Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Primoż pokazuje moc, jeśli jutro dołoży/nie straci to później już nie straci, Kuss nie był potrzebny jak Soler czy Poljański. Swoją drogą Kuss to piekny nabytek Jumbo.

Wciąż nie mogę wyjść z podziwu dla Valverde i Pogacara, jadą świetnie i trudno byłoby się domyśleć, że pierwszy jest blisko 2x starszy od drugiego. Wciąż obaj mogą fizycznie nie wytrzymać 3 tygodnia, ale będę im kibicował, aby znaleźli się na podium.

Rafał dziś kolejny dobry etap - szczególnie, że nie jest w optymalnej formie. Wciąż będę powtarzał, że coś jest nie tak z przygotowaniami od kiedy jeździ w Borze. Brakuje dynamiki i świeżości - on przecież (kilka lat temu) był w stanie jechać nie raz tempem najlepszych jak Contador, Nibali, Valverde czy Aru, a dziś bliżej mu do Keldermana, przegrywa z Krujswijkiem, którzy mogli pomarzyć o utrzymaniu mu się na kole w górach.

Niemniej wciąż liczę, że jutro może zaryzykuje ucieczkę i spróbuje szczura Nairo przegonić. Top 5 byłoby mega, choć z drugiej strony 6 ma dosyć pewne/bezpieczne, a mając na uwadze, że od Giro 2016 nie był w top10 GC, to dwa 6 miejsca w jednym sezonie mogą być mega ważne dla niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale Majka :) super jedzie ten wyścig, moje obawy (chyba wszystkie) się nie potwierdzają. Całkiem inny gość, niż na Giro i ogólnie w ostatnich występach.

Pokora, praca, mało mówi i próbuje atakować (w końcu!), mocno się też trzyma grupki faworytów zawsze prawie do końca i pomału pracuje na te top 5, które z przebiegu wyścigu w tej chwili mu się należy, bo jest właśnie tym piątym, pierwszym za grupką liderów. Szczura objechał już dziś, ale oby udało się to utrzymać. 3 sekundy to nic i wystarczy szarpnięcie Quintany na którymś etapie i się piątka wysypie, bo stać go na to (co nie znaczy, że później by znowu za coś takiego nie zapłacił). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quintana wygląda coraz słabiej, ale... być może wiedząc, że i tak straci, to jechał tempem, żeby umiejscowić się obok Rafała i liczyć na ucieczkę w czwartek lub sobotę. Dziś Primoż dojechał do młodych wilków, ale gdyby końcówka była bardziej pod górkę... to widać było, że kryzys może być mocniejszy. Podobnie Valverde. 

Piekna walka się szykuje na w/w 2 etapach, jeśli choć raz Roglic będzie miał gorszy dzień, to ciągle ktoś z top 4 może go przegonić, Valverde już nie może mieć nawet trochę słabszego dnia, bo i Lopez i Pogacar go przegonią, a Rafał ma tylko 3 sek nad szczurem. 

PS. Super że Fuglsang po tylu 2 miejscach i pechu na TdF wygrał! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem widziałem ten skład, chociaż w obecnej WTF sytuacji z Kwiato (serio, nie wiem czy on się w ogóle wybiera na te MŚ? treningi to jakiś żart obecnie, ostatnie wyścigi też przemilczę) będę trzymał kciuki za Alaphilippe :) Sagan swoje nawygrywał, a MvdP jeszcze zdąży to zrobić. Chociaż gdyby machnął MŚ na szosie, a pod nieobecność van Aerta też w przełajach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stało, Quintana i Movistar zrobili to co pisałem - Bora to chyba najgorsza ekipa pod względem myślenia strategicznego. Jak można było puścić szczura, Wilco, Knoxa??? Wypuścili top 5 jak totalni amatorzy. Rafał to też pierdoła. Brak słów. 

Ktoś tu pisał, że Majki nie puszcza... 

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.