Skocz do zawartości

[Liga Roto Dynasty] Tryb pobierania FA vol. 2


kolek23

  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie FA wolisz?

    • Waivers aukcja
    • Waivers tradycyjne
  2. 2. Tryb pobierania FA



Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj sie zastanawialem nad strategia ogarniecia pierwszej fali pobran po rozpoczeciu sezonu... i mnie uderzylo jak niekompatybilne ustawienia stworzyla taka kombinacja glosow.

 

Po 1, jak ktos bedzie mial wysoki numer waivera to bedzie musial go zuzyc zeby pobrac kogokolwiek tzn nawet prospekta z konca lawki.

 

Po 2, typowe zachowanie w fantasy z kiszeniem wysokiego numerka waivera spowoduje calkowity paraliz pobran [bo innych nie bedzie!] co drastycznie wplynie na mozliwosci w odrabianiu gier. Juz to widze jak ktos zuzywa #5 zeby pobrac przykladowego Tonego Allena na tydzien. A propos...

 

Po 3, waiver + daily-tomorrow blokuje wszystkim mozliwosc wystawiania graczy na nastepny dzien... wszystkim! Przy waiverach nie ma zadnej korzysci dla porannych GMow z opcji Tomorrow! Wszyscy tracimy! Czyli popularna strategie odrabiania gier szlag trafi.

 

Po 4, w sytuacji gdy prawie kazdy GM zglosi sie po kilku graczy jednoczesnie - a tak bedzie na pewno pierwszego dnia po wklepaniu skladow, ale rowniez pewnie czesto na poczatku RS - to bedzie jedna wielka loteria kto kogo dostanie. Taktyka beda mogli sie wykazac tylko ci z wysokim waiverem, a reszta gra w bingo. Bo miedzy pierwszym, a drugim graczem z kolejki priorytetow inni moga pobrac 20. Serio, jak ktos potrafi przewidziec jakiego dostanie drugiego gracza po przejsciu calej kolejki 20-39 waiverow to ja mialbym prosbe by mi wypelnil kupon lotto.

 

Po 5, przez zbieg okolicznosci wprowadzimy karanie GMow za niedograne minimum gier w sezonie, w ktorym cholernie trudno bedzie je odrabiac. W zwiazku z tym zdziwilbym sie gdyby NIE bylo paru kandydatow do omowienia/wylotu tylko przez kwestie techniczne opisane w powyzszych punktach.

 

W tym miejscu zwracam uwage, ze Aukcja + Daily-Today rozwiazuje wszystkie te watpliwosci [pobrania zerowe nie przeszkadzaja w kiszeniu kasy, a wysokosc kwoty pozwala ustawiac priorytety na kim nam zalezy], wiec blagam Was o przemyslenie tych glosow ponownie bo szykuje nam sie niegrywalna katastrofa.

 

Podpisano Zaniepokojony.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy 10 głósów nad waivers tradycyjne to imo można zamykać zamiast czekać na pozostałe dwa głosy, bo co wtedy? Może 10 osób by miało między sobą wężyk, pozostałe 10 między sobą aukcję i dodatkowo kolejny wężyk między dwiema grupami XD

 

mnie uderzylo jak debilne ustawienia stworzyla taka kombinacja glosow

przestałem czytać w tym momencie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja jestem w pełni świadomy opcji, którą wybrałem, nawet jeśli dla Ciebie to oznacza, że jestem debilem.

 

Wyrażam oczywiście tylko swoje podejście, jak ktoś zagłosował, przeczyta Twój tekst i zmieni zdanie to imo spokojnie można zmienić i wybrać jedynie słuszną i nie debilną opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1, jak ktos bedzie mial wysoki numer waivera to bedzie musial go zuzyc zeby pobrac kogokolwiek tzn nawet prospekta z konca lawki.

W wersji aukcyjnej masz analogicznie:

jak ktos bedzie mial wysoką kwotę kasy, to bedzie musial jej użyć(łącznie z wartością 0$, która spowoduje spadnięcie w tym wężyku co powyżej), zeby pobrac kogokolwiek tzn nawet prospekta z konca lawki.

 

Po 2, typowe zachowanie w fantasy z kiszeniem wysokiego numerka waivera spowoduje calkowity paraliz pobran [bo innych nie bedzie!] co drastycznie wplynie na mozliwosci w odrabianiu gier. Juz to widze jak ktos zuzywa #5 zeby pobrac przykladowego Tonego Allena na tydzien. A propos...

To samo w auckji.

 

Po 3, waiver + daily-tomorrow blokuje wszystkim mozliwosc wystawiania graczy na nastepny dzien... wszystkim! Przy waiverach nie ma zadnej korzysci dla porannych GMow z opcji Tomorrow! Wszyscy tracimy! Czyli popularna strategie odrabiania gier szlag trafi.

Ale mamy za to aż 13 slotów do tego!!! Nie bądź 'pipka' co che iść na łatwiznę.

 

Po 4, w sytuacji gdy prawie kazdy GM zglosi sie po kilku graczy jednoczesnie - a tak bedzie na pewno pierwszego dnia po wklepaniu skladow, ale rowniez pewnie czesto na poczatku RS - to bedzie jedna wielka loteria

Będzie to zdecydowanie mniejsza loteria niż aukcja niejawna, gdzie ktoś może sobie zalicytować po taniości studów, bo połowa ligi jest niezainteresowana żadnych graczem z waivera, bo wolą trzymać np Mike Dunleaviego Juniora czy Lucasa Nuqajra.

