Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2016/17: Pulling the trigger...


Monty

Rekomendowane odpowiedzi

"And now it’s a matter of when do you pull the trigger on using all those assets or any of those assets. As I look at the board, if you will, I see some things that could happen sooner rather than later" - Jerry Colangelo.

 

W nocy wraz z wyborem Bena Simmonsa rozpoczął się nowy sezon dla Sixers. Przed tym prawdziwym jeszcze duuuuuuuuuuuużo do zrobienia, ale mamy gwiazdę pierwszej wielkości, franchaise playera. Koniec z szorowaniem dna ligi, koniec z zapychaczami w składzie i teraz może być już tylko lepiej. Zastanawiam się, czy Simmons będzie grał na PF, czy jednak będą próbowali go wcisnąć na SF? 

 

160623212353-ben-simmons-nba-nba-draft.h

 

Jestem rozczarowany, że nie udało się wyciągnąć z wymian Dunna czy Hielda, ale z drugiej strony jak mieliśmy oddać Noela, Covingtona, #24 i #26 to jednak zbyt dużo. Najwyraźniej Colangelo jest rozsądniejszy, niż niektórzy przypuszczają ;-)

 

Nie mogę doczekać się Embiida bo szczerzę wierzę, że z jego zdrowiem będzie dobrze. Sixers tak długo dmuchali na zimne i taką rehabilitację mu zafundowali, że jeśli kontuzja znowu się odnowi, to będzie mega pech i Jo może od razu ogłaszać emeryturę szukać pracy w McD. Naprawdę w niego wierzę.

 

Na dzień dzisiejszy w składzie Simmons, Noel, Okafor, Embiid, Covington, Grant, McConnell i Stauskas. Prawie na pewno SaricLuwawu. Korkmaz chyba podzieli los Sarica. Podejrzewam, że ze Smithem będą czekać długo, aż rozstrzygną się ewentualne wzmocnienia na pozycji 1-2.

 

Nie wyobrażam sobie w składzie miejsca razem dla Embiida, Okafora i Noela. Którys z nich musi zostać sprzedany. Nie wiem do końca jak wyglądałaby współpraca Embiida z Okaforem. Na pewno gorzej, niż Embiida z Noelem, ale z drugiej strony Nerlens będzie wiecznie niezadowolony, że nie gra na centrze. Dlatego o ile wcześniej byłem za oddaniem Okafora, tak teraz już mi wszystko jedno. Musimy pozyskać solidnego SG, inaczej będzie katastrofa. Kiedy to się uda, to z przyjemnością kupię NBALP i oglądam tyle meczy, ile się da! :smile:

Edytowane przez Monty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec z tankowaniem! głęboko w to wierze.

Simmons wiadomo, moim zdaniem to może być franchise player i ma potencjał na bycie drugim Lebronem

 

PG - Po pierwsze, potrzeba im kogoś na jedynke. Ish Smith jako starter na 30+ minut to absolutnie zły pomysł. Simmons potrafi kreować bardzo dobrze, a Ish poza tym że jest kołkiem w defensywie zbyt wiele tutaj nie wniesie, o innych jedynkach sixers nie ma co pisać. Szkoda ze nie udało im się wyciągnąc Dunna, idealny byłby tu Conley, no ale nie ma opcji że pójdzie do drużyny której celem są playoffy. Moim zdaniem na jedynke dla 76ers z realnych opcji bardzo fajną opcją byłby Dellavedova + jakiś solidny zmiennik (chociazby Lin)

 

SG/SF -

Luwawu to doskonały wybór, atletyczny solidny defensor, potrafi rzucić trójke TEZ. Jeśli da radę, to może byc spokojnie kolesiem na te 20-25 minut. Przyszły król topek moim zdaniem :grin:

Do wyjęcia z FA bardzo dobrym wyborem byłby Afflalo, mega solidny i niedoceniany moim zdaniem gracz, potrafi punktować, rzucać,bronić,  byłby idealny. Simmons i Covington to wiadomo :smile: Barnes też byłby w sumie tam w sam raz, ale kwestia tego za jakie pieniądze.

PF/C 

Czyli to co najciekawsze, trzymać kciuki za zdrowie Embiida należy, bo pech straszny, ale może być naprawdę rozpierdalaczem, co do Okafora mam mieszane uczucia, potrzebuje sporo piłki a i nie jest żadnym super defensorem, przy Simmonsie średnio by to wyglądało moim zdaniem. Noel/Embiid para doskonała, na czwórce zawsze też może być Simmons,

 

Idealne S5 na ten moment  - Embiid/Noel/Simmons/Dellavedova/Barnes i  to nie jest takie niemożliwe.
 

 

 

Edytowane przez jadowitazmija4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Korkmaz chyba podzieli los Sarica. 

 

Korkmaz z tego co kojarzę wspominał, że chce przyjść do NBA juz teraz. Fajnye wybory 76ers. Luwawu podobno ma coś z głową, ale z tym pickiem żal byłoby nie skorzystać.

 

Szkoda mi tylko, że nie udało się z jakimś dalszym pickiem w 2 rundzie wybrać Kay'a Felder'a. Gość ma potencjał, a tu mógłby dostać jakieś minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony z draftu - przede wszystkim dlatego, że Colangelo nie zadealował na siłę Nerlensem/Okaforem tylko przeczekał to. (Tzn. mam nadzieję że tak było) Mam jeszcze trochę czasu na ewentualne zmiany personalne także spokojnie. 

 

Embiid / Simmons wygląda najlepiej talent-wise, ale też pod kątem fitu względnie o ile Hans faktycznie umie rzucać i jest zdrowy

Okafor / Simmons wyraźnie brakuje spacingu + JO woli wolną grę, Ben szybką

Noel / Simmons wygląda fajnie w D i w fastbrejku

Ciekawy lineup to wg mnie Simmons na SF, a Holmes/Grant na PF - rozciąga grę w ataku jest długi i szybki

 

Luwawu to fajny steal z #24 - chciałem, żeby Bryan po niego trejdował w górę, a tu proszę. Żałuję tylko, że nie udało się Baldwina np. wyciągnąc. Korkmaza nie znam, ale opinie zbiera dobre, więc chyba fajny wybór na draft&stash. 

Roster na dziś:

Embiid/Okafor/Noel

Simmons/Noel/Holems/Grant

Covington/Grant/Luwawu

Luwawu/Stauskas

Smith/TJ/Marshall

 

I szukamy dobrego dealu wysokiego na młodego niskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony z draftu - przede wszystkim dlatego, że Colangelo nie zadealował na siłę Nerlensem/Okaforem tylko przeczekał to. (Tzn. mam nadzieję że tak było) Mam jeszcze trochę czasu na ewentualne zmiany personalne także spokojnie. 

 

Nie wiem oczywiście jak było, ale pojawiające się informacje sugerują, że po prostu nikt nie chciał przyjąć oferty, co by pokazywało jak bardzo wartość Noela jest tu na forum przeceniana. No ale z drugiej strony mamy Ainge'a, który lubi składać śmiesznie słabe oferty, po czym decyduje się na Jaylena Browna he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem oczywiście jak było, ale pojawiające się informacje sugerują, że po prostu nikt nie chciał przyjąć oferty, co by pokazywało jak bardzo wartość Noela jest tu na forum przeceniana. No ale z drugiej strony mamy Ainge'a, który lubi składać śmiesznie słabe oferty, po czym decyduje się na Jaylena Browna he he.

Jendras, ploty są plotami, mogło być tak, że Colangelo proponował do Noela jakies 2nd roundery, albo chciał dać picki, ale wyciągnąc np. Smarta albo Bradleya, a zrobiono z niego desperata - c*** wie tak naprawdę.

Jakbyśmy dali Noela, Covingtona, Luwawu i tego eurosa za Jaylena Browna to bym se chyba z dyńki w ściane 3 szybkie zaaplikował. 

Wartość Noela po poprzednim sezonie na pewno spadła, ale gość w tym drafcie leciutko szedłby dziś w top6 wg mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras, ploty są plotami, mogło być tak, że Colangelo proponował do Noela jakies 2nd roundery, albo chciał dać picki, ale wyciągnąc np. Smarta albo Bradleya, a zrobiono z niego desperata - c*** wie tak naprawdę.

Jakbyśmy dali Noela, Covingtona, Luwawu i tego eurosa za Jaylena Browna to bym se chyba z dyńki w ściane 3 szybkie zaaplikował. 

 

No tak, ale na czymś musimy jednak swoje domysły opierać. A mamy tylko to, co nam podadzą dziennikarze.

 

Wartość Noela po poprzednim sezonie na pewno spadła, ale gość w tym drafcie leciutko szedłby dziś w top6 wg mnie.

 

Być może by poszedł, tylko pamiętaj, że on już nie ma przed sobą czterech lat niskiego kontraktu, jak debiutanci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długa noc. Bez Sama to nie to samo. Colangelo nie miał na dzień dobry żadnego kredytu zaufania i trudno się temu dziwić. Wszak wbił się do Filadelfii tylnymi drzwiami, które uchylił mu jego stary. Więcej było strachu i niepewności niż czystej ekscytacji z okazji Draftu (dla kibiców Philly to taka Gwiazdka). Plotki transferowe zapowiadały katastrofę. Siedziałem skulony w kącie i z przerażeniem patrzyłem na twttera, czy przypadkiem Noel i Okafor nie polecą za future 2nd ronudery, bo obóz Bostonu (Ainge+Bill Simmons) ostro pracował, żeby wszystkim wmówić, że są gówno warci.
 
Ben z #1 uspokoił nieco zszargane nerwy, zawsze to plan w 1/3 wykonany. Co mi się tu podobało: miał uśmiech na twarzy; powiedział że cieszy się z wyboru Sixers, że podoba mu się miasto, młody zespół, fanbase; że jest gotowy podjąć wyzwanie. Nie mówił nic o Lakersach, to też plus. Przy okazji gratulacje dla LAL za Ingrama. Myślę że to znakomity prospekt i też będą mieć wielką pociechę, ale od Simmonsa wara.
 
Od trzeciego picku miała się zacząć burza i w sumie tak było… przynajmniej w Internetach. Nie wiem czy wierzyć w ofertę Noel/Cov/24/26 za #3. Nie wiem czy dziękować Ainge’owi, że odrzucił. Ogólnie nie chcę w to wierzyć. Patrząc na wybory BOS wątpię, by mieli to na stole. Czytałem raczej, że Okafor to było najlepsze co miał do wyboru, ale chciał więcej. Nie winię go za zachłanność. Brown to fajny gość, dobre ciało i poukładane w głowie, choć w najbliższym czasie raczej nie przepchnie Celtów przez pierwszą rundę PO.
 
Po picku Bostonu zrobiło się cichuteńko o Sixers, co bardzo mnie cieszyło. Tym bardziej, że draft układał się niemal idealnie pod Filadelfię. Leciał wysoki za wysokim, a moja lista życzeń rzadko traciła jakieś nazwisko. Chyba najbardziej zabolał mnie Baldwin z #17, troszkę Beasley dwa picki później. Niemniej, mój absolutny faworyt był nadal dostępny przy wyborze #24 i modliłem się tylko, by Colangelo tego nie spaprał. Wreszcie wychodzi Silver, patrzę na ruch jego warg: Timot… nie musiał czytać dalej, ja już szalałem ze szczęścia. Chyba nigdy żaden pick nie wywołał u mnie takiej radości, bo serio, nie wierzyłem w Bryana. Tymczasem on już był 2/3 tej nocy.
 
Na #26 nie trzeba było długo czekać. Zapowiadało się, że weźmiemy jakiegoś PG. Nie obraził bym się na Tylera Ulisa, który był mocno łączony z Philly przed naborem. Jednak moim faworytem był tu zdecydowanie pewien turecki sharpshooter. Kiedy Silver ogłosił ‘Furkan Korkmaz’ zacząłem się szczypać. Zbyt piękne, by było prawdziwe. Colangelo 3/3? Bro...
 
N2FgwFP.gif
 
Po tej całej ekscytacji trzeba oczywiście sobie uświadomić, że to tylko prospekty, że jeszcze trzeba ich ociosać, nauczyć, przystosować i uda się lub nie. Jednak trudno o lepsze picki dla Philly. Luwawu z potencjałem na two-way playera, jeden z lepszych atletów tego draftu. Korkmaz czołowy jump shooter w tegorocznym naborze i kolega klubowy Dario Saricia. Życie jest piękne! Nie oddałbym tego duetu za #3 BOS (mówię o picku, nie o Brownie).
 
