Skocz do zawartości

Jakie buty dla centra ?


Floss

Rekomendowane odpowiedzi

chyba nie ma większego znaczenia czy jesteś centrem czy rozgrywającym - przykładowo centrzy graja teraz w bardzo niskich Kobe 11, a rozgrywajki w wysokich Hyperdunk czy D-Rose. Kupujesz to w czym dobrze się czujesz, na czym Ci zależy najbardziej: amortyzacja, wygoda, dopasowanie do stopy, cena, wygląd czy wysokość buta - choć to akurat, według mnie, już najmniej ważne jest bo teraz nawet te wysokie to materiał, więc trzymanie takie jak w grubszej i sztywniejszej skarpecie. Lepiej stabilizator ubrać, czy specjalny bandaż lub tejpy i o wiele stabilniejszy staw jest niż w dzisiejszych wysokich butach ;)

Takich tematów było już bardzo dużo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram najczęściej na pozycji centra i powiem Ci że od lat mam stare Lebron`y Soldier IV i jestem mega zadowolony pomimo ich wyeksploatowania. Jedyne na jakie mógłbym zmienić to jakieś inne LBJ`je i nie dlatego że jestem fanboyem dziecka z Akron ale dlatego że świetnie mi się w nich gra, biega, a nawet ćwiczy na siłowni. Trzymanie stopy i kostki bardzo dobre, przyczepność wzorowa no i to opatulenie śródstopia i Achillesa bardzo komfortowe. Nie wiem może ten model jakiś udany innych LBJ-ów się nie doczekałem, ale za to miałem wiele Jordanów, Air Forców i Flightów i jedyne do których bym porównał to model Jordan 18.

 

Co do komentarza mojego przedmówcy to jestem starej daty i nie wyobrażam sobie gry w niskich butach :P

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez GoldDustMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem starej daty i zawsze grałem w wysokich: Jordan 7, 11 czy 13 bo wydawało mi się, że wysoki = bezpieczniejszy. Do momentu gdy nie ubrałem Kobe 6 !!! Najpierw na treningi tylko bo psychika stawiała bariery hehe jednak po kilku treningach zdanie zmieniłem diametralnie. Nie ma znaczenia wysoki, czy niski - zdecydowana większość urazów przytrafia się przy lądowaniu/stanięciu na nogę drugiego zawodnika a w tym to chyba tylko but narciarski by pomógł :P teraz od kilku lat gram na zmianę w Kobe 6 i lebron X a ostatnio w rotację weszły tez Kobe X low i jest wszystko okej. Uważam, że wysokość buta nie ma większego znaczenia w nabawieniu się kontuzji. Bardziej jego stabilność, dopasowanie do stopy ;) no i psychikę trzeba przesterować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, także jestem zwolennikiem wysokich butów i aż ciary mnie przechodzą jak ktoś wspomni czy nie zaopatrzyć się w jakieś niższe. Ogółem podsumowując, buty muszę być przystosowane do moich wymagań i tyle. 

 

No to w takim razie tyle mi starczy, dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.