Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

Pod warunkiem, że zgłosisz oficjalnie, że chcesz by spadał. Zawsze możesz go trzymać i za rok użyć go w wymianie i pozyskać pick jak ktoś chciałby z kasy zejść, bo Peko w NBA już nie zagra.

Możesz rozwinąć sytuację Pekovica bardziej szczegółowo jak dla żółtodzioba? (Dla mnie to co tutaj robimy jest kompletnie obce i nowe. Jakoś nigdy specjalnie się nie zagłębiałem w finanse i kontrakty w NBA, gra była dla mnie ważniejsza.) O co mi chodzi? Co oznacza, że po sezonie jego kontrakt spada? Czemu ktoś kto go pozyska zejdzie z kasy, skoro go pozyska? Kto mu zapłaci za jego kontrakt w przyszłym sezonie?:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć sytuację Pekovica bardziej szczegółowo jak dla żółtodzioba? (Dla mnie to co tutaj robimy jest kompletnie obce i nowe. Jakoś nigdy specjalnie się nie zagłębiałem w finanse i kontrakty w NBA, gra była dla mnie ważniejsza.) O co mi chodzi? Co oznacza, że po sezonie jego kontrakt spada? Czemu ktoś kto go pozyska zejdzie z kasy, skoro go pozyska? Kto mu zapłaci za jego kontrakt w przyszłym sezonie?:)

Pekovic i Bosh od ponad roku nie grali na parkietach NBA. Obowiazuje przepis, ze gracz, ktory nie gra przez rok moze byc zwolniony/klub prosi wladze NBA o zdjecie kontraktu z salary (chyba ta druga opcja jest oficjalna) i kasa leci zgodnie z kontraktem, ale nie ma wplywu na salary. Takie placenie pod stolem jakby pracownikowi cos na wzor amnestii. Czesc wynagrodzenia pokrywaja firmy ubezpieczeniowe i biznes sie kreci, o ile gracz byl ubezpieczony.

 

Na miejscu Magic tych naszych Pekovicia bym chyba zatrzymal. W tankowaniu nie przeszkadza a za rok mozesz do kogos podbic, kto bedzie chcial zejsc ze slabej umowy i przytuli 11,6 mln z checia. Mnie ten kontrakt uwieral dosc mocno. Poszedlem jednak w budowe teamu na dzis majac to co mam. Ale beda ekipy ktorym deal na zasadzie wy mi Peko a ja wam gracza z dluga umowa ktorego nie chce moga pojsc.

 

Mimo wszystko spodziewam sie u nas w lidze po sezonie zejscie tak a tak z kontraktom Bosha i Peko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie kolejna porcja pytań odnośnie kontraktów.

Player option - to czy ten gracz zostanie ze mną na kolejny sezon (w tym roku player option) to uzależnione będzie od czego?

Team option - ja decyduję czy go zostawiam czy wyrzucam zwalniając miejsce w składzie i salary?

Non Guaranteed - wydaje się podobne do team option, ale domyślam się, że jest zasadnicza różnica...jaka?

Qualifying offer/restricted -  nie będę zgadywał, nie wiem co to znaczy i jak się to je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie kolejna porcja pytań odnośnie kontraktów.

Player option - to czy ten gracz zostanie ze mną na kolejny sezon (w tym roku player option) to uzależnione będzie od czego?

Team option - ja decyduję czy go zostawiam czy wyrzucam zwalniając miejsce w składzie i salary?

Non Guaranteed - wydaje się podobne do team option, ale domyślam się, że jest zasadnicza różnica...jaka?

Qualifying offer/restricted - nie będę zgadywał, nie wiem co to znaczy i jak się to je.

Opcja zawodnika miala byc oficjalnie glosowana przez wszystkim. Jak dla mnie wiekszosc graczy bedzie odstepowac od umow bo czeka na nich lepsza kasa na FA. Wyjatkami moga byc gracze jak Gay ktory chyba wobec takiej kontuzji nie powinien odstapic od kontraktu.

