Skocz do zawartości

rio 2016


BiałaCzekolada

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.basketball-reference.com/olympics/athletes/tim-duncan-1

 

tak średnio bym powiedział tak średnio.

No oceniać na podstawie jednego turnieju, który im nie wyszedł to tak średnio. Akurat świetny passing, jumper, poleganie na inteligencji boiskowej to są właśnie atuty jakie idealnie pasują i nie wypada się sugerować jednym turniejem, na którym lekko przemęczony jednak był. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oceniać na podstawie jednego turnieju, który im nie wyszedł to tak średnio. Akurat świetny passing, jumper, poleganie na inteligencji boiskowej to są właśnie atuty jakie idealnie pasują i nie wypada się sugerować jednym turniejem, na którym lekko przemęczony jednak był. 

 

czyli mam się sugerować Twoją analizą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sugerować się tym, że to był ogólnie dość zabawnie zbudowany zespół. Kilku borderline All-Starów, z Iversonem i Starburym jako dyrygentami. A turniejowa konkurencja była wtedy na serio mocna.

 

Tim zajebiście pasuje do fibowskiego basketu. Z takimi fundamentals i bball IQ pasuje się wszędzie.

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Kenneth Faried? nie ma świetnego passingu,jumpera, średnio chyba polega jego gra na IQ boiskowym . więc jakie trzeba spełniać kryteria?

 

Duncanowi tak nie odpowiadały przepisy FIBA, że nie chciał więcej tam grać. nawet pamiętam o jego wypowiedziach na temat sędziów ale jeszcze coś było tego więcej.

pewnie Przem zna na pamięć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to przecież nie tak, że Tim epicko zawalił turniej, a Kenneth stał się fibowskim ubermenschem. Zespół z ostatnich mistrzostw był dobrze ułożony, no i było tam pięciu typa ładujących za 3 na ponad 40%. Faried był kolesiem od biegania, hustlowania i bicia się na tablicach, no i do takiej roli nadaje się znakomicie.

 

Też coś mi świta, że Duncanowi nie podobały się zasady czy sędziowanie, no ale to już inna sprawa. 

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwij mnie szalonym ale będę się upierał, że mimo wszystko Duncan :smile: Innymi słowy, zawodnika z atutami wymienionymi przez Rappara stawiam wyżej niż jednowymiarowego skoczka. Choć ten drugi też ma swoje miejsce i może być bardzo pomocny, pod warunkiem że nie każesz mu grać pierwszych skrzypiec.

 

Natomiast jeśli na IO wprowadzą też tą zabawną odmianę kosza z trampolinami - Farieda biorę w ciemno :smile:

 

Anywayz, z takim obwodem jak teraz, to mogą sobie grać nawet z Plumlee pod koszem.

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roster USA Basketball z Mini Campu podczas lata to

 

http://www.usab.com/mens/national-team/roster.aspx

 

Pierwszy do skreślenia jest Parson. Jest po kontuzji i gra odmianę ćwierć nędzy.

 

Zastanawiam się czy nie będzie jakiś nacisków ze strony Nike (sponsor kadry USA), by nie wpakować jak najwięcej graczy w butach Nike. Co może sprawić, że nie pojadą zawodnicy grający w Ant(k)ach jak Klay Thompson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.basketball-reference.com/olympics/athletes/tim-duncan-1

tak średnio bym powiedział tak średnio.

Per36min w tym turnieju Tim robił:

Pts| - |Reb| - |Ast| - |Stl| - |Blk| - |Tov| - |PF|

17.91 - 12.70 - 2.26 - 1.04 - 1.91 - 2.96 - 5.22

 

Rok wcześniej na turnieju FIBA w Amerycze per36min

Pts| - |Reb| - |Ast| - |Stl| - |Blk| - |Tov| - |PF|

25.58 - 13.16 - 5.66 - 1.28 - 2.56 - 2.74 - 3.47

 

Ogólnie podczas swej przychody gry w FIBA:

Pts| - |Reb| - |Ast| - |Stl| - |Blk| - |Tov| - |PF|

21.65 - 12.92 - 3.92 - 1.16 - 2.23 - 2.85 - 4.37

 

Rzuca się w oczy ogromna ilość fauli na Olimpiadzie w porównaniu do roku wcześniej. Czyli to (sędziowanie) na co Tim najbardziej narzekał, było znacznie inne, do tego z przed roku (ale tez na zasadach FIBA!). Dość dziwne, ale biorąc pod uwagę, że Duncan to jeden z najbardziej consistent player ever, wydaje mi się, że to jednak sędziowanie mogło być inne, a nie Jego gra w porównaniu do 2003. Stąd pewnie taka frustracja z Jego strony.

 

Tak czy siak podaje te liczby, mające być według Ciebie argumentem, jakoby nie był w stanie grać na FIBA, do interpretacji, czy aby na pewno to z nich wynika. Jak dla mnie są całkiem podobne do tego, co gra w NBA (a tu chyba nie kwestionujesz tego, że sobie nie radzi czy szkodzi).

 

Na tych zawodach, asystentem trenera(Brown, który w tym roku zdobył mistrzostwo NBA) był Pop. Czy ktoś uważa, że nie byliby oni w stanie trenować drużyny na magicznych zasadach FIBA?

 

Jedynym zawodnikiem a all-nba teams na tej imprezie był właśnie Tim Duncan. W innych latach, jęździło zawsze po kilku z 15 najlepszych graczy. Nie było też ani jednego pewnego strzelca zza łuku(rok wcześniej miał takowych (Ray, Carter)) i widać jaki to może mieć wpływ na zespół(zwłaszcza, jak zamiast tego ma chuckerów). W 2003 mierzyli się chociażby z Argentyną, którą roznieśli (mimo posiadania tego fibowego szkodnika Tima). Szkoda, że nie można sprawdzić, jak USA by zaszło w tamtym turnieju, gdyby to Kobe grał z Iversonem, Marburym, a nie Tim.

Swoją drogą, czemu Kobe, któremu tak bardzo zależy na grze na igrzyskach, wtedy nie pojechał?

 

Całkiem ciekawe opinie na temat tego turnieju:

http://www.gq.com/story/2004-olympic-basketball-dream-team

 

No i nakoniec. Duncan powiedział wtedy dokładnie:

"I am about 95 percent sure my FIBA career is over," 95%, a nie 100%. Myślę, że gdyby dostał powołanie do RIO, nie odmówiłby. Niestety sam publicznie o to nie poprosi, jak co niektórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Per36min w tym turnieju Tim robił:

Pts| - |Reb| - |Ast| - |Stl| - |Blk| - |Tov| - |PF|

17.91 - 12.70 - 2.26 - 1.04 - 1.91 - 2.96 - 5.22

 

Rok wcześniej na turnieju FIBA w Amerycze per36min

Pts| - |Reb| - |Ast| - |Stl| - |Blk| - |Tov| - |PF|

25.58 - 13.16 - 5.66 - 1.28 - 2.56 - 2.74 - 3.47

 

Ogólnie podczas swej przychody gry w FIBA:

Pts| - |Reb| - |Ast| - |Stl| - |Blk| - |Tov| - |PF|

21.65 - 12.92 - 3.92 - 1.16 - 2.23 - 2.85 - 4.37

 

Rzuca się w oczy ogromna ilość fauli na Olimpiadzie w porównaniu do roku wcześniej. Czyli to (sędziowanie) na co Tim najbardziej narzekał, było znacznie inne, do tego z przed roku (ale tez na zasadach FIBA!). Dość dziwne, ale biorąc pod uwagę, że Duncan to jeden z najbardziej consistent player ever, wydaje mi się, że to jednak sędziowanie mogło być inne, a nie Jego gra w porównaniu do 2003. Stąd pewnie taka frustracja z Jego strony.

 

Tak czy siak podaje te liczby, mające być według Ciebie argumentem, jakoby nie był w stanie grać na FIBA, do interpretacji, czy aby na pewno to z nich wynika. Jak dla mnie są całkiem podobne do tego, co gra w NBA (a tu chyba nie kwestionujesz tego, że sobie nie radzi czy szkodzi).

 

Na tych zawodach, asystentem trenera(Brown, który w tym roku zdobył mistrzostwo NBA) był Pop. Czy ktoś uważa, że nie byliby oni w stanie trenować drużyny na magicznych zasadach FIBA?

 

Jedynym zawodnikiem a all-nba teams na tej imprezie był właśnie Tim Duncan. W innych latach, jęździło zawsze po kilku z 15 najlepszych graczy. Nie było też ani jednego pewnego strzelca zza łuku(rok wcześniej miał takowych (Ray, Carter)) i widać jaki to może mieć wpływ na zespół(zwłaszcza, jak zamiast tego ma chuckerów). W 2003 mierzyli się chociażby z Argentyną, którą roznieśli (mimo posiadania tego fibowego szkodnika Tima). Szkoda, że nie można sprawdzić, jak USA by zaszło w tamtym turnieju, gdyby to Kobe grał z Iversonem, Marburym, a nie Tim.

