Skocz do zawartości
january

Nowy projekt - być GM. Zapisy i dyskusja nad regulaminem.

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam jeśli nie na temat, ale taka myśl mi wpadła i chciałbym się tym podzielić ;)

Nie mówię, że nasz regulamin ani zasady są złe, ale tak jakby zaczynamy jak NBA, a za 5 lat już będzie w naszym GM-ie zupełnie inaczej niż w lidze (podejrzewam) - w sensie np. w Warriors może już nie być nikogo z Big4, a w "normalnej" NBA będzie, itd.

Czyli jakby za kilka lat (niektórzy może już za rok z zupełnie innym składem) odczujemy dopiero bycie w zupełnie innej sytuacji niż GM-owie i decydowanie na własną rękę, co podejrzewam, jest celem tej zabawy.

Mój pomysł byłby taki, żeby zamiast zaczynać z takimi składami i pickami jak w NBA, zrobić coś w rodzaju fantasy draftu - draft wszystkich zawodników (jak w NBA 2K - serpentyna) z ich aktualnymi kontraktami i każdy team miałby swoje picki i zaczynalibyśmy zabawę od zera; każdy by mógł wybrać swój skład i podporządkować swoją taktykę ;) nie byłoby takiej sytuacji jak teraz, że np. Orlando i Brooklyn są w dupie (za przeproszeniem), a Boston czy 76ers mają mnóstwo picków i tak trochę rozdają karty w tej grze...

Oczywiście moja propozycja wymagałaby trochę więcej czasu i nie wiem, co Wy o niej sądzicie, ale jak dla mnie to by był równy start GM-a i byłaby świetna zabawa z draftem (dla niektórych #1 w drafcie byłby np. Towns z jego kontraktem, a dla innych Westbrook). Teraz oczywiście zabawa będzie też świetna, ale trochę dziwnie to widzę, jak niektóre ekipy będą miały taki skład jak ich odpowiedniki w NBA i naśladować ich ruchy. Mój pomysł może jest trochę szalony, ale wydaje mi się, że byłoby więcej zabawy.

Przepraszam, jeśli niepotrzebnie zawracam głowę... dajcie znać, czy mówię sensownie, czy raczej nierealny i bezsensowny jest ten mój pomysł ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam jeśli nie na temat, ale taka myśl mi wpadła i chciałbym się tym podzielić ;)

Nie mówię, że nasz regulamin ani zasady są złe, ale tak jakby zaczynamy jak NBA, a za 5 lat już będzie w naszym GM-ie zupełnie inaczej niż w lidze (podejrzewam) - w sensie np. w Warriors może już nie być nikogo z Big4, a w "normalnej" NBA będzie, itd.

Czyli jakby za kilka lat (niektórzy może już za rok z zupełnie innym składem) odczujemy dopiero bycie w zupełnie innej sytuacji niż GM-owie i decydowanie na własną rękę, co podejrzewam, jest celem tej zabawy.

Mój pomysł byłby taki, żeby zamiast zaczynać z takimi składami i pickami jak w NBA, zrobić coś w rodzaju fantasy draftu - draft wszystkich zawodników (jak w NBA 2K - serpentyna) z ich aktualnymi kontraktami i każdy team miałby swoje picki i zaczynalibyśmy zabawę od zera; każdy by mógł wybrać swój skład i podporządkować swoją taktykę ;) nie byłoby takiej sytuacji jak teraz, że np. Orlando i Brooklyn są w dupie (za przeproszeniem), a Boston czy 76ers mają mnóstwo picków i tak trochę rozdają karty w tej grze...

Oczywiście moja propozycja wymagałaby trochę więcej czasu i nie wiem, co Wy o niej sądzicie, ale jak dla mnie to by był równy start GM-a i byłaby świetna zabawa z draftem (dla niektórych #1 w drafcie byłby np. Towns z jego kontraktem, a dla innych Westbrook). Teraz oczywiście zabawa będzie też świetna, ale trochę dziwnie to widzę, jak niektóre ekipy będą miały taki skład jak ich odpowiedniki w NBA i naśladować ich ruchy. Mój pomysł może jest trochę szalony, ale wydaje mi się, że byłoby więcej zabawy.

Przepraszam, jeśli niepotrzebnie zawracam głowę... dajcie znać, czy mówię sensownie, czy raczej nierealny i bezsensowny jest ten mój pomysł ;)

Jest to alternatywa, ale ja postanowiłem zrobić zabawę na zasadzie "ch* Ci w krzyż (wpisz nazwę GMa swego teamu), ja ogarnąłbym to lepiej, paytrz i się ucz". Właśnie taki urok zabawy - nie wszyscy startują z 1 pułapu, zupełnie inaczej się jest GMeM Warriors, Celtics a zupełnie inaczej Dallas czy Nets.

