Skocz do zawartości

Sezon 2015/16 Liga III Pacific


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Irving, DeRozan, Holiday, Gay, P.Gasol, Randolph, Nurkić, T. Chandler, Kanter, Reddick, T. Parker, Belinelli, Deng..

 

Przyznam się szczerze, że jak dla mnie to trochę za szybko na jakąś głębszą analizę i ogarnianie składu. Pewnie zajmę się ekipą w ostatnim tygodniu przed startem rozgrywek, ale żeby nie było to chociaż kilka słów napiszę. 

 

Generalnie nie miałem kiedy specjalnie się przygotować do draftu i poszedłem na totalny żywioł, taktyki raczej brak, wiedziałem, że nie chce specjalnie wyprztykać się na początek na najdroższych zawodników i w sumie to akurat mi się udało za dobrze, bo na koniec zostałem ze sporą ilością kasy i niedosytem, że nie powalczyłem mocniej o kilku zawodników których akurat chciałem.. trudno. 

 

Zaraz po drafcie byłem dość mocno rozczarowany ale w sumie teraz liczę, że nie będzie tak źle... na pewno będę tradował ale tak jak powiedziałem, proszę spodziewać się mojej aktywności raczej w ostatnich dniach przed startem sezonu, za dużo obowiązków. Co nie znaczy, ze na propozycję nie będę odpowiadał, niemniej podobnie jak Marthinus proszę o zachowanie powagi :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

God of Thunder
1. 	(1) 	Anthony Davis (NO - PF,C) 	$80
2. 	(25) 	Reggie Jackson (Det - PG,SG) 	$14
3. 	(40) 	Danny Green (SA - SG,SF) 	$17
4. 	(55) 	Robin Lopez (NY - C) 	        $14
5. 	(70) 	Goran Dragic (Mia - PG,SG) 	$24
6. 	(74) 	Dwyane Wade (Mia - PG,SG) 	$9
7. 	(92) 	DeMarre Carroll (Tor - SF,PF) 	$12
8. 	(107) 	Wilson Chandler (Den - SG,SF) 	$8
9. 	(109) 	Ersan Ilyasova (Det - SF,PF) 	$8
10. 	(128) 	J.R. Smith (Cle - SG,SF) 	$3
11. 	(141) 	Timofey Mozgov (Cle - C) 	$8
12. 	(167) 	Brandan Wright (Mem - PF,C) 	$2
13. 	(176) 	T.J. Warren (Pho - SF) 	        $1

Główne założenie było takie, żeby za wszelką cenę starać się trzymać wycen, które sobie wcześniej przygotowałem. W większości mi się to udało i w większości jestem zadowolony z teamu, który wydraftowałem.

 

Davis, czyli gość, od którego będzie u mnie zależeć bardzo wiele, poszedł w wg mnie dobrej cenie. W tym momencie oczywiście musiałem uzbroić się w cierpliwość i nie przejmować się ewentualnymi małymi stealami przy kolejnych pickach top15, by nie ograniczyć sobie pola manewru na późniejszym etapie draftu. Reggiego Jacksona wrzuciłem dość szybko, uznałem, że są dwie opcje takiego rozwiązania – albo pójdzie bardzo drogo, albo dość tanio. Wg mnie poszedł tanio i wygląda na to, że kupiłem sobie świetne źródło asyst, steali, ft% oraz punktów za $14. Następny zakup, to jakiś topowy trójkowicz. Danny dodatkowo dorzuca bloki – no brainer. Robina Lopeza lubię i będzie świetnie uzupełniał Davisa. Dragić jest małą niewiadomą przed tym sezonem, ale lepsi pg się skończyli, a nie chciałem całkowicie odpuszczać żadnej z kategorii. W dalszej części draftu założenie było takie, by nie zafiksować się na jakieś perełki, tylko szukać dobrych okazji, co chyba się udało, bo jedyny zakup, z którego nie do końca jestem zadowolony, to Ilyasova, ale on też może wypalić pod SvG i grając z Drummondem w środku.

 

Jestem dobrej myśli i celuję tylko i wyłącznie w awans :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim sie zacznie sezon tradycyjnie sprobuje swoje wrozenie z arkuszy ;-)

Ze standardowymi zalozeniami tzn wrzucam sklady pod swoje projekcje - z ktorych wszystkie moga byc do bani - i sprawdzam jak druzyna wyglada na tle ligi. Nie bierzcie tego osobiscie bo staralem sie oceniac wg krzywej tak zeby byla czolowka, srodek i spadkowicze itp itd [czyli nie wszyscy mogli miec dobry draft!] plus pominalem srodek tabeli bo jest najnudniejszy do opisywania ;-)

 

Rowniez w zadnym wypadku nie traktujcie tego jako "tak bedzie i kropka", to proba opisania stanu na dzisiaj w mojej skromnej opinii, ale po to rozgrywamy sezon zeby zobaczyc co z tego wyjdzie i poprawiac elementy, ktore nie wyszly.

