Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, josephnba napisał:

Jakość dyplomu u ludzi po 50tce to trochę inny target niż aktualni absolwenci

 

Bo jak już ustaliliśmy wówczas na studia nie było stać szarego człowieka z klasy niższej, czasami nawet średniej, ak również uczelni było mniej przez co ogólny poziom studiów był nieporównywalnie wyższy

Dziś jest więcej uczelni, więcej absolwentów ale też większe zapotrzebowanie na osoby z wyższym wykształceniem ponieważ mnóstwo prac, które kiedyś wykonywał typowy Kowalski. teraz z uwagi na automatyzację, komputeryzację i tym podobne zdobycze techniki potrzeba większej liczby ludzi odnajdujących się w świecie szeroko pojętej komputeryzacji

Ostatnio widziałem jakaś tokarkę

I przypomniałem sobie tokarki z warsztatów na drugim roku studiów

Gdybym nie wiedział że to tokarka w życiu bym jednego urządzenia z drugim nie potrafił powiązać! 

 

No inny bo im bardziej gowniane sa dyplomy tym mniejszy jest przyrost wynagrodzenia pomiedzy przecietna osoba z wyksztalceniem srednim i wyzszym.

Do obslugi wspolczesnych obrabiarek wystarczy miesieczny kurs i jest 100 razy latwiej niz kiedy Ty miales warsztaty. Cala robota to przykrecanie plytek, wymiana przedmiotu i klikanie start na panelu sterowniczym. Zapotrzebowanie na magistrow jest wyzsze prawie wylacznie z przyczyn formalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, josephnba napisał:

Dziś jest więcej uczelni, więcej absolwentów ale też większe zapotrzebowanie na osoby z wyższym wykształceniem ponieważ mnóstwo prac, które kiedyś wykonywał typowy Kowalski. teraz z uwagi na automatyzację, komputeryzację i tym podobne zdobycze techniki potrzeba większej liczby ludzi odnajdujących się w świecie szeroko pojętej komputeryzacji

Akurat szeroko pojęte IT to branża, która ma chyba najbardziej wyjebane na dyplomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Akurat szeroko pojęte IT to branża, która ma chyba najbardziej wyjebane na dyplomy.

Ludzie w ostatnich klasach w technikum informatycznym maja fuchy praktycznie juz przyklepane.

5 minut temu, polskignom napisał:

Bo nic wiecej nie da sie po tym robic.

Nie jest tez dziwne, ze HR to przewaznie najgorszy shit w kazdej firmie i jako pierwsze te dzialy leca przy jakimkolwiek kryzysie.

System naczyn polaczonych.

Mozna jeszcze uczyc socjologii innych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym IT to fakt 

Kurs programowania gwarantuje prawie natychmiast nieźle płatną pracę 

Mam kuzyna, który skończył ten sam wydział co ja i podobnie jak ja wiedział że inżynierem mechaniki będzie równie dobrym co ja lekarzem

Ja poszedłem w logistykę on zaczął klepać kursy programowania i teraz menda ma 2x taka pensje!

I nie potrzebował k**** dwóch dodatkowych podyoplomowek...

 

Jebać wykształcenie, jadę na szparagi czy co tam teraz w Holandii zbierają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, fluber napisał:

10 lat temu mgr ( bez zadnej podyplomowki) dawal 56% wyzsza pensje niz wyksztalcenie srednie. Licencjat o 16% wiecej ( w porownaniu z 8% i 42% teraz)

i ? pewnie nadal będzie taka tendencja ale to nic nie zmienia w dyskusji. 

20 minut temu, polskignom napisał:

Bo nic wiecej nie da sie po tym robic.

Nie jest tez dziwne, ze HR to przewaznie najgorszy shit w kazdej firmie i jako pierwsze te dzialy leca przy jakimkolwiek kryzysie.

System naczyn polaczonych.

marketing zawsze koszą przy optymalizacji 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Wymiana kadry w tym akurat kierunku byłaby wskazana!

Ileż to pięknych dlugonogich pań socjolożek marnuje się w butikach bo miejsca na uczelniach zajmują kobiety z przedziału pawlowiczowej...

Niezly pocisk z socjologii, ze panie z butiku moga jej nauczac na uniwersytetach:)

6 minut temu, Koelner napisał:

i ? pewnie nadal będzie taka tendencja ale to nic nie zmienia w dyskusji. 

Yyy, a jaka jest teza dyskusji?:) bo jesli to nic nie zmienia to znaczy ze chyba mamy co innego na mysli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden pocisk, bo w butikach pracują ludzie z różnym wykształceniem i absolwenci różnych kierunków

Po prostu znane mi kobiety wykładające socjologię, filozofię i inne jakże potrzebne na uczelni technicznej kierunki skutecznie ostudzily mój popęd płciowy!

Być może inaczej bym podchodził do nauki tychże gdyby zamiast p.Krystyny uczyła mnie p.Magdalena Ogórek

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Żaden pocisk, bo w butikach pracują ludzie z różnym wykształceniem i absolwenci różnych kierunków

Po prostu znane mi kobiety wykładające socjologię, filozofię i inne jakże potrzebne na uczelni technicznej kierunki skutecznie ostudzsly mój popęd płciowy!

Być może inaczej bym podchodził do nauki tychże gdyby zamiast p.Krystyny uczyła mnie p.Magdalena Ogórek

Zenujacy seksizm z Twojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Żaden pocisk, bo w butikach pracują ludzie z różnym wykształceniem i absolwenci różnych kierunków

Po prostu znane mi kobiety wykładające socjologię, filozofię i inne jakże potrzebne na uczelni technicznej kierunki skutecznie ostudzily mój popęd płciowy!