Nie wiem, jak nasz GM pogra w przyszłości. Karty wg mnie ma bardzo mocne, co by ‘league sources’ (hej Danny Ainge) nie próbowały nam wmówić. Ale za tą noc stawiam Bryanowi 100/10. Nie zdealował nikogo za półdarmo, wyczekał spokojnie na swoje picki i wybrał znakomicie. Chyba jednak wierzy w proces. Mr. Colangelo, Mr. Hinkie, great job!
 
siWJhTk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z tymi debiutantami. Obaj potrzebują buyoutu, z tego co czytam to TLC bankowo go dostanie, a z Korkmazem nie wiadomo. To że chcą grać już w tym sezonie, nic nie zmienia. Ja też bym chętnie zagrał dla Sixers w tym sezonie ;) 

 

Nie najgorszą opcją byłoby poczekać z Turkiem jeszcze rok, wtedy latem 2017 mamy jego oraz wybór od Lakers - brzmi fajnie. Chyba, że w offseason nie uda się ściągnąć nikogo wartościowego na SG i Turek będzie musiał grać. Tylko wtedy mamy 5 debiutantów w składzie na 2016/17 co wygląda trochę dziwnie :D

 

PG - Po pierwsze, potrzeba im kogoś na jedynke. Ish Smith jako starter na 30+ minut to absolutnie zły pomysł. Simmons potrafi kreować bardzo dobrze, a Ish poza tym że jest kołkiem w defensywie zbyt wiele tutaj nie wniesie, o innych jedynkach sixers nie ma co pisać. Szkoda ze nie udało im się wyciągnąc Dunna, idealny byłby tu Conley, no ale nie ma opcji że pójdzie do drużyny której celem są playoffy. Moim zdaniem na jedynke dla 76ers z realnych opcji bardzo fajną opcją byłby Dellavedova + jakiś solidny zmiennik (chociazby Lin)

 

Potrzebujemy lepszego PG, ale teraz bym się z tym wstrzymał na jakiś czas. Dellavodovę już mamy (tylko nazywają go tam T.J. O'Connell i jeszcze brak mu doświadczenia) i razem ze Smithem w przyszłym sezonie ta dwójka da radę. A potem zobaczymy kogo będzie można sprowadzić, chciałbym doświadczonego gracza z trójką. Moim zdaniem priorytet numer 1 to dobry SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj draft do 3:30 jednym okiem a drugim odświeżałem twittera, na którym królował dla mnie tylko ten obrazek poniżej. To powinno być pod kopułą podczepione razem ze zdjęciem Sama stylizowane na koszulkę jaką nosił Axl Rose z Guns'n'Roses "Kill Your Idols" :D 

 

Clq_pCKWQAA1bin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy od 2003 wskakuję na bandwagon i może tak jak wtedy nie uda się zrobić PO w pierwszym roku, ale c'mon. Zamiast wykalkulowanego RS w wykonaniu defending champs będę oglądał zgraję łepków z pierdylionem talentu. Hype is in da building.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"He's not LeBron," Rich says. "He's not Kobe. He's not KD. Ben Simmons is the next Ben Simmons. There's no one like Ben Simmons."

 

takie pierdzielenie agenta potrosze, ale i prawo  do bycia sobą zarezerwowane dla największych. btw. do poczytania:

 

http://espn.go.com/espn/feature/story/_/page/enterprise-simmons160622/projected-top-draft-pick-ben-simmons-all-planned-out

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ish Smith w Pistons. Ręce opadają. Wczoraj Sixers mówili, że podpiszą z nim kontrakt i przesuną na ławkę. Ish się cieszy. Dzisiaj uzgadnia kontrakt z Pistons. Lepszy kontrakt? Zemsta za wcześniej?

Edytowane przez Monty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25rmcmr.jpg

 

Na jakich pozycjach oni grają? Jak na obwodzie, to dobrze  :onthego:

 

Anyway, Smith ponoć chciał grać w Sixers, ale już raz został wyru... więc gdy pojawiła się taka propozycja z Detroit, to wolał nie ryzykować odrzucając ją. Czyli jednak - kto pierwszy, ten lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.