 

OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a kolejnosc w grupach bardzo z grubsza...

co wazne to nie probowalem zgadywac kto odpusci w sezonie, a wiadomo, ze takie druzyny zajma ostatnie miejsca.

 

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na zajecie miejsca w Top5, a wiec i awans, ale bycie na tej liscie niczego nie gwarantuje]:

God of Thunder [Antek w promocji i ladnie uzupelniony, IMO faworyt do wygranej, wiec gratki!]

Chicago Warriors [mocne skrzydla, plytko na PG/C, wiec trejd? Ale fundament mocny i tylko FG% marne]

Kasztaniaki Bulls [nadwyzki wsrod wysokich, wiec bedzie trejd, ale dobry punt FT% i fundament]

Bad Boys Team [solidny wszechstronny fundament, ale czy nie za stary, wiec jak bedzie ze zdrowiem?]

Martinus Spurs [tak powinna wygladac druzyna bez gwiazd, sporo dobrych zakupow i do siebie pasuja]

 

"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dolka, ale bycie na tej liscie o niczym nie rozstrzyga]:

Nic nas nie łączy [za malo pewniakow, za duzo polamanych, az 4 kategorie blisko dna]

Rozkurwiators [zbyt duze skupienie zakupow na obwodzie, wsrod wysokich moze byc dramat przez co lezy kilka kat]

Gryzlak [jak na brak gwiazd to slaba glebia i zbyt malo mocnych kategorii]

bulls2006PCh24 [za malo graczy z szansami na 20+$, overkill w asystach, IMO najwieksze szanse na spadek]

 

Draftowaliscie jako pierwsi i to troche widac po wycenach bo bylo sporo promocji dla tych przygotowanych kosztem tych co jechali w ciemno. Z tego powodu wyszlo spore rozwarstwienie ligi i niestety zapowiada sie, ze powstanie grupka walczaca o awans, ktora jest poza zasiegiem reszty i grupka w strefie spadkowej ze spora strata do srodka. Choc w tym przypadku chcialbym sie mylic ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelka na średnich. Nie jest dobrze :D

roto	Team		Games	rpFG	rpFT	rp3PM	rpPts	rpReb	rpAst	rpStl	rpBlk	rpTo
94	Gryzlak		58	12	4	13	15	12	10	12	15	1
94	HuWDu		62	14	13	14	10	6	9	13	5	10
93	Patafianos	59	8	7	12	12	4	13	14	11	12
87	Kasztaniaki B	65	15	1	5	14	14	3	15	13	7
83	Martinus Spurs	58	6	12	9	9	15	8	6	12	6
82	Chicago Warri	63	9	11	10	13	5	11	5	7	11
76.5	Biegamy		60	10.5	14	11	5	3	1	4	14	14
67	Racza's Team	60	1	15	15	2	9	6	8	3	8
66.5	bulls2006PCh24	56	4	9	7.5	6	11	14	2	10	3
64	Bad Boys Team	62	5	10	1	1	7	12	9	6	13
61.5	Raging Ravens	56	7	3	7.5	7	8	5	11	8	5
58.5	Nic nas nie łą	56	10.5	5	2	8	13	2	1	2	15
58	Rozkurwiators	58	13	2	6	3	10	4	7	4	9
57	Boat Porcupie	46	3	8	3	11	2	15	10	1	4
38	God of Thunder	54	2	6	4	4	1	7	3	9	2

