Skocz do zawartości

Planszówki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Chaos w Starym Świecie. Doświadczony Kemetem macie jakieś porady co do rzeczy, które są niezrozumiałe w instrukcji?

 

Instrukcja jest spoko, ale nie jest w stanie wyjaśnić wszystkich interakcji kart akcji, figurek i kart wydarzeń między sobą. Sporo odpowiedzi znajdziesz w oficjalnym FAQu na stronie FFG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spróbowałem iknow. Dobra do wodeczki, bez większej spiny i zaangażowania przez caly czas a pytania w dużej mierze nie są latwe ( zdecydowanie najłatwiej bylo mi z historii) mozna tez obstawiac czy ktos zna prawidlowa odpowiedz czy nie więc moznaby zestawic Rappara z Ely i patrzec jak czerpią przyjemność z trafienia ze ten 2 sie pomyli:)

Edytowane przez lepos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka jest na 4 osoby, z dodatkiem 5 graczy. Czyli tak, grałem też z dodatkiem, w zależności od konfiguracji osobowej. Od razu mówię, że na 3 osoby nie warto, jedynie 4-5.

 

Co mogę powiedzieć. Genialna strategia w świetnie oddanym klimacie Warhammera z super oprawą graficzną. Tony negatywnej interakcji, walk z przeciwnikami, wkurwiania ich wrednymi zagraniami. To wszystko oparte na trochę euro mechanice z area control, ale z dodaną umiarkowaną losowością. 4 (z dodatkiem 5) stron, gdzie każdą się gra diametralnie inaczej, do tego masz 2 możliwe drogi do wygranej. Trzeba trochę pomyśleć, ale nie jest to gra gdzie mózg się gotuje. Strony są dobrze zbalansowane, chociaż dla mniej doświadczonych graczy może się wydawać inaczej.

Jak dla mnie Khorne jeśli tylko przeciwnicy cokolwiek ogarniają jest w cholerę niezbalansowany. Zaczyna pierwszy, ma najdroższe karty i figurki, a każdy ma na ręce sposoby by go uwalić. Ja powoli jak patrzę na Khorne, to mi się wydaje, że lepiej iść w dominację nim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam Sea Falls - ale do niej trzeba mieć

 

A zgraną ekipę bo gra jest rozwijana z graniem i nie ma możliwości zaczynania jej non stop od zera

B - ustalic regularne spotkania - raz na 2 tygodnie miesiąc

 

C spędzić tydzień na ogranięciu zasad . Są cholernie trudne skomplikowane ale gra jak się zacznie to jest niesamowita - im dłużej trwa tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Great Western Trail - to gra polegająca na tym by przeprowadzić bydło ale po drodze możesz mieć mnóstwo opcji przeszkód. JEst kilkanaście różnych dróg do zwycięstwa . Składasz talie w różne warianty do tego świetny rozwój. To jest kawał intensywnej gry handlowo strategicznej

 

Scythe to utopia - zniszczona po pierwszej wojnie światowej Europa Środkowa Wschodnia. Masz 5 a z dodatkiem 7 narodów - każda zaczyna w innej części planszy każda ma inne cechy specjalne. Rozwijasz sie przez zajmowania różnych fragmentów planszy by pozyskiwać surowce

Masz 4 opcje poza ruskami nigdy nie możesz zagrać dwa razy tej samej opcji pod rząd tzn albo produkujesz albo handlujesz albo się ruszasz albo budujesz mechy. Walka jest ważna ale nie najważniejsza bo tracisz reputacje

Na koniec gry wygrywa ten który ma najwięcej kasy w przeliczeniu na budynki , surowce , ukończone zadania itp

Jest wiele interakcji do tego masz 5 plansz ( albo 7) rozwoju państwa i każda jest inna tzn na jednej tanio produkujesz na drugiej tanio pozyskujesz oficerów itp

Scythe wygrała grę roku 2016 jest zrobiona w kooperacji z Polakami. JEst przepięknie wydana zresztą Western Trail jest chyba jeszcze ładniejsza..

 

Jeśli chcesz coś szybkiego ale co się nie nudzi po 10 grach bierz Scythe

Jeśli chcesz coś co spoci Twoje szare komórki to bierz Western Trail

Jeśli chcesz cos co jest grą kooperacyjną a jednoczęsnie grą gdzie można wygrać jeden to bierz Martwą Zimę - ale dodatek z bandytami i Raxxon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiniesz temat?

 

Szukam czegoś. I coś czuje ze trafiłeś w to.

 

Czy ktoś grał w papierowa cywylizavje?

A jak lubisz klimaty japońskie a ja uwielbiam to polecam Kanagawę - to jest cudownie wydane ale klimat polega na nauce sztuki malowania. Specyficzna gra ale bardzo klimatyczna i dziś ze znajomymi podeszliśmy pod terraformowanie Marsa i choć tylko zaczęliśmy to chyba też pomyślę nad kupnem gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kolejkę mamy, ale dla mnie jest slaba i nudna. Munchkina oglądałem na youtubie i sie zajaralismy i poszedl zakup;)

Tranaformacje Marsa tez nad nimi myślałem ale pierwsze wydanie jest takie średnie i liczę ze kolejne będzie lepiej zrobione;)

To spróbuj Korzenny Szlak - naprawdę porządnie wykonana i na dodatek jest dobra dla dwóch osób jak i dla 4

Genialna gra to Ave Caeser o wyścigach rydwanów tylko ona daje dużo radości jak gra minimum 3 a ideał jak się zbierze 5

 

Bo jak rozumiem Ciebie interesują gry idealne dla dwóch osób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.