Opcja zespolu - decyzje podejmujesz tylko i wylacznie Ty. Opcje kwalifikowana dajrsz lub nie rookasowi przed podpisaniem kolejnej umowy z nim. Po przyjeciu przez niego oferty masz prawo wyrownac kazda oferte dla niego. Raczej sie nie zdaza by gracze nie brali QO, ostatni wyjatek to Monroe.

Czesciowo gwarantowane umowy - od tego chyba bedziemy odchodzic ale takie umowy sa i powinny nalezec do menago danego temu. Niektorzy gracze moga byc zwolnieni ale maja czesciowo gwarantowane umowy i czesc kasy musisz im zaplacic. Np nie chcesz juz Rondo, ktory ma 11 baniek na kolejny sezon ale tylko 4 gwarantowane to go zwalniasz ale mu placisz te 4 mln.

Wolnych agentow opisywal January:

Zastrzezonego masz prawo wyrownac

Niezastrzezony - tutaj obowiazuje tajne skladanie ofert plus potem glosowanie kto gdzie trafi w naszym mniemaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obserwuję Wasze poczynania i nieśmiało myślałem o dołączeniu, ale do 250 postów mi daleko, poza tym większość z tych co mam to posty nabijane w roto, także tych merytorycznych nie jest za wiele :) Dlatego absolutnie nie chciałem się wpychać, posiedzę sobie, popatrzę z trybun na Waszą rywalizację :)

Zauważyłem jednak, że brakuje Wam jeszcze trzech managerów. Z początku byłem twardy i stwierdziłem, że pewnie zaraz ktoś z większym potencjałem się zgłosi, także poczekam, postoję.

Mineło jednak trochę czasu i chyba wciąż nie macie managera do Sixers.

Jeżeli ewentualnie potrzebujecie chłopca do bicia i faktycznie nie ma żadnego speca od Szóstek to zgłaszam swoją kandydaturę, oczywiście nic na siłę i rozumiem jak powiecie nie.

Także nieśmiało i z pokorą zgłaszam swoją kandydaturę do bycia manago Sixers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy dziś nagle rozkminiłem, że obecny system głosowania w tym sezonie (i być może w przyszłych) jest dość niemiarodajny. Przykładowo - mająca bilans 22-35 Sota po TD traci 3 gry do miejsca PO (Denver 25-31). Jest to pewna strata, ale do odrobienia jakoś mimo wszystko. Natomiast według podanego algorytmu głosowań (poprzez power ranking) strata Soty do Denver jest praktycznie nie do odrobienia (musieliby być w głosowanym pod koniec RS od trade deadline Power rankingu 20 miejsc wyżej niż Nuggets). <- był to przykład z brzegu, takich sytuacji jest więcej.

 

Myślicie, że jest zamiast tego opcja podawania w Power Rankingu przewidywanego bilansu ekip od TD do RS? 

Np coś w tym stylu : 

GSW 21-4

SAS 19-6

---

DEN 11-14

MIL 9-16

---

BKN 2-23.

 

I zrobienie średniej z typów ekip.

 

Gdybyśmy na takie coś przeszli gra była by znacznie miarodajna, wiem trochę głupio zmieniać to w trakcie gry, ale uważam to za konieczne do przedyskutowania.

 

Podoba mi się ten pomysł ;) choć nie jestem zwolennikiem zmian w trakcie sezonu, to akurat to bym zmienił, bo to zdecydowanie lepiej odzwierciedli tabelę :)

 

Ja się boje ze będziemy głosować mnóstwo rzeczy.

 

Same fa i poption mnie przeraza

 

Dużo rzeczy jeszcze do dyskusji i głosowania. To chyba dobrze, że będziemy mogli zdecydować ;) no niestety regulamin nie jest gotowy, ale przynajmniej możemy bardziej wpłynąć na jego kształt :) dużo do dopracowania, ale mam nadzieję, że to sprawi, że to będzie jeszcze ciekawiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.