Skocz do zawartości

Mycie i czyszczenie piłki


deltron

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim na forum!

Mam piłkę Spalding TF-500 i problem zaznaczony w temacie- jak ją umyć. Grałem do tej pory dwa razy, raz pojedyncze rzuty na kosz na kostce, a drugi raz orlik. Wiadomo- lekko się przybrudziła, złapała zanieczyszczeń, piasku, gumy z tartanu.

Gąbka i letnia woda? Jakiś płyn? Sposoby na sucho? Jak pielęgnować żeby cały czas była w stanie najwyższej używalności? Będę wdzięczy za wszelkie porady, z góry dzięki!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej piłce robię kąpiel z olejkami aromatycznymi (uwielbia połączenie ananasa z granatem) do tego zapalam świece (ale nie zapachowe bo ją od tego pęcherz boli!) oraz włączam ballady Stinga. Nie wiem czemu, ale wentyl rozszerza się jej przy "Shape of my heart". Jednak nie robię tego za często, gdyż sam przy tej piosence płaczę, ponieważ mam w pamięci ostatnią scenę z Leona Zawodowca jak Matylda sadzi paprotkę w parku i mówi "Tu nam będzie dobrze Leonie". Mówię Wam - Potok łez. Dodatkowo wrzucam jej kilka płatków róży do wody by poczuła się jak dama, a nie zwykła ściera do asfaltu. Na koniec wycieram ją dokładnie bawełnianym ręcznikiem prosto z Neapolu i na suchą skórę wcieram kolagen ujędrniający. Kiedyś miała fobię na punkcie "pomarańczowej skórki" i od czasu jak wcieram ten kolagen problem znika. Nie stać mnie na pojemnik tego kremu, bo to za duży wydatek - więc nacieram ją smalcem i każdy jest zadowolony. Bo prawdziwego uczucia nie buduje się na słodkich słówkach i czekoladkach, ale na kłamstwie i manipulacji.

 

Mam nadzieję, że pomogłem...

A tak napompować piłkę umiesz?

0efe7e5f3667e3aab3e244ae922f0c32.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim na forum!

Mam piłkę Spalding TF-500 i problem zaznaczony w temacie- jak ją umyć. Grałem do tej pory dwa razy, raz pojedyncze rzuty na kosz na kostce, a drugi raz orlik. Wiadomo- lekko się przybrudziła, złapała zanieczyszczeń, piasku, gumy z tartanu.

Gąbka i letnia woda? Jakiś płyn? Sposoby na sucho? Jak pielęgnować żeby cały czas była w stanie najwyższej używalności? Będę wdzięczy za wszelkie porady, z góry dzięki!

 

Zwykla woda i wytrzyjrecznikiem, ewentualnie jak cos odrobine mydla. Wazne tylko zebys ja starannie (nie znaczy mocna) wytarl, a pozniej ja poloz gdzies, zeby sama jeszcze doschla na noc.

 

Natomiast co wazne, to nowe pilki Spaldinga lubia szybko zbierac bród, dlatego ze ich skora jest lepka od nowosci. Jak Cie sie pilka lekko zetrze to problem powinien zniknac sam i wtedy jesli czesto grasz, to raz na miesiac mozesz obmyc woda z mydlem.

 

Sa tez specjalne specyfiki do mycia pilek, niedlugo pojawi sie w http://sklepkoszykarski.pl, ale czy warto kupowac, nie odpowiem. Jeszcze nie robilem testow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Możecie mi dać złotą łopatę, ale przypadkiem na stronie Wilsona znalazłem przepis na czyszczenie piłki.

3,5 litra letniej wody

1 łyżka (taka do zupy) delikatnego płynu do mycia naczyń.

To wszystko się miesza a następnie moczy w tym ręcznik, ten ręcznik z kolei wyżyma się i wyciera nim piłkę przez ok. 30 sekund (najlepiej po prostu jest ze dwa/trzy razy przejechać po każdym panelu). Potem ręcznik się płucze w zwykłej wodzie (bądź bierze drugi), znowu się wyżyma i ponownie wyciera każdy panel tak aby wymyć płyn. Na sam koniec piłkę się wyciera jakimś suchym ręcznikiem i odkłada aby obeschła.

Odsyłam w razie co do źródła: https://www.wilson.com/en-us/blog/all-sports/wilson-labs/how-clean-your-leather-and-composite-footballs-basketballs-volleyballs

Oczywiście wiadomo można też wziąć po prostu zwykłą szmatkę i jechać nią do momentu aż przy wyżymaniu będzie czysta woda wypływać, ja tak sam robię po każdej gierce a przepis na razie wypróbowałem pierwszy raz i wydaje się być ok.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.