Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszyła Vuelta...

- Buchmann liderem Bory... WTF. Gość nawet tygodniówek nie wygrywa, nie staje na podium ba ledwo w 10 jest a tum ma więcej pomagierów w górach niż Majka miał kiedykolwiek

- Majka, niby ma wolna rękę, ale co to ma znaczyć? Jak pomoże Buchmannowi to może przyjechać tuż za nim? Wygrać etap? Na początek prolog w niezłym tempie, ale bez szału.

- Kwiato niby też wild card, ale skoro on nie jest tam liderem, to kto??? BTW. Świetna czasówka, jest w gazie!

faworyci to Quintana, Porte, Lopez, Yates, powalczą Pinot, Uran, Kalderman, Krujswijk czy Aru z Zakarinem, ale Majka z Kwiato mają szanse, szkoda tylko, że teamy niekoniecznie to rozumieją. 

 

 

Nie bardzo wiem czemu się dziwisz. Bora to niemiecka drużyna z niemieckimi sponsorami, będą stawiać na swoich gdzie tylko mogą. To całkowicie normalne.

Na generalkę i tak szans nie mają, więc wolą inwestować w swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem czemu się dziwisz. Bora to niemiecka drużyna z niemieckimi sponsorami, będą stawiać na swoich gdzie tylko mogą. To całkowicie normalne.

Na generalkę i tak szans nie mają, więc wolą inwestować w swojego.

A Ty tak serio? Bo ja myślałem, że tak stawiają tylko na Sagana i jak mówisz o Niemcach to Ackermanna, niemniej inna Niemiecka na Holendra stawia, Hiszpańska, Amerykańska czy Kazachska stawia na Kolumbijczyka, Brytyjska na RPA, Amerykańska na Australijczyka, Bahrain na Włocha, Australijska na Brytola, Szwajcarska na Ruska itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo się podgrzewacie. Majka nie pociągnie dwóch dużych wyścigów pod rząd jako lider, z resztą może chcą go lekko zmotywować, bo do tej pory jak na niego stawiali to średnio wychodziło. Z naszego punktu widzenia lepiej, jak będzie on walczył w tym wyścigu o etapy (a może i o koszulkę górala). To da więcej emocji, niż sapanie za plecami liderów.

 

A Kwiato dziś po etapie założy czerwoną koszulkę, mocno to czuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matek pewnie, że lepiej jechać po 2 etapowe zwycięstwa i może króla gór, ale ja piszę bardziej o tym, że jak razie to Bora na Majkę nie stawiała nigdzie... TdF liderem był Sagan, a Rafał miał 1 no 1,5 górala do pomocy w najlepszym układzie. Buchmann czy Konrad dostają 3... O czym my mówimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagan był liderem na klasyfikację sprinterską, Majka na generalną. W ogóle mówienie o tym, że Sagan jest liderem na trzytygodniowy wyścig jest lekko śmieszne. A ilu on miał pomocników? Żadnego pociągu do rozprowadzania. Ogólnie Bora ma za słaby support, to jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ma słaby, ale jak Austryjak czy Niemiec dostają lepszy support na tygodniówkę czy VE niż Majka na TdF to coś jest nie tak. A Sagan miał wsparcie, tyle że on nie jest typowym sprinterem do rozprowadzania na płaskim jak Kittel, Greipel, Viviani czy nawet Ackerman, on potrzebuje zawodników którzy go na pagórkach pociągną lub dynamiczny podjazd i takich miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę problemem Majki (oprócz oczywiście wyników w Borze) jest to że ma w drużynie Sagana.

 Wiadomo że najważniejszym wyścigiem dla nich jest TDF, więc Rafał nie dostanie takiego supportu jaki by chciał, bo co najmniej połowa drużyny musi być ustawiona pod najlepszego kolarza na świecie, który wygrał kilka razy klasyfikację punktową TDF i ma wygranych kilkanaście etapów. 
Poza tym Rafał musi pokazać swoimi wynikami żeby na niego stawiać, bo co on wygrał w Borze póki co? Top 20 TDF i etapy w słowenii i kaliforni, To już Kwiato był wyżej w tourze w GC. IMO Rafał powinien spróbować za rok Giro Vuelta, Tour to jeszcze zbyt wysokie progi. Może profilowo Tour jest najbardziej pod niego, ale 60% peletonu celuje wtedy z najwyższą formą, do tego trzeba mieć mocną głowę bo presja jest ogromna. We Włoszech i Hiszpanii jest łatwiej. A Buchmann zasługuje na swoją szansę, już się parę razy ładnie pokazał w górach, poza tym to nadzieja niemców na dobrego górala. Zweryfikujemy chłopaka po Vuelcie. Zauważcie też że Majka ma teraz "wolną rękę" czyli Bora też nie jest 100% ustawiona pod niemca. Jakby była odwrotna sytuacja czyli Rafał lider a buchmana "wolna ręką" to tez by było narzekanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może profilowo Tour jest najbardziej pod niego

