Skocz do zawartości

Jaka strona o NBA?


Monty

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze dorzuć skróty jak na https://wikihoops.com/ i wygrasz życie ;)

 

Idea jest taka, żeby aktualizacje danych były w pełni zautomatyzowane, a takie skróty to już ktoś musiałby aktualizować ręcznie.

 

Przynajmniej tak to na tę chwilę wygląda, bo nie dogrzebałem się jeszcze do źródła z którego video mogłoby się pobierać automatycznie i byłoby przypisane do odpowiedniego meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś w stylu - automatyczne wyszukiwanie i dobieranie po słowach kluczowych nazw drużyn z danego kanału YT max 12h wstecz? Np mecz Bucks - Heat, skrypt szuka w danym kanale filmu z takim keywordami dodanego w ostatnich godzinach i automatycznie przypisuje pod dany mecz na boxscorze. Nie wiem czy to wykonalne, powiedzmy, że się nie znam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś w stylu - automatyczne wyszukiwanie i dobieranie po słowach kluczowych nazw drużyn z danego kanału YT max 12h wstecz? Np mecz Bucks - Heat, skrypt szuka w danym kanale filmu z takim keywordami dodanego w ostatnich godzinach i automatycznie przypisuje pod dany mecz na boxscorze. Nie wiem czy to wykonalne, powiedzmy, że się nie znam ;)

to akurat nie był by problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie miesza jak wchodze w settingsy.

Raz logo Magic podpiete jest do Wilkow i na odwrot, a czasami jest ok.

 

 

Stronka super, od niej zaczynam poranna kawe

Już poprawiłem tego buga jakiś czas temu. Zapewne w cache przeglądarki siedzi u Ciebie stara wersja fontu odpowiedzialnego za ikonki.

 

Ale że też nikt mi do tej pory nie zgłosił, że ciastka znikały wraz z zamknięciem sesji przeglądarki... tak więc jak ktoś sobie poustawiał ustawienia to proszę zrobić to raz jeszcze.

 

Jednak wciąż beta mocno.

Edytowane przez danny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Cie Dobra Bozia wynagrodzi za to Danny.

Czemu ja to dopiero teraz widzę?

User z polskiego forum robi lepsza stronę z boxscorami niż szpece zatrudniani przez NBA

Watafak.

 

Może po prostu Ci spece nie kumają co potrzebuje fan koszykówki. Tak, jak napisałem w pierwszym poście, ja to zrobiłem głównie dla siebie. Zrobiłem sobie narzędzie, którego mi brakowało... a jeżeli komuś się to dodatkowo podoba i również skorzysta... I'm glad :redface-new:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam swietna rzecz a to ze nazwisko pozostaje a przesuwaja się tylko statystyki to genialne wręcz. Jedno ale . Tabelki pokazują prawdziwy wynik np Raptors 113 ale na stronie głównej widnieje wynik z początku 4 kw

 

Zauważyłem właśnie, że dziś jest jakieś opóźnienie z wynikami na żywo, ale niestety błąd jest po stronie źródła na co nie mam wpływu. Pozostaje mi zmienić źródło.

 

update:

 

poszły poprawki względem poprawnego wyświetlania wyników live, niestety nie mam całej nocy, żeby śledzić czy tym razem wszystko ok, więc jak ktoś coś wyłapie niepożądanego to będę wdzięczny za info

Edytowane przez danny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wątek panowie!

Dzięki za wszystkie linki i informacje.

Jak zobaczyłem pierwszy raz stronę nba.com, to prawie zwymiotowałem, ale jak to mówią człowiek zwierz do wszystkiego się przyzwyczai ;)

Mam pytanie o oficjalną stronę.

Po wejściu w Games - https://watch.nba.com - jeszcze do 16.11 były skróty wszystkich meczyków (te dwuminutowe), 17.11 już jest tylko jeden z pięciu, a 18.11 nie ma już żadnego. Ślepnę czy usunęli to skubańcy zostawiając tylko highlights z filmikami pojedynczych akcji?

Pozdr.

 

PS.

I jeszcze jedno: mam przypiętą zakładkę w Firefoxie i tam widać jakimś trafem został układ wyników, który mi się podoba:

post-4327-0-49800300-1479627825_thumb.png

A dzisiaj wklepałem ręcznie adres i tam zonk:

post-4327-0-68425400-1479627839_thumb.png

No niech ich gęś kopnie :smile:

 

 

Edytowane przez marcin-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Siema

 

Chciałbym Wam przedstawić ciekawą stronę www, poświęconą NBA.

 


 

Poniższy opis będzie kopią posta z konkurencyjnego forum, gdzie umieściłem go wpierw, ale tutaj bez porównania jest większy ruch.

 

Zapewne strona jest znana niektórym kibicom NBA. Prawdopodobnie nie trzeba jej opisywać, ponieważ wszystko jest raczej intuicyjne. No ale mimo wszystko, może komuś to pomoże.

 

Dla mnie osobiście, główna funkcja tej strony, to możliwość zobaczenia oceny meczów, na podstawie czego mogę zdecydować jaki mecz oglądnąć, ponieważ dziennie mam czas tylko na jeden mecz (no, ewentualnie dwa), więc musi on zapewnić mi odpowiedni poziom. Oprócz tego, webisports.com/nba udostępnia wyniki meczów (ukryte za przyciskiem), ma np. box score oraz resztę ważnych narzędzi. Działa również konkurs na obstawianie meczów.