Swoją drogą, czemu Kobe, któremu tak bardzo zależy na grze na igrzyskach, wtedy nie pojechał?

 

Całkiem ciekawe opinie na temat tego turnieju:

http://www.gq.com/story/2004-olympic-basketball-dream-team

 

No i nakoniec. Duncan powiedział wtedy dokładnie:

"I am about 95 percent sure my FIBA career is over," 95%, a nie 100%. Myślę, że gdyby dostał powołanie do RIO, nie odmówiłby. Niestety sam publicznie o to nie poprosi, jak co niektórzy.

dobrze, doceniam Twoją pracę i zaangażowanie ale z całym szacunkiem do Ciebie te informacje są ogólnodostępne i oczywiste. dlatego nadal zadaje pytanie jak w postach wyżej. Faried i Duncan wypadają podobnie w FIBA oraz NBA to jak z tym stworzeniem? Gasole są stworzeni do obu? Manu Parker Jordan Barkley Dirk? Widzę zależność, że jak ktoś napierdala w NBA to to samo robi w FIBA, czekam na odpowiedź sensowną a nie kopiuj wklej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego nadal zadaje pytanie jak w postach wyżej. Faried i Duncan wypadają podobnie w FIBA oraz NBA to jak z tym stworzeniem?

Nie zrozumiałem Cię w takim razie. Mi tylko chodzi o to, że Duncan w FIBA radzi sobie tak samo jak w NBA. Czy to jest poziom Farieda, braci Gasol czy może kogoś innego to już nie każdy sobie sam odpowie.

 

p.s wskaż mi dokładnie strony, przy użyciu tylko ctrl+c jak to zarzucasz, użyskasz mój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym zawodnikiem a all-nba teams na tej imprezie był właśnie Tim Duncan. W innych latach, jęździło zawsze po kilku z 15 najlepszych graczy. Nie było też ani jednego pewnego strzelca zza łuku(rok wcześniej miał takowych (Ray, Carter)) i widać jaki to może mieć wpływ na zespół(zwłaszcza, jak zamiast tego ma chuckerów). W 2003 mierzyli się chociażby z Argentyną, którą roznieśli (mimo posiadania tego fibowego szkodnika Tima). Szkoda, że nie można sprawdzić, jak USA by zaszło w tamtym turnieju, gdyby to Kobe grał z Iversonem, Marburym, a nie Tim.

Swoją drogą, czemu Kobe, któremu tak bardzo zależy na grze na igrzyskach, wtedy nie pojechał?

 

 

Całkiem ciekawe opinie na temat tego turnieju:

http://www.gq.com/story/2004-olympic-basketball-dream-team

 

 

 

zayebiste

 

moje ulubione:

 

Grant Hill: There was so much negativity surrounding the team. I just felt people thought, Here's twelve African-Americans, let's talk about their not playing hard, or their not doing this or doing that. Maybe it was a race thing, I don't know. I wanted them to win that semifinal game and win the gold, just to kinda shut everybody up.

 

Allen Iverson (guard, Team USA)A lot of people don't understand how Muhammad Ali lost a fight. But things happen. Roy Jones got knocked out. Smarty Jones lost a race.

 

Vecsey: I think Pat Riley said it—we should have sent the Pistons. And he's right. Role player. Superstar. Everything is as it's supposed to be. They have Stu Jackson, who failed with the Knicks, Wisconsin, Vancouver, and now he's in charge of picking the Olympic team.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się skupiliście na USA, a ja chcę tylko jednego - medalu dla Parkera. Zasłużył. Za 15 lat jeżdżenia z kadrą, wcześniej multum grup juniorskich. W ogóle całe pokolenie Francuzów, także z NBA, ma ostatnią szansę.

 

Tylko najpierw trzeba do tych igrzysk awansować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem Cię w takim razie. Mi tylko chodzi o to, że Duncan w FIBA radzi sobie tak samo jak w NBA. Czy to jest poziom Farieda, braci Gasol czy może kogoś innego to już nie każdy sobie sam odpowie.

 

p.s wskaż mi dokładnie strony, przy użyciu tylko ctrl+c jak to zarzucasz, użyskasz mój post.

 

ale teraz się rozumiemy :)

 

mimo, że ostatnio się mniej udzielam to mnie uderzył atak na Duncana, odebrałem to trochę emocjonalnie ale zawsze mnie wkurwiało, że Timmiego uważano za drewno wytrenowane typu europejskiego. a jedno czy drugie nie jest w ogóle ze sobą powiązane. duncan jest tak samo stworzony do fiba jak faried i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.