Skocz do zawartości

poczta polska


falcao

Rekomendowane odpowiedzi

sprawa jest taka, zamowilem sobie telefon z szanghaju czy gdzies tam z azji, mniejsza;] mam mozliwosc sledzenia przesylki tej paczki i teraz mam cos takiego

Wysłanie przesyłki 2015-03-30 14:20 SINGAPORE SŘ2

Nadejście przesyłki 2015-04-16 22:58 WER Warszawa

Zatrzymanie przez urząd celny 2015-04-17 15:49 WER Warszawa

 

i teraz rozumiem ze mi dorzuca clo. musze sie kontaktowac jakos z tym urzedem celnym, czy jak to teraz wyglada?

Edytowane przez falcao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Otrzymasz pismo z UC zobowiązujące Cię do przesłania dowodu zakupu oraz dowodu zapłaty. Wykonaj zrzut ekranu z aukcji (ważne aby była na nim zapłacona kwota, adres wysyłki, nazwa przedmiotu oraz numer przesyłki)

 

gdzie to wszystko znalezc na jednym zrzucie ekranu? mam tylko cos takiego

 

okeygsm_pl Transakcja LEGENDARNA MOTOROLA V8 CZARNA / GW 24 PL(5108466205) Kwota za zakupy 229,99 zł Karta płatności 438152569 Sposób i koszt dostawy Paczka pocztowa priorytetowa
19,99 zł Wiadomość dla Sprzedającego w adresie prosze w nawiasie dopisac "punkt Lotto"

Twoje dane:

Adres do wysyłki Mateusz D.
1go Maja 70
58-530 Kowary
Polska Telefon 6090234**

Dane płatności:

Metoda płatności Płacę z iPKO Razem do zapłaty z góry 249,98 zł


numer przesylki?


czy po prostu dolaczyc zrzut ekranu maila w ktorym wyslal mi numer przesylki do sledzenia?


pozatym czy zrzut ekranu maila potwierdzajacego przelanie hajsu na jego konto payu wystarczy czy musze ze strony banku ?

Edytowane przez falcao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licze na ten fragment 

 

P: Czy zdarza się, że Urząd Celny nalicza podatek VAT nie wymagając ode mnie dokumentów potwierdzających zakup?

O: Tak, takie przypadki mają miejsce. Jeśli przesyłka jest opisana zgodnie z zawartością a cena podana na opakowaniu przynajmniej z grubsza odpowiada produktowi, UC nalicza VAT wg deklaracji z opakowania i przesyłka przychodzi do Ciebie już odprawiona. Podatek + opłaty standardowo zapłacisz listonoszowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.