Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, julekstep napisał:

nie musi -> nihilizm 

ale jak ktoś wojuje w imię swoich przekonań ('obowiązek misyjny') to już raczej nie jest nihilistą :) 

Pewnie musiałbyś doprecyzować jak definiujesz nihilizm. 

Przekonania można mieć różne niekoniecznie związane z religią/istnieniem bóstw. Ja tu nie wojuje w ramach żadnych przekonań, natomiast staram się prostować pewne rażące błędy w dyskusji, bo takowego babolca walnąłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
7 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

 

Jakbyście za dzieciaka nigdy nie byli u babci... 

Gościu odwiedza takich 30 codziennie przez miesiąc. Każdy ksiądz powinien takie ogłoszenie dawać przed kolęda, bo dalej część ludzi przyjmuje księdza po kolędzie jakby przyszedł do nich na wesele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2022 o 06:39, Koelner napisał:

ludzie głupi to ich tak traktuje 

Przez ostatnie 18 lat miałem z tym spokój , najpierw w Stanach, gdzie nie ma przymusowej wizyty , później pandemia.,Niestety teraz Freedom from Religion się chyba dla mnie skończy.,Jedyna nadzieja to to wyjazd do Wietnamu, ale tam lecimy pod koniec stycznia i obawiam się , że to może być za późno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mayor napisał:

Przez ostatnie 18 lat miałem z tym spokój , najpierw w Stanach, gdzie nie ma przymusowej wizyty , później pandemia.,Niestety teraz Freedom from Religion się chyba dla mnie skończy.,Jedyna nadzieja to to wyjazd do Wietnamu, ale tam lecimy pod koniec stycznia i obawiam się , że to może być za późno 

Jakiej przymusowej wizyty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ignazz napisał:

Do Wietnamu? Chcesz być poza religia to do Watykanu. Kraju bankierów i finansów 

W Wietnamie stopień sekularyzacji społeczeństwa jest dość wysoki, podobnie jak w Albanii., Niektóre reżimy komunistyczne ostro zwalczały religie ,a niektóre tak jak w PRL sprzyjały kościołom w zamian za współpracę z władzami.,

17 godzin temu, Cardi napisał:

Wietnam to jakaś nowa moda jak Tajlandia kilka lat temu? Na instagramie widziałem przynajmniej czwórkę znajomych, którzy w tym roku byli akurat w Wietnamie.

Kierunek ciekawy nigdy nie byłem , teraz mam zaproszenie od znajomych tubylców., Minus taki , że bilety nie są tanie , dodatkowo jak ktoś ma dzieci w wieku szkolnym to w wakacje nie da się polecieć , zostają tylko ferie zimowe .,W Tajlandii byłem, ale kilkadziesiąt lat temu za nieboszczki komuny., To był jeden z niewielu krajów, które nie nałożyły sankcji na PRL w stanie wojny i samoloty LOT miały otwarte niebo., W tamtą stronę leciał pełny samolot narodu , a wracało mniej niż połowa,. Pamiętam sprzedawały się tam polskie jabłka na sztuki , a z powrotem przywoziłem komplety sztućców tajlandzkich., Wtedy na prezent ślubny ludzie dawali takie sztućce   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2022 o 23:19, LeweBiodroSmoka napisał:

 

Ale afera. Na wioskach zawsze goszczą księdza w kilku domach. Zwykle dogadują się kto.

A ten ksiądz jako gość to skarb. Tytuł filmiku przez gadzinówkę Urbana zatytułowany "Ale wymagania" a tymczasem niczego on nie wymaga. Zje obiad i kolację. Na obiad nic ciężkostrawnego bo na diecie. Pewnie z kilka pierogów można mu wcisnąć - kupisz w sklepie opakowanie ruskich, nie trzeba żadnego mięsa podawać, nic smażyć. Do picia - czarna herbata, czyli z torebki taniej minutki już pięciokrotnie zaparzanej. I do tego bez cukru. Na kolacje tradycyjnie pewnie dwie kromki najtańszego białego chleba, pewnie plasterek wędliny, pomidor i ogórek kiszony. Na deser nałtatwiejsze do zrobienia ciasto drożdżowe (skład: drożdże, mąka, cukier). Koszt takiego obiadu i kolacji dla całej wioski to jakieś: 12 zł. :)

PS. I pewnie jeszcze samochodu nie ma.

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.