Skocz do zawartości

ile warte sa karty NBA ?


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

tak se wpisalem z ciekawosci na olx karty nba i tu widze jakis zestaw http://olx.pl/oferta/chicago-bulls-i-nba-karty-kolekcjonerskie-CID767-IDdKMT5.html#92c596bbb7 za 1999zl. skad taka cena? myslicie ze ktos za to tyle da?

http://olx.pl/oferta/unikat-michael-jordan-autograf-certyfikat-293-karty-nba-92-93-CID767-IDcbDdw.html#1ce5bab6d9 tu z kolei chyba jakas perelka dla bogatych forumowiczow

 

mam taki sam album jak w pierwszym linku, tylko z 94-95, nie caly wypelniony ale dosc sporo..w tym jordana karte ze slum dunk contest. dostane cos za to? ;]

sa jacys znaffcy ogolnie ??

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz poznać tematykę kart NBA, to nie wchodź na OLXy, tylko zapraszam na forum www.kartynba.com.pl :smile: Niektóre karty są warte 10 groszy a niektóre tysiące dolarów. To jednak temat - rzeka, ale zarazem super hobby :smile: W Polsce jest cała masa ludzi "ogarniętych" w temacie kart, mamy ogólnopolskie zloty kolekcjonerów, także spotkania w mniejszych regionalnych grupach osób. Wbrew pozorom kolekcjonowanie kart w Polsce ma się całkiem dobrze i nie skończyło się 16 lat temu wraz z wycofaniem kart z kiosków :) Na forum można spokojnie złapać kontakt z osobami, które sprowadzają boksy z zagranicy do Polski :)

Edytowane przez SpursNation
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 3 lata później...
21 godzin temu, P_M napisał(a):

Tak zapytam, może ktoś będzie w stanie pomóc. Mam łącznie 48 kart z serii NBA fleer 2008-2009. Poniżej grafika z 15ką ciekawszych. Warte to coś? Czy szrot?

Jak Ci nie przeszkadzają to trzymaj, bo raczej śmieszna wartość. Jakby Ci się Durant podpisał na tej karcie, następnie podpis zostałby potwierdzony certyfikatem, to wszystko zostałoby elegancko spakowane, to za 50 lat gruby hajs.

Miałem kiedyś kilkadziesiąt kart Upper Deck i właśnie Fleer, chciałem je sprzedać po 10 zł za sztukę, zero zainteresowania. Obniżyłem cenę do 5 zł i nadal nic. Skończyło się na tym, że oddałem je za symboliczną stówkę znajomemu.

Dzisiaj żałuję, że się ich pozbyłem.

 

Edytowane przez Thomas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, po prostu te karty były powszechnie dostępne i ich wartość ma wymiar sentymentalny. Wierz mi że w Polsce jest sporo kolekcjonerów którzy mają karty o wartości liczonej w tysiącach $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że Wam trochę muszę pomóc Panowie. Karty ze zdjęcia nie są warte więcej niż 10 zł za komplet :) To proste karty bazowe (najtańsze z możliwych). Jak nie masz co z tym zrobić, to po prostu oddaj je pierwszemu lepszemu małemu dzieciakowi, wchodzącemu w świat NBA i (ogólnie) kosza. Na pewno na tym nie zarobisz, ani teraz ani za 20 lat. Do tego potrzeba innych kart, z autografem, z kawałkiem koszulki albo nisko limitowanych. W Polsce są fantastyczne kolekcje u niektórych ludzi, zresztą pisałem już o tym kilka lat temu, w tym właśnie temacie. Tyle tylko, że większość ludzi (sorry Ignazz, twój wpis jest kompletnie chybiony) ma o tym zerowe, albo prawie zerowe pojęcie - oczywiście z wyjątkiem wieloletnich kolekcjonerów tych "precjozów" ;) Mamy swoje zloty kolekcjonerskie, grupę karcianą na FB, sprowadzamy boxy z kartami zza granicy do Polski i otwieramy. Na zdjęciu niżej, karta z autografem Duncana - z mojej kolekcji. Warta naprawdę sporo, ale i tak mało w porównaniu z autografem Jordana, czy nisko limitowanymi autografami Jamesa lub Kobasa.

DUNCAN Tim - Topps Gallery 99-00 Gallery Autographs.jpg

Edytowane przez SpursNation
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna karta. Przyznaje że nie znam tego rynku ale nie zmienia to faktu że Polska nie jest rynkiem szerokim czy głębokim właśnie ze względu na nieliczne zainteresowanie ogólne koszykówki. W USA po prostu maniaków masz więcej więc i rynek lepszy. 
 

niezaleznie gratuluje kolekcji bo jak zapodałeś taki rarytas to brak słów. 
 

wartość tej karty? 
w sklepie w Orlando widziałem karty Jordana z koszulka i autografem za 1500-3600$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez gradingu (czyli profesjonalnej oceny wartości karty) jest warta mniej więcej od 700 do 1200 dolarów (ciężko oszacować, kto ile by zaproponował, ale ostatnie sprzedaże na eBayu to mniej więcej taki przedział). Gradowana, w zależności od oceny stanu karty, no cóż ... wtedy pewnie te 1200 dolarów byłoby ceną wyjściową, a maksymalna, to pewnie w granicach 1500 dolarów. Duncan podpisał niewiele kart, więc jego autograf to raczej rzadkość - przynajmniej w porównaniu z innymi znanymi zawodnikami :)

Na zdjęciu niżej inne moje bardziej wartościowe karty z autografami graczy Spurs, na Wembanyamę przyjdzie jeszcze trochę poczekać i ... zbierać fundusze :) 

Spurs auto.jpg

Edytowane przez SpursNation
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.02.2024 o 23:13, SpursNation napisał(a):

Na zdjęciu niżej inne moje bardziej wartościowe karty z autografami graczy Spurs, na Wembanyamę przyjdzie jeszcze trochę poczekać i ... zbierać fundusze :)

Nie sądziłem, że ktoś w Polsce ma taką kolekcję. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja kolekcja kart z autografami Spurs jest niesamowita! Szczególnie podoba mi się karta Davida Robinsona. Przeczytałem również tutaj https://boskatv.pl/. Wembanyama to przyszła gwiazda NBA, więc z pewnością jego karta będzie bardzo wartościowa w przyszłości.

Edytowane przez TOMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.