma pewien plus. Gracze z FA w pozniejszym terminie beda wzglednie tansi bo mniej ekip bedzie miec kase. Przynajmniej tak to ja widze oczyma wyobrazni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A myślisz czemu Myers realnie nie oddawał kogoś ;>

Dlatego cholernie ważna jest kolejność ustawiania ofert, w tym przypadku (no trochę podpowiadam, ale to oczywistość) idzie : 1. Durant 2. Curry.

Ba, jeszcze GSW mogą ustawić 1. Durant 2. X(tam do jakiejś małej kwoty) 3. Curry w 1 turze.

I jest to właśnie odwzorowanie NBA - gdzie Warriors na pewno najpierw podpiszą KD, a potem Kurę.

W dziale SimBasketu jest to spoko opisane w tematach o FA więc można sobie poczytać jakby ktoś chciał. :tongue: Edytowane przez SlaKB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może te pytania się do regulaminu bardziej nadają, ale w zasadzie tu takie podobne kwestie już były ;)

Trzeba mieć minimalne salary w tym sezonie czy nie? Bo mi brakuje z niecałych 2 baniek :P w przyszłym sezonie rozumiem, że trzeba będzie się zmieścić w salary (między minimum a maksimum), tak? I będą potem kary, że 2 zamiast 3 FA? Rozumiem, że takie samo salary jak w NBA (przewidywane jest 103 mln$ + te odchyły między min i max)? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może te pytania się do regulaminu bardziej nadają, ale w zasadzie tu takie podobne kwestie już były ;)

Trzeba mieć minimalne salary w tym sezonie czy nie? Bo mi brakuje z niecałych 2 baniek :tongue: w przyszłym sezonie rozumiem, że trzeba będzie się zmieścić w salary (między minimum a maksimum), tak? I będą potem kary, że 2 zamiast 3 FA? Rozumiem, że takie samo salary jak w NBA (przewidywane jest 103 mln$ + te odchyły między min i max)? 

w tym jeszcze nie.

Od przyszłego wchodzą kary za floor i luxury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dawajcie ta rozmowe do regulaminu a tu z random shitem dlaczego ktos oddal kogos za frytki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dawajcie ta rozmowe do regulaminu a tu z random shitem dlaczego ktos oddal kogos za frytki

Albo Lopeza za 2nd ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oj nie lubie go tak poprsotu i tak od 2019 zaczynam gre i mam Grega Monroe ktory bedzie krecil takie same staty + zbiorka lepsza, a i tak tam nikt nie broni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No u nas nie było jakiegoś hitowego trade'u choć było blisko.

Edytowane przez LAF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oj nie lubie go tak poprsotu i tak od 2019 zaczynam gre i mam Grega Monroe ktory bedzie krecil takie same staty + zbiorka lepsza, a i tak tam nikt nie broni

Ja tam wolałbym się wstrzymać niż Brooka za 2nd+Monroe+Snella oddawać, ale to jest własnie fajne w naszej gierce - każdy inaczej ogarnia swój team...

Mam chwilę, więc takie podsumowanie TD z mojej strony.

Priorytetem dla mnie było oddanie Lou za jakiś 1st, najlepiej z tego roku i nie przyjmowanie w zamian za to żadnej złej umowy. Finalnie poszedł do Wiz za średni pick 1st round w przyszłości.

Potem po negocjacjach wpadła bardzo mocna wymiana z Grizzlies. Oddałem jednego z swoich 6 keeperów - czyli Clarksona, ale udało mi się spakować Mozgova jednocześnie. W zamian dostający maksa gracz z mojego byłego avka - finansowo na plus względem duetu JC-Mozgov tu wychodziłem, a liczyłem że Parsons może jeszcze się jakoś ogarnie. Niemniej dodatkowo zebrałem aż 3 fajne assety - future 1st od Memphis (w momencie, gdy odejdzie stamtąd Marc), Baldwina, w którego akurat wciąż wierzę, bo przed draftem oceniałem go bardzo pozytywnie oraz będącego w przyszłym roku RFA Jamychala Greena, którego planowałem oddać za jakiś late first. 

Końcówka td miała być dla mnie próbą zrzutki Denga lub Parsonsa, lub wyciągnięcia assetów za Younga/Greena/Blacka. Wtedy dogadany został deal, w którym za dość tanią (zakładam, że w latach 19-21 LAL będą mocniejsi od Kings i swap tu nie będzie miał większego znaczenia) cenę, zrzuciłem zarówno Denga jak i Parsonsa (ogólny kształt zawierający obu zaoferował drugi GM! Gdyż ja proponowałem zrzutkę jednego z nich ledwie). 

Mając wyczyszczone salary na przyszłe lata już mniej pospiesznie szukałem kolejnych wymian. Nic ciekawego nie wpadło już, więc pozostawiłem nawet Greena, Blacka i Younga (mając za wszystkich oferty). Pierwszy jest RFA, drugi to solidny backup za tanią cenę w razie czego, trzeci niech sobie poszaleje przynajmniej rok jeszcze w Lakers.

Więc : wyczyściłem obciążenia na przyszłość, oddałem z młodych jedynie Clarksona dostając Baldwina i Green, wciąż mam w tym sezonie bardzo słaby team (słabszy niż Lakers w realnej NBA) w walce o utrzymanie picku. Z TD jestem bardzo zadowolony ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi