Skocz do zawartości

Smartfon dla Leposa


lepos

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że mówimy o takiej apce, która będzie na podstawie moich warunków fizycznych określać odpowiednią ilość czasu spędzanego na biciu konia a także odpowiednio zliczać progres i motywować do poprawy wyniku, tak?

 

Tu jest lista achievmentów, tylko trzeba odhaczać ręcznie :(

lufvW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest lista achievmentów, tylko trzeba odhaczać ręcznie :(

lufvW.jpg

Holy shit

 

Z browserów darmowych na androida polecam CM Browser. Chrome zajmował 140 mb po kilku aktualizacjach, CM zajmuje 7 mb a działa równie szybko albo szybciej, nie zacina, spoko system skrótów i zakładek - polecam.

 

RDC Radio - jedyna słuszna apka radiowa.

 

Total Commander do zarządzania plikami, wstrętny i nieczytelny ale sentyment pozostał.

 

Freelectics Bodyweight/Running/Exercise - 3 apki do treningu, darmowa wersja daje kilkanaście rodzajów treningów na różnych poziomach, genialne małe filmiki wyjaśniające jak wykonywać ćwiczenia, po opłace personalizuje trening na bazie wzrostu, wieku i wagi. Z płatnej nie korzystałem.

 

Meteo ICM - jedyna słuszna apka pogodowa, raczej nie zawodzi.

 

Aldiko PDF - jedyna słuszna apka do czytania PDF, ładna półeczka jak w IOSie, wygodne operowanie stronami, czyta też doc i docx.

 

Poweramp - kosztuje 8 zł ale do słuchania muzyki nic lepszego nie znalazłem. Rewelacyjny w obsłudze, rewelacyjny equalizer.

 

MyPhoneExplorer - niezły do zarządzania na poziomie PC-Smartphone ale jeśli ktoś ma coś lepszego, to słucham.

 

Shazam - niezawodny rozpoznawacz muzyki, ogromna baza, często mnie zaskakuje i miałem ze 3 albo 4 przypadki, że czegoś nie rozpoznał i tylko raz to nie był zmiksowany kawałek z dłuższego setu.

 

Wrzucajcie swoje apki !

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych na górze tylko Shazam posiadam ale już od bardzo dawna. Chyba nigdy się nie zawiodłem, potrafi wyłapać tytuł piosenki nawet po sekundzie(jak to działa w ogóle?!). Kiedyś nawet nie miałem skąd kawałka puścić i go zanuciłem i też mi znalazło. Chyba nie ma sensu testować innych aplikacji niż Shazam skoro Shazam jest perfekcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych na górze tylko Shazam posiadam ale już od bardzo dawna. Chyba nigdy się nie zawiodłem, potrafi wyłapać tytuł piosenki nawet po sekundzie(jak to działa w ogóle?!). Kiedyś nawet nie miałem skąd kawałka puścić i go zanuciłem i też mi znalazło. Chyba nie ma sensu testować innych aplikacji niż Shazam skoro Shazam jest perfekcyjne.

W ciągu 10 sekund nasłuchiwania utworu, aplikacja mobilna tworzy jego dźwiękowy odcisk palca - graficzną interpretację widma aplitudowego, czyli spektrogram. Tak przygotowana informacja przesyłana jest do centralnych serwerów usługi, gdzie dane zabrane przez urządzenie użytkownika porównywane są z bazą ponad 11 milionów utworów. W przypadku odnalezienia pasującego wzorca zwracana jest informacja zawierająca m. in. tytuł piosenki i jej wykonawcę.

By Softonet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mówisz, że warto?

 

Bo z google play mnie szlag trafia...

Pełen luz. Nie używałem, bo mi słuchawka trochę utrudniała ale od piątki będę miał nowego Chińczyka i nakurwiam z Powerampa z powodzeniem, od nowa i to mniej nawet do samej muzyki, a do podcastów, audiobooków i Niedzieli Filozofów. Ma kilka ułatwiaczy, prostych rozwiązań ale jebitnych. Zdecydowanie wart swojej niskiej przecież ceny (2 browary ?), a licencja dożywotnia.

 

Nie wiem skąd się teraz mp3 sciąga, jak mi się chce to ripuje dźwięk z HQ teledysków na YT, niszowe rzeczy na Soundcloudzie, a tego co mam w mp3 na dysku słuchać już nie mogę więc jeśli ktoś ma jakieś sugestie to łykam. Całych płyt na torrentach nie bede sciągał raczej.

 

W sumie to mam kilka nowych, fajny apek do polecenia (warto by wydzielić temat od połowy) ale forum ma mnie w dupie i dopóki ludzie nie popiszą co polecają, to odpuszczam. Kucio, nie wyjeżdżaj z Pokemon Go, proszę.

 

Podpowiem tylko, że testowałem przez 2 miechy 6 najpopularniejszych przeglądarek moblinych i Opera Mini wygrywa wszystkie kategorie - usability, ilość pamięci na dysku zajętej, zużycie danych komórkowych, potrzebny bufor i śmieci z tempa, szybkość.

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube-mp3.org/pl

 

Teraz to Ci wystarczy zwykły youtube i umiejętność odnalezienia folderu "pobrane". Kopiuj, wklej linka i done. Konwertujesz co chcesz.

Ta, a potem mnie kurwi.a strzela jak mi znajomi cos zgrywaja i musze tego w samochodzie słuchać. Ja raczej pelne albumy zassysam z torrentow, przynamniej jest te pewne 320 kbs. Az takim melonamen nie jestem zeby flacow i innych sluchac, ale mp3 ponizej 320 kluja me uszy dosc ostro.

Wracajac do tematu, poleć wiecej apek Findku jak mozesz. Dużo ciekawych rzeczy wypisales. Z PAMP i Opery korzystam od początku przygody z androidem i rowniez polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś w ogóle tych nowych Chińczyków typu Xiaomi? Zbieram opinię od ludzi, którzy bawią się tym sprzętem już dłuższy czas, opinie po kilku tygodniach to trochę mało.

Od prawie roku (k****, może już od ponad roku, straciłem rachubę) działam awaryjnie na zapasowym klocku z WP i zaczynam sam siebie posądzać o ciągoty sadomasochistyczne. Nie chcę jednak rozpruwać portfela na drogie flagowce bo telefonem nie jeżdżę tylko w niedzielę po bułki do sklepu, różne rzeczy się zdarzają w bajkowym nastroju.
 

od piątki będę miał nowego Chińczyka...

 

Wcześniej też miałeś Chińczyka? Jeżeli tak, to jakiego i jak długo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu pojawiła się potrzeba na korzystanie z dual sima. Kolega kilka miechów wcześniej ściągnął sobie z Chin Lenovo A820 ale stwierdził, że potrzebuje czegoś z wyświetlaczem 5,5 więc Lenovo mi odstąpił. Pisałem o tym tutaj w temacie. 200 zł mu za niego zapłaciłem i gdyby nie fakt, że tym razem pojawiła się potrzeba na dobry GPS i wiecej pamięci, to bym telefonu nie wymieniał. Do tej pory internet śmiga mi płynnie, zdjęcia robi bardzo przyzwoite, filmy również. Ma kilka wad ale też wynikających z tego, że to budżetowy model Lenovo, a nie flagowiec. Tak czy srak, wcześniej byłem zakochany w Lenovo bo mój prywatny laptop kosztował 1250 zł, korzystałem z niego już pół roku i byłem zachwycony (do grania jest konsola, PC służy do grania w Herosa 3 i Jagged Alliance). Po zakupie tego telefonu i korzystaniu z laptopa przez kolejny rok nadal w ciemno każdemu polecam tę Lenovo. Jakość/cena to jest jakiś kosmos.