 

 

kto kogo dostanie. Taktyka beda mogli sie wykazac tylko ci z wysokim waiverem, a reszta gra w bingo.

W aukcji taktyką może się wykazać tylko ktoś z wysokim budżetem. ROTFL

 

Serio, jak ktos potrafi przewidziec jakiego dostanie drugiego gracza po przejsciu calej kolejki 20-39 waiverow to ja mialbym prosbe by mi wypelnil kupon lotto.

Potrafisz przewidzieć ile kto jaki GM da na niejawnej aukcji za każdego dostępnego gracza? Poproszę byś mi wypełnił kupon na super bowla z USA.

 

Po 5, przez zbieg okolicznosci wprowadzimy karanie GMow za niedograne minimum gier w sezonie,

Chyba tego nie wprowadzimy.

 

W tym miejscu zwracam uwage, ze Aukcja + Daily-Today rozwiazuje wszystkie te watpliwosci [pobrania zerowe nie przeszkadzaja w kiszeniu kasy, a wysokosc kwoty pozwala ustawiac priorytety na kim nam zalezy], wiec blagam Was o przemyslenie tych glosow ponownie bo szykuje nam sie niegrywalna katastrofa.

Ja zaś w tym miejscu zwracam uwagę, byście nie wierzyli WiLQowi w tym co tu napisał. On po prostu chce przeforsować opcję, która ułatwi mu granie (oczywiście nie ma nic w tym złego), a że jest najlepszym GM na forum to pewnie mu się uda.

 

Podpisano Zaniepokojony.

z tej strony mac

 

p.s 8minut mi zajęło pisanie tego posta..

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpisanie.

 

W wersji aukcyjnej masz analogicznie:

jak ktos bedzie mial wysoką kwotę kasy, to bedzie musial jej użyć(łącznie z wartością 0$, która spowoduje spadnięcie w tym wężyku co powyżej), zeby pobrac kogokolwiek tzn nawet prospekta z konca lawki.

Tzn wg Ciebie nie ma roznicy miedzy bidem wysokosci 0$ i zuzyciem numerka waivera miedzy tymi GMami, ktorzy bili sie o tego samego gracza, a wykorzystaniem numerka waivera w porownaniu do wszystkich pobran z danego dnia?

 

Przy budzecie jak Ty ustawisz 0$ na gracza A, a ja 0$ na gracza B to sobie nie przeszkadzamy bo porownanie waiverow nie bedzie miedzy naszymi druzynami zas przy samym waiverze pomimo iz celujemy w innych graczy to bedzie decydujace kto do kogo trafi bo waiver jest tylko jeden na cala pule.

 

To samo w auckji.

W jaki sposob? Wystawic zerowego bida na kilku kandydatow jednoczesnie to zaden koszt bo wciaz zostawiasz sobie glowna amunicje czyli kase. Przeciez numer waivera duzo traci na znaczeniu gdy jest dodatkowa warstwa finansowa, ktora go przebija, a nawet przy bidach zerowych jest inny mechanizm opisany wyzej.

 

Ale mamy za to aż 13 slotów do tego!!! Nie bądź 'pipka' co che iść na łatwiznę.

Serio przyjmujesz, ze ktos bedzie wywalal 13 zawodnikow jednoczesnie?

Przeciez wiekszosc skladu nie nadaje sie na takie operacje, wiec to bedzie max 2-3.

 

I to pominales, wiec moglbys rozwinac jaka jest zaleta Tomorrow przy non-stop waiverze? Z FAsami to rozumiem, ale tutaj te argumenty chyba traca na aktualnosci skoro nikt nie moze pobierac w nocy/przed przetwarzaniem?

 

W aukcji taktyką może się wykazać tylko ktoś z wysokim budżetem. ROTFL

Ze niby tylko bidy po 50$ pozwalaja kogos kupic? Jako weteran licytacji draftowych dobrze wiesz, ze taktyka nie sprowadza sie do kupowania najdrozszych graczy.

 

Potrafisz przewidzieć ile kto jaki GM da na niejawnej aukcji za każdego dostępnego gracza?

Nie, ale na pewno potrafie to lepiej oszacowac po jakosci gracza niz domniemajac kto bedzie kims zainteresowany co trzeba bedzie robic przy waiverze. Ale okej, to moze byc moja preferencja.

Moglbys mi powiedziec jak planujesz ustawiac kolejke zawodnikow zeby miec jakis wplyw na to kto do Ciebie trafi poza #1 na liscie? Bo ja przy budzecie wiem co robic, a tu mi chyba tylko zostanie modlitwa.

 

Chyba tego nie wprowadzimy.

Okej, ale nie uwazasz, ze to zwiekszy problem rozegranych gier? Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3, waiver + daily-tomorrow blokuje wszystkim mozliwosc wystawiania graczy na nastepny dzien... wszystkim! Przy waiverach nie ma zadnej korzysci dla porannych GMow z opcji Tomorrow! Wszyscy tracimy! Czyli popularna strategie odrabiania gier szlag trafi.

 

 

Panowie apeluję o przemyśleniu głosów na "daily tomorrow". Będziemy mieli FA waiverowe, czyli IMO będzie można ustawić waiver wywalając KAŻDEGO bolka z drużyny w KAŻDEJ chwili nawet w opcji Today, za to grając w tomorrow nie będzie możliwości wystawienia go do składu. Głosując na daily today połączycie najlepsze cechy obu opcji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.