Swoją drogą – moi gracze oczywiście niesamowicie rozczarowują, ale to jest swoisty fenomen, że trafiłem niemal każdego zawodnika ze sporym upsidem, który w tych pierwszych tygodniach niesamowicie zawodzi. Jedynym graczem, którego kupiłem w drafcie i który nie gra mocno poniżej oczekiwać jest Wade. Sam jestem ciekawy, czy mój skład jeszcze będzie w stanie wrócić na "właściwe" tory, czy za jakiś miesiąc lub dwa trzeba będzie kombinować... Szczerze mówiąc nie byłem jeszcze w takiej sytuacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
roto	Team	        Games	rpFG	rpFT	rp3PM	rpPts	rpReb	rpAst	rpStl	rpBlk	rpTo
99	Gryzlak	        98	10	5	15	14	12	12	15	13	3
96	Patafianos	103	11	7	14	15	10	10	12	12	5
90	Chicago Warriors102	5	15	11	11	7	13	9	11	8
87	HuWDu	        105	12	14	12	7	9	11	11	4	7
86	Kasztaniaki Bul	106	15	1	1	12	15	3	14	15	10
79.5	bulls2006PCh24	93	2	13	10	10	13	15	6.5	9	1
74	Martinus Spurs	96	8	11	9	6	14	6	4	10	6
74	Biegamy	        98	14	10	7	5	6	1	2	14	15
66	Racza's Team	102	3	8	13	8	4	7	10	2	11
64	Nic nas nie łą	93	13	6	4	9	11	2	3	3	13
63	Boat Porcupie	79	4	12	6	13	3	14	8	1	2
60	Rozkurwiators	97	9	2	3	1	8	5	13	7	12
57	Bad Boys Team	106	6	9	2	2	5	8	5	6	14
48.5	Raging Ravens	93	7	3	8	4	2	9	6.5	5	4
36	God of Thunder	89	1	4	5	3	1	4	1	8	9

Już ponad 10% sezonu za nami, więc chyba warto wrzucić tabelę na średnich.

 

Moja sytuacja niestety się nie poprawia, Davis nawet zaczął opuszczać mecze, podobnie jak DeMarre, JR i jeszcze kilku graczy, którzy mieli stanowić o sile moich poszczególnych kategorii i wygląda to nadal bardzo źle. Trochę cierpliwości jeszcze mam, więc próbuję zachować spokój i dać kolejne szanse swojej ekipie, by w końcu coś się ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

36	God of Thunder	89
Moja sytuacja niestety się nie poprawia, Davis nawet zaczął opuszczać mecze, podobnie jak DeMarre, JR i jeszcze kilku graczy, którzy mieli stanowić o sile moich poszczególnych kategorii i wygląda to nadal bardzo źle. Trochę cierpliwości jeszcze mam, więc próbuję zachować spokój i dać kolejne szanse swojej ekipie, by w końcu coś się ruszyło.

 

Auc...

BTW, dla mnie to zawsze bylo wyzwanie w ocenie kiedy czekac na poprawe, a kiedy trzeba stawiac krzyzyk i dzialac...

a Wy jakie macie do tego podejscie? ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w zależności od tego jak oceniamy problem danych graczy. Już pomijając inj, które analizować trza zupełnie inaczej, to na przykładzie tego sezonu (i ekipy barcalovera) - o ile wierzyłbym w powrót mającego chory slump rzutowy D.Greena, o tyle gorzej z Dragiciem, którego właściwie w fantasy unikam jak ognia, a w Miami bardzo źle się do stylu wpasowuje.

 

Troszeczkę pobieżnie opisałeś moją sytuację, bo mocno poniżej oczekiwań grają oprócz Dannego Greena jeszcze JR Smith, DeMarre Carroll, Reggie Jackson (około 9 asyst w poprzednim sezonie w Detroit) i Robin Lopez.

 

Każdy z tych graczy wydawał mi się po drafcie znakomitym zakupem za stosunkowo niską cenę. Niestety rzeczywistość + kontuzje szybciutko sprowadziły mnie na ziemię. Dodać do tego Davisa, który zamiast robić za 2 graczy z top15 sam wypadł z najlepszej 15 i zrobiło się cieplutko, bo do 4 ligi wracać byłoby mega przykro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auc...

BTW, dla mnie to zawsze bylo wyzwanie w ocenie kiedy czekac na poprawe, a kiedy trzeba stawiac krzyzyk i dzialac...

a Wy jakie macie do tego podejscie? ;-)

 

mi np zostało 4 oryginalnie wydraftowanych graczy :smile: - generalnie draft zawsze zepsuje,

ale w tym sezonie mam farta do FAsów (Porzingis, Lamb, Sullinger, McConnell, Bazemore* i Pachulia - już przehandlowani) i Curry gra kosmos, więc nie jest źle :smile: (jedyne co zepsułem to wzięcie Tony'ego Parkera za LaVine'a zaraz przed kontuzją Rubio :().

Jedynie zagwozdkę mam teraz z Aaronem Gordonem i Jerianem Grantem, ale wierzę że dostaną z czasem więcej minut, więc grzecznie czekają na ławce :smile:

 

* właśnie zobaczyłem, że Bazemur złapał kontuzje zaraz po tym jak wymieniłem go większym trejdzie na DeRozana :) hihi

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.