Z ciekawości: jaka jest alternatywa? Co miałoby znaczyć to "odpuszczamy"?

Że nie ma extension w grze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to alternatywa, ale ja postanowiłem zrobić zabawę na zasadzie "ch* Ci w krzyż (wpisz nazwę GMa swego teamu), ja ogarnąłbym to lepiej, paytrz i się ucz". Właśnie taki urok zabawy - nie wszyscy startują z 1 pułapu, zupełnie inaczej się jest GMeM Warriors, Celtics a zupełnie inaczej Dallas czy Nets.

Ok, rozumiem ;) też jest fajnie ;) 

Że nie ma extension w grze ;)

Czyli będzie głosowanie czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się pomysł Mj podoba ale to trzeba by ruszyć od nowego sezonu.

Zobaczymy jak to pójdzie, najwyżej zrobimy konkurencję :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Detroit Pistons znalazło zastępstwo na pozycji GM-a.

Chciałbym się oficjalnie z wami przywitać i życzyć powodzenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypominam o wrzucaniu rosterów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sory za pytania jesli byla juz odpowiedz 

od 12-24 cisniemy transfery?

kiedy bedzie to podpisywanie fa, do kogo mamy wysylac te 3 oferty ? i do kiedy jakie to sa daty?

na wczesniejszej stronie przeczytalem, ze mamy nie przekraczac salary, bo normalnie nie placimy tylko wlasciciele, czy nie mozemy przerzucic jak jest w realu to, ze moj towarzysz Michail ma dzilion hajsu jest chyba na chwile obecna jedynym moim plusem na brooklynie i chcialbym moc to wykorzystywac

Edytowane przez Cris155s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam jeszcze pytanie - czy salary floor lub przekroczenie granicy podatku od luxusu na cos wpływa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sory za pytania jesli byla juz odpowiedz 

od 12-24 cisniemy transfery?

kiedy bedzie to podpisywanie fa, do kogo mamy wysylac te 3 oferty ? i do kiedy jakie to sa daty?

na wczesniejszej stronie przeczytalem, ze mamy nie przekraczac salary, bo normalnie nie placimy tylko wlasciciele, czy nie mozemy przerzucic jak jest w realu to, ze moj towarzysz Michail ma dzilion hajsu jest chyba na chwile obecna jedynym moim plusem na brooklynie i chcialbym moc to wykorzystywac

zbyt duża dynamika zmian może wystąpić. 2x z rzędu można być powyżej lux, potem konsekwencje

FA po drafcie w terminie podobnym do realnej NBA, do kogoś spoza grających.

A ja mam jeszcze pytanie - czy salary floor lub przekroczenie granicy podatku od luxusu na cos wpływa?

salary floor podobnie jak z luxury -> ograniczanie możliwości składania ofert FA.

19/30 składów dopiero, przy dwóch (Julius i Ignazz) dostałem odp czemu jeszcze nie. Troszkę lipa, że pozostałym się nie chce wrzucić rosterów co trudne nie jest.

Oficjalnie startujemy z okresem transferowym. Wymiana dzisiejsza Blazers-Nuggets w realnej NBA się już nie liczy, bo nastąpiła po godzinie 12.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego Rappar gra Felderem i Frye w S5 zamiast Irvingiem i Thompsonem? Chcę niższe rozstawienie przed PO? :panda:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

myslalem, ze to troche razniej pojdzie jaki jest plan jak pozostale osoby nie beda sie odzywac np 3 dni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

myslalem, ze to troche razniej pojdzie jaki jest plan jak pozostale osoby nie beda sie odzywac np 3 dni?

Zacząłem wysyłać PM z przypomnieniami. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy moge w kazdej chwili sobie podpisac kogos to nigdzie nie gra??? jakis 10 dniowy kontrakt i potem jakies minimum czy cos??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy moge w kazdej chwili sobie podpisac kogos to nigdzie nie gra??? jakis 10 dniowy kontrakt i potem jakies minimum czy cos??

Tak (tylko chodzi o graczy spoza Europy w obecnym sezonie, jedynie D-League), z tym że u nas nie ma 10-dniowych kontraktów (przy formule zabawy byłoby to bez sensu).

+ z tego co kojarzę masz 15 typów w rosterze, więc jednego musiałbyś zrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie, bo mi umknęło, czy my w tym sezonie już robimy głosowanie, które będzie zawierać:

1. rozstawienie przed PO i ogólnie rozkład sił po RS?

