Skocz do zawartości

Kurs instruktora koszykowki


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda nie w Warszawie, ale miałem przyjemność odbyć taki kurs. Trafiłem na bardzo fajną obstawę i było naprawdę ciekawie.
Zarobki (jako pierwszego trenera powiedzmy) zaczynają się gdzieś tam w I. lidze, na początku trzeba liczyć się bardziej z pracą społeczną, niż zarobkową. Co innego, jeżeli zdecydujesz się prowadzenie akademii koszykarskiej, wówczas wiadomo, jesteś panem swojego losu.

 

Sam kurs bardziej jest nastawiony na trening dzieciaków, a w sporcie młodzieży chyba jeszcze trudniej zarobić. Trzeba trafić na porządny klub, żeby coś z tego mieć.
Co do zapotrzebowania, to nie wiem. Jeżeli nie masz czegoś nagranego, to może być problem, żeby coś znaleźć. Obecnie jestem w takiej sytuacji i mam nadzieję, że jakiś klubik mnie przytuli, zobaczymy.

Ale generalnie warto, jeżeli masz trochę siana odłożonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kurs jest chyba ok ale dzwoń do Mirka Noculaka do PZKosz - łatwo się z nim skontaktować. W ubiegłym roku PZKosz wydał jakieś oświadczenie, że tylko placówki mające podpisaną umowę z PZKosz mają prawo wydawać ważną licencję instruktorską więc dobrze to najpierw sprawdzić zanim kasę wpłacisz. A to wszystko przez kursy internetowe za 900 zł.Teraz podniosą pewnie ceny, bo tylko wybrani, sprawdzeni i opłaceni przez PZKosz dostaną certyfikat.

 

Z kasą to jest tak, jak z realiami w 2 lidze. Są zespoły, w których zawodnicy zarabiają nawet 6-8 tys zł, w większości klubów zarobki nie przekraczają 1,5 tys., a jest i trochę takich gdzie co najmniej kilku gra za darmo. I podobnie jest z instruktorem. Wszystko zależy gdzie trafisz, kogo znasz, czy klub ma kasę na szkolenie młodzieży, etc.

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.