 

2 miesiące temu kupiłem z banggooda kamerkę Xiaomi yi. Nie chciałem inwestować w go pro bo korzystał z niej będę kilka razy w roku, może kilkanaście i to nie do nurkowania czy skakania z samolotu. Tak czy srak, korzystałem już na obozie z dzieciakami, w aquaparku, na gokartach, w samochodzie w nocy i jakość rozjebała mi głowę ! Zapłaciłem 315 zł za kamerkę, etui wodoszczelne i opaskę na głowę i to co ta kamera robi przy tej cenie naprawdę jest trudne do uwierzenia. Te SJCAMY i inne modele dwukrotnie droższe mogą najwyżej rozłożyć dywan dla Xiaomi. Dlatego teraz, kiedy pojawiła się potrzeba na ulepszenie telefonu sprawdziłem jak to wygląda z telefonami i okazuje się, że mogę sobie poprzedni model flagowca w jednej z późniejszych wersji, Xiaomi Mi4C (powiedzmy, że odpowiednik Galaxy S5) kupić za 720 zł brutto, z polskim oprogramowaniem i z taką specyfikacją, że przy Samsungu np. nie ma się czego wstydzić. Dam jakieś opinie jak pokorzystam ale jestem całkiem spokojny, serwis robią w kilku miejscach w Polsce już, wysyłka realizowana jest z Poznania w moim przypadku, gwarancję mam na 12 miesiecy, realizowaną przez firmę od której kupiłem. Wzięliśmy dwa egzemplarze - dla mojej dziewczyny i dla mnie, będzie więc większa próbka.

Wybrałem egzemplarz 2GB RAM + 16 GB bo nie zajebuje telefonu filmami i mp3. Czytałem miliony opinii, nie znalazłem ani jednego zarzutu do tego modelu, Procesor Snapdragon 808 i grafika Adreno 416 bodajże wyprzedzały swoje czasy więc mam nadzieję, że ze 2,3 latka na nim pośmigam. Ponadto, z kilku testów znalezionych wynikało, że efektywność modelu z 3GB RAM w porównaniu z 2GB RAM jest minimalnie wyższa, a cena wyższa o 300 zł. Także to był prosty wybór.

Taniej telefonu najwyższej klasy nie kupicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi mi4c kosztuje średnio 750 zl, s5 850.

Serio jest sens kupowania chinczyka za 100 zl mniej?

Zaznaczam ze absolutnie nic nie mam do chinskich telefonów, rozwazalem nawet kupno xiaomi ale roznica miedzy nimi a flagowcami topowych producentów jest zbyt mała jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi mi4c kosztuje średnio 750 zl, s5 850.

Serio jest sens kupowania chinczyka za 100 zl mniej?

Zaznaczam ze absolutnie nic nie mam do chinskich telefonów, rozwazalem nawet kupno xiaomi ale roznica miedzy nimi a flagowcami topowych producentów jest zbyt mała jak dla mnie.

Po pierwsze, ze względu na dual sim. W Galaxy S5 wersje z Dual Sim to modele sporo droższe, w Chińczykach to standard. Po drugie, lepsza bateria w standardzie no i lepsza ergonomia pracy. Po trzecie, MIUI jest genialne, ogolone z gównoaplikacji i pewnie, że możesz to samo zrobić sam z każdym telefonem, ale to wymaga w c*** roboty i ryzyko i utratę gwarancji. Po czwarte, Snapdragon 808 jest o wiele wydajniejszy niż 801, a Adreno 418 od Adreno 330. Kontrola krawędzi to fajny bajer.

 

Xiaomi to 3 producent telefonów na świecie. Nie ma ich oficjalnie na rynku euro i US bo płacą karę za jakieś dawne przekroczenia patentowe chyba. Nie traktuję ich jako "Chińczyka". Lenovo, o rok młodszy od Galaxy S2, był o niebo wydajniejszy, szybszy i lepiej przemyślany.