Być może inaczej bym podchodził do nauki tychże gdyby zamiast p.Krystyny uczyła mnie p.Magdalena Ogórek

Akurat o Krysi słyszałem b.dobre opinie z czasów jak uczyła  - od osób mocno antypisowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

Akurat o Krysi słyszałem b.dobre opinie z czasów jak uczyła  - od osób mocno antypisowych.

Nie to było przedmiotem mojej wypowiedzi

1 minutę temu, fluber napisał:

Zenujacy seksizm z Twojej strony

Być może

Nie przeszkadza mi fakt iż wolę patrzeć na piękne, młode kobiety zamiast na 50+ stare panny 

To nie seksizm, bo nazywam rzeczy po imieniu. Piszę otwarcie to co myśli 90% mężczyzn na świecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

spróbuj przejść z ilości na jakość w postach to będzie Ci łatwiej nie gubić głównych wątków 

No mnie sie wydaje ze teza dotyczyly zmniejszania sie wartosci wyzszego wyksztalcenia:)

11 minut temu, josephnba napisał:

 

Być może

Nie przeszkadza mi fakt iż wolę patrzeć na piękne, młode kobiety zamiast na 50+ stare panny 

To nie seksizm, bo nazywam rzeczy po imieniu. Piszę otwarcie to co myśli 90% mężczyzn na świecie 

Jak chcesz patrzec na piekne mlode kobiety to zamiast na studia idz do klubu ze striptizem albo odpal sashe grey. Nie znosze przedmiotowego traktowania kobiet. Najwyrazniej jestem w tych normalnych 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Koelner napisał:

ale przecież jeśli jest coraz większa ilość studentów po wspomnianej przez Was socjologii w Pcim Dolnym która zarabia mało to jakim sposobem ten pewien odsetek ludzi z wyższym wykształceniem ma tak wpłynąć na wyższa średnią ogólną zarobkową? przecież to powoduje zaniżenie średniej zarobkowej .  zakręciłeś się. 

Bo generalnie osoba po socjologii, automatycznie mając za sobą etap wykształcenia średniego zarabia tyle co ludzie ze średnim i stanowi element tej samej grupy zawodowo-zarobkowej.

A osoba mająca wykształcenie odpowiadające temu odsetkowi, który je zdobywał 30 lat temu, zarabia dzięki zmianom ekonomicznym, wielokrotnie więcej, a nie 42% i z łatwością może wpłynąć na tą wyższą średnią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RappaR napisał:

Bo generalnie osoba po socjologii, automatycznie mając za sobą etap wykształcenia średniego zarabia tyle co ludzie ze średnim i stanowi element tej samej grupy zawodowo-zarobkowej.

A osoba mająca wykształcenie odpowiadające temu odsetkowi, który je zdobywał 30 lat temu, zarabia dzięki zmianom ekonomicznym, wielokrotnie więcej, a nie 42% i z łatwością może wpłynąć na tą wyższą średnią. 

napisałeś to samo. A co ma to do tego że PiS najmniej wygrał w kategorii z wyższym wykształceniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

napisałeś to samo. A co ma to do tego że PiS najmniej wygrał w kategorii z wyższym wykształceniem ?

PiS ma starszy elektorat i generalnie ludzie, którzy 30 lat temu kończyli średnie, w obecnych warunkach, mieliby te studia. Fakt, ze jeden 55 lat ma średnie, a drugi 35 latek ma wyższe w dużej części przypadków wynika po prostu ze zmiany dostępności studiów w trakcie tego pokolenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fluber napisał:

Jak chcesz patrzec na piekne mlode kobiety to zamiast na studia idz do klubu ze striptizem albo odpal sashe grey. Nie znosze przedmiotowego traktowania kobiet. Najwyrazniej jestem w tych normalnych 10%

 Z Twoich postów wynika że nie przeszkadzają ci piękne absolwentki socjologii sprzedające w butikach lub tańczące na rurze,  ale już te same piękne kobiety zajmujące miejsca jako swego rodzaju autorytety (a ja tak traktuje nauczycieli, wykładowców etc.) w roli wykładowców, zajmujące miejsca pań, które dawno powinny odejść na emeryturę już Ci nie pasuje

I to ja traktuję kobiety przedmiotowo?

No i obowiazkowo ":)"

 

btw

jesli w państwie PiS za normalne uchodzi uznawanie że kobiety o urodzie Pawłowicz są bardziej atrakcyjne niż Ogórek to ja faktycznie wolę być tym nienormalnym 

🤣

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, josephnba napisał:

 Z Twoich postów wynika że nie przeszkadzają ci piękne absolwentki socjologii sprzedające w butikach lub tańczące na rurze,  ale już te same piękne kobiety zajmujące miejsca jako swego rodzaju autorytety (a ja tak traktuje nauczycieli, wykładowców etc.) w roli wykładowców, zajmujące miejsca pań, które dawno powinny odejść na emeryturę już Ci nie pasuje

I to ja traktuję kobiety przedmiotowo?

Tak, to Ty traktujesz kobiety przedmiotowo, bo uroda nie jest zadnym wyznacznikiem jakosci wykladowcy i jezeli twierdzisz ze brzydkie i stare panie profesor powinny isc na emeryture bo " skutecznie pozbawily Cie popedu seksualnego" to jest to seksizm i przedmiotowe traktowanie kobiet zarazem.

Nie przeszkadza mi zadna kobieta ktora robi to co sama chce robic.

15 minut temu, josephnba napisał:

 

btw

jesli w państwie PiS za normalne uchodzi uznawanie że kobiety o urodzie Pawłowicz są bardziej atrakcyjne niż Ogórek to ja faktycznie wolę być tym nienormalnym 

🤣

Skad Ty wyciagasz takie wnioski? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.