Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy dziś nagle rozkminiłem, że obecny system głosowania w tym sezonie (i być może w przyszłych) jest dość niemiarodajny. Przykładowo - mająca bilans 22-35 Sota po TD traci 3 gry do miejsca PO (Denver 25-31). Jest to pewna strata, ale do odrobienia jakoś mimo wszystko. Natomiast według podanego algorytmu głosowań (poprzez power ranking) strata Soty do Denver jest praktycznie nie do odrobienia (musieliby być w głosowanym pod koniec RS od trade deadline Power rankingu 20 miejsc wyżej niż Nuggets). <- był to przykład z brzegu, takich sytuacji jest więcej.

 

Myślicie, że jest zamiast tego opcja podawania w Power Rankingu przewidywanego bilansu ekip od TD do RS? 

Np coś w tym stylu : 

GSW 21-4

SAS 19-6

---

DEN 11-14

MIL 9-16

---

BKN 2-23.

 

I zrobienie średniej z typów ekip.

 

Gdybyśmy na takie coś przeszli gra była by znacznie miarodajna, wiem trochę głupio zmieniać to w trakcie gry, ale uważam to za konieczne do przedyskutowania.

Też o tym myślałem. Typowanie bilansów jest dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo prawa się wypowiadać, ale typowanie bilansów wygląda ok.

Mam nadzieję, jak w każdej opcji głosowania, że nie będzie ustawek znajomych, bo to może zepsuć coś co zapowiada się na dobrą zabawę.

Przy okazji. Czy w tym okienku transferowym oprócz tego, że salary ma się zgadzać, to inne zasady działają czy nie? Chodzi mi o możliwość wymiany graczy, których dopiero co pozyskałem. Z tego co wiem to jeżeli pojedynczo to można, ale w pakietach już nie za bardzo. Ktoś pomoże odpowiedzią na to pytanie? Z góry dziękuję.

 

Jeszcze nie dotarłem do końca do informacji na jakiej zasadzie decydują wolni agenci z kim podpisać, czy zawsze pieniądze czy też inne czynniki? Co z podpisywaniem extension przy rookie contractach, którzy jeszcze nie są RFA a rok wcześniej mogą przedłużyć, przykładowo jak było z Giannisem. Wtedy nie ma konkurencji na rynku, bo byłaby dopiero za rok i jak zdecydujemy, że gracz będzie chciał podpisać i za ile?

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś podpowiedź jak najładniej wkleić roster z salary i go edytować po tradach. Nie jestem obyty w tym i wszystko mi się rozjechało.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ja wkleiłem prosto ze strony którą podawał January, kopiuj-wklej. Potem wrzuciłem na forum, a dalej ręcznie edytowałem co by było czytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkleiłem prosto ze strony którą podawał January, kopiuj-wklej. Potem wrzuciłem na forum, a dalej ręcznie edytowałem co by było czytelne.

Przed chwilą tak zrobiłem :) Ale inni mają ładniej, chociaż widać co i jak a szczegóły kontraktów NG i itd. to trzeba i tak poszperać w necie.

Ale i tak dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przepis CBA po namyśle postanowiłem wywalić, za bardzo by nam ograniczał ruchy transferowe.

 

Dzięki za info, faktycznie mocno by to nam utrudniało życie, zwłaszcza, że widać, że sypiemy tradami jak z karabinu w porównaniu z tchórzliwymi menago z NBA. Może mamy mniej do stracenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak aktywności ale miałem ostatnio wiele spraw na głowie a projekt wolno się rozkręcał więc nie pozostaje mi nic innego jak przeprosić was za mój brak udziału.

 

Teraz już mogę się w to bawić o ile jeszcze mogę jak nie to nie będę miał do Was pretensji.

 

ciśniesz LAF z rosterem, tylko na przyszłość uprzedzaj chociaż, że Cię nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak aktywności ale miałem ostatnio wiele spraw na głowie a projekt wolno się rozkręcał więc nie pozostaje mi nic innego jak przeprosić was za mój brak udziału.

 

Teraz już mogę się w to bawić o ile jeszcze mogę jak nie to nie będę miał do Was pretensji.

Dobrze że jesteś wrzucaj roster i jedziesz.

 

Edit: chcesz Biyombo jako back up dla Jordana?

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro gramy aby ten projekt bazował na realnej NBA to jak Griffin powiedział ,że zostaje w Clippsach to zostaje tak ?

 

No bo takt to każdy zespół będzie głosował aby CP3-Griffin czy Hayward zostali F.A aby móc ich mieć. Jak dla mnie gracze z player-option powinni być traktowani jak gracze z team option.

A to że powiedział oznacza że zostanie?

Przecież póki nic nie podpisał to może zmienić zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do komisza.

 

co robimy z klauzulą Melo?

 

według mnie, by najrealniej podejść do sprawy można w tym pojedynczym przypadku uznać, że deal może przejść tylko do cavs, clippers i celtics. Pytanie, czy też Bulls? :smile:

 

Imho każda wymiana może zostać poddana głosowaniu. Z kolejnymi ruchami na rynku siła drużyn się zmienia, już odeszliśmy trochę od rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.