 

Edit: Pogrzebałem jeszcze, żeby upewnić się, że niczego nie przegapiłem. Samsung S5 mocarnie się grzeje, ludzie bardzo narzekają na baterię, a poza tym to MI4C jest o rok młodszy. Odpowiednikiem wersji Mi4C jest Galaxy S5 Neo, który wcale nie wypada lepiej w testach, parametry ma podobne lub gorsze (nie licząc chyba tylko Megapixeli w aparatach), a jest droższy o co najmniej 350 zł. To więcej niż połowa ceny, którą zapłacę za Xiaomi. W Xiaomi Mi4C nie można rozszerzyć pamięci, w Samsungu można włożyć micro SD.

 

Gdyby było tak, że w PL nie ma serwisów itp. to może wziąłbym inny telefon, np. Galaxy S5 w wersji podstawowej, która za rok byłaby już pewnie za wolna i zamulałaby internety - takie mam doświadczenie z Galaxy i innymi flagowcami, że szybko się starzeją. Chyba, że kupisz najświeższy model - może 3 lata pokorzystasz. Dla mnie telefon to jednak narzędzie, a nie gadżet i nie mam zamiaru wydawać 2-2,5k na najnowszy model czy wymieniać co rok. Lenovo to stary telefon, a jedyne co w nim przestarzałe, to odtwarzanie filmów w niektórych formatach - np. filmów z aplikacji NBA nie odpalę. Reszta śmiga, internet zapierdala, fb zapierdala, messenger zapierdala, zamula mi się trochę w smsach bo ma mało pamięci. Tyle. Serio, nie zmieniałbym go gdyby nie fakt, że potrzebuje jednak więcej pamięci i dobrze działający GPS. A telefon sprowadzony z Chin kosztował 450 zł, ja odkupiłem po kilku miechach korzystania za 200.

 

A kupić Dual Sim na poziomie flagowca w tej cenie jest chyba niewykonalne. Dual Simy od LG np. kosztują po 800 zł ale szwagier po roku korzystania płakał jak sprzedawał, że nie sprzedał rok wcześniej.

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopy, mam za sobą dobę używania i powiem Wam tyle. Oc***ałem ze szczęścia, a myślałem, że wyrosłem z radowania się gadgetami.

Nie zawsze filmy z netu odpalają mi się w pełniutkim HD, nawet pod wifi czy lte, ale czasem tak więc nie wiem które ustawienia za to odpowiadają.

 

GPS był leciutko nieprecyzyjny więc ściągnąłem GPS Fix i teraz pokazuje co do metra.

Myślałem, że dziwny wtyk do ładowania to dziwny chiński standard ale to jednak USB typu C, które rozpierdala mi głowę prędkością ściągania plików i ładowania jednocześnie. W nowym Galaxy S7 Note ma być też już USB typu C i na przestrzeni dwóch lat pewnie standard.

Poza tym jestem zachwycony na każdym polu ale teraz nie opowiem, bo idę się jarać. Ale uwierzcie mi, jest czym ;D Biorąc pod uwagę, że zapłaciłem 720 brutto. Findek FTW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

http://technos-online.pl/55,system-quickcmsext-plus-v60.html - Mam taki tylko wersję 300 zł tańszą, z 2gb ramu i 16GB pamięci. Od lipca korzystam, jestem mega zadowolony. Już 2,5 miesiąca i żadnych ale. GPS czasem troszkę mi dokucza ale moja dziewczyna ma taki sam i zero problemów. Koleżanka z pracy podobnie, kupiła po tym jak podpytała o mój. Trafiłem taki egzemplarz i tyle. Aktualizacje regularne, co tydzień coś nowego, nie chodzi ani odrobinę mniej stabilnie. Szybki, robi zajebiste zdjęcia i filmy, a nakładka MIUI jest cudowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.