 

Jeśli już ktoś kliknął na linka powyżej, to widzi, że wszystkie wartości są poukrywane. Więc nie ma opcji, że wejdzie się i zobaczy wynik (czy ocenę) meczu. Nie. Aby wyświetlić dane wartości, klika się na odpowiednie przyciski.

 

 

Rejestracja.

To opcja. Można się obejść bez konta. Ale ono się przydaje. Przede wszystkim, bez niego nie ma możliwości wzięcia udziału w konkursie na obstawianie meczów. Poza tym, na naszym koncie zapisywane są wszystkie nasze głosy, aby można było sobie prześledzić historię, z wyróżnieniem kilku elementów np. która drużyna okazała się dla nas najbardziej zwycięska itp., ot taka ciekawostka.

 

Oceny meczów.

Są one oczywiście poniekąd subiektywne, trudno tutaj oddać punkt widzenia, gdyż wszystko jest liczone przez skrypty, a nie żywego człowieka (on tylko stworzył funkcję). Ja osobiście nie wiem jakie czynniki są brane pod uwagę, admin webisports.com/nba wspominał o kilku z nich na forum, ale nie znam kompletnej formuły, wiem tylko, że admin cały czas ulepsza jakość kalkulacji, jednak jak można sobie wyobrazić, jest to dość trudne, nie każdy będzie zadowolony, więc należy podejść do tego w odpowiedni sposób.

Ale są również oceny wystawiane przez ludzi (kciuk w górę, “neutralny”, w dół). Co prawda po ich ilości stwierdzam, że strona póki co raczej nie jest zbyt popularna w sieci (co mnie dziwi, czas to zmienić), więc zazwyczaj dany mecz ma tylko kilka głosów, podczas finałów zdarza się, że jest większa aktywność. Do dyspozycji jest również system komentarzy.

A co do trafności ocen, korzystam z tej strony www od połowy sezonu 2014/2015, dzięki niej, zapewniłem sobie dobrą rozrywkę przy ponad 300 meczach. Więc mogę powiedzieć, że wg mnie, skala 1/10 – 10/10 ogólnie jest dokładna, jeśli chodzi o poziom rozrywki zapewnianej przez dany mecz. Ale oczywiście nie każdy się z tym zgadza, preferencje są różne. Nie mniej jednak nie ma co ukrywać, że jeśli ktoś oczekuje naprawdę emocjonujących batalii, gdzie losy ważą się do ostatnich sekund, to trzeba celować w co najmniej 8/10.

 

Wyniki meczów.

Kolejna funkcja wyżej wymienionej strony www, to prezentacja wyników meczów, tych świeżych, jak i poprzednich. Brak spoilerów, bez obaw, wszystko poukrywane za przyciskami.

 

Dodatkowe funkcje dotyczące meczów.

Po kliknięciu “more”, mamy do dyspozycji zestaw narzędzi pomocnych w pełnym ogarnięciu meczu. Wszystko jest ukryte pod przyciskami. Czyli: wynik, ocena, najciekawsze momenty i wywiady, bójki i wyrzucenia, historia pojedynków w sezonie, link do recenzji meczu na nba.com, komentarze, kto głosował, link do ściągnięcia meczu z KAT (to obecnie nie działa).

 

Obstawianie meczów.

Druga po ocenach, najważniejsza funkcja webisports.com/nba, moim skromnym zdaniem. Przeznaczenie wiadome. Ta sekcja również oferuje kilka ciekawych narzędzi. Na stronie z przyszłymi meczami, jest krótkie info, ile zdobędziemy punktów, jeśli trafimy daną pozycję. Ważniejsze sprawy są po kliknięciu “game info”. Mamy tutaj aktualny bilans oraz z ostatnich 5 i 10 meczów, ile osób obstawia na daną drużynę, niżej, konkretne wyniki i statystyki z ostatnich 5 meczów, kontuzje oraz historia pojedynków w sezonie. Śmiało można dołączyć w każdym momencie, ale najpierw trzeba założyć konto.

 

 

No i to byłoby na tyle.

Moim zdaniem, strona warta odwiedzenia. Propagujcie, polecajcie, jeśli waszym zdaniem warto. Wszelkie pomysły i zastrzeżenia, można pisać adminowi na forum (w języku angielskim)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

musze odkopac temat bo mam problem, ktory ostatnio czesto sie powtarza

 

na stronie nba nie mam wszystkich skrotow, mianowicie jak chce odpalic jakis skrot to mam tylko jakies tam zagranie a nie highlighty z calego meczu, dzieje sie tak w poszczegolnych meczach np z dzisiaj Spurs-Kings, GSW-Celtics albo z wczoraj LAL-Mavs czy Wiz-PHX

 

tez tak macie? czy tylko u mnie? bo z tego co widze to na youtube NBA Conference tez nie wrzuca tych skrotow, ale to dziwne, zeby ich nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze odkopac temat bo mam problem, ktory ostatnio czesto sie powtarza

 

na stronie nba nie mam wszystkich skrotow, mianowicie jak chce odpalic jakis skrot to mam tylko jakies tam zagranie a nie highlighty z calego meczu, dzieje sie tak w poszczegolnych meczach np z dzisiaj Spurs-Kings, GSW-Celtics albo z wczoraj LAL-Mavs czy Wiz-PHX

 

tez tak macie? czy tylko u mnie? bo z tego co widze to na youtube NBA Conference tez nie wrzuca tych skrotow, ale to dziwne, zeby ich nie bylo

 

https://www.youtube.com/channel/UCEjOSbbaOfgnfRODEEMYlCw

 

https://www.youtube.com/channel/UCFIrTpC6LJDqzPMeBfgAGrQ

 

na powyzszych kanalach masz dobre skroty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.