Nie ma opcji. Właśnie TdF najsłabiej pasuje pod niego. Moim zdaniem Vuelta i Giro pasują profilem i rozkładem etapów dużo bardziej, co w sumie Majka już udowodnił w jakiś sposób, zajmując 3 miejsce w Hiszpanii i 5 we Włoszech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji. Właśnie TdF najsłabiej pasuje pod niego. Moim zdaniem Vuelta i Giro pasują profilem i rozkładem etapów dużo bardziej, co w sumie Majka już udowodnił w jakiś sposób, zajmując 3 miejsce w Hiszpanii i 5 we Włoszech.
Majka lubi dość długie podjazdy o średnim nachyleniu i takie są z reguły na tdf. Veulta to bardziej krótkie ale strome. Chociaż ostatnio Tour zmienia swoją charakterystykę na bardziej dynamiczny wyścig, gdzie g i v pozostają wyścigiem dla klasycznych gorali. Wpływ na lepsze wyniki Majki ma też słabsza obsada o czym już pisałem. Na vuelcie ns plus dla Rafała jest pogoda - lubi upały.

 

Jak oglądałem Jeszce raz końcówkę dzisiejszego etapu to jednak Kwiato zrobił bwszystko dobrze. Jakby bala pierwszy wyszedł za zakrętu to już by go Michał nie dogonil. Hiszpan był po prostu lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulka obronione :)

 

Dziś etap nie jakiś decydujący, ale dwie ważne informacje z mojego punktu widzenia, dotyczące Sky i Bory. 

 

Sky - można między bajki włożyć gadki o liderowaniu De La Cruza. Kwiato pokazał, kto w ekipie nosi spodnie. 

 

Bora - Buchmann świetnie się dziś pokazał, ładnie odskoczył z grupki liderów, ale... mam dwa ale do jego osoby. Pierwsze to oczywiście to, czy nie pojechał za mocno i niedługo nie beknie za tę szarżę. Na ten moment dobrze się pokazał, niewiele zabrakło mu do koszulki lidera. Druga sprawa dotyczy Majki - jechał za nim od początku podjazdu, nie był zainteresowany pomocą, co pokazuje, że będzie jechał na siebie. Chyba, że teraz zmienią podejście, gdy mają koszulkę na wyciągnięcie ręki. Uważam, że głupotą byłoby wykrwawianie już na tym etapie wyścigu wysoko notowanego doświadczonego górala, żeby pomagać kolesiowi testowanemu w roli lidera. 

 

Zobaczymy. Jutro lekka górka do ataku przed zjazdem do mety, a później trzy przelotowe dla liderów etapy i kolejny test w niedzielę. Jak pójdzie bez niespodziewanych zrywów, to Michał może jechać w koszulce i do kolejnego tygodnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pójdzie bez niespodziewanych zrywów, to Michał może jechać w koszulce i do kolejnego tygodnia. 

Jestem zawiedziony. 

 

Jednak znalazł się jeden Molard w ucieczce, który stanowił zagrożenie i dowiózł przewagę. I po koszulce, chociaż tragedii nie ma. Plus taki, że zejdzie ze Sky presja prowadzenia peletonu. Jestem ciekawy, jaka będzie ich dalsza taktyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to wyczytałeś z jego słów, ale ja to bardziej rozumiem jako świadome oszczędzanie sił na cięższe etapy, w których Michał jeszcze będzie walczył. 

 

Na MŚ i tak będzie pomocnikiem, a interes zespołu zawodowego będzie w takiej sytuacji zawsze ponad kadrę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek proponuje oglądać w wersji niemieckiej jak Ci polska nie pasuje.

 

Co do etapu, to ostre tempo w końcówce, pech kilku faworytów i... kompletnie niezrozumiała jazda Bory. Kij z tym że kolejny raz pokazali jak bardzo mają Rafała w dupie, nie dając mu praktycznie żadnej pomocy, ale po jakiego wała jeszcze co chwilę w czubie 1 grupy nadawali kosmiczne tempo?

 

Dla Sagana, który widać było nie był zainteresowany szczególnie walka na płaskim finiszu z super sprinterami czy dla Buhmanna? Czy nie można było odpuścić tę psudoudawana próbę walki o etap, zostawić jednego/dwoch do pomocy liderom i wysłać resztę do Rafała? Nikt nie oczekiwał, że cały team wróci do niego jak w Sunwebie czy Dimension, ale zobaczcie jak FDJ pomagała Pinot...

 

Ciekawe co będzie jak spuchnie im Buhamann na prawdziwym podjeździe i straci 10 min, a Majka już tylko o etap może powalczyć... No, ale to niemiecka grupa, więc się nie dziwię - żałuję tylko że Rafał z nimi przedłużył po tym jak go traktują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Rafała, ale z drugiej strony męczy mnie już to gadanie, że wiecznie ma mocną nogę, ale prześladuje go pech. Pechowo w każdym z ostatnich dużych tourów. Chyba tylko Porte może z nim konkurować w konkursie na największego pechowca ostatnio... Może nie do końca jest to wina zespołu? Jasne, mogli czekać, ale może z góry ocenili, że będzie długo czekał na wymianę koła i niepotrzebnie się wypompują? Majka raczej nie jest aż tak głupi - jeśli byłby źle traktowany, to na siłę by nie siedział w tej drużynie. 

 

Niech zrobi to, po co pierwotnie przyjechał, niech ogoli jakiś etap i pokaże tę nogę, o której cały czas mówi. Niech atakuje w niedzielę, może coś odrobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.