2. Kolejność przed draftem?

Czy opieramy się tylko i wyłącznie na realnym sezonie w NBA?

1) Wyniki

Aktualne opcje

1A) RS - Głosowanie (jak podano wyżej) + PO głosowania (jak podano wyżej)

1B) RS - algorytm na podstawie jakiejś statystyki (np RPM), z oczywistymi uściśleniami + PO głosowania (jak podano wyżej)

2) Decyzje zawodników podczas FA

2A) Pieniądze jako główne kryterium (a w przypadku równych ofert głosowanie/dalsze wybrane kryterium)

2B) Od razu głosowanie przez porównywanie ofert.

Co do punktu 1:

Może głosowanie na temat jeden konferencji, podziału sił itd. robi 15 ekip z drugiej konferencji i na zmianę.

W PO głosowanie tylko ekip, które w danym szczeblu nie biorą udziału z obu konferencji.

Wg mnie byłby większy fun i byłaby większa obiektywność.

Co do punktu 2:

Głosowanie tylko tych ekip, które nie brały udziału w składaniu ofert.

Edytowane przez shevcu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam kolejne pytanie

robie podmiane graczy X i Y, gracz Y trafia do mnie i w poprzednim zespole byl slaby, a w nowych warunkach moze krecic dobre staty odzyskac forme, co kolwiek, jak gmowie beda patrzyc na takie sprawy przy robieniu tego power rankingu czy bedziemy patrzec tylko jak gracz Y gra w swiecie zeczywistym czy robimy symulacje w glowie???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie, bo mi umknęło, czy my w tym sezonie już robimy głosowanie, które będzie zawierać:

1. rozstawienie przed PO i ogólnie rozkład sił po RS?

2. Kolejność przed draftem?

Czy opieramy się tylko i wyłącznie na realnym sezonie w NBA?

1) Wyniki

Aktualne opcje

1A) RS - Głosowanie (jak podano wyżej) + PO głosowania (jak podano wyżej)

1B) RS - algorytm na podstawie jakiejś statystyki (np RPM), z oczywistymi uściśleniami + PO głosowania (jak podano wyżej)

2) Decyzje zawodników podczas FA

2A) Pieniądze jako główne kryterium (a w przypadku równych ofert głosowanie/dalsze wybrane kryterium)

2B) Od razu głosowanie przez porównywanie ofert.

Co do punktu 1:

Może głosowanie na temat jeden konferencji, podziału sił itd. robi 15 ekip z drugiej konferencji i na zmianę.

W PO głosowanie tylko ekip, które w danym szczeblu nie biorą udziału z obu konferencji.

Wg mnie byłby większy fun i byłaby większa obiektywność.

Co do punktu 2:

Głosowanie tylko tych ekip, które nie brały udziału w składaniu ofert.

Robimy głosowanie z okresu od TD do końca RS, które ma value 1/3 (2/3 bierzemy z wyników do trade-deadline). Na tej podstawie leci cała kolejność.

ja mam kolejne pytanie

robie podmiane graczy X i Y, gracz Y trafia do mnie i w poprzednim zespole byl slaby, a w nowych warunkach moze krecic dobre staty odzyskac forme, co kolwiek, jak gmowie beda patrzyc na takie sprawy przy robieniu tego power rankingu czy bedziemy patrzec tylko jak gracz Y gra w swiecie zeczywistym czy robimy symulacje w glowie???

Patrzymy na to jak gra w NBA. Ale są pewne zmienne (minuty, fit) - które się opisuje przed głosowaniem.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze, to wszystko zależy od potencjału danej ekipy w moim mniemaniu.

Przykładowo mamy takiego Biyombo. Teoretycznie ofensywny kołek, w defensywie bez rewelki w Orlando, ale trafia w chorym dealu do Spurs za Manu i picki. Dla Orlando picki teraz ważne bo idą w przebudowę, a Manu zlatuje po sezonie. Idą w dół, osiągają cel i dla mnie idą w dół w PR.

W Spurs nowy center ma być skurwielem w obronie, ofensywnie nie interesuje go nic, bo LMa i Kawhi robią całą robotę. Dla mnie w tym momencie ma większą wartość niż w obecnej realnej sytuacji w Magic. 

Wydaje mi się, że każdy będzie miał swoje podejście, ale co fajne, to january nam dał opcję do ,,sprzedania swojego teamu" innym i jak ekipę sprzedasz zajebiście, to myślę, że nawet realnie jak będą wyglądać gorzej, to Twoją wizję ktoś kupi i u niego będziesz nawet z 10 miejsc wyżej niż rzeczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi