Skocz do zawartości

Sezon 2016/17 Liga I


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest wartosc rynkowa Dwighta i Drummonda?

 

Genialne pytanie :) Imo właśnie w tym problem, że nie ma żadnego matematycznego wskaźnika który określiłby który gracz jest ile wart, bo to jest wartość mocno subiektywna, zależna od tego jak prezentuje się dana ekipa, jaką ma siłę, gdzie ma braki. Np. wymiana Butler - Drumm jest w tym momencie praktycznie równa dla puntera FT... gdzie dla reszty ligii jest to różnica o 0.5 Value..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stały problem - wg jakiego rankingu? QASa? wiLQ?, Sławka/ninja? , yahoo? Jak chciałbyś określać co jest gorsze lepsze przy wymianie gdzie w jednym przypadku (wymianie/propozycji) jest ktoś puntujący FT, a w drugim FG? Przecież dla każdego z nich wartości będą inne... 

 

 

PS. Zawsze największe kontrowersje w trejdach sa na poczatku sezonu, potem łatwiej o spokojną ocenę sytuacji bo dużo meczów jest rozegranych - a tak to i właściciel "hot playera" z rankingiem 20 (pre rank 140) może udowadniać, że jego TJW bedzie grał tak cały sezon i wymiana za Butlera jest uczciwa, a właściciel Noela, że zaraz wróci i będzie grał lepiej od TJW ;)

Nie wierzysz w Warrena? Bo ja sam nie wiem co o nim myśleć. Cyferki są i to w kilku miejscach. Wymieniłbyś go za kogoś w pre rankingu sporo lepszego, ale na razie słabszego?

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzysz w Warrena? Bo ja sam nie wiem co o nim myśleć. Cyferki są i to w kilku miejscach. Wymieniłbyś go za kogoś w pre rankingu sporo lepszego, ale na razie słabszego?

Ja bym go nie wymieniał ot tak - bo w PHO nic nie wiadomo, a takiego startu dawno nie było ;)

Nawet Crowford, Middelton tak nie wyglądali ;) CJ już sezon wcześniej naparzał, więc zaskoczenia nie było takiego (choc grał lepiej niż chyba ktokolwiek przypuszczał) - kolo jest niczym Linsanity w NYK!

 

Ale tak na poważnie, to mega radosna ekipa, która na razie obrony się nie ima - więc wiele zależy od tego czy Earl zechce iść w walkę o PO czy tankowanie. Jeśli to drugie to mamy głównego kandydata do Most Improved Player obok Avery i Mylesa/Nurkica - o którym chyba nikt/niewielu myślało! Z drugiej strony trudno sobie wyobrazić, żeby grał jeszcze lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zażenowany cała ta sytuacja z blokowaniem wymian.

A jesteś może zażenowany, że osoba, która nie zna jakiś ludzi nazywa ich:

Dla tych niemyslacych,

(A nie tak jak tobie to pasuje vetujacy ptasi móżdżku).

 

Veto powinno służyć TYLKO do blokowania wymian nieuczciwych

Dlaczego, bo Ty najmądrzejszy tak sądzisz? Masz prawo do swojej opini, a ktoś inny, do innej.

 

Gram na yahoo w różnych ligach i jeszcze ani razu wymiany nie wetowalem.

I jakie to ma znaczenie w kontekście innych osób ? Ja nigdy nie paliłem papierosa, czy jeśli się dowiem, że ktoś taki super, jak Ty palił, to oznacza że mam też zapalić ?

 

Myślałem, ze w I lidze będę grał z poważnymi ludźmi. Niestety, ten cyrk pokazuje, ze tak nie jest.

Czy osoby nie poważne, nie mogą grać w tę grę ?

 

Proponuje, zeby calkowicie zlikwidowac veto. Wystarczy, zeby komisarz miał ta możliwość i korzystał z niej TYLKO na przypadku nieuczciwych wymian (np. Steph za stauskasa).

Czyli Twoja definicja nieuczciwej wymiany ma się objawiać w postaci przykładu ?

 

To tak, jakby zdefiniować pojęcie granicy funkcji, podając, że granicą Funkcji x w nieskończoności jest nieskończoność. Trochę słabo, ale nie krytykuję, wiem że jesteś mądrzejszy.

 

Obecna sytuacja, kiedy każdy baran może sobie wcisnąć weto i zablokować uczciwa wymianę, jest idiotyczna.

A czy baran może veta nie wciskać ?

 

Dla tych niemyslacych, przez których muszę uczestniczyć w tej farsie: wymiana nie musi (nie powinna!) być rowna. Wymiana jest właśnie po to, zeby wzmocnić swój zespół, oslabiajac konkurencję.

Osoba niemyśląca to dla Ciebie taka, co ma inne poglądy niż jedynie słuszny Ty ?

 

Jest jeszcze szansa zeby naprawic ten cyrk i pozwolić Qasowi wymienić Grega tak jak ON TEGO CHCE (A nie tak jak tobie to pasuje vetujacy ptasi móżdżku).

Jeśli yahoo i regulamin dają mi dobrowolną interpretację każdej wymiany i wciśniecie veta, to będę to robił, BO TAK JA CHCE(A nie jak Tobie to pasuje nievetujący dużo mądrzejszy człowieku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wlasnie jest problem - w 2-3 dni musialyby sie odbyc cale negocjacje **poboczne** chociaz te glowne zwykle trwaja dluzej bo np dostajesz jedna odpowiedz dziennie. Czyli wiekszosc wymian by przechodzila tylko dlatego, ze nikt nie zdarzyl sie dogadac na cos lepszego ;-)

To trzeba było startować jako pierwszy! Tu przecież nie chodzi o wyrównywanie szans. Jeśli ktoś był na tyle przedsiębiorczy by dogadać wymianę jako pierwszy, to powinien mieć jakieś fory.

Tak na marginesie - jeśli ktoś nie potrafi dogadać trejdu w 2 dni, to znaczy, że wcale nie miał lepszej oferty.

 

Bez przesady, wetowany jest maly procent wymian.

Jesli pod tym kątem oceniasz sytuację to najlepiej w ogóle zlikwidować weto :-)

 

Nie widzisz w tym konfliktu, ze narzedzie, z ktorego ktos nie korzysta mialoby byc wyrocznia w sprawie jego wlasnej wymiany?

A, przepraszam, jak jest w tej chwili??

Jakieś narzędzie musisz dopuścić, jeżeli chcesz w ogóle się brać za ocenę wymian.

 

Jaka jest wartosc rynkowa Dwighta i Drummonda?

Ok, widzę problem. Trzeba by dopuścić możliwości porównania wg rankingu z tankowaniem kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyjcie do watku z regulaminem, w ostatnim poscie mialem olsnienie odnosnie nowego sposobu na wetowanie ;-)

 

Taką jaka zostanie za nich zaoferowana :nevreness:  Dlaczego w 2 East LGW wyciągnął gości ze słabym FT za bezcen? Bo taka była ich wartość rynkowa, kiedy inni menedżerowie nie tankowali wolnych.

A w pozostalych ligach byla inna co sugeruje, ze ta wartosc rynkowa nie jest wcale taka jednoznaczna...

 

Tu nie chodzi o to, żeby umożliwiać dodatkowe negocjacje, tylko o zaoferowanie lepszej oferty, którą skrzywdzony menedżer zaakceptuje, albo odrzuci. A oferta albo się pojawi, albo nie. I po sprawie.

To mogloby dzialac, wiec wykorzystalem to w swoim w/w pomysle... ;-)

 

 

Tak na marginesie - jeśli ktoś nie potrafi dogadać trejdu w 2 dni, to znaczy, że wcale nie miał lepszej oferty.

Huh? Wielokrotnie mi sie zdarzalo, ze dostalem pierwsza odpowiedz po wiecej niz 2 dniach...

 

Jesli pod tym kątem oceniasz sytuację to najlepiej w ogóle zlikwidować weto :-)

To moze odbije pileczke, na jakiej podstawie twierdzisz, ze gorzej byc nie moze?

Bo moge z miejsca podac kilka gorszych rozwiazan, wiec zawsze moze byc gorzej.

 

A, przepraszam, jak jest w tej chwili??

Jakieś narzędzie musisz dopuścić, jeżeli chcesz w ogóle się brać za ocenę wymian.

Dopuszczenie indywidualnej oceny ma to do siebie, ze jest indywidualne ;-)

W zwiazku z tym tego nie zuatomatyzujesz...

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyjcie do watku z regulaminem, w ostatnim poscie mialem olsnienie odnosnie nowego sposobu na wetowanie ;-)

 

A w pozostalych ligach byla inna co sugeruje, ze ta wartosc rynkowa nie jest wcale taka jednoznaczna...

 

To mogloby dzialac, wiec wykorzystalem to w swoim w/w pomysle... ;-)

Wartość rynkowa jest jednoznaczna na danym rynku i to najczęściej w danej chwili. W każdej lidze ten rynek jest inny. Dlatego słuszność weta powinien weryfikować rynek z tej konkretnej ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o aferze z veto, w ktorej niedawno bralem udzial. Skonczylo sie tam wszystko tak, ze komisz dostal wylaczne prawa blokowania deali. Gdy deal ruszy, kazdy moze zlozyc protest do komisza i go uzasadnic. Nie pamietam szczegolow, ale jezeli zaprotestuje polowa managos, nawet bez przekonujacego uzasadnienia - veto idzie tez. Caly numer polega na tym, ze ludzie musza sie oficjalnie zadeklarowac, a nie tylko strzelic w przycisk.

 

Glupio mi to pisac, ale po ostatnich akcjach chyba zostane zwolennikiem tego rozwiazania w kazdej lidze, w jakiej gram.

 

Co do dealu z QASem - decyzja byla przemyslana, wiec nie mam problemu z ponownym klepnieciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyjcie do watku z regulaminem, w ostatnim poscie mialem olsnienie odnosnie nowego sposobu na wetowanie ;-)

 

Pisalem o aferze z veto, w ktorej niedawno bralem udzial. Skonczylo sie tam wszystko tak, ze komisz dostal wylaczne prawa blokowania deali. Gdy deal ruszy, kazdy moze zlozyc protest do komisza i go uzasadnic. Nie pamietam szczegolow, ale jezeli zaprotestuje polowa managos, nawet bez przekonujacego uzasadnienia - veto idzie tez. Caly numer polega na tym, ze ludzie musza sie oficjalnie zadeklarowac, a nie tylko strzelic w przycisk.

ROTFL! To mamy juz 3 roznych autorow tego samego pomyslu... co moze dawac szanse na jakis consenus? Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac wytknął mi (bardzo słusznie zresztą) agresywny styl i obelgi. Żałuję i przepraszam każdego, kto poczuł się urażony. Masz rację Mac, czuję się zażenowany wydźwiękiem swojej poprzedniej wypowiedzi. Następnym razem przeczytam co napisałem, jeszcze przed wysłaniem.

 

Oczywiście, że każdy ma prawo do swojej opinii. Wycofuję wszystkie "barany" , "niemyślących" itd. i proszę o wybaczenie.

 

Jednocześnie podtrzymuję swoją propozycję, odnośnie przyznania wyłącznie komiszowi prawa do unieważnienia wymiany. Uważam, że to mogłoby rozwiązać problem raz na zawsze (w zeszłym roku też były tu dyskusje odnośnie dziwnego vetowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh? Wielokrotnie mi sie zdarzalo, ze dostalem pierwsza odpowiedz po wiecej niz 2 dniach...

Weź pod uwagę, że byłyby nowe reguły. Zaraz po klepnięciu obie strony byłyby zainteresowane śledzeniem maila czy forum w poszukiwaniu lepszych ofert.

 

To moze odbije pileczke, na jakiej podstawie twierdzisz, ze gorzej byc nie moze?

Bo moge z miejsca podac kilka gorszych rozwiazan, wiec zawsze moze byc gorzej.

Ty chyba widzisz emotikony tylko wtedy kiedy chcesz je widzieć :-p

Oczywiście, że są rozwiązania kiedy będzie gorzej (np. przyznanie możliwość weta tylko jednej osobie), aczkolwiek IMO nie będzie ich wiele.

 

Dopuszczenie indywidualnej oceny ma to do siebie, ze jest indywidualne ;-)

W zwiazku z tym tego nie zuatomatyzujesz...

Całkowicie nie, ale pewne ramy można narzucić i wtedy musisz się zdecydować na pewien schemat. Tak jest w każdym sporcie gdzie o ocenie (lub jej części) decydują sędziowie, typu skoki narciarskie, łyżwiarstwo figurowe itp. Zupełnej dowolności nigdy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowanie z analizą wymiany na podstawie rankingu, czy cen z draftu brzmi absurdalnie, to naprawdę byłoby jeszcze gorsze wyjście.

 

Pomysł z innej ligi Sławka najlepszy wg mnie.

Tylko trzeba tu wziąć pod uwagę niuans techniczny - jeżeli veto jest komiszowe, nie idą automatycznie do wszystkich managos maile informujące o dilu. Wówczas, jeżeli chcemy mieć pewność, że każdy manago dostrzeże wymianę i zdąży zareagowac - należałoby wysyłac informację manualnie. Chyba, że uznamy tych mniej czujnych za samych sobie winnych :-)

Edytowane przez Slawekmroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego Monroe ma trafiać do QASa? Czy ja moge poprosić o zwrot np Gallowaja, którego wywaliłem przez tę wymianę?

 

No i ogólnie czy to tak na przyszłość jest, że jak chce się coś osiągnąć to się wywala grajków i jest się nagrodzonym?

 

BTW, pamiętam, że kiedyś tak zrobił January i dostał za to niezłą zjebkę. QAS zaś wyrasta na wielkiego bohatera, prawie jak Wałęsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac wytknął mi (bardzo słusznie zresztą) agresywny styl i obelgi. Żałuję i przepraszam każdego, kto poczuł się urażony. Masz rację Mac, czuję się zażenowany wydźwiękiem swojej poprzedniej wypowiedzi. Następnym razem przeczytam co napisałem, jeszcze przed wysłaniem.

 

Oczywiście, że każdy ma prawo do swojej opinii. Wycofuję wszystkie "barany" , "niemyślących" itd. i proszę o wybaczenie.

Osobiście mi mocno zaimponowałeś, że po krótkim czasie taka reackja, zwłaszcza że mój post do super miłych nie należał. Spodziewałem się raczej, że mi nawrzuczasz, jak pewnie by zrobiła większośc osób.

 

mac ciesz się że to nie bułek jest komiszem bo byś dostał niezłego bana ; )

Bulek gra w tej lidze więc może się wypowie, czy to prawda? Jak będzie temat, że zgłaszaniem tych najlepszych do oceniania, to zgłaszam zdedywoanie Bulka. Jedyny sprawiedliwy.

 

Prze okazji specjalne info dla Ciebie QAS, co se zrobiłeś z tego topicu reality show i lajkujesz wszystkie posty jak Kim Kardashian swe foty na instagramie - na forum jest na to ograniczenie dzienne.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, pamiętam, że kiedyś tak zrobił January i dostał za to niezłą zjebkę. QAS zaś wyrasta na wielkiego bohatera, prawie jak Wałęsa.

Nie wiem gdzie Ty tu widzisz bohatera?

Każdą sytuację można próbować rozwiązać bez osobistych wycieczek i inwektyw

albo można zrobić to jak QAS, potem przeprosić wszystkich jak nie-QAS (wg mnie i tak zbyt wylewnie żeby było szczerze)

żeby potem znowu zachować się jak QAS ;)

 

Mimo całej mojej sympatii do niego jaką mam przez kilka lat wspólnej gry w różnych ligach

to ja bym tu bardziej parafrazował Twaina:

 

Le­piej jest nie odzy­wać się wca­le i wy­dać się bucem, niż odez­wać się i roz­wiać wszel­kie wątpli­wości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego Monroe ma trafiać do QASa? Czy ja moge poprosić o zwrot np Gallowaja, którego wywaliłem przez tę wymianę?

No i ogólnie czy to tak na przyszłość jest, że jak chce się coś osiągnąć to się wywala grajków i jest się nagrodzonym?

 

A Gallowaya nie wywaliłeś pobierając Sullingera?

 

Osobiście mi mocno zaimponowałeś, że po krótkim czasie taka reackja, zwłaszcza że mój post do super miłych nie należał. Spodziewałem się raczej, że mi nawrzuczasz, jak pewnie by zrobiła większośc osób.

 

Prze okazji specjalne info dla Ciebie QAS, co se zrobiłeś z tego topicu reality show i lajkujesz wszystkie posty jak Kim Kardashian swe foty na instagramie - na forum jest na to ograniczenie dzienne.

Chłopaku, ile Ty masz lat?

 

Najpierw zareklamowałeś/zdemaskowałeś QASa jako spoko człowieka w realu. 

Potem zawetowałeś zaproponowaną przez niego wymianę ze Sławkiem, przyznając że zrobiłeś to bo mu kibicujesz (i chcesz go ochronić przed błędem).

Następnie zawetowałeś swoją wymianę z QASem Tyreke-Monroe (???)

I na koniec przyznajesz się do wiedzy o Kardashian lajkującej swoje foty na Instagramie.  :redface:  Że co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.